Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Uvoz i registracija americkih kola iz 60-ih i 70-ih godina!  (Pročitano 6126 puta)
08. Maj 2007, 23:25:35
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 10
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Zanime me da li je moguc uvoz americkih automobila iz 60 i 70 godina,i ako je moguce kakva je procedura i sta je sve potrebno?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 61231
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Uf mislim da treba da zoves upravu carina ili da posetis njihov sajt tacnu adresy ne znam pokusaj preko googla.Pozzz
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1467
Zastava sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia 5800xpress
Zanime me da li je moguc uvoz americkih automobila iz 60 i 70 godina,i ako je moguce kakva je procedura i sta je sve potrebno?

ovako,postoji decidan zakon o uvozu oldtimera.prvo trebas otici u muzej automobila da strucni ljudi procjene da li se radi u oldtimeru koji zadovoljava sve tehnicke norme u smislu kao spomenik tehnicke kulture ili naslijedja kako se vec kaze.sa tom potvrdom koju dobijes u muzeju mislim da ides na carinu i tako bi trebao dobiti carinsku olaksicu i td i td.
pravac auto muzej.poz
IP sačuvana
social share
kad jedan papak umre,rode se dva!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1252
Zastava Pančevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
SonyEricsson z1010
UREDBA O UVOZU MOTORNIH VOZILA
 (Izvor informacija - Službeni glasnik RS broj broj 110-7637/2005-1)
Član 1.
Ovom uredbom propisuju se bliži uslovi za uvoz motornih vozila u Republiku rbiju.  Član 2.
Ova uredba odnosi se na motorna vozila (u daljem tekstu: vozila) kategorije M – vozila i N – vozila, prema klasifikaciji Ekonosmke komisije Ujedinjenih nacija za Evropu (UN/ECE), koja je odštampana uz ovu uredbu i čini njen sastavni deo.
Član 3.
Ova uredba ne primenjuje se na uvoz:
1) vozila od istorijskog značaja, kolekcionarskih primeraka i “oldtajmera”;
2) vozila koje uvoze primaoci donacije i humanitarne pomoći, u skladu sa članom 1, stav 1., Zakona o donacijama i humanitarnoj pomoći (“Službeni list SRJ”, br. 53/01, 61/01 i 36/02).
Vozila od istorijskog značaja, kolekcionarski primerci i “oldtajmeri”, u smislu stava 1. tačke 1. ovog člana su vozila:
1) proizvedena do 31. decembra 1970 godine;
2) uvedena u proizvodnju kao model do 31. decembra 1970 godine, bez obzira na stvarnu godinu proizvodnje pojedinog primerka, ili
3) koja predstavljaju svojevrstan materijalni spomenik tehničke kulture, tradicije i društvenog nasleđa.
Dokaz da se radi o vozilu iz stava 2, tač. 2. i 3. ovog člana je potvrda koju izdaje Muzej automobila u Beogradu.


jedino ne znam kad se ide u muzej, kad se uzme auto ili pre kupovine


IP sačuvana
social share
Hajde da nadjemo stvari u kojima svi mozemo da dobijemo.
Hajde da ne nadjemo stvari, da se sporimo, gde neko moze da izgubi
Mi se lako ujedinimo protiv nekoga, a nikako da se ujedinimo za sebe. Hajde da se ujedinimo za sebe, pa kada uradimo sve sto mozemo za sebe, onda cemo se deliti. I taj dan nece nikada doci, jer cemo uvek imati sta da uradimo za sebe..." Zoran Djindjic
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


