Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 12:59:59
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 16 17 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ubijene vehabije kod Novog Pazara  (Pročitano 21645 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Stojanović: Ima vehabija, ali zasad bez incidenata
Autor: Beta | 22.05.2007 - 15:13

Načelnik Policijske uprave u Nišu Zoran Stojanović rekao je danas da je na području te uprave registrovano prisustvo vehabija, ali da oni "nisu nosioci ekstremističkih aktivnosti".
"Imamo operativne podatke o prisustvu vehabija na području koje pokriva niška policija, ali to nisu vođe. Ta lica nisu, prema podacima kojima raspolažemo, nosioci ekstremističkih aktivnosti", kazao je Stojanović na konferenciji za novinare u niškoj policiji.
Dodao je da je niška policija i MUP, u saradnji sa predstavnicima Bezbednosno-informativne agencije (BIA) i Vojske, "vode računa" o eventualnim opasnostima od ekstremizma i terorizma, kao o latentnoj opasnosti, imajući u vidu teritoriju i njenu veličinu, kao i okruženje u kome se nalazi".
Pojedini beogradski mediji, pozivajući se na izvore u BIA, naveli su da je poslednjih meseci registrovana pojačana aktivnost radikalnih muslimana - vehabija.
Pozivajući se na podatke BIA, mediji su objavili da do sada vehabije nisu izazvale nijedan incident u Nišu.
Stojanović je rekao danas i da je stanje bezbednosti na području niške Policijske uprave stabilno i da u 2007. godini nije zabeležen porast najtežih krivičnih dela u odnosu na isti period prošle godine.
"Posebno radimo na suzbijanju krijumčarenja narkotika", rekao je Stojanović i dodao da je policija učestvovala u 14 intervencija povodom dostava droge zatvorenicima u Kazneno-popravnom zavodu.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
LG Nexus 5
Рамовић: Нисмо вехабије, већ правоверни муслимани



Првооптужени оптужује муфтију Зукорлића за терор. – Према оптужници, мете напада је требало да буду Народно позориште у Београду, амбасада САД и хотел „Парк”




Сенад Рамовић (35), првооптужени у процесу против такозваних вехабија, којима се приписује тероризам и противуставна делатност на подручју Новог Пазара, одбацио је кривицу пред Специјалним судом, изјављујући да је оптужница заснована на мржњи према исламу и муслиманима и да изгледа као да су је писали „Буш или агент ЦИА муфтија Муамер Зукорлић”. Првооптужени је изјавио да ни он, ни остали оптужени нису вехабије, што за њих представља погрдан назив, већ су правоверни муслимани, следбеници такозваног ехлисунета. Покрет вехабија, како је рекао, не постоји.

„Ми смо жртве тероризма муфтије Зукорлића, нисмо ми терористи. У оптужници смо представљени као да имамо неку другу државу, као да смо ванземаљци, а ми другу земљу немамо. Ми нисмо против исламске заједнице, ми смо исламска заједница, а оно је зверска заједница. Овај проблем биће решен кад ухапсите муфтију Зукорлића”, рекао је Рамовић.

За покушај убиства муфтије Зукорлића, 3. марта прошле године и напад на полицијску станицу у Новом Пазару оптужницом се терети 15 муслимана из тог града и околине. Њима се приписује да су од половине 2006. до 16. марта 2007. године на територији Новог Пазара и Сјенице организовали криминалну групу у намери да угрозе безбедност Србије. Полиција је у њиховим скровиштима на планини Нинаји нашла велику количину оружја, муниције, војне опреме, хране и пропагандног материјала. Кампови су, према оптужници, служили за терористичку обуку. У акцији хапшења убијен је Исмаил Прентић, који је, према оптужници, био вођа групе, док су остали ухапшени.

