Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kardinal Joseph Ratzinger postao novi papa  (Pročitano 14795 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
@ciklo

Nisi dao odgovor na moje pitanje, da li mislis ili ne da Bog utice na ljudske zivote i ceo svet! Hteo sam u slucaju da kazes da mislis da utice, a verovatno i mislis ako si vernik, kako bi onda objasnio Azijski cunami? Zasto je Bog izazavo, ajde da budem precizniji, pomeranje zemljine kore i tako pokernuo cunami koji je usmrtio 260.000 dusa u delicu vremena? Ako jem edju tim ljudima i bilo onih koji su zasluzlili smrt, ali sta je sa deom, malo decom, beba, zenama...Oni su bili nevini! I zato dok se takve stvari desavaju na zemlji nece me naterati nista da poverujem da postoji takav Bog kakvog ga Hriscanstvo, ili Islam ili Judazizam proklamuju. U drugi zivot neverujem, jer ono sto imam na zemlji to mi Bog ne moze ponuditi ni u svom kraljevstvu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Citat: Koni
Hoće li to koristiti meni na mome putu u vječnost?

A sta ti dodje ta vecnost? Da li se uopste nekome zivi vecno?

Konzervativizam svakako nije dobar, jer cak i konzervirana hrana ako pre dugo stoji u konzervi moze da se pokvari. Nista ne moze odoleti vremenu.
« Poslednja izmena: 25. Apr 2005, 13:01:56 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Costa, odgovorio sam ti indirektno, ali dobro eto odgovoricu ti konkretno. Mislim da Bog ne utice na ljudske zivote ili bar ne na taj nacin na koji ti mislis, dakle direktno. Znaci rekao sam u proslom postu ako si procitao da ja ovaj svet vidim kao neku vrstu cistilista, odnosno mesta na kome ljudi dokazuju svoje moralne i ljudske kvalitete, odolevajuci svim mogucim iskusenjima kojih ime, narocito u danasnje vreme i narocito kod nas, previse. Znaci sve sto ti se cini kao nepravedno, sve sto te boli, nervira, sve to je samo iskusenje na koje ti trebas da odgovoris kao neko ko je dostojan imena Bozijeg podanika ili kao neko ko iskljucivo i samo gleda svoju korist, makar do nje dolazio gazeci preko mrtvih ljudi. Druga stvar je u tome da, ako si citao Bibliju, jedan od najboljih Bozijih vojnika, Lucifer - Satana - Tlo, se otcepio od Bozije vojske i suprostavio se Bogu i zato se on jos zove i pali andjeo ili kako ga najveci broj ljudi zove djavo. Znaci sva ta iskusenja na koje ljudi nailaze su ustvari jedna neprekidna borba izmedju dobra i zla, pakla i raja, Boga i Lucifera i zato ljudi moraju biti moralniji, posteniji, vise ljudi, kako bi bili blizi Bogu i kako bi Bozija vojska preovladala i ucinila i ovaj svet boljim mestom za zivot. Tu se nalazi i odgovor na tvoje pitanje u vezi cunamija. Znaci cunami je sigurno katastrofa koju je izazvao sam Lucifer, i zato da bi ljudi postavljali upravo takva pitanja i gubli veru u Boga, ali to je opet kazem samo jedno u nizu iskusenja na koja ljudi nailaze i na kojima se profilisu oni koji su zaluzili da idu u vecnost. Do toga je upravo i doslo zato sto su se ljudi odrodili od Boga i poceli da se stavljaju u njegovu ulogu, pa kao takvi su se samim tim priblizili Satani i omogucili tako nesto. Takodje kada je veccnost ili vecni zivot u pitanju. Mislim da to nisi dobro razumeo. Vecni zivot je zivot posle ovog zivota. Znaci posle ovog zivota vrnici veruju da idu u raj ili pakao u zavisnosti od toga sta su zasluzili tokom ovozemaljskog zivota. Taj zivot je savrsen ako ides u raj i takvom zivotu svako tezi. Takodje je malo bez uvrede, ali suvise materijalan, suvise uzak taj odgovor da ti imas sve u ovom zivotu i da ti Bog nista vise ne moze ponuditi.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Nema se smisla vise raspravljati, ja ti mogu iznositi stvari sa filozofskog gledista, ti ces iznosti sa dogmatskog, i to moze trajati u nedogled. Koliko sam ja materijalan toliko si ti iracionalan. Bez uvrede i na tvojoj strani, ali za ovaj tvoj odgovor imam samo da kazem : "No comment".
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Ma u redu je, nisam ni ocekivao da se slozis. Ja sam vernik i verujem u neke stvari. Ti nisi, ili nisi do te mere i ne verujes, to je tvoja licna i moja licna stvar. Ja nemam nista protiv tebe sto ne verujes, a nadam se ni ti protiv mene i to je dovoljno da mozemo biti prijatjlei sa razlicitim misljenjima, a to je opet ako hoces i hriscanski.

