Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 16:12:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Alen Vitasović  (Pročitano 2614 puta)
08. Maj 2007, 18:18:07
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
Alen Vitasović

Rođen 05.07.1968, Pula. Dvadeset i pet godina bavljenja glazbom. Počeo svirati harmoniku već sa pet godina. Sa 12 godina(1980)osnivam prvi glazbeni sastav. Kasnije član najboljih sastava istarske regije s kojima sviram većinom po turističkim mjestima. U svim sastavima glavni vokalni solista,klavijaturista i saksofonist. Završio srednju muz.školu u puli,odjel saksofon i klavir. Višegodisnje pjevanje i sviranje u raznim bandovima u Hrvatskoj,Sloveniji i po Europi,gdje sam skupio ogromno iskustvo i naučio se služiti sa još par instrumenata(gitara,flauta,bubnjevi). Po povratku dvije godine radio honorarno na radio postaji HR Pula kao glazbeni urednik. Tamo sam i upoznao Livija Morosina s kojim počinjem uspješnu suradnju sa kojom je i započela moja profesionalna karijera.

Solo karijera 1993 - ?

Početak solo karijere 1993 pjesmom "Ne moren bez nje". Uspješna suradnja ponajviše s autorom Liviom Morosinom a i ostalim hrvatskim skladateljima. Ubrzo postajem jedan od najpopularnijih i najuspješnijih hrvatskih izvodača.Osnivam vlastiti band"Superfree" s kojim uživo promoviram svoje pjesme.Svirali smo širom Hrvatske, Slovenije, BiH, SAD, Njemačke, Švicarske... Izdvojio bi samostalne nastupe u dvorani Vatroslav Lisinski,Dom sportova, dvorana na Gripama-Split,dvorana mladosti Rijeka, stadion u Vinkovcima, Arena u Puli i sl..

Pobjede na skoro svim festivalima,od kojih bi izdvojio: pobjeda na Mel hrv.Jadrana-Split 1995. pobjede 1994,95,96 na Arenafestu u Puli pobjeda 1995 u Zadru pobjede 1995,2001,.2004 na MIK-u pobjeda 1997 na Radijskom fest.-Vodice pobjeda 1999,2004. na Korčula festivalu te još puno 2,3,mjesta i uspješnih nastupa i nagrada.

1995. nominiran u čak 5 kategorija za nagradu "Porin", osvojio je za najboljeg debitanta. Odlukom predsjednika republike 1997 god. dobio red Danice Hrvatske s likom Marka Marulića za osobit doprinos kulturi Hrvatske. Ujedno sam aranžer i producent većine svojih pjesama. Približio i popularizirao čakavicu širem hrvatskom slušateljstvu.

Do sada izdao pet albuma,više kompilacija,u pripremi novi album. 1.1994 CD “Gušti su gušti” 2.1995 CD “Festivali+live” 3.1997 CD “Come va?” 4.2000 CD “Ja ne gren” 5.2003 CD “Grih” 6.2003 etno CD “Tone i pretelji” U nepunih 8 godina prodao oko 130 000 nosača zvuka.

Otpjevao više dueta sa poznatim izvođačima iz Hrvatske i inozemstva: Lisa Hunt,Crvena jabuka,Šajeta,Hari Rončević,Maja,Bruno Krajcar,Adam Končić,Eleonora Turčinović... Surađivao s najboljim hrvatskim autorima, aranžerima, tekstopiscima, producentima: Nikša Bratoš, Duško Mandić, S.Kalođera, Livio Morosin, Bratislav Zlatanović, Robert Pilepić, Z.Tutićem, Boris Krainer, Bruno Zahtila Bruno Krajcar, Ivica Krajač, Robert Grubišić, Olja Dešić, Robert Funčić, D.Načinović i dr.

S velikom ljubavlju pokušavam sačuvati i originalni glazbeni izričaj svoga istarskog kraja pa sam tako više puta nastupao na smotrama ist.folklora pjevajući i svirajući narodne pjesme. Prilog tome je šest sudjelovanja na Etno festu u Neumu, zajedno sa svojim ocem,bratom,stricom i kumom.

Do sada snimio 17 video spotova.

Ove godine odglumio sam i petnaestak epizoda sapunice "Zabrenjena ljubav".

Izvor: Wikipedia
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 16:12:23
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.