У оптужници која је јуче прочитана пред већем којем председава судија Милан Ранић, наводи се да су оптужени прикупљали писану литературу у којој се величају самоубилачки напади. У њој је цитирано и оно што је оптужени Фуад Хоџић рекао полицајцу који га је ухапсио: „Ти си ми непријатељ и ако Бог да иншалах неће дуго бити овако. Ја не признајем ову државу и овај закон, већ само Алаха јединога. Ја сам за тебе Бин Ладен, твој смртни непријатељ. Ја сам роб Алаху, а ти робујеш парама и служби. Биће ово друга Сребреница. Пиштољ на главу, метак у чело, ако Бог да иншалах и када дође наше време, неће бити ’стој, пуцаћу’ него одмах пуцамо”.

Оптужница описује и догађај од 20. априла прошле године, када је кућу, у којој су се крили Исмаил Прентић и Сенад Рамовић, опколила полиција. Тада су оптужени на полицију бацили две бомбе, а у пуцњави која је уследила Прентић је убијен, док је полицајац Младен Капор рањен.

Тужилаштво наводи да су оптужени од налогодаваца, ментора и идеолога у Босни, Саудијској Арабији и Аустрији у више наврата тражили сагласност после чега су одлучили да убију муфтију Зукорлића. Убиство је, наводно, планирано за 3. март прошле године, када су оптужени намеравали да муфтијин џип гађају „зољом”, али су одустали због присуства полиције. Према оптужници, њихове мете требало је да буду Народно позориште у Београду, амбасада САД и хотел „Парк”.

Рамовић је у својој одбрани испричао да је муфтија Зукорлић дошао у Нови Пазар 1993. године, у време када су, како каже, сви негде бежали. По његовим речима, Зукорлић се тада учланио у странку СДА, а тадашњи лидер Сулејман Угљанин поставља га за духовног вођу муслимана. Рамовић каже да је управо Зукорлић увео обичај да муслимани носе дуге браде и кратке панталоне.

„Када су 2001. године Американци и Јевреји, Алахово проклетство на њих до судњег дана, срушили оне зграде и оптужили муслимане, наређено је да уклонимо браде. Шеф полицијске станице у Новом Пазару је рекао да је боље да то сами урадимо, него он да нам уклања. Муфтија је људе који су следили Куран и који нису хтели да скину браде назвао вехабијама. Момци су протеривани из џамија”, рекао је Рамовић.

Он је истакао да никакав напад није био у плану, већ су правоверни следбеници ислама планирали одбрану. Рамовић наводи да је добио упозорење да ће бити убијен приликом одласка на издржавање неке затворске казне, због чега се крио у шаторима.

„Ми смо против крађе, алкохола, пушења, дроге и проституције, а проглашени смо за терористе. Ја сам у затвору 15 момака скинуо са дроге. Ја нећу пљунути на улици и нећу бацити папир. Ми не слушамо музику, али је не забрањујемо. Проблем су наше дуге браде и кратке панталоне, а кад дођу ′Стонси′ и призивају ђавола, то онда није тероризам”, рекао је Рамовић.

Он је рекао да је оружје које је нађено код оптужених набавио покојни Исмаил Прентић и да је реч о трофејном наоружању. Казао је да муфтијини људи имају три пута више оружја од њих. Рамовић је изјавио да је велика количина хране која је нађена код њих била намењена за помоћ сиромашним породицама уочи Бајрама.

На почетку суђења, сви оптужени редом су позивани за говорницу, ради давања личних података. Већина њих носила је дуге браде и кратке панталоне. Оптужени Рамовић затражио је да му судско веће дозволи да на главу стави белу капу. Судија Ранић удовољио је тој молби. Оптужени Фуад Хоџић тражио је од суда да свим оптуженима одобри да не морају да устану приликом уласка и изласка судског већа из суднице, наводећи да им вера забрањује да било коме устану. Судија Ранић је и ту молбу испунио, рекавши да веће неће сматрати да оптужени тиме ремете ред у судници, али да то говори о њиховом односу према суду. На крају јучерашњег суђења, које је прекинуто због истека радног времена, оптужени Рамовић је затражио да се на суђењу направе паузе у 12 и 14.30 часова, ради њихове молитве. И овај захтев, како је казао судија, убудуће ће бити уважен.

