Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Internet Radio  (Pročitano 3487 puta)
06. Apr 2005, 10:28:33
Moderator
Krajnje beznadezan


offline

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10596
Zastava Beograd
Hocu da "vozim" radio preko Neta ali imam par problema:
-nasao sam server koji daje besplatnu konekciju ali ima limit od 3(!) slusaoca po radiju http://www.wavestreaming.com/ da li ima neki server za dz, jer ovi traze preko 50$ a to mi je malo mnogo
-ako pustam sa svog servera, kako da namestim link da se moji ortaci uvek kace na moj radio kada kliknu na to? znam da moze uvek da se trazi preko http://yp.shoutcast.com ali to zna da smori, a i sporo osvezavaju listu ko je online

Molim sve koji znaju nesto o ovoj temi da mi pomognu, jer bih stvarno voleo da probam da li mogu uopste da pustam radio sa svoje konekcije a da ipak ima ljudi koji ce da slusaju.
IP sačuvana
social share
And from that day forward, anytime a bunch of animals are together in one place it's called a ZOO...  Unless it's a farm!


Le gâteau est un mensonge
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
1. Smislen naslov - Internet radio
2. Smislen forum neki od Tech foruma, recimo pc klinika.
3. Detaljan tutorijal ispod, a ovo selim u pravi forum i preimenujem temu
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
How to setup your own winamp/shoutcast server using Windows XP Prof

Pre-requisites:
1. Windows XP Professional installed
2. Connected to the internet via Highspeed internet connection
3. IIS Services installed
if not, here is how:
-Go to Control Panel > Add/Remove Programs > Add/Remove Windows Components.
-Go to the Internet Information Services and click Details, Now choose the World Wide Web Service (the required components will be checked automatically, i'd check the documentation option too!)
and Click OK and let XP install IIS.

4. Basic Networking Skills (know how to setup forward ports in router if needed)
To manage IIS / Webserver, Right Click My Computer > Manage
Go to the Bottom, and you'll see the Internet Information Services, your webserver controls will be there.
Setup a basic homepage if you want, not required though.

5. Once you have a webserver running. [Find out your IP address] and see if you can ping it from another computer outside of your network, if so, your live to the web!

If not, you might need to configure your router to open up/forward ports. We will be using port 8080 for the shoutcast stream.

Shoutcast Installation and Setup:
1. Go to the SHOUTcast homepage and download the SHOUTcast WIN32 Console/GUI server v1.9.42.
2. Open the installation file and install it.
3. Next, download the Shoutcast DJ DSP tool and install it.
4. Next, we need to edit the shoutcast server configuration.
Go to your Start Menu > Programs > Shoutcast DNAS > Edit Shoutcast DNAS Settings
A text file will open, this the config file for the server.

Main things to worry about:

MaxUsers=XX - Maximum number of users
Password=XX -MUST BE SET! we will need this for the Winamp Shoutcast Console
PortBase=8080 (port that shoutcast stream will use, default is 8080, i leave it at that)


The other options are optional.

Once you set your options, save the file.


5. Now open winamp.
Go to Preferences
Then go to the Plugins : DSP/Effect
Click the Nullsoft SHOUTcast Source DSP plugin.

Once you do, you'll get a new SHOUTcast Source box.
Go to the Output Tab.
Make sure the Password is the same as the one we set in the server configuration in step 4. Also the port is the same too!.

If you have more than one pc running a server, put in the local IP address of the computer in Address, otherwise leave it as is.

Next, go to the Encoder Tab, choose the type you want, (MP3 Encoder), and the settings. I recommend 128kbps, 44,100kHz, Stereo (i have 1.5mbs DSL) [za nase uslove najnize treba podesiti]


Running your SHOUTcast station
1. Start the SHOUTcast server
Start Menu > Programs > ShoutCase DNAS > Shoutcast DNAS (GUI)
A command box with status and info will show up now.


2, Open up winamp, and if the Shoutcast Source box does not open with winamp, go into winamps Preferences > Plugins : DSP/Effects and make sure the SHoutcast DSP plugin is highlighted.

3. Load up some songs and play them. To listen to your station from a different location, just open up a web browser and put in your ip address and :8080
(ie. www.mywebserver:8080 or 102.332.4.2:8080 )
once you do, you'll be brought to the your shoutcast page and can listen to your station or see what is playing and so on.


