Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 00:26:09
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Konstantin  (Pročitano 3551 puta)
06. Apr 2005, 05:45:24
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Konstantin

Žanr: akcija, triler, drama, fantazija, horor
Trajanje: 121 min.
Premisa: Pakao ga želi. Raj ga neće. Zemlji je potreban.




Glavne uloge:   

Kijanu Rivs (Keanu Reeves), Relčel Vajz (Rachel Weisz), Tilda Svinton (Tilda Swinton), Gavin Rosdal (Gavin Rosdal), Piter Stormer (Peter Stormare), Šia Labuf (Shia LaBeouf), Đimon Hounsou (Djimon Hounsou)
Scenario:   

Džejmi Delano (Jamie Delano - strip "Hellblazer"), Gart Enis (Garth Ennis - strip "Hellblazer"), Kevin Brodbin (Kevin Brodbin - priča i scenario), Frenk A. Kapelo (Frank. A. Cappello - scenario)
Režija:   Fransis Lorens (Francis Lawrence)    

SINOPSIS

Džon Konstantin prošao je put do pakla i natrag. Rođen sa neželjenim darom - mogućnošću da jasno spozna poluanđele i demone koji hodaju zemljom u ljudskom obliku - Konstantin (Kijanu Rivs) uložio je sopstveni život kako bi izbegao ostvarenje jezivo mučne vizije koju je imao. Nije uspeo.

Vaskrsnut protiv svoje volje, vraćen je u svet živih. Sada, trajno obeležen kao samoubica bez mogućnosti da ponovo preuzme svoj život, on krstari zemljom krećući se između raja i pakla i nadajući se uzaludno da će pronaći svoj put spasenja tako što će zalutale demonske sluge vraćati u dubine pakla.

Konstantin nije svetac. Njegove iluzije o svetu koji ga okružuje i onom koji se nalazi iznad njega daleko su od svih drugih. Shodno tome, on je težak alkoholičar i heroj gorke životne storije koja se protivi svakoj klasičnoj ideji heroizma. Konstantin će započeti borbu za svoju dušu i neće tražiti ničije divljenje, zahvalnost, a naročito sažaljenje. Sve što želi jeste da se odmori od svega.

O FILMU

Ideju o prenošenju strip serijala "Konstantin" na veliko platno pokrenula je Loren Šuler Doner, producent sa dvadesetogodišnjim iskustvom, koja se proslavila filmovima o oslobođenom Viliju, "Stigla vam je pošta" i svetskim hit serijalom "X-Men". Shvativši da strip "Konstantin" ima sve potencijale dobrog filma, upustila se u produkciju. "To je inteligentna, uzbudljiva i dobra priča o antiheroju i njegovom učinku - vrsta filma koja je zaista atipična."

Držeći se originala, Donerova je angažovala scenaristu i producenta, Oskarom nagrađenog Akivu Goldsmana. On je bio privučen neobičnom pričom. "Za mene je nezamislivo da radim nešto što nije zabavno i kreativno u isto vreme. Konstantin zastupa ideju kojom sam se uvek bavio u svojim radovima – svet izvan stvarnog sveta, svet koji postoji iznad ovog koji vidimo", kaže Goldsman.

"Konstantin je čovek koji se nalazi i na strani svetla i na strani tame", kaže Šuler Donerova. "On nije zao, ali nije ni dobar. Mislim da je to tip koji je imao težak život, ali je inteligentan i duhovit, što je jedan od razloga zbog kojeg smo angažovali Kijanua Rivsa. On ima sve te potencijale. Njegovo tumačenje mnogo dublje definiše Konstantina."

O REŽISERU

Fransis Lorens (reditelj)
Bio je nominovan i nagrađivan za neke briljantne muzičke spotove, razvio je sve prepoznatljive vitalne elemente priče i pridodao im sopstveni izraz. Kao posvećeniku film noara, bio mu je izuzetno privlačan lik Džona Konstantina, antiheroja, kao i ton same priče.

