Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 13:30:24
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Talenat na čekanju  (Pročitano 8385 puta)
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
А то да сте склони демагогији најбоље илуструје Ваша последња реченица у којој наглашавате да је он "сребро" освојио за Србију (мада нисте поново могли да избегнете да напоменете да сте сами платили часове) као и тај класичан популистички наставак (да он неће остати овде због људи као што сам ја) карактеристичан више за овдашње политичаре (а можда и нисте карактерно тако далеко од истих као што се чини на први поглед).
Citat

Niti ste prvi niti poslednji koji ste me proglasili ... whatever! ... Vi i vama slicni niste moj problem. Zasto niste postigli vise od Teodora takodje nije moj problem.
Moj problem je da od Teove 3. godine (kada sam primetila njegov izvanredan talenat, a inace sam profesor i dete profesora, pa sam znala da uocim razliku) je bilo da nadjem adekvatnog nastavnika za odgovarajuci uzrast (odnosno razliku izmedju generacijskog uzrasta i 'matematickog' uzrasta). Jedino sto mi je skola predlagala je da Teo preskoci razred, sto nikada nisam prihvatila, jer socioloski i psiholoski Teo 100% pripapada svom uzrastu i svojoj generaciji, a matematicki on konstantno (maltene, na mesecnom nivou) povecava razliku, sto je od samog pocetka bilo veoma tesko za njegovu uciteljicu, odnosno nastavnika, odnosno profesore. Meni je savrseno jasno da je skoro nemoguce i zamisliti, a kamoli poverovati (mada rezultati govore sami za sebe!!!), ali Teo bi, iako trenutno ucenik 7. razreda osnovne skole, sa svojim (cek ne teorijskim znanjem, vec talentom i neverovatnom intuicijom da resava zadatke sa kojima se pre nikada nije sreo - sto je upravo pre par dana bio slucaj na Balkanijadi) bio u stanju da upise PMF! Kontradiktorni privatni casovi (koje mu drze asistenti sa PMF-a) rezultat su proste ali za mene i Tea nazalost neumitne cinjenice da njegovi profesori u skoli ne mogu da se posvete samo njemu, a njegov talenat treba razviti. To jest, cinjenice da samo asistenti sa PMF-a (cak ne svi!) mogu, znaju i umeju da prenesu specificne informacije vezane za v e o m a specificna zadatke koji se javljaju na medjunarodnim takmicenjima.
Ovo sve pisem u zelji da priblizim problematiku ne samo Teodora von Burga, vec i ostalih mladih talenata. Dva takmicara (Marko Jeveremovic iz Kraljeva i Boban Karapetrovic iz Ivanjice) iz srpske ekipe spremali su se s a m i - jer sa njima nije imao ko da radi. Pri tom mi se na ovakvim takmicenjima srecemo sa Bugarima ili Rumunima koji sa svojim ekipama rade po 6 meseci lagano, metodicki i naravno osvajaju zlata k'o od sale.
Kada nase dete od 10 godina pokaze talenat za fudbal, sa njim rade po tri trenera. A ako je talentovan matematicar onda mu daju listu literature i kazu - spremaj se sam.
Neka su deca dobila nagrade za medalje sa medjunarodnih takmicenja, a neka nisu (Teodor je samo jedan od njih).
Kako sejemo, tako cemo znjeti.
Meni je jasno da bi ova prica bila drugacija da sam udata za nekog direktora - kao samohranoj majci, da, nije mi lako da placam privatne casove koji su mom sinu neophodni da bi napredovao, jer u svom razredu ne moze da nauci nista novo!!!
I da, naravno, na svakoj diplomi pise Srbija!
Treba li da ponovim da cu se svim silama boriti da ode iz o v e Srbije?!
Hvala u Teodorovo ime na cestitkama - zasluzio ih je - za hrabrost!
Magda von Burg
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
mob
Nokia 
Svaka cast detetu, nadam se da ce od svog zivota napraviti nesto znacajno. Cestitke i porodici koja ga podrzava.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Mozda ce g. Dulishi biti zanimljivo da sazna da sam pokusavala da osnujem ovakav Savet i da sam j e d i n i clan Srbije u Svetskom savetu za talentovanu i posebno talentovanu decu (rado cu mu objasniti razliku!!!)