8 times champion of the world

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2403
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mislim da je bolje otici mnooooogo pre  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1252
Zastava Pančevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
SonyEricsson z1010
znam da je bolje, ne bi se usudio da odteram nešto pa da onda se čašem dal moće da se uveze, nego pitam da li može tako. Nisam shvatio da li se dozvola dobija na određeni automobil (taj itaj broj šasiije) ili na određeni model automobila pa bilo koji može
IP sačuvana
social share
Hajde da nadjemo stvari u kojima svi mozemo da dobijemo.
Hajde da ne nadjemo stvari, da se sporimo, gde neko moze da izgubi
Mi se lako ujedinimo protiv nekoga, a nikako da se ujedinimo za sebe. Hajde da se ujedinimo za sebe, pa kada uradimo sve sto mozemo za sebe, onda cemo se deliti. I taj dan nece nikada doci, jer cemo uvek imati sta da uradimo za sebe..." Zoran Djindjic
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1467
Zastava sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia 5800xpress
znam da je bolje, ne bi se usudio da odteram nešto pa da onda se čašem dal moće da se uveze, nego pitam da li može tako. Nisam shvatio da li se dozvola dobija na određeni automobil (taj itaj broj šasiije) ili na određeni model automobila pa bilo koji može
koliko ja znam a gore sam napisao,potvrda se izdaje za vozilo koje se uvozi,znaci postupak ide ovako,auto se dvede do carinskog terminala,ostaje tu dok ne pribavis potvrdu,sa dokumentacijom ides u muzej i mislim da strucna ekipa izlazi na teren,u ovom slucaju carinski terminal da procijeni automobil,tj. da li zadovoljava kriterije oldtimera.ako je odgovor potvrdan,opet ides u muzej po potvrdu da ae automobil kulturno naslijedje i td itd, i sa tom potvrdom dolazis na carinu,sacekas svoj red,predas dokumetne i potvrdu i cekas kajnji ishod koji bi trebao piti slucajem na tvojoj strani.
IP sačuvana
social share
kad jedan papak umre,rode se dva!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1252
Zastava Pančevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
SonyEricsson z1010
jel si ti uvozio nešto tog tipa?
što im piše vozila starija od 1970g sad je to već 37 godina, bilo je 35 kad su doneli zakon

Hvala
IP sačuvana
social share
Hajde da nadjemo stvari u kojima svi mozemo da dobijemo.
Hajde da ne nadjemo stvari, da se sporimo, gde neko moze da izgubi
Mi se lako ujedinimo protiv nekoga, a nikako da se ujedinimo za sebe. Hajde da se ujedinimo za sebe, pa kada uradimo sve sto mozemo za sebe, onda cemo se deliti. I taj dan nece nikada doci, jer cemo uvek imati sta da uradimo za sebe..." Zoran Djindjic
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1467
Zastava sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia 5800xpress
jel si ti uvozio nešto tog tipa?
što im piše vozila starija od 1970g sad je to već 37 godina, bilo je 35 kad su doneli zakon

Hvala
hehe,jos nisam toliki entuzijasta da pristupim takvom riziku :chuckel:znam da se po nekim fia-im zakojnima imas tacnu kategorijaciju koliko se ja sjecam,mislim da su prema opštoj podjeli automobili svrstani u:
-oldtimer-e
-youngtimer-e (automobili mladji od 30 g)
imas onda jos podjelu:
-antika
-veteran
-vintage
-klasika,odnosno kako se kaze klasicni automobili

u anticku grupu spadaju automobili koji su bili u proizvodlji mislim do 1905,
u veteransku grupu spadaju automobili od 1905 do 1917
u vintage gurpu spadaju automobili od 1918 do 1930
u klasiku idu automobili od 1930 do 1940 g
ove kategorije je verifikovala fia,mada imas jos 5 i 6 kategoriju koja jos nije verifikovana od njene strane al se koristi u nekim casopisima i strucnoj litaraturi
u tu 5 spadaju auta mislim od 1940 do 1950 i 6 od 1950 do 1965 g

auta su kategorisana i ovako (mada FIA to nije potvrdila):
u prvu kategoriju spadaju sva putnicka vozila proizvedena do 1930.godine.
u drugu kategoriju su svrstani svi auti koji su proizvedeni u periodu od 1930. do 1960.godine.
u trecoj kategoriji su svrstana sva vozila proizvedena poslije 1960.godine, ali sa preko 30 godina starosti vozila.
cetvrta grupa (zove se jos i nostalgija) obuhvata vozila od oko 30 godina starosti.to su buduci old-timeri, pa ih neki zbog toga zovu young-timeri.
u petu kategoriju su svrstana sva vojna vozila.
sesta kategorija je namjenjena motorima, dok su u sedmoj kategoriji svrstani kamioni, autobusi, traktori i specijalna vozila, ali starija od 40 godina,a osma obuhvata replike i rucni rad.

inace profesionalana deformacija od saobracajnog fakulteta,pa ostalo ovo u glavi Smile
IP sačuvana
social share
kad jedan papak umre,rode se dva!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Live free or die like a rabbit!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 13279
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 6681-7710
za ponitac transam 7600 kubika trazili su mi skoro 8000 eura  Smile Smile
IP sačuvana
social share
They shouldn't have put me in the water,if they didn't want me to make waves!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.113 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.