Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 02:11:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vojno-Tehnicki sporazum Kumanovo 1999  (Pročitano 12758 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
Apple Iphone 5
Kao sto neko vec rece, klasicna vojna kapitulacija.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Ne pravi sebi idola niti kakva lika;nemoj im se klanjati niti im sluziti.

Zodijak
Pol
Poruke 513
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
Mesate babe i zabe.Nije vojska kapitulirala vec porodica Milosevic.General Blagoje Kovacevic,vodja tima u Kumanovu,glatko je odbio sporazum i vratio se u Beograd.Sloba ga je zamenio gen.Marjanovicem i on je potpisao pomenuti sporazum.Da nije i on,Sloba bi opet poslao nekoga ko bi to ucinio.Dakle,za neupucene,Sloba je pre Kumanova doneo odluku i kasnije 'uvalio' vojsci potpis.Da ne bude zabune,vojska je bila i bice uvek izvrsni organ i u tom kontekstu joj ne treba pripisivati odluke drzavnog vrha koje ona po ustavu mora da postuje.Nato definitivno nije presao nasu granicu niti je mogao sa vojnog aspekta jer bi u protivnom doziveo uzas.Kad je Sloba video da ga nato avijacija licno trazi(njegovu porodicu isto),pustio je i narod i drzavu niz vodu.Otuda i kumanovski sporazum koji on,naravno,nije potpisao.Ali ne ocajavajte! Srbija ce,jos koliko sutra, pobedjivati u Iraku,Afganistanu..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 33
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Citat
Da ne bude zabune,vojska je bila i bice uvek izvrsni organ i u tom kontekstu joj ne treba pripisivati odluke drzavnog vrha koje ona po ustavu mora da postuje

ovo je potpuno tacno sa ovim se slazem

Citat
Nato definitivno nije presao nasu granicu niti je mogao sa vojnog aspekta jer bi u protivnom doziveo uzas

e vidis sa ovim se nemogu sloziti,nato je imao potpunu nadmoc iz vazduha i bez ikakvih pardona bi je koristio,ako je mogao da rusi bolnice i unistava mostove bez razmisljanja bi iskalio svu svoju moc na one koji bi se suprostavili njihovim kopnenim snagama imali bi gubitke to je sigurno ali srbija bi ih imala mnogo mnogo vise
IP sačuvana
social share
Edit by shone83: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Sporazum u Kumanovu je potpisao drzavni sluzbenik u ime drzave. Manje je bitno za koju instituciju on radi.

A sta ste ocekivali od Milosevica. Pogledajte sve ratove na prostoru ex Yu - svi imaju jednu zajednicku crtu zapoceli su ih i zavrsili isti akteri. nekadasnji komunisticki lideri republika u skladu sa trenutnim potrebama. Kada je bio potreban rat u Bosni Milosevic ga je podrzao, kada mu to vise nije odgovaralo lupio je svima samare i potpisao Dejtonski sporazum. Kada mu je bila potrebna Krajina u Hrvatskoj podrzao je njeno stvaranje a potom je otpisao. Rat na Kosovu je zavrsen po istoj matrici.

Sve je to jedno veliko sranje promasenih politicara koji su vodili promasenu politiku, a mi smo izgubili 15 godina zivota i spustili se na nivo Azerbejdzana. I nista vise od toga.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Ne pravi sebi idola niti kakva lika;nemoj im se klanjati niti im sluziti.

Zodijak
Pol
Poruke 513
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
Greska..Kada dodje do kontakta na liniji fronta,avijacija je gotovo beskorisna.Bomba tada raznosi i jednu i drugu stranu.Znaci,sa vojnog aspekta,iskljuceno.Drugo,150 do 200 hiljada njihovih na 500000 nasih.Ne vredi,cak i da su vanzemaljci.Rezervna varijanta:U prvom sudaru naneti im sto vise gubitaka i naprasno se povuci uz odstupnicu.Povratak u gradove i navodno raspustanje vojske tj. prelazak na borbu koju sada mozete da vidite u Iraku.Mi bi smo navodno bili okupirani,izbegli bi civilne zrtve a oni bi dobili Vijetnam na kub.Odgledajte disk koji se vrti po Bg. sa scenama likvidacije americkih vojnika u Iraku na svim mogucim mestima(u vozilu,na tenku,u pokretu,u centru grada,na kontrolnom punktu itd..).U jednom momentu sam se sazalio nad tim nesrecnicima..Uzas.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 416
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Samsung 
Da Serbiko dobro govoriš da bi njihova pešadija imala strašnih gubitaka  Smile, ali bi njihova avijacija još gore tukla po našim gradovima i civilnim ciljevima i možda bi mi još uvjek imali Kosmet ali bi posljedice mislim bile katastrofalne ne bi se još dan-danas oporavili  Smile
IP sačuvana
social share
Sledimo duh naših predaka... 1389 

