Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 14:00:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
1 ... 8 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Brodovi i More!  (Pročitano 38542 puta)
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8559
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Samsung i8510 innov8
Ovaj skuter sa klipa je napravljen po principu skutera iz 90-tih godina, sa ovim volanom sto se dize i spusta. Vozio sam takav stari po Dunavu, fina zabava ali uzi su i mnogo nestabilniji nego ovi danasnji. Vozis ga tako sto klecis ili stojis... Ovaj sa klipa ima zanimljivo rezenje, dize mu "sediste" kad se podigne volan, nisam ranije video takav.




U vezi Wake edition, probao sam naravno ali je dosta tesko. Mora iskusan ili smiren vozac da bude, jer iako ima "samo" 155ks, lagan je, ima dosta jako ubrzanje, cima, cupa...Tako da vozac mora polako i ravnomerno da dodaje gas, sto na skuteru i nije bas jednostavno. Za razliku od glisera koji je tezak, brzo se udje u stos sa gasom, samo lagano, ne trza, ne oseca taj teret koji treba da povuce na pocetku.


Sam sistem za vucu je dobar i jednostavan, po nekima i najbolji u odnosu na rivale. Sipka je skrivena, kad treba samo se izvuce, zakaci konopac i to je to. Ima i posebna zakacaljka koja se lako montira, ako hoces da zakacis i nosis bord na skuteru.




E sad, to je bio neki moj utisak. Ali uz malo truda moglo bi da bude bolje. Recimo preporucljivo je da iza vozaca sedi jos jedna osoba, ili da se kupi fabricki balast koji se nakaci i napuni vodom, radi lakse i mirnije vuce.

Balast, ova siva platforma na slici:


^Vidi se i izvucena kuka za vucu. Tesko je i odrzavati konstantnu brzinu na skuteru. Ali koliko sam citao kod ostalih modela je to jos mnogo gore. Honda ima lag, pa je tesko izvuci coveka iz vode, jer zastane i onda joj odjednom dodje snaga, a onda cupa ruke  Smile Dok kod Kawasakija je tesko odrzavati konstantu brzinu pri vuci. Pa je Sea Doo jos i najidealniji za tako nesto.

Ako nista drugo, odlican je za vucu balona.  Smile



6 ljudi je moglo da stane, ludilo. Ogroman je bio. Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6028
OS
Windows 7
Browser
Chrome 12.0.742.122
Fazon sa balonom je odlican  Smile Ekstra zabava, a ako neko spadne nije frka  Smile

Jesi li probavao masine malo po rekama. Posebno me zanima kako se ponasaju na talasima (upravljivost pri bocnim udarima talasa npr.) Cini mi se da su na rekama mozda i najzabavnij (ali za to treba biti vec iskusan vozac)

Postavio sam par snimaka ispod  Smile

Imam i ja lokaciju za ovako nesto, ali je problem sto ima dosta sedri  Smile
Kraj videa je prejak  Smile





A ovo je akcija iza brodova  Smile


« Poslednja izmena: 30. Jul 2011, 04:39:52 od Milanno »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8559
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0.1
mob
Samsung i8510 innov8
Uh, ovo su brzaci!  Smile Smile Za ovo treba biti iskusan, i poznavati teren! Brza reka, dosta kamenja, treba biti oprezan. Ali dobra zabava! Smile

Stric mi se vozio po reci (kanalu).. Kaze da je bilo dobro. Mada mislim da na moru ima vise talasa, nekad je zabavno ali nista lepse nego kad je voda mirna! Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6028
OS
Windows 7
Browser
Chrome 12.0.742.122
Pa i ja sam o tome razmisljao, jbg moras znati teren kod brzaka  Smile

Ovo je nesto najekstremnije sto sam nasao u vezi skutera za vodu. Jbg treba se cuvati i ne precenjivati masinu, a ni sebe kao vozaca. A pogotovo ne treba raditi neke vece ludorije kada si sa saputnikom...



Iako je ovde garantovan pad, mozda bi im ublazili udarac na vodu oni tvoji amortizeri na skuteru.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8559
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0.1
mob
Samsung i8510 innov8
Uh, ovo je bas extremno. Smile Amortizeri bi ublazili udar (cela platforma ide gore/dole) al' opet, ovo je jak udar i pored amortizera, to te izbaci sa skutera..

Nije samo masina i vozac, mislim da je najvise do uslova vode. Ti mozes da procenis sta skuter moze, i koliko si sposoban da izvedes nesto, ali talasi su cudo. Znam, jer mi se proslo leto nesto slicno desilo. Stigao novi skuter, taj zuti Sea Doo RXT 260 sa amortizerim, vozili se, zezli se, i ajd' da se islikamo malo. Fotograf na obali, i da bi slike bile sto bolje vozio sam bas blizu obale, na 3-4 metra. Napravim krug, polako pridjen i onda ga zalomim i gas. Posle nekoliko krugova, krenem isto da uradim....zalomim, gas...ali ispod skutera je prolazi talas dovoljan da me zadigne malo i da krenem da klizim po njemu, kako sam u tom trenutku davao gas skuter umesto da zalomi na stranu, pod gasom krene da klizi zajedno sa talasom pravo ka obali i drugom "parkiranom" skuteru. Nije bilo dovoljno mesta da kocim ili bilo sta, pa sam morao da skocim isped skutera u plicak da ga zaustavim. Bas sam se odsekao, takvu situaciju ne mozes da predvidis, jednostavnu se talas podvukao poceo da te nosi sa strane i sta ces...

