Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 10:54:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Doktore, vratite mi nevinost!  (Pročitano 5017 puta)
12. Maj 2007, 08:51:11
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 1.02
mob
Nokia the best
Doktore, vratite mi nevinost!

Vraćanje himena plastičnom hirurgijom sve je popularnije u svetu, posebno u Francuskoj. Intervencija traje 30 minuta i košta 1.500 do 3.000 evra.
- Srećna sam zbog toga. Obnovila sam deo svog života i sada se bolje osećam - izjavila je jedna dvadesetšestogodišnja Parižanka alžirskog porekla, koja je želela da ostane anonimna.

Nema tačnih podataka koliko je takvih operacija urađeno u Francuskoj, ali, prema rečima jednog hirurga, u toku nedelje obavi se od jedne do tri himenoplastike. Doktor Mark Abekasis, koji ima ordinaciju u blizini Jelisejskih polja, smatra da usled jačanja verskih osećanja među petomilionskom muslimanskom populacijom u Francuskoj raste trend vraćanja himena.

Pacijentkinje dr Abekasisa su Muslimanke između 18 i 45 godina, rođene u Francuskoj i zemljama Severne Afrike. Mnoge devojke i žene odluče se na himenoplastiku posle raskida s partnerom, sa kojim su imale seksualne odnose. Zbog pritiska porodice, kulturnih i tradicionalnih vrednosti i religije, one žele da "povrate nevinost".

Prema islamskom učenju, nevesta i mladoženja bi trebalo da budu nevini pre stupanja u brak, ali nema jasnog stava da li je Islam za ili protiv himenoplastike. Mnogi lekari smatraju da je ponovno vraćanje himena protivno idealu seksualnih i ličnih sloboda.
- Takve operacije su napad na dostojanstvo žene-smatra profesor Žak Lansak, predsednik Nacionalnog kolegijuma ginekologa Francuske.

Međutim, doktor Abekasis smatra da himenoplastika devojkama i ženama pruža "drugu šansu" u životu.
- To je rehabilitacija. Za mnoge, to je jedino rešenje - zaključio je Abekasis.

Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 1.02
mob
Nokia the best
Ponovo devica

Vraćanje himena plastičnom hirurgijom sve je popularnije u svetu, posebno u Francuskoj gde se na taj korak njačešće odlučuju muslimanke.

Intervencija traje 30 minuta i košta 1.500 do 3.000 evra.

"Srećna sam zbog toga. Obnovila sam deo svog života i sada se bolje osećam", izjavila je jedna dvadesetšestogodišnja Parižanka alžirskog porekla, koja je želela da ostane anonimna.

Nema tačnih podataka koliko je takvih operacija uradjeno u Francuskoj, ali, prema rečima jedne žene hirurga, ona primi od tri do pet zahteva i uradi od jedne do tri himenoplastike nedeljno.

Doktor Mark Abekasis, koji ima ordinaciju u blizini Jelisejskih polja, smatra da usled jačanja verskih osećanja medju petomilionskom muslimanskom populacijom u Francuskoj raste trend vraćanja himena.

Njegovi pacijenti su muslimanke izmedju 18 i 45 godina, rodjene u Francuskoj i zemljama Severne Afrike, koje su, kako je kazao Abekasis, "u procepu izmedju dva sveta".

Mnoge od tih devojaka i žena donose odluku da učine himenoplastiku nakon raskida s partnerom, sa kojim su imale seksualne odnose. Zbog pritiska porodice, kulturnih i tradicionalnih vrednosti i religije, one se odlučuju na "vraćanje nevinosti".

Prema islamskom učenju, nevesta i mladoženja bi trebalo da budu nevini pre stupanja u brak, ali nema jasnog stava da li je islam za ili protiv himenoplastike.

Jedna od pacijentkinja dr Abekasisa, 22-godišnja imigrantkinja iz Alžira, koja je sebe nazvala Karima, rekla je da se mnoge devojke odlučuju na himenoplastiku iz poštovanja prema kulturi i porodičnoj tradiciji, a ne iz verskih razloga.