Kosovo je srce Srbije
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1804
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Greska..Kada dodje do kontakta na liniji fronta,avijacija je gotovo beskorisna.Bomba tada raznosi i jednu i drugu stranu.Znaci,sa vojnog aspekta,iskljuceno.Drugo,150 do 200 hiljada njihovih na 500000 nasih.Ne vredi,cak i da su vanzemaljci.Rezervna varijanta:U prvom sudaru naneti im sto vise gubitaka i naprasno se povuci uz odstupnicu.Povratak u gradove i navodno raspustanje vojske tj. prelazak na borbu koju sada mozete da vidite u Iraku.Mi bi smo navodno bili okupirani,izbegli bi civilne zrtve a oni bi dobili Vijetnam na kub.Odgledajte disk koji se vrti po Bg. sa scenama likvidacije americkih vojnika u Iraku na svim mogucim mestima(u vozilu,na tenku,u pokretu,u centru grada,na kontrolnom punktu itd..).U jednom momentu sam se sazalio nad tim nesrecnicima..Uzas.

Kakve gluposti se ovde izvaljuju. Kakvih 500 hiljada naših vojnika. Pa ni Titova SFRJ nije imala 500 hiljada komada pešadijskog naoružanja, a tek Srbija. O uniformama da ne govorim. Mi možemo da naoružamo i opremimo za borbu max. 100-120 hiljada ljudi. I to bi imali trećepozivce sa puškama M48, koje bi izneli iz muzeja revolucije.

Čoveče, o kakvim "velikim" gubicima NATO se ovde govori, oni na brojnom stanju imaju više tenkova i borbenih aviona nego što Srbija ima lovačkih pušaka i pištolja.  Smile
IP sačuvana
social share


Dok je budala, biće i radikala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 706
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia N80
Greska..Kada dodje do kontakta na liniji fronta,avijacija je gotovo beskorisna.Bomba tada raznosi i jednu i drugu stranu.Znaci,sa vojnog aspekta,iskljuceno.Drugo,150 do 200 hiljada njihovih na 500000 nasih.Ne vredi,cak i da su vanzemaljci.Rezervna varijanta:U prvom sudaru naneti im sto vise gubitaka i naprasno se povuci uz odstupnicu.Povratak u gradove i navodno raspustanje vojske tj. prelazak na borbu koju sada mozete da vidite u Iraku.Mi bi smo navodno bili okupirani,izbegli bi civilne zrtve a oni bi dobili Vijetnam na kub.Odgledajte disk koji se vrti po Bg. sa scenama likvidacije americkih vojnika u Iraku na svim mogucim mestima(u vozilu,na tenku,u pokretu,u centru grada,na kontrolnom punktu itd..).U jednom momentu sam se sazalio nad tim nesrecnicima..Uzas.

Kakve gluposti se ovde izvaljuju. Kakvih 500 hiljada naših vojnika. Pa ni Titova SFRJ nije imala 500 hiljada komada pešadijskog naoružanja, a tek Srbija. O uniformama da ne govorim. Mi možemo da naoružamo i opremimo za borbu max. 100-120 hiljada ljudi. I to bi imali trećepozivce sa puškama M48, koje bi izneli iz muzeja revolucije.

Čoveče, o kakvim "velikim" gubicima NATO se ovde govori, oni na brojnom stanju imaju više tenkova i borbenih aviona nego što Srbija ima lovačkih pušaka i pištolja. Smile


a moj tata je jaci od tvog

POBEDA I PORAZ

Odmah po demokratskim promenama, na udaru ideološkog dela nevladinog sektora se našla Vojska Jugoslavije, kao institucija koja uz Srpsku pravoslavnu crkvu uživa najveće poverenje naših građana. Nevladine organizacije su odmah počele da lansiraju tezu da smo mi rat protiv NATO-a izgubili zbog slabosti naše oružane sile i da je zbog toga neophodno reformisati oružane snage naše zemlje.

Da li je ova teza tačna? U velikoj meri nije. Mi se nismo povukli sa Kosmeta zbog toga što je naša vojska pretrpela velike gubitke već smo mi rat sa NATO-om izgubili zbog odluke Miloševića. Naša vojska je očuvala neprekinuti lanac komandovanja sve vreme agresije, PVO je funkcionisala bez prekida, Kopnena vojska je sprečila dublji prodor na našu teritoriju. Tokom ratnih dejstava naša vojska je izgubila samo 13 tenkova. Može se izvući zaključak, posmatrajući čisto vojne elemente, da mi zapravo i nismo izgubili rat protiv NATO-a.

Posmatrajući ovo sa druge strane, NATO je pobedio na psihološkom planu, jer je slomio volju za otporom naše političke elite, danonoćnim bombardovanjem, posle koga je ona pristala na Kumanovski sporazum. Vašington post je rezimirajući tu „intervenciju“ zaključio da NATO nije pobedio ni vojsku ni narod, ali da je porazio urbanu elitu, koja nije mogla više da trpi da „sedi u skloništima“ i „ne može da putuje po svetu“. Moral naroda je opao, pa se čak javilo i dezerterstvo u našim redovima. Takođe su izjave pojedinih političara da Srbiju treba i dalje bombardovati, sve dok valjda Milošević ne podnese ostavku, znatno uticale na defetizam u našem društvu, a samim tim i na njegovu spremnost da još malo istraje u borbi sa NATO-om.

