Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: jesu li u jugoslavijama namjerno stoji u množini srbi bili povlašteni  (Pročitano 21059 puta)
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 583
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
@harkonen vladimir -citiram :nevjerojatno je da itko normalan može tvrditi to za bivšu jugoslaviju povlašćenost srba u staroj jugoslaviji da je upitna
pa upravo je to izazvalo stvaranje ustaškog pokreta kao odgovora na velikosrpsku politiku zamaskiranu nekakvom jugoslavijom
a za ranije postove pa valjda ste nabrojali sve hrvate koji su sudjelovali u vlasti bivše sfrj
znači niti jedan srbin nije bio u vrhu sfrj
pročitajte zanimljivo je
http://www.yugouk.co.uk/forum/read.php?f=1&i=718&t=718

Ako je ovo sto si preporucio glavna literatura za odbranu teze da su Srbi bilki povlascenj u svim Jugoslavijama onda ne vredi sa tobom razgovarati.
Istorijske cinjenice koje sam izneo nekoliko postova ranije treba dobro prouciti i videti stvarnu sliku.
Srbi su svoju drzavnost 1918. godine preododredile inicijativi ujedinjenja juznih Slovena.
To je za mene bila najveca greska Kralja Petra I Karadjordjevica Oslobodioca.
Srbija je mogla imati svoju teritoriju po granicama koje zagovara SRS- na osnovu istorijskih fakata i ne bi imali 60-godisnji teret razvijanja "brace" Hrvata i Slovenaca.

Upstalom uverio sam se dovoljno iz tvojih postova da ti samo namerno zelis da pokusas da dokazes ugnjetenost Hrvata i opravdas stvaranje ustaskog pokreta. Tako da sam zaklucio da si krajnje beznadezan slucaj i da si istorisjki nepotkovan ili ti je istoriju pisao Cika Njofra Tudjman .

ja ne opravdavam ustaše oni su sramota i zlo
a da su srbi 60 godina razvijali hrvate i slovence e ako se sad nisam upišao od smijeha
ova je tema stavljena da vidite zakaj hrvati ne vole sfrj te da dadete svoje mišljenje o tome ako vas ljuti nisam vam ja kriv što su povijesni fakti kakvi jesu
hahahahahahahah razvijali hrvate i slovence hahahahah jako dobro jedva čekam da to velim ekipi hahahahahah Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 583
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0

Citat
Koliko mogu da vidim iz starih popisa stanovnista, dobar dio stanovnika hrvatske su bili hrvati, u cijim je dokumentima stavka nacionalnost bila hrvat ili hrvatica... dobar dio nije nikada bio u zatvoru

Citat
da su srbi bili glavni u tadasnjoj jugoslaviji oni bi vec 1945 povukli granice tako da teritorije naseljene vecinskim srpskim stanovnistvom cine jednu cjelinu i nebi bili podjeljeni na nekolko saveznih republika.

Sećam se svakog 01. septembra i popisa u školi raznih vrsta, a jedno od pitanja je bilo kojem narodu ili narodnosti pripadaš - u mom razredu od 27 đaka bilo je:

2 Srbina
3 Mađara
2 Roma
1 Rusin
3 Hrvata a ostalo su bili Jugosloveni ...

Srbi su tek posle raspada SFRJ počeli javno da slave Božić, Uskrs, krsnu slavu, da krštavaju decu (ja sam se krstila tek pre 3 godine, dok su mog polubrata Hrvata po majci krstili odmah po rođenju u Katoličkoj crkvi)), a bila sam u Hrvatskoj 01. novembra 1986. (Svi sveti ili Dan mrtvih) i taj dan se slavio kao praznik, sve je bilo zatvoreno, niko nije radio - a te godine smo još uvek razvijali bratstvo i jedinstvo...

Ove teme me dovedu do besa Smile Smile Smile i ne mogu da verujem da postoje ljudi koji gutaju šta im se servira bez imalo razmišljanja i sagledavanja činjenica Smile

Malo preterivanja ne skodi, zar ne?
To sto ti nisi krstena nije zato sto tvoji roditelji nisu smeli da to urade, vec verovatno sto nisu hteli, a to su dve razlicite stvari.
kako sm u to vreme ziveo u hrvatskoj mogu ti pruziti apsolutnu garanciju i zivotom ako treba da se u hrvatskoj nije slavio nijedan slican praznik.
e sad odakle ti sve to samo mogu da nagadjam.

A to da su srbi bili povlasceni, budino iskreni: u onoj prvoj jugoslaviji i jesu, bas zato sto su podredili svoju drzavnost drzavostvaranju jugoslavije, ali reci cete, to je i opravdano zar ne. u onoj drugoj nisu. ne smatram ni da je hrvatska bila povlascena. bile su povlascene makedonija i bosna pa i crna gora jer je najvise para odlazilo tamo. ako cemo posteno.

U Sloveniji (takođe katoličkoj zemlji) se slavio 1. novembar (Dan svih svetih), ali ne kao državni praznik. Znači, formalno je bio radni dan, ali su ljudi masovno izlazili sa posla i odlazili na groblja, da obiđu grobove svojih predaka. Mislim da je slično bilo i u Hrvatskoj, jer Dan svih svetih je vrlo važan praznik kod katolika.


napokon normalan čovjek za dialog
respect
poštujem tvoje različito mišljenje to je tvoje pravo
možda se ne slažem ali to je tvoje pravo
samo da još napomenem da je to tako jak običaj da su ga preuzeli i tzv hrvatski srbi kao i večina ljudi u karlovcu i ja imam srba rodbine prijatelji itd pa tako i mrtvih pravoslavno groblje se na sisvete narodsko ime dan svih svetih skračeno sisvete ne razlikuje od katoličkih pa uostalom svi imamo svojih mrtvih
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
LG Nexus 5
Brojna upozorenja upucena harkonenu nisu urodila plodom.

Pored toga sto postoji opcija , on i dalje pise post za postom.


[Locked]
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.