Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 01:49:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Grawe osiguranje  (Pročitano 28126 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4306
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Pa šta misliš šta je radio 3 sata?  Smile

Otkud znam, meni uvek svašta pada na pamet...  Smile

Nego, ovaj sigurno neće da se pojavi ponovo, ako na to misliš... nema tu previše diskusije, ostavio dečko, čovek-dečko/devojčica link i to je to... Ko prodaje maglu nema vremena za gubljenje...  Smile Smile
IP sačuvana
social share
"A great many people think that they are thinking when they are merely rearranging their prejudices."  William James
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
Citat: Makišon link=topic=225990. msg4334351#msg4334351 date=1194781364
A kako da nazovemo to što je moja prijateljica izgubila 300 e uloživši ih u to vaše osiguranje.
Uložila, htela da odustane, odustala - ali joj novac nije vraćen.  Sva sreća pa nije uložila veću sumu novca.
Tako da ljudima prvo recite ono što piše u ugovoru ''sitnim slovima''.

Kod gotovo svih programa je potrebno ispostovati period od 10% ukupne duzine programa (na primer, ako program traje 30 godina potrebno je uplatiti premije za najmanje 3 godine) kada se formira racun, odnosno to je period kada najveci deo sredstava odlazi na reosiguranje, matematicke rezerve i td a kada osiguravajuce drustvo snosi najveci rizik po pitanju osiguranja zivota.  I to tako funkcionise kod svih osiguranja ove vrste.  Pretpostavljam da tvoja prijateljica nije ispostovala ovaj period?

Sto se tvoje prijateljice tice, covek koji joj je pisao ponudu je MORAO joj kaze za to, ako nije moze slobodno da ga tuzi i da ovaj izgubi posao.  

Treba napomenuti da kod nas NE VAZE polise koje nisu na SRPSKOM jeziku, novac se uplacuje ISKLJUCIVO preko tekuceg (deviznog) racuna, nikako NA RUKE jer to nije legalno.  Donosilac ponude mora da ima LICENCU NARODNE BANKE SRBIJE koja svojim fondom garantuje za premije zivotnog osiguranja.  

Siguran sam da tvoja prijateljica moze da potrazi pravdu na sudu ako je na bilo koji nacin prevarena, medjutim, nije tu problem u osiguravajucem drustvu jer kako ja znam, GRAWE i WIENER STADISCHE nisu imali ni jedan sudski spor u istoriji, a traju po oko 180 godina.  I sumnjam da bi trajali toliko da su radili neposteno, zar ne? Ja inace imam polisu i u ugovoru opstih i posebnih uslova osiguranja nema sitno kucanog teksta, sve lepo i jasno pise, tako da, treba utvrditi tacno cija je krivica, sumnjam da je do osiguravajuceg drustva, jednostavno zbog toga sto drustvo nece da se obogati za njenih 300 evra a losa reklama koju dobija donosi daleko vise stete.  Moj je savet da ukoliko nije ispostovala neki deo programa a zato sto joj je neko nesto precutao ili pogresno interpretirao, neka se obrati drustvu za zastupanje preko kojeg je sklopila ugovor ili direktno osiguravajucoj kuci.  Svakako je morala da procita ugovor koji potpisuje, mada, bez obzira na sve, donosilac ponude mora da bude LICENCIRANO LICE od strane narodne banke srbije.  I ako to ovlasceno lice ne obavi svoj posao valjano rizikuje da izgubi licencu, i MORA da izgubi licencu i snosi krivicnu odgovornost.  Tako da, mislim da je najbolje da se tvoja prijateljica posavetuje sa advokatom i nekim iz osiguravajuceg drustva, siguran sam da ce joj izaci u susret i da ce problem biti resen.  
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
Da, i koliko ja znam, novac nikako ne moze da bude vracen posle samo jedne uplate!! To nema nigde.  Ugovor se potpisuje na dugorocno osiguranje zivota u paketu sa programom stednje za rentu.  Znaci obicno od 10 godina pa navise.  Kapitalizacija moze da se vrsi izuzetno i ranije, dakle posle isteka 10% perioda od ukupne duzine trajanja programa ali se onda odredjeni deo sredstava gubi upravo zbog rizika koje drustvo snosi na ime osiguranja zivota. 

Dakle, protebno je ispostovati period od 10% duzine trajanja programa, nakon toga se, bar kod safe life programa, ne znam za druge, covek moze sluziti delom ulozenih sredstava, ili, ne mora vise ni jednu jedinu ratu da uplati na stednju, do kraja isteka stednog perioda.  Ali, potrebno je da prodje odredjeno VREME bi covek mogao da uzme sve pare nazad (valjda 15 godina kod programa ako je program stednje na 30) a pravo na dobit ostvaruje po okoncanju stednog perioda. 

Ovo je program stednje za rentu, renta ne moze da se ostvari za godinu i dve dana, potrebno je da se ulozeni kapital investira i oplodi pa tek onda da donese neku dobit.  Da bi se to ostvarilo potrebno je da prodje vreme. 

