Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 22:01:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li je moralno nemati decu?  (Pročitano 22479 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost


То сам ја.

Zodijak
Pol
Poruke 3256
Zastava
Citat: koni

Potpuno se slažem s tobom i mislim da je negdje u našoj podsvijesti " upisana" šifra koja nas " tjera" da pretrpimo sve i svašta da " dobijemo svoje dijete" u kojem ćemo, u neku ruku, i sami nastaviti živjeti.


Citat: koni
To možda ne osjećaš no to je tu isto kao što je u svakome i strah od smrti.


slažem se...
preneti svoj genetski kod je duboko u podsvesti, manje više se dešava različitom jačinom kod različitih jedinki tako da je kod ljudi "normalno" ili "moralno" da manje ili nikako ne osećaju potrebu da imaju decu

@sanjalica lepo napisano (sva sam se raznežila) :wink:
IP sačuvana
social share
"Ljubav je mnogo vise od običnih osjećanja, ljubav je pozitivan elektroimpuls.
Ne postoji razdaljina koju ljubav ne moze premostiti, ne postoji bolest, koju snažno projektovana ljubav ne moze izlečiti, Ljubav može izvojevati sve pobede. Ona je koncentrisana kinetička energija, najjača sila u Prirodi. I samo kad biste mogli održati ljubav celog života, ne bi bilo sna koji ne biste mogli pretvoriti u stvarnost."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Već sam napisao da smatram da čovjek živi u svojoj djeci i da je to jedini način da ostane prisutan na planeti. Kako bih to objasnio? Pokušat ću ovako. Budući da živim u jednom malom mjestu izvan velikog grada često sam kući morao ići pješke od dalje autobusne stanice. To je nekih dva kilometra. Ponekad bi me ljudi znali povesti autom i pitati tko sam. Slijedeće pitanje bilo je " čiji si". Kad bih odgovorio rekli bi da poznaju i tatu u mamu i da su kod njih radili. Upravo zbog toga, da djecu u mladosti prepoznaju po njihovim roditeljima, vidim da čovjek živi u svojoj djeci.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1138
Zastava VAljevo
mob
Nokia 5100
Evo i ja da kazem nesto.
Nije to nimalo normalno da covek nema decu samo iz razloga sto mu se nece. Eto neko iz besa nece da uzgaja novo zivo bice - coveka, dok drugi neko i pored OGROMNE zelje ne moze da ima decu iz zdravstvenih ili ko zna kojih drugih razloga. Mada ne moze se covek sad opravdati da kaze kako nema uslova da podigne porodicu. IMA kako da nema. Pogledajte samo one prosjake sto su stalno na ulicama i sta rade i kako zive !!!!!!!!
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Stvar je u tome da se ljudi naviknu na određenu komociju i tada im dijete smeta, no tu dolazi do izražaja opet ono što sam na početku napisao, a to je sebičnost, a možda je još gore oholost - misao da je čovjek dosta samom sebi. Tako danas ljudi teže za tim da što više imaju i zarade, a onda to nemaju s kim podijeliti ili kome ostaviti. To što u određenom trenutku misle i ne žele djecu, ne znači da će to uvijek željeti i misliti, pa upravo zbog toga se ne smije imati taj stav.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 172
Licno-obozavam decu, i za mene je neprirodan pojam biti u braku,/ili van braka:)/ imati mogucnosti da imas decu/a da pri tome nema strahova od npr. nekih naslednih, teskih oboljenja..itd/, a ne zeleti ih i nemati ih.
No, kao sto i za vecinu stvari u zivotu kazem, sve je stvar dogovora. Ako dvoje ljudi ne zele da imaju decu, to je ok.
Bilo bi neprirodnije da ih dvoje takvih ljudi imaju, jer je to nekome logican sled dogadjaja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
to je svakome logican sled dogadjaja , medjutim zivot ne postuje zakone logike.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 172
Ne, pa mislim da bi najbolje bilo da zato sto ja obozavam decu i kao i jedan deo ljudi mislim da je to logican sled dogadjaja nekako nateramo ljude koji tako ne misle-da imaju decu, Smiley  pa da se medjusobno mrze zauvek,/sa sve nezeljenom decom/ zarad produzenja vrste, koja ce iz takvog okruzenja gde nisu bila zeljena imati svoje potomke, jer opet neko drugi misli da je tako bolje........i tako u krug.
Uvek sam smatrala, da svako treba da zivi onako kako misli da je za njega najbolje, ako pri tome ne ugrozava druge.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 738
Citat: Ktantonet
Neko ko nije dovoljno odrastao da ima dete i ko se sam ponasa tako sigurno je moralnije da neradja uopste nego da ispadne vece dete od svog deteta.I sigurno je moralno neroditi dete kao sto ga mnogi alkoholicari radjaju pa dete nema od koga ni da nauci sta je moralno a sta nije!


Odlicno!
Svaka budala moze da napravi dete...Trik je napraviti coveka od deteta...
IP sačuvana
social share

Pet the pussy...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Apsolutno se slažem s Black Cat. Nije problem napraviti dijete, problem ga je odgojiti. Mnogi i ne znaju koliki je to izazov. Moj kum ima velikih problema s odgojem svoga sina i često mi se žali da ne zna kako su njegovi roditelji uspjeli.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 22:01:02
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.143 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.