Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kardinal Joseph Ratzinger postao novi papa  (Pročitano 14886 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Nostradamus je prorekao pocetak treceg svetskog rata 1999, i jos su neki proricali smak sveta 2000 pa se nista nije dogodilo. Tako da se nece ni sada nista dogoditi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
@Ciklo

Nemoj se toliko uzrujavati. Dobra je ova civilizacija i jos ce ona poziveti, nemoj biti kao neke babe sto kukaju, joj ovaj svet je pukao joj vidi sta nam rade, joj vidi sta se desava na televiziji...ih babske price...Budi kao onaj sto je sada na sedmom nebu, i koji je znao sta je svet i kako treba gledati na njega i kao ga treba ceniti SmileySmiley. Papa je boziji sluga i kao takav sa svim ljudima uspostavlja kontakt, i oprasta. Cak je Ivan Pavao oprostio svom atentatoru. Tako i Britney Spears, nije ona nista ali ona je bila pred papom zbog njegove dobre volje. Nije ona ni boginja nije ni smece, ona je prolazna stvar. Bilo je Britney Spearsi uvek, samo u drugacijem obliku. Sto se tice Turske i njenog ulazka, ja sam za to da ona udje. Imam dosta razloga. Evropa se ne moze odbraniti od Islama. Jer vec sada u Nemackoj i Francuskoj imas oko 5 000 000 milona istih. Tako ako ne budu ulazili direktno uci ce indirektno Smiley. Turska ili Rumunija ili Bugarska su zemlje koje nisu izgradjene, a gradice ih one koje usle u recesiju. E sad pitanje je koliko se svaka iskoristiti to. Trece Turska se pokazala kao staiblna zemlja i ja im svkakako cestitam. Odrekli su se serijata jos oko 1920, samo sto se raspalo otomasnko carstvo i u usli su u NATO jos davne 1952 godine. Tako da ce Turska kao zemlja sigurno biti stabilna drzava, i ako ce biti problema sa turcima negde onda ce to biti u nemackoj ili francuskoij nece sigurno u Turskoj. Ulazak Turske bi svakako malo rasteretio nemacku, jer bi se verovatno nesto emigranat i vratilo u maticu, jer ih ima u nemackoj tuce kao socijalnih slucajeva. I bice tu jedna mana, jer Turska ima veliki broj stanovnika i prema tome imace veliku moc odlucivanja. No siguran sam da nikada ne bi nekom odlukoim naneli stetu drugim clanicama. I sigurno bi se pokazala kao dobra i verna kod cuvnaja gracnia sa sirijom, Irakom i Iranom. Tako da dzaba Papama da mole, Turska ce uci u Evropu sasvim opravdano, mozda u paketu sa Srbijom Smiley.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 673
@ costa

Nisam baš siguran da članstvo u Hitler-jugen ne ostavlja baš nikakvog ideološkog traga. Smiley Čak i da nije te činjenice, ostaje nešto drugo: izrazita konzervativnost novog pape. Poznata su njegova zalaganja još dok je bio kardinal da crkva i Sveta Stolica treba da imaju još veći politički uticaj u svetskim tokovima, zatim zalaganje za nezavisnost Kosova, Vojvodine, Sandžaka, Severne Irske, protivi se saradnji sa drugim crkvama(ekumenizmu)... Ne znam... ali ne svidja mi se što je on izabran za Papu. Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
O tempora o mores!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 673
@ Anea

Imaju specijalnu papsku stolicu na kojoj proveravaju pol. Smiley  Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
O tempora o mores!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Bravo Ciklo, da sam ja pisao isto bih napisao.

A primetio sam da ima mnogo ljudi koji zele da budu prihvaceni i primljeni pod okrilje crkve (u ovom slucaju katolicke) a da pritom niti zele da zive po davno utvrdjenim i dobrim pravilima niti zele da se menjaju vec samo zele da isteruju svoju neku pravdu. To meni nikako nije jasno.

Jedino se ne slazem, kao Ciklo, sa kontracepcijom, tu nema nista lose!

Turci zaista ne pripadaju Evropi, mnogo su oni zasluzni i za divno stanje na Balkanu sad, dosta su bili nazadni ali zato i brze napreduju od nas. Ne znam, kako kaze costa to je neminovno verovatno.

