Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Telenor- posalji dopunu  (Pročitano 11919 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2568
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Nokia N82
Ma ja sam danas prvi put hteo da prebacim kredit nekom. Ja sam na postpaidu i to vec nekoliko godina. Ne znam zasto su mene odbili. Pretpostavljam da je zato sto sam kucao DBT umesto KRE, ali sada ne mogu da probavam posto ne bih bas da eksperimentisem sa prebacivanjem kredita kada nemam za tim potrebe.
Pa naravno da je to razlog. Postpaid korisnici kucaju KRE dok prepaid kucaju DBT.
Meni ova usluga radi savršeno, ostalima takodje, jedino neće odmah sa nove SIM kartice iz verovatno gore navedenih razloga, čitaj: zloupotrebe novih brojeva!

Znam sada. Nisam znao juce na poslu kada mi je trebalo, posto nisam bio kraj racunara, a dobio sam ovu informaciju sa DBT. Najverovatnije su mi zato odbijali transakciju, posto sam na postapidu, a to je za prepaid. Inace ja sam na postpaidu vec nekoliko godina unazad i sigurno me nisu odbijali zato sto sam nov korisnik.

Citat
Mislim, malo i jeste tupavo. Pazi, ako te prijatelj ili bilo ko recimo zamoli da mu dopuniš kredu od 500 din i da ti taj novac .... ti možeš lepo kupiti nov broj od 500 dinara uz koga dobijaš na poklon još 250 dinara ... što znači: pošalješ SMS prijatelju sa 500 din krede sa te nove SIM kartice za novac koji ti je dao i plus sebi "resto", tj., 250 dinara čisto da se počastiš a da ništa ne platiš! Smile

Izgleda da smo resili dilemu. Znaci mora se potrositi inicijalni kredit pa tek onda sledeci dopunjeni se moze prebacivati. To je po meni sasvim ok, kako bi se sprecile zloupotrebe, koje se vec pomenuo. Smile E sada jednio sto jos ne znam je da li taj program za dopunu radi ili ne. Nisam ga probao, mada pretpostavljam da ako se ispune svi uslovi da bi trebalo da radi.
Citat
« Poslednja izmena: 18. Apr 2007, 08:53:33 od milisav_bl »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 19
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 6120
Imam isti problem kupio sam nov br. i nikako ne mogu da posaljem kredit. Istrosio sam skoro sam kredit pokusavajuci da posaljem na drugi br. Svaki put mi skine kredit.
Ovo sam cuo od jednog lika koji je tvrdio da je to tako e sad posto vidim da ima vise razlicitih informacija o tome i da svako govori razlicitr stvari zvao sam call centar i lik mi je rekao da nezna sto mi ne radi aplikacija niti sto nece da prebaci kredit, jer bi trebalo da radi bez problema i da je stvar u tome da je mreza opterecena i da probam uvece.
Rekao mi je da NE POSTOJI nikakvo ogranicenje u vezi toga koliko dugo je aktivna kartica itd. Bitno je samo da ima kredita na kartici, znaci cim se kupi kartica i aktivira moze da se salje kredit. Tako bi trebalo da bude, mada je to naravno u teoriji a praksa je nesto drugo. Ja licno mislim da njima taj sistem jos uvek neradi kako treba.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Imam isti problem kupio sam nov br. i nikako ne mogu da posaljem kredit. Istrosio sam skoro sam kredit pokusavajuci da posaljem na drugi br. Svaki put mi skine kredit.
Ovo sam cuo od jednog lika koji je tvrdio da je to tako e sad posto vidim da ima vise razlicitih informacija o tome i da svako govori razlicitr stvari zvao sam call centar i lik mi je rekao da nezna sto mi ne radi aplikacija niti sto nece da prebaci kredit, jer bi trebalo da radi bez problema i da je stvar u tome da je mreza opterecena i da probam uvece.
Rekao mi je da NE POSTOJI nikakvo ogranicenje u vezi toga koliko dugo je aktivna kartica itd. Bitno je samo da ima kredita na kartici, znaci cim se kupi kartica i aktivira moze da se salje kredit. Tako bi trebalo da bude, mada je to naravno u teoriji a praksa je nesto drugo. Ja licno mislim da njima taj sistem jos uvek neradi kako treba.
Jesi li ti pročitao moje prethodne postove?!? Smile
Radi aplikacija tj., prebacivanje kredita savršeno svima koji imaju postpaid broj i takodje radi i onima koji imaju prepaid brojeve. Jedino ne radi sa novih SIM kartica u zadnje vreme odmah posle aktiviranja istih.