Оптужени Рамовић данас ће одговарати на питања судског већа.


Оптужени

Поред Сенада Рамовића, оптужени су Јасмин Смаиловић, Аднан Хот, Неџад Мемић, Фуад Хоџић, Мирсад Прентић, Ерхан Смаиловић, Сенад Вејселовић, Вахид Вејселовић, Мехмедин Кошљи, Хусеин Чуљак, Алдин Пулић, Бекто Мемић, Сафет Бећировић и Дамир Бербо. Аднан Хот недавно је изручен нашој земљи, пошто је ухапшен у Немачкој, док је Мемић тренутно у екстрадиционом притвору у Француској.


Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Puške za džamije
N. BIJELIĆ, 15.01.2008 18:59:30 Ocena: 3.67 (Glasova: 3)  Komentara: 0 

SENAD Ramović, optužen da je bio vođa terorističke organizacije, javnosti poznatije kao vehabije, u nastavku davanja odbrane pred Specijalnim sudom, rekao je da nije terorista, da se on i njegovi istomišljenici bore "protiv tog zla", a da su centri terorizma u Briselu i Vašingtonu.
Ramović je i u utorak nastavio da optužuje muftiju Muamera Zukorlića, koji je prema njemu glavni krivac što je došlo do sukoba između muslimana u novopazarskom kraju.
- Ne postoje razlike u načinu molitve, ali problem su novotarije koje je uveo Zukorlić, a koje mi ehlisuneti (pravovernici) nismo hteli da prihvatimo - reči su optuženog Ramovića. - Protiv Zukorlića treba da se podigne optužnica za sticanje verske i političke moći. Mi nismo druge terali da prihvate pravoverno učenje, naš problem je što govorimo istinu.
Odgovarajući na optužbe da su ih finansirali istomišljenici iz inostranstva, optuženi je rekao da oni nisu plaćenici. Tvrdio je da ta priča potiče od Zukorlića, koji je prema njegovim rečima - plaćenik.
Odgovarajući na pitanja vezana za oružje koje je pronađeno u kampovima na planini Ninaja, Ramović je ponovio da ga je nabavio pokojni Ismail Prentić na Kosovu. Ispričao je da su planirali da kupe manju količinu oružja, ali da su za istu cenu, ne zna zašto, dobili mnogo više.
- Kad smo videli koliko ima oružja, rešili smo da skoro sve zakopamo, a to smo uradili u jednoj pećini, koju sam ja pronašao - nastavio je optuženi. - Nameravali smo da uzmemo samo četiri puške i da se vratimo u Novi Pazar, odnosno u Arab džamiju odakle smo isterani. Sa oružjem bismo obezbeđivali momke koji su u njoj hteli da nastave da se klanjaju.
Ramović je tvrdio da nisu imali kampove za obuku na Ninaji. Prema njegovim rečima, Zukorlić ima streljanu u kojoj se plaća pola evra za ispaljeni metak.
- I ja sam išao u nju dok sam bio u muftijinoj pratnji - rekao je optuženi. - Nikada mi za to vreme nije ništa platio, čak mi nije ni nadoknađivao izdatke. Nije mi ništa dao ni kad se drugi put ženio i kad sam mu išao po tu ženu.
Tužilac Jovica Jovanović upitao ga je zašto im je bila potrebna vojna oprema, fantomke, karte, kompasi.
- Vojnu opremu je svako sam nabavljao - kazao je Ramović, a zatim kao iz topa dodao: - U vojnom šopu u Beogradu sve može da se kupi. Tu maskirnu uniformu svi nose, ali kad je mi obučemo onda smo mi Bin Ladeni. Kompasi i karte su mi bili potrebni kako bih se snašao kad sam izmakao policiji i kad sam išao peške na Kosovo.
Optužnicu je u utorak odbacio i Adnan Hot, koji je krajem decembra prošle godine isporučen iz Nemačke. Do njega su pravosudni organi došli zahvaljujući prisluškivanim razgovorima. Naime, tokom istrage u jednom telefonskom razgovoru, Hotova baba je je rekla: "On je otišao u Nemačku, a ovi njegovi ostali ovde".
Hot je kazao da je u vreme, koje se prema optužnici navodi kao period kad su planirali ubistva muftije i napade na objekte, bio u Ulcinju gde je radio kao građevinac kod načelnika tamošnje policije. Tvrdio je da nema veze sa navodima optužnice da je trebalo iz zolje da ubije Zukorlića, navodeći da nikada nije pucao iz tog oružja.
- Tačno je da se sa srpskim muftijom nismo slagali u načinu vođenja islamske zajednice - rekao je Hot. - Ali, ne vidim sebe kao nekoga ko bi zbog toga nešto tako drastično preduzeo.

