Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 23:06:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šta je nasilje među decom?  (Pročitano 10484 puta)
Ucesnik diskusija


One Door Away From Heaven

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 156
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Nokia N70
Ko trazi nevolju,dobice je...Mene niko nikad nije cimao ni u osnovnoj,ni sad u srednjoj...

e...

...srecom imaju pravilnik na forumu...

Kao da nikad nisi video u osnovnoj ili srednjoj da nekog maltretiraju samo sto im se moze?
IP sačuvana
social share
I never loose, I just choose not to win. <Mandy>
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Da bi se sprečila agresivnost, dete treba uveriti kako takvo ponašanje nije poželjno ni prihvatljivo. Mnogi roditelji to ne prihvataju, pa potiču decu da se brane agresijom. Da bi roditelj naučio dete o nepotrebnosti i nepoželjnosti takvog ponašanja, ne sme ga tući, jer tada čini ono što detetu zabranjuje, a njemu je dopušteno.
Dete se treba učiti isticati među vršnjacima na prihvatljiv način, a ne tučnajvom. Često se od deteta ne može saznati zašto se tuklo. Tuču treba prekinuti razdvajanjem dece, a ne traženjem krivca. Detetu treba pomoći da odraste ističući dobre strane svog ponašanja.
Kada se dete bavi određenim sportovima, ono može agresivnost pretvoriti u veštinu za branjenje, a ne za napadanje.



IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Ne treba dete obeshrabriti da nasilniku pokaže zube, naprotiv na to ga treba pripremiti sistematski. Neka deca se več posle nekoliko treninga borilačkih veština osete dovoljno samouvereno da prestanu da budu žrtve ne samo fizičkog nego svih oblika nasilja. Neku decu treba trenirati da prestanu da budu preosetljiva tako što će ona u porodici započeti sa zadirkivanjem roditelja ili starije dece koja to mogu da podnesu. Treba detetu ojačati samopouzdanje prikazujući razloge zlostavljača u njegovoj inferiornosti. Iznad svega detetu treba omogućiti da pronađe neko novo društvo u koje će se uklopiti. Tu je dobro učlaniti dete u neke vanškolske aktivnosti u skladu sa interesovanjem ( sport, muzika, strani jezici,...) i instruirati da u novoj sredini potraži sebi nove prijatelje. Kad se ti novi i nepoznati prijatelji pojave obično ostala deca postanu zainteresovana za druženje sa odbačenim detetom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Deca uglavnom uče prema primerima. Ponašanje, vrijednosti i stavovi roditelja i drugih odraslih imaju veliki uticaj na djecu. Vrednosti poštovanja, istine i ponosa u vašoj porodici mogu biti važni izvori snage za vašu decu, pogotovo ako se susreću s negativnim pritiskom vršnjaka, žive u nasilnom susedstvu ili idu u školu punu nasilja. Većina dece ponekad reaguje agresivno i može udariti drugu osobu. Upozorite dete o mogućim opasnostima nasilnog ponašanja. Pohvalite djecu kad problem reše konstruktivno bez nasilja. Deca će veroatnije ponoviti pozitivna ponašanja ako ih primetimo i kad su za njih nagrađena pohvalama i pažnjom.
Decu možete naučiti kako na nenasilne načine rešiti probleme tako da raspravite problem s njima, podsaknete ih na razmišljanje o tome što se može dogoditi ako nasilno rešavaju problem te što ako problem reše bez nasilja. Ovakav način zajedničkog ''glasnog razmišljanja'', pomoći će deci da uoče kako nasilje nije koristan način za rešavanje problema.
Roditelji ponekad ohrabruju agresivno ponašanja, a da nisu toga ni svesni. Na primer, neki roditelji smatraju da je za dečake dobro da se nauče tući. Naučite dete da je probleme bolje rešavati mirnim rečima, a ne šakama, pretnjama ili oružjem.
Pomozite deci da nauče kako konstruktivno i nenasilno iskoristiti svoje slobodno vreme. Naučite ih svoje najdraže igre, hobije ili sport i pomozite im da razviju svoju nadarenost i veštine.
Podržite decu da se odupru nasilju i naučite ih da reaguju kad neko vređa, preti ili udara drugu osobu. Pomozite im u shvatanju da je potrebno više hrabrosti i snage za odupiranje nasilju nego za prihvatanje nasilja.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Slažem se sa Livinston da dete treba učiti kako da reši problem mirnim putem, zaista to je prvi i pravi put. Ali deca upravo zbog svog nenasilnog ponašanja od drugih i bivaju odabrana za žrtvu, zato je neophodno da budu sposobna za samoodbranu (govori tiho i nosi psa sa sobom). Naravno mora se obratiti pažnja da dete ne ode u krajnost da postane nasilno, ali nikako ne da trpi tuđe zlostavljanje i da se ne brani. E vrlo je važno pri tome da se objasni detetu da se na pesnice odgovara pesnicama, na reči rečima, a na postupke postupcima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 15
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Ima li ko da mi predlozi kakvu literaturu na ovu temu? Planiram da pisem diplomski rad iz pedagoske psihologije  o nasilju medju vrsnjacima u skoli, pa bi mi dobro dosla pomoc... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Samsung S7
Pa najsladje kod dece je kad se prave !! Smile Smile
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zivot je cudo-viste!

Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 22
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
Čitam ovo što ste napisali i pitam se dali je to sve iz ličnog iskustva ili ne?!
Imam troje klinaca:3,4,5 razred osnovne škole i imam ogroman problem.Najstariji sin mi je uvek bio drugačiji od njegovih drugara.Dete koje je više provelo u bolnici nego kući.Sa astmom se borimo od njegovih godinu dana.Kreće u školu i odmah na početku imamo problem jako loše koncentracije na času.Biva odbačen od društva još na početku kao neko koga ništa neinteresuje.Deca su ga ugnjetavala i maltretirala.Ja kao majka sam uvek bila tu da ga utešim i pomognem u svakom nastalom problemu.Priča,priča,razgovori dugi,rad....Sad je peti razred,popušta u školi.Ponaša se nasilno i bije decu.Kad mu kažem da to neće da reši nikakve probleme njegov odgovor je pa i oni mene diraju.Dobija ukor direktora.Neznam šta da preduzmem.Molim neki savet,jer ovi moji pokušaji nepomažu.Hvala!!!
IP sačuvana
social share
Edit by shone83: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB

uf,reče Majche i pretvori se u zmajče...
Sve u stihu,sve u prozi, sitan money pa se drive
a da još nešto o meni...ma,nema veze nek je nama ziv rock &amp; rol
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia 
a otac Majche? Smile
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Gone To SOON....!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 118
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
SonyEricsson K810i
Nije mi se nikad desilo tako nesto.... niti ce. ne dam se..............  Smile


Shalu na stranu, te ljude treba jednostavno iskoreniti.............. TJ pravite bolju i cistoumniju decu...... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 23:06:48
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.