Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 16:21:44
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hocu dugu kosu!  (Pročitano 5522 puta)
11. Apr 2005, 14:54:23
Prijatelj foruma
Poznata licnost


What doesn't kill you will make you stronger

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 4499
Zastava Beograd
Većina muškaraca smatra da su žene sa dugom kosom privlačnije (mada, većina muškaraca takođe smatra da je lepa žena lepa žena, bez obzira na dužinu kose). Veliki broj žena takođe smatra da je duga kosa simbol ženstvenosti i ne žele da je se odreknu (ili žele da je steknu). Problem je što je duga kosa lepa samo ako je sjajna i zdrava, inače izgleda zaista odbojno. Što je kosa duža, sve je teža - a teška kosa se lako ošteti i izgubi lepršavost. Zato, evo saveta kako da očuvate (ili steknete) ponos svoje glave - dugu, blistavu, veličanstvenu kosu.

Ukoliko živite u velikom i zagađenom gradu, neophodno je da kosu perete svakodnevno ili bar triput nedeljno (masna kosa zaista izgleda ružno). Ako živite u nekom manjem i čistijem mestu, dovoljno je da kosu perete jednom u pet dana. Prilikom putovanja pranje prilagodite sredini - ukoliko iz velegrada putujete u neko simpatično mestašce u prirodi, nema nikakvog razloga da i dalje perete kosu svakodnevno. Za pranje je najvažnije izabrati (najbolje po preporuci frizera) dobar šampon i regenerator. Kad perete kosu, poštujte smer rasta kose - to se najbolje radi ako zabacite glavu unazad, isto kao u frizerskom salonu, što znači da vam je najlakše da kosu perete pod tušem (a i leđa će vam biti zahvalna). Dugačka kosa se teže ispira od kratke, a dobro ispiranje je obavezno za lepu kosu. Ispiranje započnite od korena kose, razdvajajući pramenove, kako biste odstranili sve tragove šampona i regeneratora.

Nažalost, za negu duge kose nije dovoljno samo pranje. Ako kosu ne budete negovali dodatno, izgledaće slabo i isušeno, i teško ćete oblikovati frizuru. Zato, jedanput nedeljno koristite masku za kosu. Nanesite je po celoj dužini kose, izbegavajući koren. Kad je maska stavljena, izmasirajte koren blagim, kružnim pokretima. Masku na kosi ostavite onoliko dugo koliko je proizvođač preporučio (i ne pomišljajte na eksperimente tipa "baš mi se isušila kosa, držaću masku dvostruko duže nego što ovde piše", jer ćete time samo oštetiti kosu).

Dugu kosu neophodno je redovno skraćivati. Jedanput mesečno ošišajte vrhove (1-1,5 cm), to jest, neka vam frizer to uradi. Time ćete "olakšati" kosu, ukloniti rascvetale vrhove i dobiti veći volumen. Inače, isto pravilo šišanja važi i ako tek puštate kosu - jeste da ćete tako sporije dostići željenu dužinu, ali će vaša "griva" biti bogatija i zdravija. Još jedna osobina zdrave kose jeste sjaj; sjaj svoje kose možete povećati i novim zaštitnim sredstvima u spreju. Ta sredstva sadrže u sebi čestice koje prelamaju i odbijaju prirodno svetlo, pa vaša kosa izgleda sjajnije. Slobodno ih možete koristiti svakodnevno - najlakše je da ujutro poprskate kosu po celoj dužini. Samo, pazite da je prskate sa razdaljine od 15-20 cm, inače ćete je previše slepiti.

Podrazumeva se da je kosu neophodno redovno češljati i četkati (istina je onaj starinski savet da će vam kosa biti mekša i sjanija ako sto puta pređete četkom preko nje). Ako imate retku kosu, za češljanje je najbolji češalj sa proređenim rebrima. Ukoliko vam je kosa gusta, preporučljiva je što gušća četka. Razne šnalice, češljići i slično mogu vam pomoći u postizanju što lepše i efektnije frizure.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

style.jpg
(57.05 KB, 360x504)
kosa.jpg
(19.43 KB, 360x360)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Uf, da.... uvek je puno posla oko duge kose... Sad mi je dosta porasla, posto nikako da se nakanim da odem kod frizera, i poceli su problemi... kosa se mrsi, masti posle dan i po... plus nema nikakvu formu, tako da je vezujem u rep, sto je opet lomi...  doduse, krajevi nisu toliko ispucani, ali ipak... izgledam kao da sam pokisla ... Smile  Da, definitivno, moram kod frizera... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


What doesn't kill you will make you stronger

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 4499
Zastava Beograd
Anea,kao da slusam sebe dok citam tvoj text,moja je takodje extremno duga,a nikako da se nakanim da odem u posetu nekom "olindravacu" Smile (izmislih rec) Smiley ...zaplice mi se oko vrata nocu,muz mi je dva puta spasavao zivot (salim se)/

Inace volim dugu kosu,i svakako je necu prekratiti, neku duzinu cu ostaviti da leprsa Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Hehe... ja sam mislila da je skratim do ispod brade ili tako nesto... posebno sto ide leto... ali sad mi je nekako zao... mislim da cu samo da skratim krajeve i onoliko koliko je potrebno da normalno izgleda posto sam stepenasto osisana... a to mi mnogo bolje stoji nego kada je skroz ravna... ali treba se odvuci Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


What doesn't kill you will make you stronger

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 4499
Zastava Beograd
ja sam mislila da imas kratku kosu zbog avatara Smiley ...

U principu meni fino stoji kratka kosa,ali ja sa njom ne mogu da se izborim,lepi se za lice,pa mi leti vise smeta nego da je duga,ipak tu digu kosu mozemo da zavezemo u rep i uzivancija!.....


Ja imam problem da nadjem frizera,ovde su nekako svi amateri,ali moram da odem,inace cu da poludim Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
a tek ja... ja vec ludim, a frizer me nece videti do avgusta sigurno... vec me hvata panika na sta ce to da lici dok stignem kuci Smile

inace, ne volim dugu kosu, ali izgleda da cu, silom prilika, morati da je imam

(al zato kad se vratim... brijanje glave Smile )
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Life is peachy...

Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 631
Zastava Zemun
mob
Samsung E730
Ja bash kao na avataru Smile ... duga plava kosa... sama je skracujem... ¨pakujem¨ Smile ... kljukam ampulama Smile ... ispiram kamilicom...
... ali o5 sa druge strane je presujem, feniram shto je smrt za kosu...
IP sačuvana
social share

"It has been said that something small as the flutter of a butterfly's wing can ultimately cause a typhoon halfway around the world"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
smrt za kosu je losa voda.. nista gore od toga nema.
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

357 kume, 357...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 1503
ee, ovako.. treba ti: orahovo lisce, onaj nas sampon protiv peruti (zaboravio sam). masaza korena. ovi nasi samponi od drveca.
IP sačuvana
social share
Be sociable - have a Pepsi
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
herbal je meni jedini spas, ovi ovde me ubise..
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 16:21:44
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.151 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.