POMOZITE IDEJU OSNIVANJA NACIONALNOG SAVETA ZA SRPSKE TALENTE

Postovani,

Naravno da Kosovo ima prioritet nad bilo kojom drugom temom. Imalo je i imace. Toga cemo se TEK naslusati, jer sada MI zanjemo ono sto su neki davno posejali. No, izgleda da u pauzama, nasi politicari imaju vremena i trose ga na razne diskusije: oko cena kolaca koji jedu poslanici (sindrom Marije Antoanete!), oko cena politicara kod prelaska iz jedne u drugu partiju (sto bi trebalo uvesti kao olimpijsku disciplinu), oko rasprodaja bivsih giganata u privredi, koji se sada posto su svedeni na najnizu mogucu cenu prodaju bud-zasto – uskoro ce se pola Srbije prodavati za bud-zasto!

Srpska estrada ce uvek naci nesto para za ovestale rokere, atleticare, pevacice i ostale koji pripadaju ‘igrama’, jer srpski politicari sa svojim ‘dvorskim ludama’ (novinarima koji sistematicno objavljuju samo senzancionalisticke i irelevantne natpise) svom narodu mogu samo da priuste ‘hleba i cirkusa’, a samo ocajnima i kratkovidima i nadu.

A ono cime politika TREBA da se bavi je BUDUCNOST. Kratkorocna i dugorocna, saglediva i dostizna, konkretna i plodonosna, buducnost nase dece – ne njihove, koja je vec potkrepljena racunima na Kipru!

Ideja koju pokusavam da iniciram nije neostvarljiva – nju su vec u mnogim razgovorima koje sam vodila podrzali svi intelektualci i roditelji koji NISU aktivni politicari, ali i novinari koji nisu sluge aktuelne srpske politike. Ta ideja je dosla TEK posto se Fond za talente SAM diskreditovao dajuci stipendije ‘na osnovu preporuke’!!!

Molim one koji osecaju i vide dalje od ‘sutra’, dublje od straha za ‘golu egzistenciju’, pametnije od ‘Cece i Karleuse’ da pomognu da ova ideja zazivi - ne novcem, jer Srbija MORA da nauci da investira u buducnost, vec svojim glasom i razumom - ne meni, nego Srbiji i njenoj PRAVOJ eliti – TALENTIMA!

Ideja se tice osnivanja NACIONALNOG SAVETA ZA ZAŠTITU SRPSKIH TALENATA (nepolitičke, neprofitabilne organizacije, koju finansira Vlada Srbije). Evo i skracenog programa rada Saveta:

•   kompletna baza podataka o svim najtalentovanijim učenicima i studentima (podaci se dobijaju od škola i udruženja posle svakog takmičenja)
•   organizovanje predavanja u vrtićima, školama i na univerzitetima o talentovanoj i posebno talentovanoj deci (u okviru projekta ’Osvešćivanje’) – predavači psiholozi, pedagozi, profesori koji su radili sa posebno talentovanima, talenti
•   obaveštavanje medija o ishodu SVAKOG takmičenja, a posebno o rezultatima sa međunarodnih, kao i organizovanje pres-konferencija kada su ti rezultati izuzetno povoljni
•   kontaktiranje velikih firmi, kompanija i korporacija i organizovanje sastanaka, nalaženje sponzora i prikupljanje sredstava
•   kontaktiranje stranih ambasada i nalaženje donatora
•   uspostavljanje i održavanje kontakata sa Srbima na univerzitetima u inostranstvu
•   uspostavljanje i održavanje kontakata sa srpskim biznismenima u inostranstvu
•   održavanje kontakata sa roditeljima talenata – pomoć u onome što njima treba, a ne u onome što mi imamo viska ili nam ne treba
•   formiranje stalnog tima u kome su stručnjaci iz raznih oblasti i roditelji talenata radi organizovanja nastave talentima, posebno pred takmičenja
•   formiranje biblioteke sa naslovima na ovu temu
•   uspostavljanje kontakata sa drugim savetima ovog tipa
•   formiranje odeljenja za posebno talentovanu decu, koje bi preraslo u školu – dugoročni cilj

Koordinator: Magda Buzurović von Burg, prof.angl. jedini član Srbije u Svetskom savetu za talentovanu i posebno talentovanu decu
kontakt:  +381.11.40.70.91 /  +381.63.296.313

