Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 11:52:53
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hari Rončević  (Pročitano 3604 puta)
30. Maj 2007, 07:12:56
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
Hari Rončević

Biografija

Hari Rončević jedan je od najzanimljivijih i najautentičnijih autora pjevača koje je Split dao devedesetih godina. Široj javnosti prvi se put predstavio 1994. na "Melodijama Hrvatskog Jadrana", kada je za svoju pjesmu "Getanin" osvojio 1. nagradu struke, ali i simpatije publike (3. nagrada).

Nakon uspjeha "Getanina", iste godine Hari izdaje i svoj album prvijenac "Buntovnik s razlogom", potvrđujući njime svoj osebujni glazbeni izričaj i angažirani način interpretacije tema sa društvene margine. U prepoznatljivom autorskom raspoloženju, nastaju i slijedeća dva albuma "Žigolo" i "Mulac", da bi album "Još tvog je poljupca" obilježio svojevrsni preokret u Harijevom glazbenom stvaralaštvu. Naslovljen po nagrađenoj skladbi sa Zadarfesta, ovaj album donosi smirenije glazbene linije, a Harijev pjesnički talent još jednom dolazi do punog izražaja. Nakon kompilacije "Harijevih 16", koja je obuhvatila najbolja dotadašnja ostvarenja, slijede albumi "Dok si uz mene", koncertni album "Hari u HNK", "Jučer, danas...?", kompilacija "Balade-the best of" i "More sudbine".

Na tim albumima nalazi se i niz nagrađivanih pjesama sa različitih festivala na kojima je Hari tijekom posljednjih godina nastupao ("MHJ", "Splitski festival", "Zadarfest", i dr.). Tijekom cjelokupne glazbene karijere Hari je često surađivao i sa ostalim hrvatskim pjevačima, pa su se tako sa njegovim skladbama publici predstavili Vesna Ivić, Saša Jakelić, Trio gušt, Oliver Dragojević, Doris Dragović i mnogi drugi.

Hari Rončević već je dugi niz godina nezaobilazna kantautorska pojava na našoj sceni. Kvalitetan rad i skromnost tog splitskog pjesnika odvajaju od ostalih izvođača. Novi će uradak "Jučer, danas..." (koji je nedavno izdao Cantus) - bogat kvalitetnim i osjećajnim tekstovima, dobrim spojem bluesa, popa i rocka - sigurno osvježiti domaću scenu prepunu glazbenog kiča.

Nagrade

'94. "Getanin" - MHJ, zlatni galeb str. ocj. suda i brončani galeb publike (večer zabavih melodija) '95. "Japan - NewYork" - ZadarFest, 2. nagrada str. ocj. suda '96. "Još tvog je poljupca na mojim usnama" - ZadarFest, nagrada za najbolji tekst i najboljeg kantautora '97. "Ljubav boli" - ZadarFest, nagrada za najboljeg kantautora '98. "Splite, volim te" - MHJ, nagrada za najbolji tekst (zabavne melodije) '98. "Još ne znam kud s tobom" - Splitski festival, 3. nagrada str. ocjenjivačkog suda '99. "Kada jednom ovom zafalim se tilu" - MHJ, 2. nagrada str. ocj. suda, nagrada za najbolji tekst i aranžman (večer zabavnih melodija) '00. "Kome ćeš sad" - MHJ, 1. nagrada str. ocj. suda (večer melodija Jadrana) '00. "Zauvik odlazim" - Večeri dalmatinske šansone Šibenik, najbolji debitant '02. "Moje si more" - Večeri dalmatinske šansone Šibenik, 2. nagrada str. ocj. suda '03. "Tamo di sunce sja" - Večeri dalmatinske šansone Šibenik, 1. nagrada str. ocj. suda i nagrada za najbolje kantautorsko djelo '04. "I sve dok dišem" - ZadarFest, 1. nagrada str. ocj. suda '06. "Kad bi se moga rodit" - Večeri dalmatinske šansone Šibenik, 2. nagrada str. ocj. suda


== OSTALI NASTUPI NA FESTIVALIMA ==

'94. "Sanja" - ZadarFest '95. "Ako mi još jednom oprostiš" - Arena fest '95. "Pape moj" - MHJ '96. "Mulac" - MHJ '96. "Hvala ti" - Osijek festival '97. "Napuštam sve" - MHJ '99. "Dok si uz mene" - ZadarFest '01. "Kad srce pronađe put" - MHJ '01. "Poljubi me" - ZadarFest '01. "Više ne želim te" - HRF (hrvatski radijski festival) '02. "Evo me gren" - MHJ '03. "Za kraj" - Splitski festival '04. "Mira niman" - Splitski festival '04. "More sudbine" - Večeri dalmatinske šansone Šibenik '05. "More plavo" - Splitski festival

ALBUMI

BUNTOVNIK S RAZLOGOM

01. Buntovnik s razlogom 02. Marina 03. Kraljica želja 04. Sjećanja 05. Dite 06. Ej' mladosti 07. Getanin 08. Gospodi 09. IN MEMORIAM 10. Janis 11. Amerika 12. Molitva