Mislim da sam više nego jasno objasnio zašto ne radi i mani se citiranja operatera .... naravno da će se vaditi na preopterećenu mrežu i td, iako je to bajka, jer im mreža i za novu godinu nije bila preopterećena ... Jer, da je mreža opterećena, sama SMS poruka i ne bi mogla biti poslata i pisalo bi "Sms sendig failed" pa ne bi na taj način i dobio povratnu poruku i bio manji za kredu prilikom pokušaja slanja svake SMS poruke. Znači, poruka stiže, ali je odbijaju iz centrale dok ti novac uzimaju i još te lepo obaveste da nisu pasli travu već su te zajeb*** i maznulu ti cenu te SMS poruke.

Nisu glupi i nisu sisali vesla da ih neko na takav način "ladi" za 250 dinara i još pride da im nagomilava u centrali nove brojeve koje niko nikada neće koristiti jer su sa njih iskoristili samo "kredu" i tu SIM karticu bacili dok ista mora biti aktivna više od godinu dana u centrali ....
« Poslednja izmena: 18. Apr 2007, 15:49:16 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 19
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 6120
Imam isti problem kupio sam nov br. i nikako ne mogu da posaljem kredit. Istrosio sam skoro sam kredit pokusavajuci da posaljem na drugi br. Svaki put mi skine kredit.
Ovo sam cuo od jednog lika koji je tvrdio da je to tako e sad posto vidim da ima vise razlicitih informacija o tome i da svako govori razlicitr stvari zvao sam call centar i lik mi je rekao da nezna sto mi ne radi aplikacija niti sto nece da prebaci kredit, jer bi trebalo da radi bez problema i da je stvar u tome da je mreza opterecena i da probam uvece.
Rekao mi je da NE POSTOJI nikakvo ogranicenje u vezi toga koliko dugo je aktivna kartica itd. Bitno je samo da ima kredita na kartici, znaci cim se kupi kartica i aktivira moze da se salje kredit. Tako bi trebalo da bude, mada je to naravno u teoriji a praksa je nesto drugo. Ja licno mislim da njima taj sistem jos uvek neradi kako treba.
Jesi li ti pročitao moje prethodne postove?!? Smile
Radi aplikacija tj., prebacivanje kredita savršeno svima koji imaju postpaid broj i takodje radi i onima koji imaju prepaid brojeve. Jedino ne radi sa novih SIM kartica u zadnje vreme odmah posle aktiviranja istih.

Mislim da sam više nego jasno objasnio zašto ne radi i mani se citiranja operatera .... naravno da će se vaditi na preopterećenu mrežu i td, iako je to bajka, jer im mreža i za novu godinu nije bila preopterećena ...

Nisu glupi i nisu sisali vesla da ih neko na takav način "ladi" za 250 dinara i još pride da im nagomilava u centrali nove brojeve koje niko nikada neće koristiti jer su sa njih iskoristili samo "kredu" i tu SIM karticu bacili dok ista mora biti aktivna više od godinu dana u centrali ....
Smile Ipak bi to trebalo da radi na svim karticama i starim i novim. Inace rekli su da je opterecenje u mrezi sto se tice dopunjavanja kredita jer istovremeno se vrse dopune elektronskim putem po trafikama itd i prebacivanjem sa telefona korisnika pa kao to stvara opterecenost, kao usluga je nova pa je to trenutno tako...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Smile Ipak bi to trebalo da radi na svim karticama i starim i novim. Inace rekli su da je opterecenje u mrezi sto se tice dopunjavanja kredita jer istovremeno se vrse dopune elektronskim putem po trafikama itd i prebacivanjem sa telefona korisnika pa kao to stvara opterecenost, kao usluga je nova pa je to trenutno tako...
Ako je ova usluga nova i opterećena zbog "kiosk dopuna" kako to da onda meni i svim mojim prijateljima radi sa starih kartica koje koristimo odavno?!?

