Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 00:57:17
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li je moralno nemati decu?  (Pročitano 22411 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Da ne bi doslo do pogresnog razumevanja: ja obozavam decu, smatram ih krunom ljubavi, darom od Boga, najvecom svetinjom braka i porodice i, ako mene pitate, ja bih za svaku preljubu u kojoj stradaju pre svega deca nasao nacina da nateram sve koji to ucine da skupo to plate! U ovom drustvu ima toliko razvedenih i ostavljenih majki da je to strasno! Krivica: prevara i preljuba! Strasno!

Ne smatram da su svi za decu! Neki ljudi stvarno ne bi trebalo da budu roditelji! To ozbiljno mislim. Neki ljudi nisu zreli za decu. Neka deca ne treba da dozive da prvo svesno iskustvo bude da muskarac mlati bespomocnu zenu! A ovo nase drustvo je i to dopustilo. Jadna takva deca, na celu sa mnom!

Iz iskustva znam da je fizicki nemoguce ziveti u ovakvom drustvu i imati vise od dvoje, eventualno troje dece! Nemoguce je fizicki imati petoro dece i da sva budu srecna! Uvek ce jedno imati vise ili manje, a ako svakom detetu ne obezbedite optimalan prostor za razvoj, tu nastaje konflikt... posebno imate problem ako imate tri sobe, petoro dece, a ona su razlicitog pola. Jesam idealista i mislim i ja idealisticki da sto vise dece to bolje, ali u danasnje vreme to jednostavno nije mudro. Moguce je, ali nije mudro (kazem iz iskustva)!

E, sada ja i deca: ja ne mogu da ih imam jednostavno zato sto bi u mom slucaju to bilo neodgovorno. Ja kao prvo nemam krov nad glavom, kao drugo nemam stalan posao iz vise razloga. Koliko god da je predivno imati decu i koliko god da vam to svima zelim, pod uslovom da ne odgovarate gore opisanom parametru, ja ne mogu da budem neodgovoran pred Bogom da imam decu u takvim uslovima! Jednostavno, bio bih najgori otac na svetu.

Ja licno, kada su deca u pitanju, samo se pribojavam toga da ludilo mojih predaka ne predje na njih, jer je u mojoj familiji stvarno bilo dovoljno cudnih (da ne kazem ludih) likova, u sta se uveravam i na svom primeru (hvala sto me iz uljudnosti na to necete podsetiti, ali to vidim i sam). Isto tako ne bih zeleo da moj sin bude nazvan svakojakim imenima ukoliko nije agresivan i sklon tucama (a ne bi bio jer ga ja tako ne bih vaspitao), ili da mi kcerka bude u razredu sa svakojakom muskom decom (koja su, bojim se, sve gora i gora). No, ono sto jos ne bih voleo, to je da moja deca dozive progon na verskoj osnovi i da budu nazivana sektasima, jereticima, satanistima i raznim drugim pogrdnim imenima... No, i pored svega toga, ja decu obozavam, ona su nesto najlepse na svetu, nesto najcistije na svetu! I kako mi je samo zao sto je svet odraslih takav da uspe da ih upropasti... decu cu imati tek kada budem siguran da mogu da ih podizem i vaspitavam kako treba. Uostalom, ja uvek kazem da nisu svi ljudi za decu, pa mozda nisam ni ja. Neki protestuju kada to kazem, ali ja to zaista tako mislim. Bolje da ja samom sebi budem teret, nego da zbog moje neodgovornosti pati jos neki neduzan ljudski zivot!

