Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 15:11:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: marchelo  (Pročitano 10398 puta)
03. Maj 2007, 15:52:55
Zvezda u usponu


ovaj nick je glup,novi nick je lazasm......:D

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2103
Zastava sm
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Nokia 6600 i N73
Marko Šelić, poznatiji kao Marčelo (rođen 22. januar 1983. godine u Paraćinu) je srpski rep muzičar.


Rad u hip-hopu započinje 1997. godine u Paraćinu, tada je napisao i svoju prvu rep strofu, a veća dostignuća postiže 1999. godine sa demo grupom "Rhyme animal", sa kojom je uspešno nastupao po gradovima u Srbiji. Zbog želje da započne solo karijeru, 2001. napušta grupu. Te godine snima i svoj prvi singl, sa kojim, ujedno započinje njegova saradnja sa Oneyom, srpskim hip-hop producentom.

Oneya je prepoznao njegov puni potencijal, i Marčelo je potpisao ugovor za "Bassivity music". Kompilacija Bassivity izvođača : "Bassivity Mixtape Vol.1" izašla je 2003. godine, u kojoj je Marchelo učestvovao sa dve pesme. To je bila njegova prva šansa da šira publika čije za njega i njegove pesme. Iste godine, u novembru, izašao je njegov debi album : "De Facto" (Bassivity Music), koji je postao najprodavanija ploča 2003. godine.[тражи се извор] To je bio i prvi posleratni album koji je uključivao saradnju među novim generacijama muzičkih izvođača sa ex-Yu prostora (Edo Maajka, Elemental, Škabo, Shorty, Disciplinska komisija, Big Boss, X3M...). Album je bio pun kritika upućenih društvu, kao i, na drugoj strani, ličnim temama, ispričanim na veoma iskren i uverljiv način. Naišao je na prihvatanje i od strane publike, kao i od strane kritičara ("Marčelo srpsku sliku čini lepom dok govori koliko je ružna" - Slobodan Vujanović, Vreme), donevši mu prestižnu titulu: glas generacije.

Najviše prašine podiglo se oko noseće numere sa albuma - "Kuća na promaji", koja ukratko i definise Marčelov stil: veoma lična obojenost kritike političke situacije u zemlji.U njoj priča o atentatu na bivšeg premijera, Zorana Đinđića, brutalnosti policije kao i o otuđenju među mladim ljudima u Srbiji.

Zbog nesporazuma sa izdavačem Marčelo napušta Bassivity sredinom 2004. godine i potpisuje ugovor sa "Multimedia Records"-om (pod licencom "Universal Music" -a za Srbiju i Crnu Goru) početkom 2005. godine.

U decembru 2005-e godine Marčelo izdaje rezultat njegovog dvogodišnjeg truda, "Puzzle Shock!" ("Multimedia Records"), sa singlovima "Šarada" i "Otkucaji". Ovog puta Marchelo je sarađivao sa Dragoljubom Markovićem, alijas Dr Dra (član rock bendova poput "Ništa Ali Logopedi", "X-centar"), koji je bio malo više umešan u proces snimanja nego obični producenti, učestvujući u vokalnim delovima i svirajući instrument, a od gostiju se na albumu pojavljuju Sky Wikluh i Timjah (Bad Copy), Skabo, X-centar, Marko Milivojevic (E Play), nadolazeće mlade snage - Ministar Lingvista i Flip Flop, kao i nezaobilazna diva hrvatske scene - Remi (Elemental). Marchelo je takođe uradio neke producentske i aranžerske poslove. Rezultat je bio hip-hop album sa jakim rock, jazz i funk uticajem, koji je odbio nekolicinu fanova koji su voleli samo striktno hip-hop orijentisani "De Facto", ali ujedno zadobivši poštovanje mnogo ljudi koji nisu upoznati sa tim žanrom.

Zajedno sa novim albumom došli su i koncerti, koji su održavani preko cele Srbije. Marchelo je učestvovao i u EXIT 06 kampanji kroz ex-Yu države, rasprodavši koncert u Beogradu. Oko sebe je okupio ekipu zvanu «Filter Crew», koja nije samo podrška za live nastupe jer bi njihov deck trebao da se nađe u radnjama u decembru 2006. godine, a koju sačinjavaju Ministar Lingvista, Flip-Flop i DJ Raid (živi i radi u Švajcarskoj), te njegov tonski snimatelj, mixer, producent, pevač i cimer, Dr Dra.