Peace
seamonkey420 & SerbianFighter

Probleme cu navesti u sledecem postu.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Sta je problem
U nasoj zemlji ti realno ma kakvu kucnu koneciju da imas, nemas kvalitetn up. Cak ni u cable i adsl varijantama, up koji daju je maksimum 64-128k za neke razumne pare.
Kada dignes server, svi srchu sa tvoje konekcije, a ti to ne mozes da ispratis, jer cak i da imas punih 64k up [a verovatno nemas , imas neki jadibedusni dial up na kome up moze da ti bude maks 30ak kbita, sto nije dovoljno ni za jednog postenog slusaoca]. Dakle ako nemas kvalitetan up ne mozes da pustas iz lokala i da ti se ljudi kaze iz lokala + ima veliki problem koji je moguce mozda resiti jebavanjem sa nekim redirekcijama, a to nije pouzdano, a taj problem je sto ni fiski ip nemas pa ti se adresa menja pri svakoj konekciji sto dalje implicira da nema teorije da das ortaku adresu na kojoj ce ti radio stalno biti, eventualno da svaki put saljes adresu tipa:
http://102.332.4.2:8080/
http://213.22.234.33:8080/
http://122.332.34.2:8080/
http://62.134.34.3:8080/
http://133.3.44.2:8080/

Radio nije zajebancija za klince.. posebno ne za nase klince koji su hendikepirani konekcijom u startu.. jebe se malom nemcu koji ima 768kbit-3mbit kuci iz zajebancije pa moz da pusta i cd quality...

Resenje?
Resenje je da zakupis server. Pa da bacas stream od kuce na server a da drugi sa njega kupe. I adresa je fiksna i stream moze da slusa kolko volis ljudi.
Koji je tu problem...
Problem je sto to ne moze da bude free hosting ili nesto slicno jer niti dozvoljavaju stream niti imas mogucnosti podesiti sta treba na serveru ako nemas root, a nemas ga jer niko nije lud da ti da root da mozes da radis sta volis na serverima na kojima se hostaju hiljade prezentacija.
A da zakupis server samo za to je
1. Preskupo.
2. Idiotski Smiley
Da ti neko da server za to, isto sumnjam da ce, iz prostog razloga sto sto jako mnogo protoka srce, a sto je protok jako skupa stvar.
Opcija je da kupis shoutcast hosting na nekom od hosting providera napolju i cifre su okvirno 1000 din mesecno.. a sta onda?
Ti sa dialupa pitanje da li mozes i najslabijeg kvaliteta stream da bacis na server jer dial up nema stalni protok, sve zavisi od X faktora i realno, retko se prelazi 30kbit.
Dakle.. da bi najodvratniji snimak pustio.. 24k.. koji je smrt za slusanje... tebi treba da bude 100% slobodna veza dakle ni mail da ne skidas niti da chatas, a o surfu da ne govorimo, svo vreme koje mislis pustati stream Smiley
Dakle.. moj ti je prijateljski savet...
Zaboravi na to dok ne uzmes bar stabilnu vezu dja kable, dja wifi, dja adsl.. kad to uzmes... onda probaj u kucnoj radinosti kako ce to raditi na 2-3 slusaoca.
Sad mozes da probas podesiti sve, pa pustiti jednom drugu da cuje kako zvuci, ali .. to bas i nije ono pravo.
Ne postoji free shoutcast hosting, a sve druge varijante su prekomplikovane... postoje varijante da se sredi free sponzorski shoutcast sponzor.. ali ne za radio koji bi imao za slusaoce osobe van US eventualno EU... nikom ne treba reklama u Srbiji i slicnim izgovorima za drzave...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


offline

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10596
Zastava Beograd
Hvala na iscrpnom tutorialu. Rekao sam da sam vec pustao radio, ali na 'demo' serveru.
Problem mi je ovo poslednje: posto se IP menja pri svakom konektovanju, da li postoji nacin da se, osim postavljanja na sajt, namesti link koji ce se uvek zakaciti na moj radio?
IP sačuvana
social share
And from that day forward, anytime a bunch of animals are together in one place it's called a ZOO...  Unless it's a farm!


Le gâteau est un mensonge
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
http://www.no-ip.com/ and http://www.dyndns.org/
Regujes nalog, podesis da ti radi prema ip adresi i sl...
Ali to je prilicno... nekvalitetno..
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


offline

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10596
Zastava Beograd
Znam, cim sam video da ti za 20 slusalaca preporucuju 512kbit konekciju, pao mi mrak na oci...ali ipak sam hteo da pokusam. Ionako sam hteo samo da probam sa drugom koji bi se konektovao(ima isdn) ili bi on pustio radio. Hvala! Smiley
IP sačuvana
social share
And from that day forward, anytime a bunch of animals are together in one place it's called a ZOO...  Unless it's a farm!


Le gâteau est un mensonge
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.