NE POZNAJEM BEOGRAD
OPTUŽNICA je našminkana, tužilac je profesionalac, a ja sam amater. Ne znam kako da se branim od toga da sam terorista - rekao je u utorak u svoju odbranu optuženi Jasmin Smailović.
Kao i Senad Ramović i Smailović je u utorak stavio belu, heklanu kapu, a pre nego što je kazao da nije kriv, zahvalio se "svom gospodaru", koji je prema njegovim rečima "gospodar svih ljudi, generacija, vladar sudnjeg dana".
Odbijajući da odgovara na pitanja veća, tužioca i advokata, Smailović je kazao da ne poznaje Beograd i da ne zna gde se nalaze američka ambasada i Narodno pozorište, koje su prema optužnici trebalo da dignu u vazduh

izvor večernje novosti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone SE 2020
Nastavljeno suđenje vehabijama
Osumnjičeni izjavio da mu je optužnica smešna
Autor: V. Z. Cvijić | 16.01.2008 - 06:15




BEOGRAD - Senad Ramović, optuženi predvodnik terorističke grupe islamista, juče je istakao da je lično vodio računa o oružju, ali da su on i njegova grupa poštovali izvorni islam i da nisu planirali terorističke akcije u Beogradu i Novom Pazaru.

- Jedini plan bio je da nas četvorica ponesemo oružje kada odemo u džamiju da se molimo, da bismo zaštitili ostale od ljudi muftije Muamera Zukorlića, koji su ranije pucali na nas i zabranili nam ulazak u džamiju - tvrdio je Ramović.
On je naveo da su njega ostali izabrali za predvodnika, a ne neko sa strane, i da je to muslimanski običaj da se jedan sluša čim ima više od dvojice. Naveo je i da je za njegovog zamenika izabran pokojni Ismail Prentić.
- U našem ehlisunetskom učenju jedan od vodećih je Ebu Muhamed iz Tutina, koji živi u Beču. S njim smo razgovarali, preko interneta, isključivo o veri. Bio je još jedan, ali nas se on odrekao - ispričao je Ramović.
On je juče često govorio o svojim religijskim uverenjima i kritikovao muftiju Zukorlića.
- Muftija je bio ispravan dok nisu srušili Kule bliznakinje u Njujorku. U Novom Pazaru je od tada uveden turski islam sa novotarijama koje mi ne priznajemo. Mi ne pijemo alkohol, ne idemo u diskoteke i na mesta gde žene poslužuju. Nekad su i pravoslavne žene nosile maramu, a sada je to nenormalno. Sada je nenormalno da čovek ima dve žene, ali je normalno da ima jednu i da živi sa još pet ljubavnica - pričao je Ramović.
On je govorio i kako muzička grupa „Rolingstonsi“ priziva đavola i da je to rađeno u Srbiju sa 60.000 ljudi. Juče je saslušan i drugooptuženi Jasmin Smajilović, koji se pre obraćanja zahvalio Bogu.
- Prvo da se zahvalim svom Gospodaru, koji je Gospodar svih ljudi svih generacija i Vladar sudnjeg dana - rekao je Smajilović, koji je kao i prvooptuženi imao dugu bradu izbrijanu kod brkova, kapu i malo kraće pantalone.
Smajilović je negirao krivicu, ali je i odbio da odgovara na pitanja sudskog veća i tužilaštva.
- Razumeš me, smešna mi je ta optužnica za terorizam, i to za ustavni poredak. Da sada kažete da možemo na slobodu ako vam pokažemo gde je američka ambasada u Beogradu, mi to ne bismo znali - obraćao se Smajilović sudiji Milanu Raniću.
Trećeoptuženi Adnan Hot odbacio je sve optužbe i negirao da se krio u Nemačkoj. Tvrdio je da nije dobio nikakav poziv od policije, pa je zato otišao u Nemačku.
- Nisam ja hteo da napadnem državu, jer drugu državu nemam, niti Islamsku zajednicu koju su stvarali vekovima moji dedovi. Ni moj otac ni ja nismo teroristi. Mi znamo ko su teroristi i ko ruši muslimanske kuće. To je Džordž Buš i njegovi sinovi, američka vojska - pričao je Hot.