Karima, koja je izgubila nevinost s bivšim dečkom, planira da se uskoro uda, a njen verenik očekuje od nje da je devica. Zato je prošlog meseca uradila himenoplastiku.

"Ne želim da razočaram verenika", objasnila je Karima.

Mnogi lekari smatraju da je ponovno vraćanje himena protivno idealu seksualnih i ličnih sloboda.

"Takve operacije su napad na dostojanstvo žene", smatra profesor Žak Lansak, predsednik Nacionalnog kolegijuma ginekologa Francuske.

Medjutim, doktor Abekasis smatra da himenoplastika devojkama i ženama pruža "drugu šansu" u životu. "To je rehabilitacija. Za mnoge, to je jedino rešenje", zaključio je Abekasis.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1128
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
 Smile Smile Smile Smile Smile razvaljivala se pa obnovila  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1209
Zastava Nediceva Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6030
"што се грбо роди, то вријеме не исправи"
IP sačuvana
social share
На овоме свету могу да кажем што се дешава то није истина...мислим на овоме свету, што бих нагласио..да...пропаганда, што већина кажу, о овоме..није истина.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 1.02
mob
Nokia the best
a sta je to ''grbo rodjeno''?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


悪い

Zodijak Leo
Pol
Poruke 7274
OS
MacOS X
Browser
Safari 417.8
posle jebanj* nema kajanja
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 1.02
mob
Nokia the best
a to li je... mislim da se devojke ne kaju...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


悪い

Zodijak Leo
Pol
Poruke 7274
OS
MacOS X
Browser
Safari 417.8
ne,ne,nemam pojma sta je vozi-misko hteo da kaze...ja postovao za sebe
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 1.02
mob
Nokia the best
a to li je  Smile  Smile

postovacu zbog sebe: devojke ocito traze povracaj nevinosti da bi zadovoljile opste poznatu zelju muskarca: da joj je prvi  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


use your illusion

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2059
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Zanimljivo...  Tema kao sama mi je dobro poznata, ali me po pravilu iznenade komentari iste. Ovoga puta, ne toliko komentari 'gospode'  Smile , koliko odgovor naše drage dame.

Momci, izgleda da niste pronikli u bit ženskog bića. Nije teško, samo treba vremena.
Draga damo, više sam zaintrigiran onim što ste vi napisali. (prelazim na drugo lice jednine)

Motivi? Zadovoljenje opšte poznate želje muškaraca...  Smile   Biće da dobro poznaješ psihologiju, a obzirom na tvoju generalizaciju celog muškog roda, uspela si da i mene 'provališ'.   

Šalu na stranu, mislim da grešiš. Postoje ljudi kojima je to jako bitno, ali su oni u manjini. Uostalom, da je tako kako ti kažeš, imali bi jako puno usedelica. Srećom, pa ih nema toliko, a i ne verujem da su zbog ovog razloga to i postale.  Biće da je razlog upravo suprotno.  Smile

Mislim da značaj 'integritetu' himena daju osobe (m i ž) koje nisu sigurne u sebe i koje na ovaj način žele da sebe prikažu važnim. Očigledno neznaju drugi način, pa mistifikuju običan nabor sluzokože. A razlozi su različiti.

Najčešći je da se zadrži osoba sa kojom smo u vezi, pa se i to poteže kao adut u odsudnim momentima.
Ucene tipa 'može,ali..' , hvalisanje pred drugima....

Devojke --- nije bitno što 'dajete', već kome to pružate
Momci --- nije važno biti prvi, već biti najbolji   Smile

Ne kupujte naklonost tim. Kad-tad proradiće sujeta kod nekog od 'umešanih'. Činite ono što mislite da treba i ne opterećujte onog ko je pored vas. Nemojte da vam argument 'nevinost' bude opravdanje i način da nekog zadržite.

'Ko hoće nešto da učini, nadje način. Ko neće, nadje opravdanje.' - citat glviki , naše drage dame  Smile


IP sačuvana
social share
There is no kick without old ... guy
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 10:54:52
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.