Ne zaboravimo – sve zemlje u Evropi, osim Srbije i Albanije imaju ovakav savet. Mnoge vec imaju i skole za talentovanu decu. Mi imamo samo Fond, KESU PARA KOJU DRZI NEKOLIKO CINOVNIKA!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
mob
Nokia 
Da sam na vasem mestu, gospodjo, ne bih trosila svoje vreme ni energiju sa Dulishom. Potpuno vas razumem,  ta deca su nasa buducnost, i ne samo nasa, vec buducnost covecanstva.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Godinama vec razgovaram sa roditeljima, profesorima, ovde i u inostranstvu, pokusavajuci, naravno da pomognem pre svega svom detetu, ali i drugim talentima u Srbiji, tuznoj Srbiji, u kojoj ima para za spomenik Samanti Foks, ali nema za Dusana Milijancevica, Aleksandra Vasiljkovica (koji je prosle godine doneo Srbiji 3 medalje sa medjunarodnih taknicenja - njegova majka je pisala raznim novinama i - nista!) - imamo od koga da naucimo - imamo takodje divnih mladih ljudi kao sto su Ivan Anic, Vladimir Baltic, Miljan Knezevic, Milos Stojakovic, Milivoje Lukic, Dusan Djukic (iz Toronta, nase jedino zlato sa svetske olimpijade, a lider nase ekipe na olimpijadi ove godine u Vijetnamu) - ali imamo i 'dinosauruse' u politici i obrazovanju koji koce promene. Nikada nisam trazila od ljudi da lupaju u serpe, samo da svi koji zele bolje Srbiji kazu glasno sta mislie. Moramo pomoci deci i ostaviti im bolji legat od onoga koji smo mi dobili.
Hvala Vam sto ste uopste otvorili ovu temu, jer je ona mnogo vaznija nego sto mozda izgleda i tice se mnogo vise dece nego samo mog deteta, u cije ime najzad ja smem samo i da govorim.
Inace, nasa ekipa osvojila je 3 srebra, 2 bronze i pohvalu, odnosno ekipno 4. mesto na ovoj Balkanijadi i pri tome bila ubedljivo najmladja.
S postovanjem,
Magda von Burg
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4306
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Da sam na vasem mestu, gospodjo, ne bih trosila svoje vreme ni energiju sa Dulishom. Potpuno vas razumem,  ta deca su nasa buducnost, i ne samo nasa, vec buducnost covecanstva.

Неко ко чита ове коментаре могао би да помисли да сам ја тврдио другачије. Да ли си то урадила намерно или не, у принципу ме и не интересује много, али убудуће овакве истрошене фразе "деца су будућност човечанства" (још би могао неко да закључи да ја тврдим да треба да их пострељамо све  Smile ) остави за своје феминистичко удружење умишљених социолошкиња, удружење у којем су Математика и Логика села у срцу Шумадије...
IP sačuvana
social share
"A great many people think that they are thinking when they are merely rearranging their prejudices."  William James
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
За тебе бих имала само један савет и то да мало поразмислиш пре него што напишеш овако бомбастичне манифесте, који притом немају баш много везе...
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
А то да неко донесе медаљу са међународног такмичења, а не може да добије (макар градску) стипендију су приче за малу децу... И ако ћемо поштено, те стипендије данас уопште нису тако мале имајући у виду просечну плату и стање у држави (и то какве су те стипендије биле не тако давно)...

Vidim da je g. Dulisha prestao da polemise o talentima i stipendijama i skrenuo je u feminizam?!
Teodor von Burg ne prima nijednu, n i j e d n u, stipendiju, ni nasu ni stranu.
On nije doneo jednu, vec dve medalje, od kojih prosle godine zlato sa Balkanijade iz Moldavije, a pri tom od Fonda za talente nije dobio n i s t a! I ne samo on. Naime, neka deca dobiju, a neka ne. Neka dobiju, kako kazu u Fondu na osnovu 'preporuke'!
O cemu Vi pricate, razmisljate, ... ???
Ovim cu zavrsiti svoje kontemlplacije na ovu temu, a sa doticnim g. Dulishom, koga bih molila da me ne oslovlja imenom, jer mi se ne poznajemo. Nepoznati se oslovljavaju sa gospodine, gospodjice ili gospodjo i ukoliko smatraju da su u pravu potpisuju se punim imenom i prezimenom.
Hvala divnim moderatorima na podrsci srpskim talentima.
Magda von Burg
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4306
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Ovim cu zavrsiti svoje kontemlplacije na ovu temu, a sa doticnim g. Dulishom, koga bih molila da me ne oslovlja imenom, jer mi se ne poznajemo. Nepoznati se oslovljavaju sa gospodine, gospodjice ili gospodjo i ukoliko smatraju da su u pravu potpisuju se punim imenom i prezimenom.
Hvala divnim moderatorima na podrsci srpskim talentima.
Magda von Burg

Вама се ниједном нисам обратио именом, већ искључиво са Ви. А ово је форум и то да се неко потписује ако мисли да је у праву сигурно нисте научили на Филозофском факултету. А дискусију са Вама ја уопште нисам настављао, а Ви сте мени после тога упутили још 3 поста. Зашто, само Ви знате.
IP sačuvana
social share
"A great many people think that they are thinking when they are merely rearranging their prejudices."  William James
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Stvarno nije potrebno da se tema unistava prepucavanjem...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 13:30:24
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.