Na kraju, svi smo mi deca u dubini duse. Ja jesam. U meni jos uvek zivi mali Sasa cije sam traume i strahove morao da lecim kao odrastao covek. On je sada smiren i mirno spava i zivi...
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Slažem se da djeci treba osigurati određene uvijete da bi mogla rasti i razvijati se, a to znači prije svega imati sređene roditelje i materijalnu situaciju, no mislim da i tu ne treba pretjerivati. Djeci treba dati onoliko koliko im je stvarno potrebno. Odgajati ih ne može ni soba, ni komp, ni PS, .... nego roditelji. Ljudi koji prevelik naglasak stavljaju na materijalne stvari nipošto se ne mogu nazvati dobri roditelji. Možda će se ovaj stav činiti oštar, no iz iskustva znam da oni koji imaju sve često to ne iskoriste najbolje.
Može samo jedan prijedlog o tome kako u tri sobe staviti petero djece: jedna za kćeri, druga za sinove, a treća radna.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 99
"KO NEMA DECE, NEMA SVETLOSTI U SVOJIM OCIMA"..., ako dvoje koji su u braku imaju osnovne uslove za zivot i bioloski mogu da imaju dete,
a nece da ga imaju - to je nemoralno, sebicno, nezrelo..., ja bih takvima prepolovila platu i dala onima koji imaju decu, i mnogi problemi bi bili reseni... Za zenu i jeste najveci dozivljaj kad postane majka!!! Smile
IP sačuvana
social share
AKO SANJAM PROBUDICU SE!!!
AKO SE PROBUDIM-UMRECU!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Vecina danasnjih devojaka to ipak dozivljava kao najbolniji osecaj i cinjenicu da ce se nakon toga ugojiti... strasno
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 982
Pa da ce se ugojiti hoce ako bude jela ko blesava, a obicno im je za preteranu hranu izgovor da trebaju mleko. A ima i onih koje to ne zele niti zele da doje decu da "ne pokvare grudi".. mnoge to rade u danasnje vreme kazu ima toliko pravljenog mleka da one ne moraju da opet kazem kvare grudi. Ali koliko i god sve to ne moralno izgledalo mislim da opet svako ima svoje misljenje pa tako i povodom ove teme. Licno se nikada ne bih odrekla dece i jedva cekam da ih imam jos ali nismo svi isti cini mi se.
IP sačuvana
social share
Marriages are made in heaven and consummated on Earth.
To love and be loved is to feel the sun from both sides.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Budući da ovdje im majki imam pitanje za njih: Rečeno je da je majčinstvo najveća stvar za majku, no negdje sam vidio da se kod majki javljaju i nekakvi negativni osjećaji i to prema djetetu.
A što se tiče toga da se majke udebljaju proizlazi iz toga jer su stalno kod kuće i brinu se o djetetu, a i čovjek kad je doma zapusti se. To se ne događa samo s majkama nego i s muškarcima koji su stalno kod kuće.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 99
Kao prvo dojenje NE kvari grudi, grudi kvari trudnoca... Savet buducim tatama: naterati takve koje ne zele da doje da doje bebu bar 6 meseci...,
jer je najzdravije, najprirodnije, najjeftinije a i najlakse, jer kad se nocu pobudi beba zar nije lakse dati siku, nego grejati mleko...
Vecina se ugoji, ali vecina se posle i vrati na svoju tezinu, to je vec stvar genetike i koliko se vodi racuna... Da, uglavnom se zene zapuste, i to je normalno jer su upotpunosti usmerene na bebu i sve manje misle na sebe,
ali moram reci misle manje i na tatu, te buduce tate pomirite se sa time da rodjenje bebe ce vas potisnuti u drugi plan...
One koje se vise brinu za liniju pa zbog toga nece da rode, nek i ne radjaju, jer su jos uvek nezrele i neizivljene, nista gore od neizivljene majke!!! Postati majka iz korena menja zivot, vise ne mislis na sebe, imas ogromnu odgovornost za to malo bespomocno bice..., te ko nije spreman za to, nek malo saceka...  Smile
IP sačuvana
social share
AKO SANJAM PROBUDICU SE!!!
AKO SE PROBUDIM-UMRECU!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 167
Nemati deci,mozda jeste moralno ali je tuzno i pusto...
IP sačuvana
social share
Da li je to zaista vazno?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Citat: Martell
Nemati deci,mozda jeste moralno ali je tuzno i pusto...


Možeš li malo pojasniti stav da je moralno ne imati djecu.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 167
Mozda je moralno,nisam rekao da je sigurno moralno!Ali je sigurno glupavo! Ja sam licno za decu,bar 3 (golman,centarhalf i centarfor Smile  Smile )
IP sačuvana
social share
Da li je to zaista vazno?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 00:57:17
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.