[/font][font=Verdana][/b][size=10pt][/size][/font][font=Verdana][b]
IP sačuvana
social share
Кроз ватру и воду дигнуте главе, стазама Победе, Части и Славе!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1804
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Greska..Kada dodje do kontakta na liniji fronta,avijacija je gotovo beskorisna.Bomba tada raznosi i jednu i drugu stranu.Znaci,sa vojnog aspekta,iskljuceno.Drugo,150 do 200 hiljada njihovih na 500000 nasih.Ne vredi,cak i da su vanzemaljci.Rezervna varijanta:U prvom sudaru naneti im sto vise gubitaka i naprasno se povuci uz odstupnicu.Povratak u gradove i navodno raspustanje vojske tj. prelazak na borbu koju sada mozete da vidite u Iraku.Mi bi smo navodno bili okupirani,izbegli bi civilne zrtve a oni bi dobili Vijetnam na kub.Odgledajte disk koji se vrti po Bg. sa scenama likvidacije americkih vojnika u Iraku na svim mogucim mestima(u vozilu,na tenku,u pokretu,u centru grada,na kontrolnom punktu itd..).U jednom momentu sam se sazalio nad tim nesrecnicima..Uzas.

Kakve gluposti se ovde izvaljuju. Kakvih 500 hiljada naših vojnika. Pa ni Titova SFRJ nije imala 500 hiljada komada pešadijskog naoružanja, a tek Srbija. O uniformama da ne govorim. Mi možemo da naoružamo i opremimo za borbu max. 100-120 hiljada ljudi. I to bi imali trećepozivce sa puškama M48, koje bi izneli iz muzeja revolucije.

Čoveče, o kakvim "velikim" gubicima NATO se ovde govori, oni na brojnom stanju imaju više tenkova i borbenih aviona nego što Srbija ima lovačkih pušaka i pištolja. Smile


a moj tata je jaci od tvog

POBEDA I PORAZ

Odmah po demokratskim promenama, na udaru ideološkog dela nevladinog sektora se našla Vojska Jugoslavije, kao institucija koja uz Srpsku pravoslavnu crkvu uživa najveće poverenje naših građana. Nevladine organizacije su odmah počele da lansiraju tezu da smo mi rat protiv NATO-a izgubili zbog slabosti naše oružane sile i da je zbog toga neophodno reformisati oružane snage naše zemlje.

Da li je ova teza tačna? U velikoj meri nije. Mi se nismo povukli sa Kosmeta zbog toga što je naša vojska pretrpela velike gubitke već smo mi rat sa NATO-om izgubili zbog odluke Miloševića. Naša vojska je očuvala neprekinuti lanac komandovanja sve vreme agresije, PVO je funkcionisala bez prekida, Kopnena vojska je sprečila dublji prodor na našu teritoriju. Tokom ratnih dejstava naša vojska je izgubila samo 13 tenkova. Može se izvući zaključak, posmatrajući čisto vojne elemente, da mi zapravo i nismo izgubili rat protiv NATO-a.

Posmatrajući ovo sa druge strane, NATO je pobedio na psihološkom planu, jer je slomio volju za otporom naše političke elite, danonoćnim bombardovanjem, posle koga je ona pristala na Kumanovski sporazum. Vašington post je rezimirajući tu „intervenciju“ zaključio da NATO nije pobedio ni vojsku ni narod, ali da je porazio urbanu elitu, koja nije mogla više da trpi da „sedi u skloništima“ i „ne može da putuje po svetu“. Moral naroda je opao, pa se čak javilo i dezerterstvo u našim redovima. Takođe su izjave pojedinih političara da Srbiju treba i dalje bombardovati, sve dok valjda Milošević ne podnese ostavku, znatno uticale na defetizam u našem društvu, a samim tim i na njegovu spremnost da još malo istraje u borbi sa NATO-om.

Još nam reci ko je autor ovog pisanija. Vojska koja funkcioniše po partizanskoj doktrini "opštenarodne odbrane" je morala da se reformiše, pa sve da nije bilo nikakvih ratova na ovim prostorima.
A i to da je naša PVO funkcionisala je budalaština neopisiva.
Takođe, pod stalnim vazdušnim udarima na Kosovu, lanac komande i logistika se raspala dole, raspitaj se šta je bilo sa vojnicima na karauli Košare kada su se našli u šiptarskom okruženju, bez logistike (hrane i dovoljno municije) i bez pomoći naših jedinica iz dubine kosovske teritorije. Naravno, sistem veze sa komandom je bio u prekidu.

Pogledaj dokumentarni film "Pakao Košara", pa onda ovde pričaj o vojsci koja je pobedila NATO.
« Poslednja izmena: 12. Jun 2007, 01:15:17 od zemunac2 »
IP sačuvana
social share


Dok je budala, biće i radikala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 706
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia N80
moj tata je jaci od tvog

dodaj u potpis jos jedan plus i svoju sliku....
IP sačuvana
social share
Кроз ватру и воду дигнуте главе, стазама Победе, Части и Славе!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 02:11:13
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.