Molitva za vreme pauze
Sudija Milan Ranić je, kako smo saznali, prekinuo suđenje pre 12 sati radi pauze, a optuženi su se molili. Optuženi Ramović je prekjuče zamolio da im se omogući da se mole u 12 i 14.30 sati svakog dana suđenja, jer se oni mole pet puta dnevno.

„Sandžaklije“ prete Beču
Suzani Vinter, glavnom kandidatu Slobodarske partije Austrije na lokalnim izborima u Gracu, preko internet portala Jutjub upućena je pretnja sa potpisom „Sandžaklije“. Pretnja je usledila nakon njene izjave „da bi islamski prorok Muhamed, pošto se oženio šestogodišnjom devojčicom, u današnjem dobu bio nazvan pedofilom“. U video-poruci koja je upućena Vinterovoj stoji da je njena „izjava u vezi sa Muhamedom bila greška i da će ona biti kažnjena za to što je rekla“. U poruci se vidi slika terorističkog napada od 11. septembra na Njujork sa tekstom: „Vidi, Vinterova, zbog tvoje izjave bi i tvojoj zemlji moglo slično da se desi - ti si odgovorna za to“. U potpisu poruke stoji „Made by Bilal i Jasko“, a na kraju se prikazuje zvanični grb Bošnjaka u Sandžaku sa porukom „Sandžaklije smo mi, oni pred kojima drhte svi“.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 1.1.3
mob
LG Nexus 5
Nisu oni teroristi nego kolekcionari trofejnog oruzja.

Za vehabije je trofejno oruzje i posedovanje granata za minobacace, trombloni, kao i razni kalibri automatskog oruzja. Interesantan trofejni arsenal... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1223
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Apple iPhone 5
Још једном значи, Ал-Вахаб је једно од 99 имена Бога.
Из тог разлога, ниједна верујућа особа не треба да употребљава реч вахабиста као негативан појам.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4306
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Kakve veze ima ime sa tim?  Smile
IP sačuvana
social share
"A great many people think that they are thinking when they are merely rearranging their prejudices."  William James
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0b2
mob
Apple iPhone SE 2020
Suđenje optuženima za islamski terorizam
Poslednji evri za pištolj

Autor: V. Z. C. | 17.01.2008 - 06:00


BEOGRAD - Uhapsili su nas dok smo se molili, to nam ne bi uradio nijedan pravoslavac. Svaka dlaka mi se nakostrešila kad mi je rekao: „Šta ti radi žena dok si ti u šumi“. Tada sam bio izbačen iz takta i rekao mu da je zec, a da sam ja Bin Laden. Molim Alaha da ih kazni što su mi uznemiravali porodicu - rekao je juče na suđenju Fuad Hodžić, koji je optužen da je pripadnik terorističke grupe islamista.

