Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 12:54:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šveđani bolji od Nemaca  (Pročitano 20287 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 107
Zastava BG
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
BlackBerry 
ajme.koj vam je??????? turbina se vrti..taj zrak ide u intercooler i dalje u motor..intercooler hladi zrak dobiven od turbine..i taj zrak prosljedi dalje u moter!!
inače turbina dosegne temp. od preko 800stupnjeva i zna biti užarena kod stalnog rada a vrti se preko 150.000 okretaja u minuti!
ljepo je vidjeti na slici..a imam i ja na svom autu turbo i znam kako funkcionira!!

Mislim da sam bas to i rekao,samo drugim recima.IC hladi vazduh koji turbina u komprimovanom obliku doprema u motor...
IP sačuvana
social share
Ne brze od zivota...A ni od svetlosti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
LG 4X HD
Citat
ovo za volva da ima tuđe motore čujem sada u ovoj temi po prvi puta..Sveđani več dugo rade skupa sa Renaultom no mislim da ne koriste renaultove motore!
Istina je,moj Volvo koji sada vozi moj cale 460 Gle iz 90 -te god. ima 1.7i renoov motor,isti se ugradjivao i u reno 19 i josh neke modele.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4306
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
A sto se udobnosti,izdrzljivosti,a i potroshnje tice,tu ne moze niko ni da mu pridje.Na auto putu,pri 160 km/h se bukvalno nista ne oseca,kao da lebdi iznad asfalta.Vetar minimalizovan,motor lagano bruji,ne previse glasno,i sa ukljucenom klimom potrosi 5.2-5.3L D-2 dizela.Sta ces vise?

Значи 'ладно да му искључиш климу и мало спорије возиш, мож' да троши и испод 4...  Smile  Smile  Smile

Pazi,retko koji BMW ili japanac nije otvaran do 250k km.

Ма ниједан...  Smile  Smile  Smile
Нарочито јапанци су познати по прављењу непоузданих и неиздржљивих аутомобила...  Smile  Smile  Smile

VW i Audi koriste takve oznake za Diesel motore,kao sto recimo BMW koristi TDS,Skoda HTP,Ford TDCi,Mercedes CDI,tako i Renault pod velikim I podrazumeva Intercooler.Inace,i V40 ima isti motor.Komplikovano je to oko tih oznaka...

За тебе очигледно...  Smile

Recimo,VW na svome Mk2 ima oznaku GTI,a od turbine ni traga!Isto tako,ni Mk2 GTD nema turbinu,a TD ima turbinu,ali nema intercooler.Dok postoji i zadnja verzija Mk2 sa kraja '92. pocetka '93.,koja ima TDI motor,tj. turbo diesel sa intercooler-om.Ima raznih fazona...

ТД нема турбину...  Smile
А што му дође ово Т?  Smile  Smile

Ајме што рече Тојо усрали сте тему начисто... тј. да извинеш брате, ти са својим теоријама - ни сам Фолскваген није свестан шта је уграђивао у сопствена аута...

Иначе, у Ц30 се уграђује Пежоов мотор...  Smile
IP sačuvana
social share
"A great many people think that they are thinking when they are merely rearranging their prejudices."  William James
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


=)

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4232
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6210
Citat
ovo za volva da ima tuđe motore čujem sada u ovoj temi po prvi puta..Sveđani več dugo rade skupa sa Renaultom no mislim da ne koriste renaultove motore!
Istina je,moj Volvo koji sada vozi moj cale 460 Gle iz 90 -te god. ima 1.7i renoov motor,isti se ugradjivao i u reno 19 i josh neke modele.

pa da, tako je, ali to renault koristi volvoin motor!!a ne obrnuto!!
IP sačuvana
social share
Reality Beats Fiction By Far
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
LG 4X HD
nije iskljucheno,ali ipak mislim da je obrnuto.Reno je ipak daleko veca firma od volvoa i uvek su imali sjajne motore.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 107
Zastava BG
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
BlackBerry 
A sto se udobnosti,izdrzljivosti,a i potroshnje tice,tu ne moze niko ni da mu pridje.Na auto putu,pri 160 km/h se bukvalno nista ne oseca,kao da lebdi iznad asfalta.Vetar minimalizovan,motor lagano bruji,ne previse glasno,i sa ukljucenom klimom potrosi 5.2-5.3L D-2 dizela.Sta ces vise?

Значи 'ладно да му искључиш климу и мало спорије возиш, мож' да троши и испод 4... Smile Smile Smile

Pazi,retko koji BMW ili japanac nije otvaran do 250k km.