Ili pri nekioj srednjoj brzini, krenes sa zalomis skuter da skrenes ako naletis bas na talas da te udari preko cele bocne strane ko u zid, samo te katapultira na drugu stranu. Smile

Evo nesto slicno ovome, samo su ovi pali i bez talasa ali opet, sila ih je izbacila:



I malo extremne voznje na zaledjenom jezeru:




Evo i review neke CG emisije: Ono sto je zanimljivo, ovaj zuti sa amortizerima voli da zagnjuri njusku pri skretanju i okretanju, vidi se na klipu. Da li zato sto je tezi zbog tih amortizera, ne znam...

« Poslednja izmena: 01. Avg 2011, 04:22:11 od vracarac »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 61231
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


-.- Hello I'm Johnny Cash -.-

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8916
Zastava Sarajevo
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Bas je fin taj gumeni camac pored... Mogao bih sebi priustiti jedan Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Nokia 1800
Njega mozes da dobijes kao gratis kad kupis taj veliki  Smile
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 894
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.186
mob
Nokia 8800 Arte
gde ste skuter manijaci Smile slaba sezona vala Smile
IP sačuvana
social share
HOHOHO
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8559
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Samsung i8510 innov8
Eto, prodje i ovo leto. Vozili smo se, mada nije bilo kao sto smo ocekivali.
Za pocetak, raspitao sam se u vezi servisa s'obzirom da ga ne odrzavam ja. Servis kosta oko 300-400e kod ovlascenog servisera, radi se pred sezonu, vraca se akumulator, sipaju se sve potrebne tecnosti koje su ispustene na kraju sezone, provera plovila, kompjutera..

Uglavnom, pred sezonu zamenjen je dobri stari Sea Doo RXT 255 (ovaj sivi)


Kupljen je bio nov, kod nas je bio 3 sezone i nikad nismo imali ni najmanji problem sa njim. Pricao sam vec o njemu, uglavnom jako brz, sportski i agresivan skuter koji uvek poteze kao blesav. E sad nastavak price...

S'obzirom da smo kupili onaj zuti Sea Doo RXT is260 (Intelligent Suspension), neki sledeci korak je bio logicno da zamenimo sivog RXT 255 i da ove godine uzmemo jos jedan sa amortizerima da ga uparimo za zutim. Izbor je pao na njihov top model, RXT as260 RS.  Vise detalja na linku - klik  Smile

On bi trebao da bude vrhunac sto se tice snage, agresivnosti, preciznosti. Znaci najbrutaliniji i bez ikakvih kompromisa, okoreli sportista i naslednik RXT 255. Motor je isti kao u zutom, 260ks. Razlika je u amortizerima, zuti ima uljane amortizere ili sta vec, koji automatski steluju visinu i tvrdocu u zavisnosti od moda voznje, dok ovaj ima gasne amortizere koji sami stelujete odmah kod volana.




To su bile lepe vesti, a onda smo se razocarali.  Smile
Bilo je za ocekivati da bude malo brzi od sivog, a pogotovu od zutog (koji ima 80kg viska zbog tih amortizera).
Ispostavilo se da mu zuti bezi, ovaj ga drzi ali nema snage da pobegne ispred zutog, iako bi trebalo.
Platforma koju drze amortizeri je lose centrirana (treba sa unutrasnje strane da ima po 1cm prostora svuda okolo, da platforma moze da se krece gore-dole) ali je cesala sa leve strane, tako da je sprecavalo efikasan odvod vode. I nakon vremena voda bi se napunila kod leve noge i pri nekom jacem skretanju samo mi izvrnula kompletno jet ski naglavacke (da volan bude u vodi), sto nam se ranije nikad nije desilo jer obicno kad padnes on sam se okrene kako treba.
Posto ima Sport i Touring mode (dobra stvar, u touring modu ne ide visoko u obrtaje, sportiji odziv na gas, za prijatnu voznju bez velikih cimanja, ili kad su veliki talasi itd) , ali imao je problem da kad god se ugasi jet ski ne zapamti podesavanja i uvek se vrati u Touring mode. Smile

I tako...Bilo je jos nekih sitnih problema, uglavnom nismo bili zadovoljni, otisao je na reklamaciju cim smo se vratili pa cemo videti sta ce biti...To je cetrvrti skuter kupljen kod Sea Doo-a i prvi put da se tako nesto desi, pa se nadam da ce ispraviti sve i da u buduce nece biti takvih problema. Evo i nekih slika...





IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 8 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 14:00:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.124 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.