Hodžić je negirao da je policajca nazvao smrtnim neprijateljem i da mu je pretio „novom Srebrenicom“. On je rekao da je glupost da on kao musliman nekom preti da će biti nove Srebrenice.
- Ovo je bila najdemokratskija država što se tiče prihvatanja muslimana. Mogao sam da klanjam usred Beograda. To se promenilo sa ovim hapšenjem - pričao je Hodžić.
On je optužio Rasima Ljajića da je urgirao da budu uhapšeni posle jednog incidenta u džamiji, a da je Sulejman Ugljanin to takođe odobravao. Optužio je muftiju Muarema Zukorlića da je saradnik izraelskih i američkih službi i da je slao ljude na obuku u vojnu bazu „Bondstil“ na Kosovu i Metohiji. Hodžić je naveo da je pištolj koji mu je zaplenjen prilikom hapšenja kupio da bi se zaštitio od ljudi muftije Zukorlića.
- Poslednjih 250 evra sam dao za pištolj, iako imam četvoro dece. Oni mogu da mi nasrnu na ženu da me ponižavaju pred decom. To čovek ne može da trpi, već samo pas - objašnjavao je Hodžić.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone SE 2020
Suđenje vehabijama: Optuženi Smailović negirao optužnicu
Autor: Beta | 18.01.2008 - 12:36

Optuženi član grupe od 15 vehabija koja se tereti za terorizam Erhan Smailović odbacio je danas pred Specijalnim sudom u Beogradu navode optužnice, rekavši da s njom nema nikakve veze i da se ne oseća krivim.

"Šta će meni verska ili politička moć? Mene interesuje život i spasenje moje duše", rekao je Smailović, koji se izjašnjavao o optužnici citiranjem Kurana.
On je naveo da nikada nije pripadao nijednoj organizaciji niti političkoj stranci i da nikada nije imao oružje, kao i da ne zna ništa o planovima za ubistvo muftije Muamera Zukorlića, za koje je grupa optužena.

On je dodao da je nikada nije bio na lokaciji na planini Ninaja, udaljenoj 30 kilometara od Novog Pazara, gde je grupa, prema optužnici, formirala kamp za obuku i gde je nađena velika količina oružja, municije, eksplozivnih sredstava, vojne opreme i sanitetskog materijala.

Smailović je rekao da je o hapšenju prvooptuženog Senada Ramovića aprila 2006. godine, kada je stradao Ismail Prentić, saznao preko medija i da je uhapšen tri meseca kasnije, ali da se nije skrivao niti bežao od policije.
On je naveo da poznaje ostale optužene sa kojima je počeo da se druži u novopazarskoj Arab džamiji i da je sa njima razgovarao o islamu i dodao da su oni vršili i noćne molitve, što se nije činilo ranije.

Suđenje će biti nastavljeno od 7. aprila do 18. aprila.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone SE 2020
Sa oružjem u džamiju
Autor: V. Z. C. | 18.01.2008 - 06:00


BEOGRAD - Mirsad Prentić, jedan od optuženih za pripadnost terorističkoj grupi islamista, juče je odbacio krivicu i negirao da je jedan od organizatora grupe.

- Nisam mogao ni fudbalsku utakmicu da organizujem u Novom Pazaru. U samici sam na sopstveni zahtev deset meseci, nisam sklon druženju - tvrdio je Prentić, čiji je brat Ismail ubijen prilikom pokušaja hapšenja 20. aprilu 2007, nakon što je bacio bombu na policiju. Prentić je odbacio i navode optužnice da je sa bratom uradio film po ugledu na teroriste samoubice. Na pitanje sudije Milana Ranića otkud takav film u njegovom računaru ako ga sam nije snimio, Prentić je odgovorio: „I ja bih to voleo da znam“. Prentić, koji je advokatski pripravnik, potvrdio da je imao pištolj koji je nabavio od druga sa fakulteta i da ga je nosio u džamiju da se pohavali.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 16 17 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 12:59:59
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.