Imao sam prilike da razgovaram s covekom koji radi u svejcarskoj, ovakvi i slicni programi su tamo sasvim uobicajena stvar.  Jednostavno, da je prevara, da li su tolike generacije (180 godina tradicije) retardirane da dozvole da iznova i iznova 'prevarantima' povere novac? Pretpostavljam da bi onda Dafina i Jezda i dan danas radili?  Smile Smile

Verovatno tvoja prijateljica nije ispostovala neke obaveze iz ugovora ili je nesto pograsno razumela, mozda su joj nesto pogresno predstavili, to svakako nema veze s osiguravajucim drustvom, sumnjam da bi drustvo koje okrece kapital koji se meri milionima evra rizikovalo da izgubi dozvolu za rad zarad 300 evra premije. .   Mislim da se u ovom slucaju krivci traze na pogresnoj adresi.

Ja sam pre nego sto sam poverio svoj novac graweu temeljno sve lepo proucio, procitao uslove, proverio na sajtu narodne banke srbije, informisao se detaljno, razgovarao s ljudima iz inostranstva koji imaju iskustva s ovakvim programima, saznao i raspitao se ko je grawe i kako posluje, i sve dok nisam stvorio jasnu sliku cele ove stvari pa tek onda uplatio premiju. Odgovorno je, ako nekome poveris novac na 30 godina da znas i da se informises kome dajes pare i po kojim uslovima, dakle procitao i ugovor. I to je elementarno. Ako nekome ostavljam pare moram da znam kome ih ostavljam i pod kojim uslovima. Odi u banku pa oroci pare na stednju na 10 godina, pa odi posle par meseci i potrazi novac nazad pa nam javi sta su ti rekli? Ne daju, zar ne? Dakle, banke su prevaranti??! Dajte molim vas.. Ako pristanete na neke uslove ispostujte ih, u protivnom vam niko nije kriv..

« Poslednja izmena: 22. Feb 2008, 23:29:25 od axb »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6142
Zastava bg
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia N95 8GB
@axb
nemoj da pises poruke za redom.... Smile
IP sačuvana
social share
Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi vi ostarite.
I ta ce mi mladost tesko pasti...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
sto se sigurnosti ulozenog novca tice, Grawe jedini posluje sa 99% svog kapitala kod nas i apsolutno nema rizika od bilo cega!

Interesuje me da li je ovo tačno? Ne postoji baš nikakav rizik??

Uložila, htela da odustane, odustala - ali joj novac nije vraćen.

Upoznata sam kako funkcioniše ovo oko osiguranja, samo mi nije jasno zbog čega se ljudima ne vraća novac ukoliko se iz ne znam kog razloga predomisle i žele da odustanu? Pošteno bi bilo da se od tog uloženog novca odredjeni deo odbije - onoliko koliko je to osiguranje imalo troškove a da se ostatak vrati.  Smile

A evo i Zakona o osiguranju Republike Srbije, možda će nekome koristiti
http://www.sec.sr.gov.yu/index.php?option=com_content&task=view&id=417&Itemid=62
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6142
Zastava bg
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia N95 8GB
@makison
mora da se plati za najmanje 2 godine, da bi mogla da stavis osiguranje u stanje mirovanja...ima logike, da ne ulazim sad u to....
sto se tice sigurnosti, jedino je smrt sigurna 100% .....ne bi trebalo da bude nekih problema  Smile
IP sačuvana
social share
Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi vi ostarite.
I ta ce mi mladost tesko pasti...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
Ma ko kako želi.  Smile Smile
Ja nikada ne bih ulagala svoj novac u osiguranje pre bih se bavila trgovinom i tako gomilala novac Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
Upoznata sam kako funkcioniše ovo oko osiguranja, samo mi nije jasno zbog čega se ljudima ne vraća novac ukoliko se iz ne znam kog razloga predomisle i žele da odustanu? Pošteno bi bilo da se od tog uloženog novca odredjeni deo odbije - onoliko koliko je to osiguranje imalo troškove a da se ostatak vrati.  Smile

Najpre da se izvinim za dva spojena posta od gore.

