Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zajedno, a odvojeno  (Pročitano 1271 puta)
13. Apr 2005, 09:21:58
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Zajedno, a odvojeno

Brak ne liči više na onaj kakav su imali naši očevi i majke, pokazalo je jedno internacionalno istraživanje. Pored velikog broja ispitanika, saslušani su i mnogi sociolozi i psiholozi.

Parovi više nisu pod istim krovom, više ne dele koricu hleba i postelju. Zajedno jesu, ali stanuju odvojeno, imaju različite prijatelje, izlaze u različite restorane, odlaze na letovanje svako u sopstvenoj režiji. Prošle godine zabeležen je porast samaca na letovanju za čitava 24 procenta u poređenju sa 2003. godinom.

U restoranima u Italiji, na primer, vidljive su promene: špageti se ne iznose više na sto kao uobičajeno porodično jelo. On je na proteinskoj dijeti, ona na vegetarijanskoj. Svako je okrenut isključivo svojim prohtevima. Deca se prilagođavaju ovakvim porodičnim odnosima, jer ne znaju za drugačije. Pravo pitanje je kako će oni shvatati porodicu kada odrastu? Da li će porodica opstati u onom obliku koji je podrazumevao bliskost među članovima, podelu svakodnevnih radosti i problema? Hoće li osnovnu ćeliju društva, umesto porodice, sačinjavati pojedinac sa decom ili bez njih? Sve ukazuje na to da će upravo ovakav biti razvojni put porodice u neposrednoj budućnosti.

Prema mišljenju mnogih psihologa, odvojen način života je koristan, jer obezbeđuje velike slobode u kretanju, navikama i zadržavanju sopstvenog prostora. Kao vrhunski zaključak ističe se da odvojen život doprinosi istinskoj sreći. Ekonomski nezavisni i slobodni, ona i on određuju kada će provoditi vreme zajedno. To vreme je, imajući u vidu sate koji se utroše na sopstvene prohteve i potrebe, poprilično ograničeno. Ko zna, možda je baš to ključ uspešnog preživljavanja braka? Živeti odvojeno da bi se održali zajedno.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


...jednom, davno, negde daleko...

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 11837
Zastava
mob
Nokia 5110
Hm....zanimljivo.

Mislim da ja tako nebih mogao da zivim, odvojen zivot od osobe sa kojom si odlucio da provedes ostatak zivota, bez osobe sa kojom si stvarao mnoge planove. Mislim meni to nije to da npr. deca osrastaju sa jednim od roditelja a oni nisu razvedeni vec su kao u super odnosima.

Neznam al ja nebih izdrzao.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 199
Zastava Beograd
Meni ovo uopste nema smisla! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


What doesn't kill you will make you stronger

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 4499
Zastava Beograd
Nista odvojeno,samo zajedno!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
mali time out je ponekad potreban, ali ovakav nacin zivota je previse drastican Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
jos jedan od razloga sto ja volim prostor i primitivizam balkana je sto, kad zaostajemo, zaostajemo u svemu, pa i u tim modernim poremecenim shvatanjima porodice. Smiley
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1387
Zastava Uvek i svuda
he, he , al` sto umemo da zaostanemo , to je chudo jedno...
IP sačuvana
social share
Ne dam ovo sunca u ocima
Ne dam ovo hleba na dlanu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.