Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 22:54:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: prava ljubav i njen vek trajanja  (Pročitano 7277 puta)
02. Maj 2007, 22:29:18
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 38
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Dosta sam se mučio oko naslova teme... Smile nikako nisam mogao u par reči da kažem ovo što nameravam, oprostite zbog toga. Smile

Naime, toliko puta sam u životu čuo: ¨Niste više zajedno, znači to nije bila prava ljubav¨ ili ¨Ako te je ostavio znači da ti i nije pravi prijatelj¨... Primetio sam da dosta ljudi smatra da je onaj pravi, jedini i  najveći kriterijum, koji bi odredio da li je nešto prava ljubav ili prijateljstvo upravo njen vek. Što će reći - ako nije zauvek nije to to.

Ovo se nikako ne uklapa u moje shvatanje bilo ljubavi (romantične) bilo prijateljstva. Nekako mi je ovaj kriterijum...and they lived happily ever after... previše naivan. Postoji nebrojeno stvari koje se mogu isprečiti u odnosu dvoje ljudi... Moje je mišljenje da u ljubavi ne može da se primeni ono: vreme će pokazati...već ako u jednom trenutku postoji ljubav izmedju dvoje ljudi onda je to ljubav! Jer kao što kaže Janis Joplin u pesmi Ball and Chain:
 
...I mean, if you got a cat for one day, man — I mean, if you, say, say, if you want a cat for 365 days, right — You ain't got him for 365 days, you got him for one day, man. Well I tell you that one day, man, better be your life, man. Because, you know, you can say, oh man, you can cry about the other 364, man, but you're gonna lose that one day, man, and that's all you've got. You gotta call that love, man. That's what it is, man. If you got it today you don't want it tomorrow, man, 'cause you don't need it, 'cause as a matter of fact, as we discovered in the train, tomorrow never happens, man. It's all the same fucking day, man...

Ne zna se ko je razgovetniji ona ili ja Smiley 1 Ali mislim da ste ipak shvatili šta sam hteo da kažem... Šta vi mislite imali čega u ovom, kako sam ga ja ovde nazvao, kriterijumu ili je to obična izmišljotina kojom se ljudi služe da bi sebi olakšali bol gubitka osobe?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Joj, ja sam veliki idealista... Verujem u veliku i pravu i svaku ljubav.

Ljubav na prvi pogled... Tada se izaziva, tzv. erotska toksikacija pogledom i tako se posmatrani useljava u krv onoga koji posmatra...

Joj, sta ove knjige uradise od mene?  Smile

Sve u svemu- ljubav moze trajati i 2 meseca i 2 godine i 20 godina. Hronos ne igra neku ulogu, samo i uvek kvalitet.  Smile

Za ovo malo mojih godina osetih jednom izistinsku, ostale i nisu bas bile takve...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46910
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Samsung Galaxy S6 edge+

Za ovo malo mojih godina osetih jednom izistinsku, ostale i nisu bas bile takve...  Smile

meni samo istinska i treba
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 594
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
Spartac je hteo reci da je ljubav ono sto mislimo da je ljubav u odredjenim trenucima, makar bila iluzija ili zanos. I traje dok se dvoje dobro ne upoznaju. I da nije ljubav, svojevidno iskustvo je. Jedino je lose ako ima vise takvih iskustva koja se zavrse sa razocaranjem, pa onda odredjenoj osobi promakne i zivotna ljubav misleci da eto... isto ce biti. Verujem da postoji zivotna ljubav za sva vremena, samo se ne sme verovati da ce zivot bez nje biti prazan i uzaludan. Covek je u prvom redu jedinka i najpre mora nauciti da bude zadovoljan sa samim sobom a ne da uslovljava svoju srecu od neke druge osobe.

Hmm, uklapa se u temu?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 999
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Svaka ljubav je ljubav  Smile,ali prava je za sva vremena. Smile
IP sačuvana
social share
Сети се одакле си пао и почни да чиниш своја прва дела!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Internets. Serious fucking business.

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 2844
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung krsh
ovo je za burek psihologa Smile
IP sačuvana
social share
http://img53.imageshack.us/img53/4131/boinggx6qy9.gif[/img][/url] If you can read this you don't need glasses
Anonymous... Because none of us is as cruel as all of us!
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Nije za burek psihologa, jer poseduje metafizicke elemente u samom pitanju... Nije banalizovana varijanta.


"Metafizika seksa"  Julijus Evola- preporucujem. Odlicna knjiga.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 38
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Nije bre ovo za burek psihologa  Smile    Dovoljno je sto je jedan psiholog zapoceo temu  Smile

euridicat - erudito načitana  Smile  Zar nije predivno biti idealista...

Luke J. pomenuo si da treba biti zadovoljan samim sobom, samostalan... a ne da svoju sreću uslovljava drugima. Ne bih mogao više da se složim sa tobom!

Da pokušam da pojasnim svoje pitanje i celu temu (i naravno moje mišljenje)   

Evo uzeću izjavu bjbojana, koji se nadam se neće ljutiti, on kaže: Svaka ljubav je ljubav, ali je prava za sva vremena. Po mom mišljenju prava ljubav je kada ti u jednom trenutku osetiš da stvarno voliš neku osobu, u tom trenutku nesebično se daješ i važna ti je samo sreća te osobe...ako si veoma srećan u tom istom trenutku ta osoba će se osećati isto prema tebi i na isti način kao što si se ti njoj predao, ogoljen i iskren, predaće se i ona tebi. To je to. You gotta call that love. Nema sutra, nema doveka. To je taj trenutak i ako je on pravi, iskren...ništa više nije važno, nije važno ako ne bude za sva vremena!

Mogli bismo i da okrenemo stvari i da kažemo: koliko ima veza koje traju zauvek a pored ljubavi nisu ni prošle  Smile  Meni je tako očigledno da je samo kvalitet bitan da ne mogu da se distanciram i sagledam kako bi večnost mogla da doprinese tom kvalitetu.

Da li postoji neki razlog koji bi podržao ovu tezu Ako nije zauvek nije prava?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Spartac-

Ti si ponovio ono sto sam i ja rekla u prvom postu, na ovu temu... Smile

Tj. kvalitet.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 999
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ништа.Идем ја код психолога да... Smile
IP sačuvana
social share
Сети се одакле си пао и почни да чиниш своја прва дела!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 22:54:39
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.