No, ja ispravih prethodni post i pišem ponovo:

Jer, da je mreža opterećena, sama SMS poruka i ne bi mogla biti poslata i pisalo bi "Sms sendig failed" pa ne bi na taj način i dobio povratnu poruku i bio manji za kredu prilikom pokušaja slanja svake SMS poruke. Znači, poruka stiže, ali je odbijaju iz centrale dok ti novac uzimaju i još te lepo obaveste da nisu pasli travu već su te zajeb*** i maznulu ti cenu te SMS poruke.

Što znači da će samo zbog alavosti korisnika koji su ukapirali ovu mogućnost "dopune" i dodatnih 250 dinara fraj, da ukinu i onima kojima je zaista ova usluga potrebna ... da ne govorimo o periodu važenja dopuna koji bi mogli pomeriti zbog ovoga ...
« Poslednja izmena: 18. Apr 2007, 15:54:59 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 19
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 6120
Ja i jesam mislio na nove kartice a ne na stare. Imam i staru i novu, na staroj radi na novoj ne radi.
A ovo drugo je samo jos jedna teorija. Ko zna sta oni sve planiraju da urade.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Ja i jesam mislio na nove kartice a ne na stare. Imam i staru i novu, na staroj radi na novoj ne radi.
A ovo drugo je samo jos jedna teorija. Ko zna sta oni sve planiraju da urade.
Na kraju krajeva, niko ih nije terao da prodaju nove SIM kartice po 200 ili 500 dinara i još na tih 500 dinara dodaju i + 250 dinara krede i 50 besplatnih SMS poruka.
Ako su već uveli uslugu prebacivanja kredita onda su trebali biti svesni da će se to i zlupotrebljavati jer su i sami doveli do toga jeftinim SIM karticama koje nude više kredita od same cene koštanja istih.
Ovako samo uzimaju korisnicima novac za poslati SMS i obaveste ih da nije mogao biti izvršen transfer(pa kako nije kada su već dobili tu poruku?!?) što je u najmanju ruku pokvareno i trulo sa strane jedne takve ozbiljne kompanije ...
No, ko se sa srbima druži ... Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla GranParadiso 3.0a
Ciglo, lepo si rekao, nisu ludi da ne ukapiraju... Onda bi svako ko ima dva grama mozga radio tako: Oćeš dopunu? Neću, daj mi nov broj. Sledi aktivacija, prebacivanje kredita, pa bacanje kartice. Pa onda sa tim prebačenim kreditom kupiš recimo SMS400 dodatak, i onda ti ispadne poruka manje od dinar.... Extra fora kad bi oni bili ludi..... U svemu tome je normalno da štite sebe, samo ne znam zašto kad ih već pitaš, ne priznaju, nego glume preopterćenje i slično, a nije tako. Mada, ko zna ko sve radi po tim korisničkim servisima, (i iz ličnog iskustva znamo  Smile) možda stvarno i ne znaju, ne bi bilo prvi put da te ubedjuju u nešto što i dete zna da nije tako....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 19
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 6120
S obzirom kako se ponasaju prema korisnicima nije ni cudo sto ima alavih korisnika... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 54
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Narode,zasto mi javlja "neispravna verzija" kada pokusam da instaliram ovu app za pripejd?Nije da mi je neophodno ali nervira.Usput,Nokia 6600 je u pitanju
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.