Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Čudno registrovanje dolaznih poziva iz inostranstva sa 062 prefiksom?!?  (Pročitano 19586 puta)
09. Jun 2007, 00:53:39
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Reših da pokrenem ovu temu jer me malkice muči u zadnje vreme a i par mojih prijatelja koji me zamoliše isto(kako bi naleteli na još sličnih primera) kako se to prilikom dolaznih poziva iz inostransta bilo sa njihovih fiksnih ili mobilnih telefona(sa njihovih mreža) na ekranima naših telefona prikazuje kao da je dolazni poziv sa Telenor domaće 062 mreže?!? Smile
Da ne iskomplikujem i pojasnim:
Zove mene prijatelj iz Austrije sa fiksnog telefona na moj mobilni i na ekranu registrujem dolazni poziv sa 062 prefiksom i daljim brojem ... prilikom javljanja i razgovora otkrijem da čovek zove iz Austrije sa fiksnog telefona i normalno bi bilo da mobilni registruje ono +43xxxxxxxxxx a ne domaći broj ...
Takodje se mnogo puta dešavalo da se prilikom poziva iz inostranstva sa mobilnog telefona iz mreže nekog njihovog operatera opet kod mene na ekranu ispiše neki nepoznati 062xxxxxxxx broj ... ja ubedjen da je pozibv sa Telenor mreže a ono blage veze nema??????
U slučajnom razgovoru sa par prijatelja saznah(bez da sam i spomenuo ovo) da se i njima dešavalo i to takodje registrovan dolazni 062xxxxxxx dok su pozivi stizali iz Nemačke, Francuske, Italije ....

Koja je šema da se tako nešto dešava i da se bukvalno tako krupna greška pojavi .... i da li je ovo očigledna muvaža naših operatera?!?
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3415
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
i da li je ovo očigledna muvaža naših operatera?!?
Jok... To je očigledna zezancija nekog tvog zavidnog komšije....  Smile Smile

Stvarno čudno... Koji je pozivni broj (bez internacionalnog prefiksa) za tu mrežu odakle je upućen poziv?? Možda je identičan kao i u telenor mreži pa ih to buni.... Mada to ne smije da se događa. Stvarno... za ovo prvi put čujem....  Smile
« Poslednja izmena: 09. Jun 2007, 01:03:38 od elborashon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


悪い

Zodijak Leo
Pol
Poruke 7274
OS
MacOS X
Browser
Safari 417.8
mene su bas zvali iz francuske skoro i sve je bilo regularno ...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Stvarno čudno... Koji je pozivni broj (bez internacionalnog prefiksa) za tu mrežu odakle je upućen poziv?? Možda je identičan kao i u telenor mreži pa ih to buni.... Mada to ne smije da se događa. Stvarno , ovo prvi put čujem....  Smile
Da se desilo samo meni, ili da sam to nekome spominjao pa da jeli neko iz zezanja samo potvrdio ... Smile
Ja nisam o tome ni preterano razmišljao, ali u neobaveznom razgovoru mi prijatelji napomenuše da im se desilo tako nešto i čak rekoše na koju foru(po njihovoj teoriji) tu naši operateri muvaju sa romingom i zaradjuju extra lovu ... naravno da nije trebalo ni posumnjati u njihove tvrdnje ili proveravati ih kada se isto to meni desilo par puta ....

Znači, moj primer: čovek iz Austrije zove sa fiksnog telefona iz Beča na moj mobilni broj i meni na ekranu registruje kao da je poziv iz domaćeg saobraćaja i broj počinje sa 062 - xxxxxxx .... opet me zove prijatelj/prijateljica iz Austrije sa mobilnog telefona ovog puta i opet ista stvar ...... to se takodje dešavalo i mojim prijateljima ... ETO!

Znači, nije fora u poklapanju brojeva ili bilo čega sigurno jer poziv sa fiksnog telefona se iz Austrije(Beča) registruje kao +431xxxxxxxxxxxx ili recimo pozivni sa mobilnog kao +43699xxxxxx ili u zavisnosti od operatera koji se koristi menja se prefiks u ovom slučaju 699 ili 676 ili ... a ne prijavljuje kao 062xxxxxx jer niko ne zove iz Srbije ili roming-a sa domaćeg broja ....
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3415
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Nevjerovatno... Ako se i time bave onda... Šta reći.....  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3051
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC Bravo
U svakom slucaju,sta god bilo(a ne pada mi na pamet nista), ne verujem da nesto muvaju sa roaming-om,jer se tebi ionako na bi naplatio dolazni poziv kad god u Srbiji primas poziv.Znaci nije bitno poziva li te neko sa austrijskog fiksnog,kolumbijskog mobilnog,sa 064 brojem koji je u Svedskoj,ili 063 iz Francuske - tebi su uvek besplatni dolazni pozivi dok god si u svojoj mrezi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Interesanto je zašto se registruje taj 062 broj?!?
Ja sam iz čiste radoznalosti zvao taj 062 broj i zvonilo je do besvesti ali se niko nije javljao na isti Smile .... dao bih ga ovde svima da tačno znam o kom se to broju radi, ali ga nisam sačuvao ....
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3051
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC Bravo
Veruj da sad i mene to zanima,ali nemam ideju trenutno... :-kMislim,palo mi je na pamet nesto vezano za neka preusmerenja,ali to nema veze s mozgom.Da nije taj 062 broj neki Telenorov servisni broj(to bi bio razlog zasto se niko ne javlja kad zoves) na koji se pozivi iz inostranstva najpre prosledjuju,da bi se tek nakon toga preusmerili na tvoj broj?Mozda im je sistem pukao u nekom trenutku,pa si zbog toga takav servisni broj video umesto onog koji te stvarno poziva?Ovo je cisto naklapanje...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Moguće, no, to je njihov propust i bar bi trebali o tome obavestiti korisnike, da ljudi znaju o čemu se radi. Ovako, ljudi već isprepredaju priče oko podvale, teorija zavere i raznih komentara, tako da ... trebaju biti malo bolji oko identifikacije poziva iz inostranstva ....
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3051
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC Bravo
Mada,necu da tvrdim da nije u pitanju prevara,jer je to uvek moguce,posebno kod ex Mobtela(imali su oni npr. foru da na postpaid-u imas tarifni profil sa 100 minuta dzaba razgovora,ali ti oni ipak za svaki razgovor naplate uspostavu veze - 1,50 dinara bez PDV-a,i slicno.),uvek su imali zakulisne fore za uzimanje para.Sad se setih,kod Telenora se i dan-danas naplacuje sms poruka za proveru stanja na postpaid broju(kod Telekoma je naravno za dz),i to 5 dinara po poruci - e to je za mene pljacka!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.