Marčelo je skoro dobio Davorin nagradu za najbolji rok/pop/hip-hop album iz Srbije, što je jedinstveno priznanje za njegovo muzičko stvaralaštvo.


[b][/b]izvor:wikinpedia

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

marchelo 1.JPG
(7.63 KB, 250x373)
Marchelo 2.JPG
(13.89 KB, 250x367)
Marchelo 3.jpg
(339.56 KB, 533x800)
Marchelo 4.jpg
(261.03 KB, 533x800)
IP sačuvana
social share
Edit by Livingston: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


ovaj nick je glup,novi nick je lazasm......:D

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2103
Zastava sm
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Nokia 6600 i N73
zar ovde niko ne slusa marchela
IP sačuvana
social share
Edit by Livingston: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

eh..sreco...pameti..a zasto bas mene to da snadje.

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 23
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia 3200
slusam ga pomalo..ali o coveku ne znam nesto puno..samo da pise kolumnu u Huperu(casopis redovno kupujem i citam, a i njegovu kolumnu), zatim da studira srpski(valjda je sad na zavrsnoj), njegovo ime i da ima dobre pesme..nije poput erosa..ali covek govori istinu i da bih rado razmenila par reci sa nijm.. eto...  Smile  Smile  mislim da je to sve..
IP sačuvana
social share
Un bambino nel tempo non si arrende mai,
ma cerca la felicità....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


It's Better To Burn Out Than To Fade Away

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 15639
Zastava Negotin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 6131
Pa slušamo marchela, naravno... Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


ovaj nick je glup,novi nick je lazasm......:D

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2103
Zastava sm
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Nokia 6600 i N73
ponekad me smori pesmama o politici.sta je ovo samo devojke slusaju marchela Smile
IP sačuvana
social share
Edit by Livingston: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

eh..sreco...pameti..a zasto bas mene to da snadje.

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 23
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia 3200
jeste da ponekad pretera sa istinom(politikom), ali sta ces..svi mi malo ponekad preterujemo..
IP sačuvana
social share
Un bambino nel tempo non si arrende mai,
ma cerca la felicità....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


ovaj nick je glup,novi nick je lazasm......:D

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2103
Zastava sm
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Nokia 6600 i N73
oce uskoro neki njegov novi album.puzzle shock je totalni promasaj
IP sačuvana
social share
Edit by Livingston: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

eh..sreco...pameti..a zasto bas mene to da snadje.

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 23
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia 3200
ne bih rekla da je promasaj..jedino ako imas njegov prvi album, pa si navikao na neku njegovu formu ili slicno..pa ih uporedjujes.. Smile  jedino da je to u pitanju..imam samo pesme sa novog albuma..
IP sačuvana
social share
Un bambino nel tempo non si arrende mai,
ma cerca la felicità....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


ovaj nick je glup,novi nick je lazasm......:D

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2103
Zastava sm
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Nokia 6600 i N73
ne bih rekla da je promasaj..jedino ako imas njegov prvi album, pa si navikao na neku njegovu formu ili slicno..pa ih uporedjujes.. Smile  jedino da je to u pitanju..imam samo pesme sa novog albuma..
pa da.bolji je prvi odnosno de facto
IP sačuvana
social share
Edit by Livingston: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

eh..sreco...pameti..a zasto bas mene to da snadje.

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 23
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia 3200
pa da.bolji je prvi odnosno de facto


e pa, to je onda u pitanju..ja nemam njegove pesme sa prvog alubuma, pa ne mogu da uporedjujem..mada sam cula neke, ali nemam neki komentar.. ne znam zasto, ali mi se dopada kafanska spika..cak sam uzela tu pesmu od druga  Smile no, gostovao je u jednoj emisiji(na Avali ili tako nesto) i mislim da je pominjao nesto u vezi muzike i neke knjige, valjda.. ako te interesuje kmad ce novi album(cd), mogu da ti dam njegov e-mail koji ima na huperu, a ima blog na b92..pa ga lepo pitas, da ja ne bih lupala pogresne stvari kad nisam sigurna..  Smile
« Poslednja izmena: 30. Maj 2007, 22:08:20 od emozionale »
IP sačuvana
social share
Un bambino nel tempo non si arrende mai,
ma cerca la felicità....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 15:11:03
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.201 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.