Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 18:22:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Poreklo srpskog naroda  (Pročitano 23363 puta)
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
SonyEricsson k800i i D820
Zemunac ,koliko je ovo sada pouzdano i tocno sto se prica jer ovo je jos veoma nova nauka,sta mislis o tome koliko je ovo tocno sve?!
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
И на ком узорку је рађено истраживање?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1804
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Zemunac ,koliko je ovo sada pouzdano i tocno sto se prica jer ovo je jos veoma nova nauka,sta mislis o tome koliko je ovo tocno sve?!

Tiger, pitao si juče za Bošnjake, nigde nisam video podatke o njima  Smile
Čudno, njihovi historičari tvrde da su Bošnjaci prastari, autohtoni narod na Balkanu   Smile


Što se tiče genetike, kao što vidiš uzorak je veoma mali (58 Hrvata, 100 Srba itd.). Pitanje je koliko je tačan rezultat uzet sa tako malog uzorka. Verovatno treba povećati broj uzoraka, voditi računa o ravnomernoj regionalnoj zastupljenosti uzoraka itd.

U svakom slučaju, ubeđen sam da ne bi bilo drastičnih promena ni na mnogo većem uzorku.
Mađari su izvršili nekoliko testova, povećavali su broj uzoraka, ali su uvek dolazili do sličnih rezultata. Mađari su dominantno slovenskog porekla, pa kako god nameštali rezultate, džaba im.
IP sačuvana
social share


Dok je budala, biće i radikala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3484
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
moracemo onda i Madjare sutra primiti u novu Jugu ako se jednog dana bude osnivala
posebno madjarice Smile
IP sačuvana
social share
An elderly Albanian couple is sitting in their dark flat in Pristina. The electricity is out, yet again, and they are sitting in front of a blank television, lights out, food beginning to rot in the refrigerator which isn't running, no hot water, and certainly no cooking to do. They are just sitting there, wondering what to do next when all of the sudden, the crackle of electricity is heard when the lights begin to flicker. The television comes to life, the hum of the refrigerator can be heard and the water heater starts up.

The old man looks at his wife and says „Honey, get my gun. The Serbs are back.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ајде да закерам још мало. Smile да ли се мисли баш на Србе, тј. људе који се по народности тако изјашњавају, или на грађане Србије. Да ли је узорак узиман из свих српских земаља итд.

За Мађаре и историја тврди да их је дошао релативно мали број, али да су се помешали са присутним Словенима и помађарили их. За разлику од Бугара, којима се догодио обратан процес.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1804
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Ајде да закерам још мало. Smile да ли се мисли баш на Србе, тј. људе који се по народности тако изјашњавају, или на грађане Србије. Да ли је узорак узиман из свих српских земаља итд.

За Мађаре и историја тврди да их је дошао релативно мали број, али да су се помешали са присутним Словенима и помађарили их. За разлику од Бугара, којима се догодио обратан процес.


Istraživanje je rađeno u vreme postojanja SRJ, pa se u tabeli vodi pod nazivom "Yugoslavian". Verovatno su uzimani uzorci samo iz Srbije i CG. Već sam rekao da treba voditi računa o ravnomernoj regionalnoj zastupljenosti ("sve srpske zemlje"). Siguran sam da uzorak iz Babušnice i uzorak iz Laktaša neće imati identične rezultate, ali ne bi trebalo ni da se drastično razlikuju.

Sve je ovo još u ranoj fazi, ali ja sam siguran da će se potvrditi teza (koju ja znam još od VI razreda OŠ) da mi Srbi nismo slovenskog porekla tj. jedina naša veza sa slovenstvom je jezik kojim govorimo i ništa više.
IP sačuvana
social share


Dok je budala, biće i radikala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1026
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Citat
U nama blisku skupinu koje zajednickim imenom zovemo Vedoarijci, s kojom dijelimo zajednicko praindoevropsko porijeklo, spadaju narodi kao što su Gruzini na Kavkazu, narodi sjeveroistocnog Irana, Tadjikistana, Baludjistana i narodi jugozapadne Indije. Kao posebna skupina Vedoarijaca su u direktnoj liniji i Romi odnosno Cigani."
Pa,sad ispade da su Hrvati i Cigani u srodstvu.Haha... Smile

Nego,salu na stranu,nauka sve vise dokazuje istinitost biblijskog izvestaja o zajednickom pretku,odnosno o Bozijem stvaranju.
Za mene nije od sustinske vaznosti odakle su Srbi ili neki drugi narod,pogotovu ne ako se govori o nekom periodu koji je vec poodmakao od prvobitnog stvaranja.Kuca se ne gradi od krova,nego od temelja.Vazno je sagledati pocetak i odatle krenuti.Ako bismo to utvrdili,sve razlike i razmirice postaju nebitne i bespotrebne.
http://www.cps.org.yu/Cks8/cks8.html
IP sačuvana
social share
Usliši molitve,anđele,dabogda pocrkali dusmani,pa budi andjeo osvete,neka na svojoj koži osete šta znači beda,strah i bol.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ајде да закерам још мало. Smile да ли се мисли баш на Србе, тј. људе који се по народности тако изјашњавају, или на грађане Србије. Да ли је узорак узиман из свих српских земаља итд.

За Мађаре и историја тврди да их је дошао релативно мали број, али да су се помешали са присутним Словенима и помађарили их. За разлику од Бугара, којима се догодио обратан процес.


Istraživanje je rađeno u vreme postojanja SRJ, pa se u tabeli vodi pod nazivom "Yugoslavian". Verovatno su uzimani uzorci samo iz Srbije i CG. Već sam rekao da treba voditi računa o ravnomernoj regionalnoj zastupljenosti ("sve srpske zemlje"). Siguran sam da uzorak iz Babušnice i uzorak iz Laktaša neće imati identične rezultate, ali ne bi trebalo ni da se drastično razlikuju.

Sve je ovo još u ranoj fazi, ali ja sam siguran da će se potvrditi teza (koju ja znam još od VI razreda OŠ) da mi Srbi nismo slovenskog porekla tj. jedina naša veza sa slovenstvom je jezik kojim govorimo i ništa više.

Све је то у реду, тезе се потврђују, поричу, смењују... Видећемо. Доста смо се и мешали кроз историју. Само, никако ми није јасан онај део са Швеђанима. Осим ако нема неке везе са Готима.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Metalika moj dobar drugar

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 69
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia N70 ME
Jel su Crnogorci na kraju Srbi?
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
SonyEricsson k800i i D820
Jel su Crnogorci na kraju Srbi?

Dobro pitanje od Dead Heada...! Bice ovo interesantna tema u buducnosti..
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 18:22:50
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.