Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 17:48:42
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li je moralno nemati decu?  (Pročitano 22460 puta)
09. Maj 2003, 00:25:09
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Da li je moralno nemati decu?
Supruznici odluce da ne zele da imaju decu. Da li je takva odluka moralna? Sto god da mislite, bilo bi pozeljno da objasnite svoje misljenje, ako je moguce moralnim argumentom.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1391
Hmmm da li je i koliko je to moralno stvarno mislim da, bar za sada, ne mogu niti smem da o tome nekom sudim. Ali ipak mislim da je to stvar licnog izbora supruznika. Mada u vremenu u kojem trenutno zivimo kada je stopa mortaliteta u svim slucajevima nadvisila stopu nataliteta, nemati dece (ako za to postoje svi uslovi) mislim da nije dobro. Nikada mi nece biti jasna ta vec ustaljena "praksa" da siromasni ljudi svuda u svetu pa i kod nas imaju vise dece od onih ljudi koji uzivaju sve blagodeti koje zivot moze da pruzi, i koji bi mogli da izdrzavaju na stotinak dece, bar po pravilu imaju jedno eventualno dva deteta....Nikada mi to nece biti jasno? Moze li neko da mi da odgovor na to pitanje? Da li upravo iz gore navedenog razloga oni ni "nemaju" vremena za decu jer uzivaju u zivotu, provodeci se krstareci Dunavom ili putem oko sveta dok se siromasni nemajuci te mogucnosti zadovoljavaju time da svoju srecu potraze u detetu... Ne znam stvarno ne znam da li je tako ili postoji nesto trece tu.... Smile    Smile:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
@killer
Siromasni nikad nisu ni culi za kontracepciju... bogati su preopsednuti karijerama, vezama za jednu noc sa potpunom zastitom koju ni bazuka ne moze probiti.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1391
Citat: SerbianFighter
@killer
Siromasni nikad nisu ni culi za kontracepciju... bogati su preopsednuti karijerama, vezama za jednu noc sa potpunom zastitom koju ni bazuka ne moze probiti.


Hehe imas pravo ali ipak to ih ne opravdava zar ne?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Mislim da je nemoralno. Sad ne mogu naći neki konkretni argument da to potkrijepim, ali mislim da se pretjeruje sa tom slobodom izbora. Postoje i prirodne uloge koje bi se trebale poštovati. Opet bolja je i ta solucija nego abortusi, al budući da se redovito radi o usko sebičnim motivima ljudi koji donose takve odluke ne bih, uvijetno rečeno, odobrio takvu odluku.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1197
Sasvim se slazem sa Laslom! To je u sustini jedna sebicna odluka. Za sta si zivio ako nisi izrodio djecu! Samo za sebe cijeli zivot i starost. Zamisli se pod stare dane kada ti je umrla baba i nemas vise nikoga! Ja starost zamisljam u nekoj basti okruzen sa dvadeset unucuca!!! Zelio bih da imam gomilu djece!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 755
mob
Nokia 3110c
Ko nema decu taj je promasen covek u svakom slucaju.
IP sačuvana
social share
kama, al' ne sutra - danas bre
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 982
Neko ko nije dovoljno odrastao da ima dete i ko se sam ponasa tako sigurno je moralnije da neradja uopste nego da ispadne vece dete od svog deteta.I sigurno je moralno neroditi dete kao sto ga mnogi alkoholicari radjaju pa dete nema od koga ni da nauci sta je moralno a sta nije!
IP sačuvana
social share
Marriages are made in heaven and consummated on Earth.
To love and be loved is to feel the sun from both sides.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


То сам ја.

Zodijak
Pol
Poruke 3256
Zastava
priličan broj ljudi ima decu, a ne zaslužuje ... neki ljudi nemaju, a trebalo bi... sve veći broj ljudi ima homosexualna interesovanja...
svejedno mislim da je to stvar ličnog izbora, ionako se ne može zabraniti ni stimulisati ... osim u slučaju Kine (mislim na veće poreze za drugo i ogromne za treće dete)
BAh! društvo bi trebalo da bude na zavidnom nivou i da zaštiti decu od neodgovornih roditelja, kao u Švedskoj npr.

Evo mog odgovora na pitanje:
Deca nisu tražila da se rode.. treba to stalno imati na umu. Ako su izrasli u čudovišta, dobrim delom su roditelji zaslužni za to
IP sačuvana
social share
"Ljubav je mnogo vise od običnih osjećanja, ljubav je pozitivan elektroimpuls.
Ne postoji razdaljina koju ljubav ne moze premostiti, ne postoji bolest, koju snažno projektovana ljubav ne moze izlečiti, Ljubav može izvojevati sve pobede. Ona je koncentrisana kinetička energija, najjača sila u Prirodi. I samo kad biste mogli održati ljubav celog života, ne bi bilo sna koji ne biste mogli pretvoriti u stvarnost."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


То сам ја.

Zodijak
Pol
Poruke 3256
Zastava
IP sačuvana
social share
"Ljubav je mnogo vise od običnih osjećanja, ljubav je pozitivan elektroimpuls.
Ne postoji razdaljina koju ljubav ne moze premostiti, ne postoji bolest, koju snažno projektovana ljubav ne moze izlečiti, Ljubav može izvojevati sve pobede. Ona je koncentrisana kinetička energija, najjača sila u Prirodi. I samo kad biste mogli održati ljubav celog života, ne bi bilo sna koji ne biste mogli pretvoriti u stvarnost."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 17:48:42
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.