Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li je Papa iskajao grehe pocinjene nad Srbima pod okrilje  (Pročitano 4501 puta)
03. Apr 2005, 13:43:18
Zodijak
Pol
Poruke 1
Najnovije vesti u svim svetskim novinama i TV stanicama je smrt poglavara romokatolicke crkve. Bez da ovo deluje morbidno, postavlja se pitanje da li je Papa bas kao poglavara rimokatolicke crkve iskajao grehe za koje je tokom istorije bila odgovorna upravo ta ista crkva?

Podsetimo se samo jasenovca i dogadjaja u II svetskom ratu, masovnog prekrstavanja, masovnih ubistva nad ne katolickim zivljem, koje se prenelo ne sledece ratove na prostorima bivse Jugoslavije.

Nije mi namera da ovim izazovem raspravu ili mrznju, vec zelim da na ovaj nacin podsetim one koji u masi na trgu u Rimu zale za papom, na zlocine koji su upravo pod okriljem jedne hriscanske vere pozivali na genocid. Da podsetim da Papa kao poglavar rimokatolicke crkve nikada nije zamolio za oprostaj Srbe koji su uz Jevreje, upravo najvise proganjani, ubijani i pokrstavani pod okriljem katolicke crkve.

[SerbianCafe.ws]
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Karol Wojtyla nije odgovoran za ubijanje Srba u II svetskom ratu i za to nema sta da okajava.

On je u vreme nemacke okupacije njegove rodne Poljske bio hemicar koji je radio u firmi koja je slala gas u Mauthausen i kasnije u Auschwitz. Tek kasnije je postao svestenik.

Sumnjam da je ikada iskreno okajao i te grehe.

Wojtyla ima druge grehe prema Srbima:

1. vatikansko priznavanje 1990-tih obnovljene nezavisne drzave Hrvatske (ndH) pre nego sto su se Srbima garantovala ikakva prava u toj tvorevini,

2. podrska NATO bombardovanju Republike Srpske,

3. podrska NATO bombardovanju Srbije (i delimicno Crne Gore), ukljucujuci srednjevekovne srpske crkve na Kosovu,

Ovo je utoliko odvratnije sto je isti taj Wojtyla osudio bombardovanje Iraka.


Wojtyla ima i grehe prema covecanstvu uopste:

1. zabrana upotrebe kondoma koja je izazvala dodatno pogorsnaje sirenja epidemije AIDS-a medju najsiromasnijima.

2. zabrana upotrebe kondoma koja je prouzrokovala da najsiromasnije porodice u slamovima i favelama imaju po petnaestoro dece, o kojima ne mogu da brinu, te ona zavrsavaju na ulici gde postaju plen pedofila, trgovaca ljudskim organima i mafijasa.

3. ponizavajuci odnos prema pravima zena, homoseksualaca, koji izaziva nasilje prema ovim grupama.

Najstrasnije je sto je sve svoje mizogine, seksofobne, homofobne -- kao i serbofobne -- izjave davao ex cathedra, tj. kao toboznji autoritet, a milioni budaletina su to slusali sa strahopostovanjem i sledili...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Iz svega sto sam pratio, ne bih rekao da je on imao nameru da bilo sta okajava. Cak se nije ni formalno izvinio za Jasenovac, Petricevac i tako dalje... Jadovno...
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Ponekad me fascinirate....
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1867
Citat: Tralalalala

On je u vreme nemacke okupacije njegove rodne Poljske bio hemicar koji je radio u firmi koja je slala gas u Mauthausen i kasnije u Auschwitz. Tek kasnije je postao svestenik.

Sumnjam da je ikada iskreno okajao i te grehe.




da imamo topic o biserima ovom bi definitivno trebalo tamo da bude mesto.

je li se patrijarh pavle izvinio za ubistva i etnicko ciscenje Smile:
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Citat: Sasha1
Cak se nije ni formalno izvinio za Jasenovac, Petricevac i tako dalje... Jadovno...


Ovo je biser nad biserima. Ali mi srbi mrzimo sve, a onda bi da trazimo od jednog Pape izvinjenje za zlocine na jednom Petricevcu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Well.. juce je u Latinici na HRT-u bila emisija o njemu i jasno je receno da je Vojtila prigrlio Stepinca.. e sad.. ja znam sta ce Koni i Laki o tome reci i pomisliti.. al to ne menja kako se mi ostali osecamo...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Mitropolit Jovan kudi srpske medije zbog zakasnelih prigovora papi
Ćutali ste o Stepincu

ZAGREB - Mitropolit zagrebačko-ljubljanski i cele Italije Jovan Pavlović izjavio je da mediji u Srbiji nisu imali pravo na prigovore da je papa svojevremeno beatifikovao ustašu, odnosno hrvatskog kardinala Alojzija Stepinca.

"Dok je bio otvoren proces prikupljanja dokumenata za beatifikaciju kardinala Stepnica, svako je imao mogućnost da kaže svoju reč za ili protiv, ali se tada... ti isti ljudi nisu javljali", rekao je mitropolit Jovan za zagrebački Jutarnji list. "Kada je zaključen proces beatifikacije, nisu imali prava da prigovaraju", dodao je.

