Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ultimate Tips&Tricks collection for Windows  (Pročitano 56974 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
OK, jedno pitanjce oko Startupa, posto mi se Windows do zla Boga sporo pokrece...
Elem, na slicici su programi koji se staruju uz Win XP. Znam da ima gomila bespotrebnih stvari, pa cak i dva antivirusa (znam da mi je jedan sasvim dovoljan, a i da dva mogu da izazovu problem), pa bi savet sta da maknem odavde bio vise nego dobrodosao!!!

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

startup.jpg
(64.26 KB, 536x433)
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Mozes ti da skines par stvari odatle, al nisam siguran koliko ce ti to ubrzati loading.. jer ako je to drasticno sporo, onda verovatno nije ni do cega navedenog..
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2178
mob
Nokia N85
Ostavi stavke 3,4,8,11,12 i 14.Sve ostalo mozes brisati iz "startapa" jer nije potrebno da se dize s Win.
« Poslednja izmena: 04. Avg 2005, 12:02:53 od djwhite »
IP sačuvana
social share




Ne koristi "kaps".Koristi "bold" kada hoćes nešto da naglasis.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Izgleda da su mi MSN Messenger i Yahoo Messenger BETA pravili problem, narocito ovo drugo... Enivej, maknula sam par programa koje, po slobodnoj proceni, smatram nebitnim, kao neke back-aplikacije za Quick Time i Real Player... A maknucu i Norton Ghost, zaista mi ne treba u taskbaru...
Smile Za sada, sve funkcionise mnogo bolje. Thanks.  Smile
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20
Ja bih ti preporucio sve da izbrises osim prve dve stavke jer:
AVG po meni je bolja solucija od Nortona ( a mnooogo manje zauzima resursa), plus ima cak 4 startup aplikacije kao sto ja vidim.
Dalje ne treba ti ni ono nviz i nvcpl - njih dobijas sa driverima od graficke...to ti je bespotrebnoi, a obavezno iskljuci i njegov servis ->Nvidia display driver service)
Sound manager - dobijas sa AC 97 driverima i ni to ti ne treba u sys tray da stoji posto mozes i iz control panela da ga pokrenes. Sve u svemu samo prve dve stavke su ti neophodne...Veruj mi na rec. Btw: unistaliraj NOD.
I procitaj moj prvi tutorijal i primeni savete iz njega, a posebno onog dela o ubrzanju sistema i ima win da ti leti Wink
poz.
@SerbianFighter
Hoce ubrzati, veruj mi i to drasticno. Jos i nepotrebne servise da poiskljucuje onda bi to bio pun pogodak.
IP sačuvana
social share
phearles eZine - mislite o tome...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2178
mob
Nokia N85
Nemoj sve da brises jer je bolje da se neke stvari "dizu" sa sistemom a njihovim uklanjanjem neces pretjerano dobiti na brzini pri dizanju sistema  Smile.

PS.A koji AV koristis je stvar licnog izbora ali je po pravilu stepen zastite proporcionalan "usporavanju" sistema.Tj. bolja zastita "sporiji" sistem.
IP sačuvana
social share




Ne koristi "kaps".Koristi "bold" kada hoćes nešto da naglasis.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20
Citat
PS.A koji AV koristis je stvar licnog izbora ali je po pravilu stepen zastite proporcionalan "usporavanju" sistema.Tj. bolja zastita "sporiji" sistem.
To pravilo uopste ne "drzi vodu" Wink
NOD je odlican primer za to. Kvalitetniji je od NAV-a, a za razliku od njega zauzima nekih 30MB   rezidentne memorije manje. Sve je to do enginea samog AV-a.
IP sačuvana
social share
phearles eZine - mislite o tome...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Nod je reprezentativan primer kako malo propagande lako promeni misljenje ljudi.
Isto kao sto je chaintech bio najbolji proizvodjac ploca jer je u svakim novinama to tako pisalo.
Ok, nod radi ok posao, ali nije za uporediti sa kav-om, a na jacim masinama ni sa symantecom.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20
NOD nije jedan od najkvalitetnijih antivirusa zbog kvalitetnog marketinga, vec iz razloga sto ima odlican odnos kvalitet - zauzece memorije. KAV jeste najkvalitetniji AV i jedina mu je mana sto zauzima malo vecu kolicinu rezistentne memorije ima najvecu bazu definicija virusa i najbolju detekciju istih. NOD je odmah za KAV-om ( ima za nijansu slabiju detekciju virusa, ali zbog svog jedinstvenog engine-a jedan od najbrzih antivirusa).
Sto se tice NAV-a on jedino moze da bude iza ova dva AV-a ( ispred NOD-a ni u kom slucaju: ni po detekciji virusa, ni po brzini, nipocemu). To dokazuju brojni AV testovi, a po potrebi mogu dati i druge argumente, ali da ne zalazim bez potrebe u offtopic.
IP sačuvana
social share
phearles eZine - mislite o tome...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2178
mob
Nokia N85
Ja sam koristio masu AV programa.Zadnjih par godina guram NAV po navici (prije toga par godina KAV).U tih zadnjih par godina (od kada koristim NAV) nikada ali nikada nisam pokupio virus  Smile.Da li je to moje umijece ili NAV ne znam  Smile.I KAV je bio dobar, mada je imao losu naviku da detektuje nesto kao virus sto to nije ali mozda sada to nije slucaj jer ga ne koristim par godina.Znaci meni NAV radi posao, ima tradiciju, masine su mi jake pa me "sporost" zaobilazi.E sad mozda je nova riba u gradu (NOD) stvarno nesto najbolje ali marketing je cudo a i hirurgija je napredovala pa je mozda malo "namontirana" pa cu joj dati malo vremena da bih donosio konacne zakljucke.Moja trenutna riba (NAV) je dokazana da je "prirodna", nikada me nije "prevarila" i super mi "radi" posao tako da je jos ne bih mijenjao  Smile.

PS.Engin bolji kod NOD-a Smile.Mozda brzi ali sigurniji nikako jer nema nikakve tehnicke logike.Pusti pricu.Manje citaj marketinske casopise i ukljuci logiku.Ko ima najvise para taj je i tehnoloski najnapredniji na duze staze.Sta ti mislis da su "ljudi" u NOD-u pametniji od ljudi u KAV-u i NAV-u pa su oni smislili nesto brzo a sigurno a ovi to ne mogu (znaju).A ono o boljoj zastiti na ustrb brzine rada itekako stoji.Sigurnost se uvijek placala i placace se i to uglavnom u degradaciji performansi.Ne moze i pare i jare  Smile.I jos nesto ne postoji 100% zastita tako da...
« Poslednja izmena: 05. Avg 2005, 09:51:53 od djwhite »
IP sačuvana
social share




Ne koristi "kaps".Koristi "bold" kada hoćes nešto da naglasis.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.13 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.