Makison, apsolutno si u pravu. Medjutim, nemoguce je uzeti novac nazad u prve tri godine ako je program na trideset, odnosno dve ako je program na deset godina i td. A zasto? Upravo zbog sigurnosti samog programa, naime, dobar deo premija iz prvih godina odlazi na reosiguranje, sto se grawe-a konkretno tice reosiguran je kod minich re grupe, pa kod svajcarske grupe reosiguravajucih drustava, pa kod loyda koji je reosiguran kod jos sto trideset i kusur reosiguravajucih drustava u nizu, samim tim je gotovo nemoguce da bilo koje drustvo iz ovog lanca propadne, a dobar deo sredstava odlazi i u matematicku rezervu kod NBS, tako da, ako bi posle prve premije osiguravajuce drustvo, grawe, wiener, uniqa i td, vrsilo kapitalizaciju i eventualno isplatili neka sredstva nazad, automatski bi bili u gubitku, pa niko naravno nije ni lud da to radi, zar ne? Kapitalizacija, odnosno otkup polise moze da se vrsi posle isteka 10% vremena od duzine trajanja programa, i ta otkupna vrednost je veca sto je veci broj godina prosao. Postoje tablice prema kojima se izracunava visina otkupne vrednosti u svakoj godini trajanja programa. Mada, u svakom slucaju taj neko ko se odluci na otkup bice na gubitku jer je prekrsio uogvor koji je potpisan na vise godina. I zaista nema potrebe za tim, bar sto se safe life programa tice, meni je posle tri godine omoguceno da se sluzim sredstvima koja sam ustedeo, naime mogu da uzimam akontaciju ili da podignem posle pete godine deo sredstava nazad a da program traje i dalje. Ili, jednostavno, da najavim da ne zelim vise da uplacujem premije, da hocu da pauziram, i nema problema, novac koji sam ustedeo do tad ceka me na mom racunu. Prodju godine, neke stvari se i zaborave, nejbolje je u takvim situacijama kontaktirati osiguravajuce drustvo i s njima se posavetovati sta je najbolje da se uradi, siguran sam da ce svakome izaci u susret.
Zasto nije dobro raskidati ugovor? Ugovor se potpisuje na 20, 30 godina, osiguravajuce drustvo racuna da za taj period odredjenu sumu novca koje bi trebalo da ima na raspolaganju investira i ostvari odredjenu dobit. Uz to ima i neke svoje troskove (reosiguranje, administracija, treba naravno platiti i radnike - zastupnike u osiguranju i td..)Raskine se ugovor, osiguravajuce drustvo nije investiralo novac, nema dobiti, uskraceno je za kapital na koji je racunalo, mi gubimo odredjena sredstva na ime cene koju za to moramo da platimo kao strana koja nije do kraja ispostovala ugovor, tako da ce to da utice na otkupnu vrednost nase polise koja raste sto je broj ispostovanih godina veci. Naravno, onda nemamo ni pravo na ostvarenu dobit ako se ne varam.. I to je normalno, ko je pametan razumece. Ko nije, ima strucnjaka koji to jako lepo mogu da objasne. Ja sam ipak samo laik sto se cele ove stvari tice. Mozda sam samo malo upuceniji u celu stvar nego li nas prosecan covek..
Svrha ovakvog programa jeste da se obezbedi penzija, renta za starost. ZA razliku od klasicnih dodatnih privatnih penzionih fondova ovde postoji i zivotno osiguranje koje pruza sigurnost i stabilnost porodici kao nosiocu drustva, i mogucnost skracenja trajanja dugorocnih programa, kao i mogucnost da se kroz akontacije ili povlacenje dela ustadjenih sredstava korisnik za vreme trajanja programa sluzi svojim novcem. I ne postoji zakonski limit sto se starosti tice za odlazak u rentu, kod klasicnih penz. fondova to je 53 god, ako se ne varam. Tako da, da napravimo paralelu, ako covek hoce da stedi za penziju i da pare u privatni fond mora da ceka da napuni 53 godine da bi ih uzeo nazad, ne moze nikako ranije osim izuzetno u slucaju neke teske bolesti, za lecenje, i to ne kod svih fondova. Kod rentnih, stednih programa ziv. osiguranja covek sam bira koliko ce gosdina da stedi, odnosno kad ce u rentu, i koliko ce novaca godisnje da da na stednju. Uz to, moze da se koristi novcem iz programa vec posle dve ili tri godine. TAko da, ovo je jedan kompletniji i po mom skromnom misljenju kvalitetniji vid stednje za starost. Zato su ovakvi programi na zapadu jako popularni. U Japanu na primer, ne postoje drzavne penzije, ljudi stede sebi za starost kroz ovakve programe. Imaju i po 4-5 polisa. U evropi je najavljeno ukidanje drzavnih penzija, nemacka ce ukinuti 2017. godine, rumuni su takodje najavili ukidanje, kod nas ce visina drzavnih penzija znatno da opadne u odnosu na plate, tako da cemo morati da shvatimo da smo zbog neodrzivosti drzavnog penzionog sistema koji funkcionise po zastarelom principu jednostavno primorani da dok radimo i zaradjujemo stedimo sebi za starost. Da li cemo da stavljamo pare u banku, da li da investiramo kroz klasican investicioni fond, kroz dodatni penzioni fond ili kroz stedni rentni  program zivotnog osiguranja, to je nas izbor. I to je licna stvar pojedinca, svako ce izabrati ono sto mu najvise odgovara. Ja sam razmotrio sve opcije i napravio svoj izbor, licno mislim da je ovo trenutno najbolje resenje, paket 3 u 1  Smile za iste pare..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
axb, hvala za ovako iscrpne odgovore.  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
axb, hvala za ovako iscrpne odgovore.  Smile Smile

Ha usluzi  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 01:49:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.