Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Miroslav Lajčak novi Visoki predstavnik u BiH  (Pročitano 860 puta)
11. Maj 2007, 19:39:30
Moderator
Krajnje beznadezan


Dolphins are gay Sharks!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11811
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia E50
Miroslav Lajčak novi Visoki predstavnik u BiH
Petak, 11. maj 2007. 18:21



Upravni odbor Saveta za primenu mira imenovao je slovačkog diplomatu Miroslava Lajčaka za budućeg visokog predstavnika u Bosni i Hercegovini, saopšteno je iz Kancelarije visokog predstavnika u Sarajevu.

Lajčak će naslediti sadašnjeg visokog predstavnika Kristijana Švarc Šilinga čiji mandat ističe 30.juna.

Lajčak trenutno radi kao generalni direktor za politička pitanja u MIP Slovačke. Profesionalni je diplomata, a najistaknutija funkcija koju je obavljao je izaslanik EU za referendum u Crnoj Gori prošle godine.

Od 2001. do 2005. godine, Lajčak je bio ambasador Slovačke u SCG, Abaniji i Makedoniji.

Radio je i kao šef kabineta ministra inostranih poslova Slovačke Eduarda Kukana, a bio je slovački ambasador u Japanu.

Lajčak je diplomirao pravo na Univerzitetu Commenius u Bratislavi. Studirao je medjunarodne odnose na Državnom institutu za medjunarodne odnose u Moskvi, a završio postdiplomske studije u Evropskom centru za studije bezbednosti u Nemačkoj.

Oženjen je i ima dve kćerke. Rodjen je 20. marta 1963. godine u Popradu, u Slovačkoj.


Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


vidi već sam godinu dana na bureku :)

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2935
Zastava Banjaluka
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
upravo sam htio otvoriti ovi temu ...

samo da neko zamjeni ovog starca, baš me zanima kakav će biti Lajčak
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Iskreno meni je i svaba bio super. Nekako najpravedniji od svih sefova OHR-a do sada. naravno Lajcak je po meni jos bolji izbor.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Dolphins are gay Sharks!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11811
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia E50
Političari u BiH: Izbor Lajčaka očekivan
Subota, 12. maj 2007. 15:55

Političari u Bosni i Hercegovini ocenjuju da je bila očekivana odluka Saveta za primenu mira (PIC) da za novog visokog predstavnika u BiH imenuje slovačkog diplomatu Miroslava Lajčaka.

Predsedavajući Predsedništva BiH Nebojša Radmanović mišljenja je da je PIC u BiH odlučio da Visoki predstavnik bude "jedan mlad, a iskusan diplomata".

"Očekujem da će BiH, njeni gradjani i političari imati snažnu podršku u radu Lajčaka", kazao je Radmanović, koji je srpski predstavnik u tročlanom Predsedništvu BiH.

Hrvatski član Predsedništvu, Željko Komšić je primetio da će Lajčakovim izborom biti nastavljen kontinuitet ili će doći do nekih promena u politici Kancelarije visokog predstavnika (OHR).

Komšić je istakao da će politika OHR zavisiti od konsultacija sa predstavnicima zemalja-članica PIC.

Predsedavajući Saveta ministara BiH Nikola Špirić je kazao da ga raduje imenovanje Lajčaka i istakao da je aktuelni, visoki predstavnik, Kristijan Švarc-Šiling u svom mandatu uneo sasvim novu dimenziju uloge OHR.

"Švarc-Šiling je pokazao da više voli gram dogovora unutar BiH nego tone bonskih ovlaštenja", rekao je Špirić, dodajući da očekuje takodje dobru saradnju sa Lajčakom "na evropskom putu BiH".

"Bonska ovlašćenja" su široke nadležnosti koje je Visoki predstavnik dobio 1997. na sednici PIC u tada glavnom gradu Savezne Republike Nemačke, a po kojima može da smeni sve birane i druge zvaničnike koji ometaju sprovodjenje Dejtonskih mirovnih sporazuma.

Mladen Bosić, lider glavne opozicione stranke u Republici Srpskoj, Srpske demokratske stranke čiji kadrovi su najviše stradali odlukama prethodnih Visokih predstavnika očekuje da će osnova rada Lajčaka biti demokratska.

"Očekujem da će novoizabrani Visoki predstavnik izvući pouke iz rada svojih prethodnika i da će osnova njegovog delovanja biti demokratska", kazao je Bosić.

Po Bosiću, potrebno je da Lajčak, pre svega, brine o ljudskim pravima u zemlji i ispravi greške i nepravde koje su u BiH učinili njegovi prethodnici.

Lider partije demokratskog progresa Mladen Ivanić, čija stranka je u vlasti zajedno sa Savezom nezavinsih socijaldemokrata i u RS i BiH, izrazio je verovanje da će Lajčak svoj posao u BiH "raditi s merom i da neće posezati za bonskim ovlaštenjima".

Lajčak je slovački diplomata, koji dobro poznaje stanje u regionu jugoistočne Evrope i u BiH.

Taj 44-godišnji diplomata će biti šesti Visoki predstavnik u BiH i on će funkciju preuzeti 30. juna kada se završava mandat nemačkom diplomati Švarc-Šilingu.

Pre Lajčaka i Švarc-Šilinga to su bili Švedjanin Karl Bilt, Španac Karlos Vestendorp, Austrijanac Vofgang Petrič i Britanac Pedi Ešdaun.

Ambasador Švarc-Šiling će bio prvi Visoki predstavnik koji nije koristio "Bonska ovlaštenja", na osnovu kojih su njegovi prethodnici smenjivali na desetine izabranih zvaničnika i funkcionera, uključujući i visoke zvaničnike BiH, RS i Federacije BiH.

Većini tih zvaničnika je još uvek zabranjeno pravo na rad, pravo da biraju i budu birani.

"Bonskim ovlaštenjima" nije raspolagao ni Karl Bilt, jer u vreme njegovog mandata Visokog predstavnika ona nisu bila na snazi.


Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


vidi već sam godinu dana na bureku :)

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2935
Zastava Banjaluka
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
po svemu sudeći nastaviće da radi kao svabo, sto je OK
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.