Malo je smesan kao pojava, deluje kao zezator, sta mislite?  Smiley  Deluje prijatno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Uhvatio sam se za glavu kada sam video koga su izabrali za novog papu, mada se ne cudim... dalo se verovatno tako nesto ocekivati! Tvrda struja, Nemac, pa jos Bavarac... nisu cak odabrali ni Italijana, kao sto su navodno hteli.

A on, Racinger, lukav politicar, jedan od najblizih saradnika pokojnog pape... konzervativac teski - to i nije neka mana, ali druge stvari... Tesko nama!
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
@Sasha1

Nije mi jasno zašto tebe i druge pogađa izbor Pape i njegova osoba. Možda i jest konzervativac, ali tebe i većinu ne zahvaća njegov nauk. Jedino ako nemaš/te neke skrivene dobre Rimokatoličke sklonosti? Nisam ovo napisao zbog vrijeđanja. Kad bi netko već trebao govoriti protiv izbora, onda bih to eventualno bio ja. Ne zato jer je to SAMO moje pravo, nego zato jer jesam Rimokatolik i njegova nauka se direktno mene tiče. Baš bih htio znati zašto mislite da jao vama zbog novog Pape Benedikta XVI? Ništa neprijateljski, nego me samo interesira.

@marinko82

Kontracepcija je suprotna katoličkom nauku jer se direktno upliče u prokreaciju. Naime, stav je Katoličke crkve da su dvije temeljne oznake i datosti braka: tjelesno sjedinjenje muža i žene i otvorenost prokreaciji. To ne znači da iz svakog seksualnog čina treba se roditi dijete, nego se misli na načelnu otvorenost prokreaciji. Kondom i kontraceptivna sredstva direktno priječe tu načelnu otvorenost prokreaciji, tj. novom životu. Treba razlikovati još i kontragestacijska sredstva koja sprečavaju "prihvaćanje" ploda i abortivna sredstva koja "izbacuju" već implantirani plod. Po Katoličkom nauku ubojstvo.

@costa

Sam je Papa rekao da je bio član omladine kad se to moralo biti. Ne pišem da bih opravdao njegovu prošlost, ali svatko tko se srami prošlosti nije se izgradio kao čovjek. Istina je da članstvo ostavlja trag, no mislim da preuveličavate. Kad je Istambulski rabin rekao da je Papa Benedikt XVI veliki prijatelj židova kako mi možemo sumnjati. I ja sam da Crkva ima veći politički utjecaj, ali ne zato da bi krojila svjetsku politiku, nego zato da i ja imam nekoga tko će se na "političkoj sceni" "boiiti" za mene i moje mjesto u svijetu. Svatko treba sam izboriti to mjesto, no za katolike kao zajednicu treba se zalagati Crkva i zato mora imati utjecaj koji je izgrađen na moralu i katoličkim vrijednostima, a ne na moći. Isto pitanje kao i Sashi1: zašto ti se ne sviđa njegovo izabranje?
Problem Turske i njezine političke snage je rasprava za sebe i ne spada u ovaj dio foruma.Hvala
Sigurno će nastaviti put Pape Ivana Pavla II u pogledu otvorenosti i dijalogu, no mislim da će se i više okrenuti rješavanju nekih problematičnih pitanja.

@Filip_Apatin

Mislim da je u pitanju ipak još jedan papa iza ovog, no nemojte me držati za riječ. Možete misliti o tome što hoćete, no osobno mislim da se to neće dogoditi, osim ako nas ne zadesi sveopća katastrofa.

Pozdrav
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
@koni [page1]

Naravno da se slazem sa tobom da niko od nas nije bezgresan. Ne zelim nikoga da osudjujem i jos manje kaznjavam zbog bilo cega. Samo hocu da kazem da crkva mora da stavi do znanja ljudima koja su njena pravila i sta se mora raditi i kako se ponasati ako zele da budu prihvaceni od strane crkve. To opet ne znaci da crkva treba da ih kaznjava ili spaljuje na lomaci, vec jednostavno da kaze da to i to nije u redu i da tako ne smeju da se ponasaju. Ako crkva to ne uradi onda ne znam ko ce? Uostalom evo samo jedne slike doticne pop dive zbog koga mislim da crkva treba da iskaze svoj stav povodom nje, narocito sto ona zeli da bude primeljna od strane pape. Jel mozes da zamislis da ona posle ovog koncerta ili sta je vec to dodje preobucena kao nevinace kod pape? Zar to ne bi bilo recimo prikrivanje greha, a prikrivanje greha je jos gori greh od njegovog samog cinjenja.