"Svet predstavljen u ovom stripu je jedinstven i priča se odvija na neočekivanim mestima. Fransis je na prvi sastanak došao sa svojim crtežima filma, što je neobično. U ovom biznisu, na prvi sastanak dolazi se sa biografijom, u odelu i s kravatom, a ne sa 25 stranica iscrtanog pakla", priseća se Goldsman. "Odmah me je oduševila njegova ideja da i raj i pakao koegzistiraju sa zemljom, i da se prolaz iz ovog sveta u drugi zapravo nalazi u sobi do vaše. To je briljantna ideja, koja mi je dala potpuno novu viziju i zaokružila čitav film."

O GLUMCIMA

Kijanu Rivs (Džon Konstantin)
Jedan je od najuspešnijih holivudskih glumaca. Rođen je u Bejrutu, a odrastao u Torontu, gde je najpre glumio u lokalnom pozorištu. Filmsku karijeru započinje u dvadesetim godinama, a poslednjih godina dao je svoj prepoznatljiv izraz trilogiji "Matriks". Ostali naslovi su: "Hardball", "Brzina", "Dar", "Slatki novembar", "Zamene", "Šetnja po oblacima", "Đavolji advokat", "Mali Buda", "Mnogo buke ni oko čega", "Drakula" Brema Stokera, "Moj privatni Ajdaho" i "Tačka prekida". Prvu značajnu ulogu odigrao je u filmu "River’s Edge". Pažnju privlači filmom "Opasne veze".

Rejčel Vajz (Anđela/Izabel Dodson)
Izuzetno je zauzeta poslednjih godina. Prošle godine pojavila se u filmovima "Odbegli porotnik", "Laka lova", "Prikaz stvari", "Sve o dečaku", franšizi "Mumija", "Neprijatelj pred vratima", "Swept from the Sea", "Going All The Way". Karijeru je započela u pozorištu u Londonu, dok je studirala na Kembridžu. Nakon dobijanja brojnih pozorišnih nagrada, Vajzova se seli na veliko platno.

Oficijelni sajt:
Constantine (2005)

Premijera: 6. aprila 2005. godine u Centru "Sava" u 20.30 časova
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Gde može da se skine trailer, nigde ne mogu da nađem  Smile:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


What doesn't kill you will make you stronger

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 4499
Zastava Beograd
Sinoc sam ga odgledala,sta reci nego da je po mom ukusu! Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Hvala lepo. Ovaj film ću morati da odgledam  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
film je sjajan.
pogledati pod obavezno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
I ja mislim da je odličan, pogotovu kraj  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
Slozicete se samnom da Kijanu ne lezi uloga Konstantina covaka koji zivi izmedju pakla i raja nesto slicno je uradjeno i u filmu Dune 2000 kada je Stingu dodeljena uloga glavnog negativca. Inace film nije los vredi ga odgledati.

A ja sam vec stigo da napravim sinhronizaciju zive se Kostin Sin.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
kosa1.WMV (353.96 KB)
« Poslednja izmena: 29. Apr 2005, 03:23:44 od OrpheuS »
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 47
Jel neko od vas cito strip? Koliko su promijenili, jel se uopce isplati gledat ako se je citao strip? Meni je strip zakon al po onom sto sam do sad cuo fil ga bas i neprati   Smile, u stripu je Konstantin plavokosi britanac koji na ispusta cigaretu iz usta, ne uskrsne na pocetku nego dosta kasnije i to u pokusaju bijega od raka pluca koji zavrsava tako da ga tri zla vracaju na zemlju dok nesmisle kako ga podijelit jer svako zeli njegovu dusu, a u raju ga nezele (nevole ljude koji andelima kidaju krila motorkom i cupaju srce, a stocete). Sto od toga ima u filmu?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
pa ovde definitivnonije plavokosi britanac nije (s' obzirom na to da ga igra Kianu koji je crnokos i Amerikanac)
da, ne ispusta cigaretu iz usta
i, da, ima rak pluca i ostalo mu je prilicno malo od zivota na Zemlji
a ovo ostalo sto si naveo
pa malo je modifikovano...
pazi, ovo ti govori osoba koja nije citala strip
samo odgovara na ono sto si napisao
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 00:26:09
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.322 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.