Mitropolit Jovan je rekao da je papa Jovan Pavle Drugi bio merodavan da, po kriterijima beatifikacije koji su na snazi, taj proces dovede do kraja i da "ako je Stepinac po merilima Katoličke crkve blaženi, ostale to ne treba da obavezuje".

Jutarnji list prenosi da je mitropolit Jovan kazao i da se Stepincu sudilo "u izuzetnoj situaciji koja je svima jasna". "To je bio Titov režim i ko je mogao da se usprotivi tom državnom kursu", dodao je.
Hrvatski državni arhiv nedavno je objavio "Dnevnik Diane Budisavljević" od 1941. do 1945. u kojem je prikaz rada "Akcije Diane Budisavljević" tokom koje je, uz pomoć nadbiskupa Alojzija Stepinca, spasla više hiljada pravoslavne dece i izradila kartoteku za njih oko 12.000, što je omogućilo da se sačuva njihov identitet i omogući povratak porodicama.
Beta
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Neću puno pisati nego ću samo prenijeti glas bl. Alojzija Stepinca, pa ako želite pročitajte, i naučite nešto.

O pokrštavanju Srba:

Govor nadbiskupa Alojzija Stepinca pred «Vrhovnim sudom NR Hrvatske», U Zagrebu, 3. listopada 1946.


..... «Upisuje mi se u krivnju prekrštavanje Srba. To je uopće neispravan naziv, jer tko je jednom kršten, ne treba ga više prekrštavati, nego se radi o vjerskom prijelazu.
Ja o tome neću opširnije govoriti nego velim, da mi je savjest čista, a povijest će jednom o tome reći svoj sud. Činjenica je, da sam morao premještati župnike, jer im je prijetila opasnost smrti od pravoslavnih, jer su ih htjeli Srbi ubiti, zato što otežu s prijelazima. Činjenica je, da se u prošlo ratno vrijeme Crkva morala provlačiti kroz poteškoće kao zmija, a išlo se na ruku srpskom narodu s nakanom, da mu se pomogne, kako se dalo i moglo. Gospodin mi je predsjednik predočio prijepis, što sam tražio prazni pravoslavni manastir – nekoć naš pavlinski – u Orehovici, da se u nj smjeste trapisti, koje su Nijemci protjerali iz Rajhenburga. Smatram da mi je bila dužnost, da pomognem braći Slovencima, koji su od Hitlerovaca bili izgnani, da se sklone..... Nisam bio persona grata ni Nijemcima ni ustašama. Nisam bio ustaša, niti sam položio njihovu zakletvu, kako su učinili vaši činovnici, koji su ovdje. Hrvatski se narod plebiscitarno izjasnio za Hrvatsku državu i ja bih bio ništarija, kad ne bih osjetio bilo Hrvatskog naroda, koji je bio rob u bivšoj Jugoslaviji..... Što sam govorio o pravu Hrvatskog naroda na slobodu i nezavisnost, sve je u skladu s osnovnim principima saveznika, istaknutim u Jalti i Atlantskoj povelji. Ako prema ovim zaključcima svaki narod ima pravo na svoju nezavisnost, zašto bi se to onda branilo samo Hrvatskom Narodu?..... Ako mislite da je Hrvatski narod zadovoljan ovom sudbinom ili mu eventualno još pružite priliku da se izjasni, s moje strane nema poteškoća. Poštivao sam volju svoga naroda i poštivat ću je.»....

Odnos prema vlasti:

Pozdrav knezu Pavlu Karađorđeviću, 14. siječnja 1940., na vratima crkve Sv. Marka u Zagrebu.

Vaša kraljevska Visosti!
Radujem se, da Vašoj kraljevskoj Visosti mogu pružiti svojim pozdravom dokaz o onom pijetetu, kojim crkva katolička poštuje vlast i njezine nosioce. Radujem se, da Vam taj dokaz mogu pružiti ovdje na ulazu u hram Božji, danas, kad je čovječanstvu tako potreban auktoritet.
Mogu uvjeriti Vašu kraljevsku Visost, da me nije amo nagnala kruta nevolja, nego svijest, da mi je kao katoličkom biskupu sveta dužnost govoriti i onda, kad bi drugi možda šutjeli, da mi je pravo i dužnost reći biskupsku riječ. Jest! Crkva katolička poštuje auktoritet i okružuje ga sjajem. Ili bolje: Ona upire prstom na onaj sjaj, što pada na nj i svjedoči za njegovo nezemaljsko podrijetlo. Ali Crkva katoličke jasno upozorava i na to, da je jedini sigurni temelj svakog auktoriteta u Bogu i poštivanju Boga....


Nadbiskup Alojzije Stepinac u svojoj zaključnoj riječi pred Narodnim sudom NR Hrvatske u Zagrebu, 3. listopada 1946.

«Vi ste za mene vlast od 8. svibnja 1945., a prije toga nikakva vlast... Nismo vlast ovdje mogli ignorirati, makar bila i ustaška. Ona je bila ovdje. Vi mene imate pravo pitati i zvati na odgovornost od 8. svibnja 1945.»
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Svako ima svoju verziju dogadjaja, no Alojzije Stepinac ce uvek biti trn u oku srbima bas kao sto ce i Draza biti trnu u oku hrvatima. Oni su proslost, treba se prestati raspravljati o tome, i gledati u buducnost.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.