ŽIGOLO

01. Žigolo 02. Sanja 03. Pričaš mi 04. Buntovnik s razlogom* 05. Bez naslova 06. Ti si moj san 07. Lutam 08. Marina* 09. Ti si na zapadu 10. A godine prolaze 11. Ajde srećo 12. Getanin* MULAC

01. Hvala ti 02. Budi tu 03. Pusti me 04. Poslije ponoći 05. Ja nisam ufuran 06. Generacijska 07. Mulac 08. Ruke spasa 09. Pape moj 10. Japan-New York 11. Ako mi još jednom oprostiš 12. Ti si moj san (duet Meri Cetinić)* ' JOŠ TVOG JE POLJUPCA'

01. Još tvog je poljupca na mojim usnama 02. Napuštam sve 03. Da li želiš ljubav svu 04. Anđeo i vrag 05. Vodi me 06. Ljubav boli 07. Sakupljači dugova 08. Dalmacija 09. No playback 10. Ne priznajem bol 11. Getanin* 12. Marina* 13. Mulac* 14. Japan-New York*

HARIJEVIH 16 (hitovi od 1994 do 1998)

01. Još ne znam kud s tobom 02. Ako mi još jednom oprostiš 03. Još tvog je poljupca 04. Marina 05. Napuštam sve 06. Buntovnik s razlogom 07. Pusti me 08. Getanin 09. Japan-New York 10. Lutam 11. Ljubav boli 12. Žigolo 13. Mulac 14. Vodi me 15. Hvala ti 16. Ajde, srećo

DOK SI UZ MENE

01. Kada jednom ovom zafalim se tilu 02. Reci mi da znam 03. Dok si uz mene 04. Ako me želiš 05. Obrazi od silikona 06. Još ne znam kud s tobom* 07. Živim najbolje što znam 08. Nazovi me 09. Zauvijek ostat' ću mlad 10. Splite, volim te 11. Mi noćas imamo zadnju (duet A. Vitasović) 12. Obrazi od silikona (instumental)

HARI U HNK (koncertni album)

01. Getanin 02. Splite, volim te 03. Japan - NewYork 04. Živim najbolje što znam 05. Marina 06. Buntovnik s razlogom 07. Ako mi još jednom oprostiš 08. Ljubav boli 09. Napuštam sve 10. Još ne znam kud s tobom 11. Moj lipi anđele (Oliver Dragojević) 12. Dalmacija (Oliver Dragojević) 13. Kada jednom ovom zafalim se tilu (klapa "Kaštela")

JUČER, DANAS...?

01. Više ne želim te 02. Zauvik odlazim 03. Kome ćeš sad 04. Kada ljubim 05. Rastanak bez suza 06. Neću ić vanka 07. Sve bih dao 08. Jesam li vrijedan sad 09. Uzmi me noćas 10. Danas

BALADE (the best of)

01. Moj lipi anđele (duet O. Dragojević) 02. Kada jednom ovom zafalin se tilu 03. Još tvog je poljupca 04. Napuštam sve 05. Još ne znam kud s tobom 06. Moje si more 07. Više ne želim te 08. Evo me gren 09. Japan - New York 10. Kome ćeš sad 11. Dok si uz mene 12. Ljubav boli 13. Kad srce pronađe put 14. Zauvik odlazim

MORE SUDBINE

01. More sudbine 02. I sve dok dišen 03. Tamo di mi sunce sja 04. Mira niman 05. Kampanel moje ljubavi 06. Od svega umoran 07. Ostani s njim 08. Godina 09. Moje si more 10. Poljubi me 11. Za kraj

ACOUSTIC CONCERT (koncertni album) 01. Getanin 02. More sudbine 03. Kad srce pronađe put 04. Tamo di mi sunce sja 05. More plavo 06. Zemlja i stina 07. Od svega umoran 08. Kampanel moje ljubavi 09. Još ovaj put 10. Više ne želim te 11. Moje si more 12. Još ne znam kud s tobom 13. Japan - New York 14. Kome ćeš sad 15. I sve dok dišem 16. Buntovnik s razlogom 17. Dalmacija 18. Ni da mora nestane 19. Moj lipi anđele 20. Kada jednom ovom zafalin se tilu

TVORNICA LIVE (DVD + BONUS CD)

01. Još tvog je poljupca* 02. Više ne želim te* 03. More plavo* 04. More sudbine 05. Od svega umoran 06. Kampanel moje ljubavi 07. Buntovnik s razlogom 08. I sve dok dišem (M. Brkić) 09. Wish You Were Here (M. Brkić) 10. Još ne znam kud s tobom 11. Moje si more 12. Splite volim te 13. Još ovaj put 14. Ako voliš me (Oliver Dragojević) 15. Ni da mora nestane 16. Dalmacija 17. Getanin 18. Kada jednom ovom zafalin se tilu 19. Tamo di mi sunce sja 20. Moj lipi anđele

Izvor: Wikipedia
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 11:52:53
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.