Opet, ne razumem kakav odgovor si trazio od mene? Pitao si me zasto se desio cunami i ja sam ti rekao kako aj to vidim sa verskog aspekta. Ti ako ne verujes u tu pricu, onda pretpostavljam da imas neko drugo objasnjenje, racionalno i ovozemaljsko? Znaci desio se zemljotres, zbog pomeranja zemljinih ploca, to je izazvalo veliki talas cunami, taj talas je pobio silne ljude i zato su ljudi izginuli. Eto to je objasnjenje, ako ne zelis da mesas religiju u sve to. Ne znam sta si mislio kada si me pitao kako je Bog umesan u cunami, odnosno zasto ga je dozvolio? Da lis i hteo da opovrgnes postojanje Boga ili si imao neko drugo objasnjenje?
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Mislio sam da ces reci da je Bog poslao cunami, i onda bi mi bilo interesantno kako bi objasnio takav Bozijih potez, ali eto ti si rekao da je ipak Lucifer krivac. Interesantno mi je da u Hriscanstvu postoje dve struje ljudi, jedni veruju da Bog utice na zivto, a drugi veruju da Satana utice. Samo je isto to sto se oboje mole Bogu naravno. No, Naravno da nemam nista protiv tebe. Ja ljude delim samo na dobre i zle, i da cemo i dalje nastaviti "burekanje" u mirnom tonu i poprilicno slicnim stavovima. Smiley Ja jesam vernik, verujem u sebe, i verujem u nepovredivost ovog sveta. Duboko verujem da svojim postupcima pre svega i uz malo srece mogu se izboriti sa zivotom bez pomoci i saveta ikakve vise sile. Inace da nije tako, bili bi smo kao zivotinje ciji zivoti iskljucivo zavise od drugih subjekata, a ne od njih samih. Na meni je da je iskoritim. Ja jesam 90 % materijalista i toga se ne stidim nego se ponosim sa tim pre svega. Ja u tome ne vidim nista lose, a tih ostalih 10 % ipak sam ostavio da je neko inteligentniji od nas utemeljio ovu planetu i zivot na njoj, ali pak i taj neko je nesavrseno bice i ograniceno. Za mene je jedan zivot, jedan materijalni i sve cu uciniti da ga napravim sto lepsim i ugodnijim. A da bi mi bio ugodan, naravno da moram da budem moralan i estetican, sto svakako ne trazi pridrzavanje 10 bozijih zapovesti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Ok je to sve sto kazes. Medjutim nema tu sta da se tumaci. Ako si vernik onda ovaj svet posmatras kao mesto na koje uticu kako dobre, tako i lose slike, odnosno utice Bog i Lucifer. Ljudi se priklanjaju jednima ili drugima i tako jacaju jednu ili drugu stranu. Znaci uticu obe sile i BOg i Lucifer.

Drugo ja sam takodje materijalista u smislu da tezim da steknem materijalno bogatstvo odnosno da mogu da zivim kao covek normalno i pristojno, ali ne bih rekao da je materijalizam svrha mog postojanja.

Isto tako nije mi jasno to sto kazes da zivis sovj zivot i da se ne pridrzavas 10 bozijih zapovesti. Evo ovo su deset bozijih zapovesti pa mi reci koju od njih smatras neprihvaljivom?