@costa

Ovo sto sam rekao gore vazi i za tebe. Smiley  Ne bih se slozio sa stavom o ulasku Turske u EU vec sam rekao zasto, a svidja mi se i sto je marinko82 rekao, da veliki deo nasih danasnjih problema, pre svega u pogledu mentaliteta datira upravo iz perioda kada smo bili okupirani od strane Turske. Sta mislis da li bi danas gledali grand show i ostale slicne odrazovne emisije da nije bilo Turaka? Da li ti se kao i meni dize kosa na glavi kada vidis da je postalo popularno kod praznoglavih devojaka da se odrzava takmicenje u TRBUSNOM PLESU.  Smile Ja sam bio toliko besan kada sam to video da sam prvi put u zivotu dobio zelju da prebijem zensku osobu, posto ocigledno je to toliko apsurdno da bilo kakav argument ne bi pomogao. Zamisli ti da one, ne znam kako da ih nazovem :x  tamo se masu rukama i uvijaju se uz neki tamo "juzni vetar". Da li bi toga bilo da nismo bili pod turcima? Da li mislis da dobar deo losega u nasem mentalitetu poput toga da smo prljav narod, neuredan, da imamo ono pusto tursko kao sto je Zoran govorio, ma lako cemo, pa sutra cemo, da nije bilo Turaka? Uostalom zar upravo mi nismo kroz istoriju bili narod koji je kako se tada govorilo branio Evropu od Islama?Zar upravo kod nas nije bila granica izmedju Turske i Austro-ugarske kao granica izmedju islama i Hriscanstva? Dobro, mozet ti reci da je to bila turska u vreme otomanskog carstva i da je danas jedna druga turska i to jeste donekle tacno, alidefinitivno turksa je mnogo nerazivijena zemlja, turksa je mnogo zaostala zemlja i to ne samo u tehnoslokom smislu vec i u duhovnom, u turskoj vladaju i dalje neka pravila iobicaji koji nisu svojstveni civilizovanoms vetu. Jednostavo Turska je po meni losa za Eu i ako nju prime EU ce se svakako mnogo brze ubistiti nego bez nje. Opet kazem, pogledaj samo koliko je vec sada nezadovoljstvo padom standarda i ostalim losim posledicama pravljenja EU u zemljama nosiocima EU, poput Nemacke, Francuske? Sta bi bilo ako bi jos jedna tako velika zemlja sa sve sovjim materijalnim i duhovnim problemima dosla u EU? Uostalom znam pouzdano da je Sreder u Nemackoj docekan na noz upravo zbog toga sto je obecao Turskoj ulazak u EU. U Nemackoj je vecinsko raspolozenje protiv ulaska turkse u EU. Opet to sto kazes da bi onda Turci isli u Tursku nije bas tako. Pre mislim da bi onda svi Turci iz Turske krenuli u Nemacku jer vise ne bi bilo nicega da ih sprecava u tome. Ovako postoji bar kakva takva prepreka da Turci postanu vecinski narod u Nemackoj.


@Marinko82

Nisam ja rekao da sam protiv kontracepcije, nego protiv abortusa. Abortus je po meni, a to je i stav katolicke crkve ubistvo i kao takav je u direktnoj suprotnosti sa Bozijom zapovesti NE UBIJ.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Sanja da ujedini hrišćanski svet
Novoizabrani pontif naglasio i da se zalaže za dijalog s drugim crkvama i kulturama

VATIKAN - U svojoj prvoj propovedi kao novi poglavar Rimokatoličke crkve, papa Benedikt Šesnaesti izjavio je juče da neće štedeti energiju za obnovu potpunog ujedinjenja svih hrišćana, prenose svetske agencije. U svečanoj mantiji bele i zlatne boje, novi papa je u Sikstinskoj kapeli izrazio nadu da će biti na visini zadatka kao novi poglavar i da će dela njegovog prethodnika biti vodilja na početku njegovog pontifikata. "Osećam da čvrsta ruka Jovana Pavla Drugog drži moju, i kao da vidim njegove oči kako se smeju i da čujem njegove reči: Nemojte se plašiti", izjavio je novi papa. Benedikt DžVI izabran je preksinoć za 265. naslednika Svetog Petra i duhovnog vođu više od milijardu rimokatolika širom sveta.

