Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 11:10:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Berza~Osnovni pojmovi  (Pročitano 26791 puta)
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 78
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
и то врло несређено  архивирано до 2006.

А период од 2006.те до данас изабери испод графикона у "историја" линку, уносећи датум од када до када желиш да ти прикаже трговања, и онда копирај где већ желиш...

Ustvari dobro je sredjeno, pitam zbog nekog programa u koji se podaci ubacuju iz exela, i da bi ucitao kako treba bas treba da bude napisano kao to do 2006, a unositi na foru copy-paste je ogroman posao.
U svakom slucaju hvala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
LG Google Nexus 5
ovo bi bio poetak mog doprinoa ovoj temi.

prva slika je rast dinara naspram eura od 2000 godine, a druga su indexi hrvatske i beogradske berze od pocetka njihocov nastajanja  na osnovu rasta/pada mozete i sami da zakljucite koliko je dobro ulagati ili ne.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Picture1.gif
(5.98 KB, 674x420)
Picture2.gif
(6.44 KB, 592x405)
« Poslednja izmena: 03. Jan 2008, 19:21:25 od mirjanammm »
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
BlackBerry bold
Citat
a druga su indexi hrvatske i beogradske berze od pocetka njihocov nastajanja  na osnovu rasta/pada mozete i sami da zakljucite koliko je dobro ulagati ili ne.
ja bih zaista voleo da mi kažeš koje je tvoje mišljenje po pitanju ulaganja na bse?

IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15432
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.61
mob
Apple iPhone 6S
Posto su ponovo aktuelne besplatne akcije pa samim tim i berza mislim da je ok da aktiviram ponovo ovu temu.

Mene interesuje, kao laika i nekoga ko nikada sa berzom, brokerima i ostalims tvarima nije imao veze, kako bih mogao da kupim odredjen broj akcija NIS-a? Dakle ulozio bih par stotina evra i htoe bih da kupim akcije. Ako sam dobro razumeo, potrebno je da nadjem neku dilersko-brokersku kucu, koja ce mi preko svojih brokera to omoguciti? Ako je tako, jel moze neko da preporuci neku dobru kucu, brokera? Takodje interesuje me da li je to kod nas zazivelo za obicne ljude i ovako "male" iznose, odnosno da li bih bio smesan, ako bih hteo da kupim akcije za par stotina evra? Ako mislite da je to moguce, interesuje me koja je tacno procedura? Dakle gde treba da idem, kome da se javim, sta mi treba od preduslova?

Takodje interesuje me, posto se kod nas trguje u dinarima, kakvi su do sada bili profiti, odnosno da li je vise rasla inflacija, ili vrednost akcija, u globalu?

I zamolio bih nekoga ko se u ovo razume da mi u par recenica ovde to napise, a ne da me salje na razne linkove, jer toga ima previse, a ja nemam vremena toliko da sve to citam i procuvam.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1369
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Da, dobro su ti rekli. Akcije ne mozes sam da kupujes. Moras da ovlastis brokera koji kupuje umesto tebe naravno po tvojim instrukcijama. Npr. kazes mu kupi mi te i te akcija po toj ceni ili sacekaj da njihova cena bude tolika i onda kupi toliko akcija. Sto se tice ulaganja, ne postoji minimalni iznos koji moras uloziti. Mozes da kupis 1 akciju od 100 dinara ako hoces naravno ako ona toliko kosta. Iskreno da ti kazem taj iznos koji hoces da ulozis je veoma mali za iole neku dobru zaradu. E sad ako te pare hoces da ulozis cisto da ih ne potrosis mnogo bolja opcija je da ih orocis u banci mada su i tu male kamate.
« Poslednja izmena: 30. Avg 2010, 20:40:35 od noob_saibot »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5,
nasa berza je osmisljena zbog pljacke naroda i bogacenja ljudi bliskih vladajucim razbojnicima.
ne bi trebao da se upustas u kupovinu akcija jer ako (a sigurno hoce) neki debil kupi 95% akcija, onda ljudi koji spadaju u preostalih 5% moraju da mu prodaju svoje akcije..
evo veceras na vestima ljudi vec prodaju svoje akcije da bi kupili zimnicu, paprike, meso...

evo citaj malo  http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/204943/Cena-akcija-NISa-porasla-nakon-dva-i-po-sata-trgovanja
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1369
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Kakve veze imaju tih 5% ljudi? Oni ne moraju nikome da prodaju svoje akcije u tvom primeru.
@Ic.xc.ni.ka Inace, kupovanje akcija samo jedne firme je poprilicno suludo. Iole ozbiljna osoba koja trguje akcijama obicno ima akcije vise (desetina) firmi. Epilog: imas mali kapital, hoces da kupis akcije samo jedne firme, moj ti je savet da te pare stavis u banku.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5,
Citat
Oni ne moraju nikome da prodaju svoje akcije u tvom primeru.
nikome osim vecinskom vlasniku koji ima 95% akcija preduzeca.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1369
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Jel postoji neki zakon koji ih primorava na to?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 5.0.375.127
pa ocigledno da postoji Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 11:10:01
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.163 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.