Ма ниједан... Smile Smile Smile
Нарочито јапанци су познати по прављењу непоузданих и неиздржљивих аутомобила... Smile Smile Smile

VW i Audi koriste takve oznake za Diesel motore,kao sto recimo BMW koristi TDS,Skoda HTP,Ford TDCi,Mercedes CDI,tako i Renault pod velikim I podrazumeva Intercooler.Inace,i V40 ima isti motor.Komplikovano je to oko tih oznaka...

За тебе очигледно... Smile

Recimo,VW na svome Mk2 ima oznaku GTI,a od turbine ni traga!Isto tako,ni Mk2 GTD nema turbinu,a TD ima turbinu,ali nema intercooler.Dok postoji i zadnja verzija Mk2 sa kraja '92. pocetka '93.,koja ima TDI motor,tj. turbo diesel sa intercooler-om.Ima raznih fazona...

ТД нема турбину... Smile
А што му дође ово Т? Smile Smile

Ајме што рече Тојо усрали сте тему начисто... тј. да извинеш брате, ти са својим теоријама - ни сам Фолскваген није свестан шта је уграђивао у сопствена аута...

Иначе, у Ц30 се уграђује Пежоов мотор... Smile

Ti bas ne znas da citas...TD ima turbinu,ali nema IC.A moj Volvo trosi 5-6,preko nece,a i ja se ne trudim da mu povecam potrosnju...A BMW i recimo Honda,ili Mazda,prave visokoturazne motore koji su preforsirani,tako da znam o cemu pricam,sto se otvaranja tice.Naravno,ti svaki 320i ili CRX mozes da vozis penzionerski i da ga ne otvoris ni posle 400k km,ali ti motori nisu za tu namenu...
IP sačuvana
social share
Ne brze od zivota...A ni od svetlosti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
mob
HTC Tattoo
Ovako volvo ispade kao limarska radnja,sklope šasiju i ubace tuđi motor,žalosno zvuči.
Ko ima volvo sa renoovim motorom može da kaže da ima renoa sa školjkom od volvoa. Smile
« Poslednja izmena: 30. Jul 2007, 12:42:41 od diletant »
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


=)

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4232
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6210
ajme koj vam je k... Volvo nema renaultov motor!! Volvo je švedski čelik i nemaju veze sa renaultom..1980god su išli zajedno surađivati kako bi renaultu išla malo bolja prodaja u švedskoj.. do 1980 renault je bio totalno nepoznat u švedskoj.. još dan danas surađuju pogotovo sa kamionima.. i to vam je to.. imaju suradnju..ali ništa više.. a i renault je vlasnik 20% volvo kamiona
IP sačuvana
social share
Reality Beats Fiction By Far
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4306
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
Ti bas ne znas da citas...TD ima turbinu,ali nema IC.A moj Volvo trosi 5-6,preko nece,a i ja se ne trudim da mu povecam potrosnju...A BMW i recimo Honda,ili Mazda,prave visokoturazne motore koji su preforsirani,tako da znam o cemu pricam,sto se otvaranja tice.Naravno,ti svaki 320i ili CRX mozes da vozis penzionerski i da ga ne otvoris ni posle 400k km,ali ti motori nisu za tu namenu...

Не знам не знам... Крајње небитно да ли је GTD или TD, чисто да знаш...  Smile

Пази БМВ прави "високотуражне моторе који су префорсирани"...

Ајде и ово да објасниш пошто ја не умем да читам... Јел их они праве префорсиране или шта?  Smile

Престани са теоријама завере, у реду је - твој Волво је најбољи аутомобил икада направљен, има ознаку ту коју ти тврдиш да има - нико у свету осим тебе није свестан тога али зато си нас просветлио. Ende station.
IP sačuvana
social share
"A great many people think that they are thinking when they are merely rearranging their prejudices."  William James
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Citat
The 300 Series had a choice of three petrol engines; a 1.4, 1.7, and a 2.0-litre. The 1.4 litre was Renault-sourced...

Citat
A diesel engine for the 360 was available in certain markets and was added to the 340 models in 1986. This diesel was Renault-sourced, and was available with a 1.6-litre non-turbo engine only...

Citat
The Volvo 460 had a 1.7-litre Renault engine at launch... Diesel versions were available; a 1.9-litre Renault turbodiesel was offered...

Citat
Volvo introduced the PRV engine, its only V6 in 1974. The PRV was available in 2.7 and 2.8 L configurations, with SOHC heads. The PRV was developed together with Renault and Peugeot, thus the name PRV...
1975–1979 B27F — 2.7 L (2664 cc) SOHC — Volvo 260

...ima toga jos, koga interesuje Smile

izvor: http://en.wikipedia.org/wiki/Volvo_300_Series
        http://en.wikipedia.org/wiki/Volvo_460
       http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Volvo_engines 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 12:54:23
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.