Novi papa juče je naglasio i da se zalaže za dijalog s drugim crkvama i kulturama, te da mu je prvi zadatak, bez prava na neuspeh, da ujedini sve hrišćane. Dodao je i da za ispunjenje tog cilja i prevazilaženje hiljadugodišnjeg jaza između katolika i pravoslavaca nisu dovoljna samo verska osećanja, već konkretan rad. Rekao je i da želi da nastavi otvoren i iskren dijalog s predstavnicima svih drugih vera.

Stariji brat novog pape Georg Racinger (81) izjavio je da je uplašen vešću o izboru njegovog brata Jozefa za papu, zbog njegovih godina i zdravlja. "Verovao sam da će njegove poodmakle godine i zdravlje koje nije baš dobro biti dovoljan razlog kardinalima da se odluče za nekog drugog". Papin brat je najveći deo crkvene karijere proveo na čelu hora dečaka katedrale u Regensburgu.
Vladike SPC o izboru novog pape
Ličnost broj jedan u Vatikanu

Velikodostojnici SPC pozdravili su izbor novog pape Benedikta Šesnaestog ističući da je to veoma važan momenat za Rimokatoličku crkvu, ali i hrišćanstvo uopšte. U izjavi za Glas vladika Šabačko-valjevski Lavrentije naglasio je da je dosadašnji kardinal Racinger, sadašnji papa, jedan od najuglednijih kardinala i sigurno "broj jedan" u Vatikanu. "Novog papu poznajem, još iz Nemačke. Mislim da je on najbolja kombinacija, jedino godine mogu biti problem. Vrlo je sposoban, odlično poznaje ustrojstvo Vatikana. Godinama je bio uz pokojnog papu i njegov izbor je samo blagi prelaz", smatra vladika Lavrentije. Vladika niški Irinej, član Svetog arhijerejskog Sinoda SPC, kaže da je novi papa izvanredan teolog i da je, koliko je čuo, raspoložen za razgovore sa drugim crkvama. "Papa Benedikt teži tradicionalnoj teologiji što je dobar znak da želi da se približi i Pravoslavnoj crkvi", smatra vladika Irinej.
   
      

Reagovanja

Ministar spoljnih poslova SCG Vuk Drašković i predsednik Srbije Boris Tadić čestitali su državnom sekretaru Vatikana izbor novog poglavara. Novom papi izbor su čestitali i predsednik Rusije Vladimir Putin i patrijarh Moskovski i cele Rusije Aleksej Drugi, kao i skoro svi predsednici država ili šefovi vlada iz čitavog sveta. Hrvati, pak, očekuju da će im novi papa biti naklonjen. Predsednik SAD Džordž Buš nazvao je Racingera "čovekom velike mudrosti i znanja". "To što je naš sunarodnik postao papa ispunjava nas Nemce posebnim zadovoljstvom, a i malim ponosom", izjavio je nemački predsednik Horst Keler. Jedini koji je otvoreno izrazio nezadovoljstvo je anglikanski nadbiskup Južne Afrike Dezmond Tutu, ocenivši da je novi papa tvrdokorni konzervativac koji ne ide u korak s vremenom. Predsednik Kosova Ibrahim Rugova čestitao je Racingeru na izboru za novog papu i zamolio ga da nastavi da se moli za nezavisnost Kosova.
   
P. P
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
@Ciklo, onda se sve slazemo osim: nick mi nije marinko82 vec marniko82, dvaput vec gresis!  Smiley

@koni - pa onda bi to trebalo malo samo modernizovati, jeste da sam jedan od konzervativnijih ovde ali svako ima svoju granicu, ja da sam katolik to bih mozda zamerio. U svakom slucaju srecno sa novim Benediktom!

Inace nikako nisam za ujedinjenje Hriscanstva u ovom trenutku, iako nas dele sitnice ima i bitnih pitanja po kojima nikako ne mozemo zajedno. Mozda jednog dana. Ja sebe ne mogu nikada da vidim kako prihvatam papu kao vrhovnog poglavara, ne samo ovog, bilo kojeg. A Vatikan ne bi nikad dopustio da papa ne bude glavni.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.119 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.