Deset Bozijih Zapovesti
1. Ja sam Gospod Bog Tvoj; nemoj imati drugih bogova osim mene.
2. Ne pravi sebi idola niti kakva lika; nemoj im se klanjati niti im sluziti.
3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega.
4. Secaj se dana odmora da ga svetkuješ, šest dana radi i svrši sve svoje poslove, a sedmi dan je odmor Gospodu Bogy tvojemu.
5. Poštuj oca svojega i mater svoju, da ti dobro bude i da dugo poziviš na zemlji.
6. Ne ubij.
7. Ne cini preljube.
8. Ne kradi.
9. Ne svedoci lazno na bliznjega svojega.
10. Ne pozeli ništa što je tudje.
« Poslednja izmena: 25. Apr 2005, 21:41:32 od Ciklopentanoperhidrofenan »
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Imas jako interesantan stav, costa. Jeste da se ne slazem sa mnogim sto si izneo ali cenim toleranciju. Posto pricamo o jednom coveku koji je dosao na jedno vazno mesto - papi, mislio sam nesto vezano za to da prokomentarisem. On kao i mi je samo covek, a covek sam po sebi ne moze da se uzdigne iznad proseka ako nije obdaren necim od Boga (ili za neke od prirode, isto je). Kako ko biva nagradjen zavisi od zivotnih postupaka. A Bog nema potrebe da reaguje - pravila su "objavljena", iskusenja postoje, i zavisi kako odigras igru takav ti je rezultat na kraju. E sad, licni uspeh ne znaci nista bez dobrih dela, pomaganja drugima, postovanja zapovesti... Secam se jedne slike, ne znam da li je mozaik ili slika, Aleksandra Makedonskog u grobu sa natpisom "Sic transit gloria mundi". Iako sam prakticna osoba i dosta vezan za materijano, meni je taj natpis bio kao otkrovenje - dzaba sve ako nesto nisi pozitivno uradio u zivotu. Onome ko veruje u Boga je jasno sta da radi. Onome kone veruje treba da bude cilj da isto tako cini dobro, ali onda je teze jer onaj koji misli da je smrt u isto vreme i kraj ima manje sanse da ucini dobro, zauzet svojim uzivanjem (ne mora da bude lose, jednostavno da covek iskoristi vreme). Sta mislite o ovome?

U medjuvremenu je Ciklo pisao pa i to da prokomentarisem. Naravno da i zlo i dobro uticu, medjutim misljenja sam da se ne mesaju previse jer je jedina stvar u kojoj imamo potpunu slobodu - sloboda izbora. Da prevedem - dobro nas vuce sebi, pokusava da nauci (konstruktivna sila) dok nas zlo takodje vuce sebi ali destruktivnim metodama i iskusenjem. medjutim, dalje od toga bi bilo mesanje u nasu volju a toga vec ne sme da bude. Poenta je sam doci do istine, a i u Bibliji se kaze "Blago onima sto me ne videse a poverovase"  (slabo citiram, mozda sam promasio neku rec). To i jeste cilj Hriscanstva konkretno. Naravno, jedan Bog ima mnogo tumacenja u raznim narodima, pa se poruka pojavljuje u raznim oblicima kroz razlicite religije. Medjutim, postoji i ta fina nit koja nas sve veze, nismo svi bas toliko razliciti...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
U medjuvremenu je Ciklo pisao pa i to da prokomentarisem. Naravno da i zlo i dobro uticu, medjutim misljenja sam da se ne mesaju previse jer je jedina stvar u kojoj imamo potpunu slobodu - sloboda izbora. Da prevedem - dobro nas vuce sebi, pokusava da nauci (konstruktivna sila) dok nas zlo takodje vuce sebi ali destruktivnim metodama i iskusenjem. medjutim, dalje od toga bi bilo mesanje u nasu volju a toga vec ne sme da bude. Poenta je sam doci do istine, a i u Bibliji se kaze "Blago onima sto me ne videse a poverovase"  (slabo citiram, mozda sam promasio neku rec). To i jeste cilj Hriscanstva konkretno. Naravno, jedan Bog ima mnogo tumacenja u raznim narodima, pa se poruka pojavljuje u raznim oblicima kroz razlicite religije. Medjutim, postoji i ta fina nit koja nas sve veze, nismo svi bas toliko razliciti...

Mislim da me nisi razumeo, posto sam preopsirno pisao i priznajem da sam preterao. Ja sam rekao da da se Bog i Lucifer ne mesaju u zivote ljudi direktno, ne kontrolisu ih. Jednostavno postoje brojne stvari kojima se ljudi iskusavaju, stavljaju pred situacije kako bi reagovali na ovaj ili onaj nacin. Konkretno eto costa cunami vidi kao razlog da ne veruje u Boga jer dozivljava to kao nesto sto Bog ne bi dozvolio. Zar to nije najbolji primer na koji nacin ljudi potpadaju pod dejstvom losih stvari i udaljavaju se od Boga?
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Jeste dobar primer, ali ne njegovom greskom vec zato sto su to stvari o kojima ni Crkva ne prica tako cesto (malo je tema nezgodna za siroke mase, nije jednostavna), pa ljudi uglavnom ne znaju njen stav. Tu mislim na ljude koji nisu pri crkvi - ne idu redovno i sl. Ima i mnogo ljudi koji kazu da su vernici a pricaju sve i svasta... (no to je za neku drugu temu)

Nasa vera je napravljena tako da podjednako mogu da je praktikuju nepismeni i doktori nauka, medjutim sto covek vise razmislja o tome tj filozofira, vise moze da pogresi! Bio vernik ili ne.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.