Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 11:30:14
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 26
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Đinđićeva energija pokrenula Srbiju  (Pročitano 19189 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Qtek 小米
Bez Anea-e ovaj forum bi bio dosadan, pa nas tako s vremena na vreme trgne nekim bajatim temama, ali cini mi se da zbog ovog ociglednog idolopoklonistva, necemo uzivati u njenim cesto duhovitim komentarima.

Sta reci o Djindjicu, napadali su ga oni koji se sada kunu u njega kao Batic, pa ako su ga oni pljuvali javno, kako da verujemo njemu, odnosno njegovoj truloj viziji.

Naravno ne treba zaboraviti i ono sto DS omladina precutkuje, a to je odgovornost zapada, pre svega E.U., koja ga je huskala da radi ono sto je radio, jer uvek je lakse sve svaliti na anti-haski lobi i Milosevica i gledati kroz crno-belu sliku.
Zalosno je sto oni znaju sve to, ali zbog politicke dobiti, oprastaju zapadu odgovornost za smrt Z.Dj.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 172
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
sve sto su za tebe njegove mane, za mene su vrline.

najbolje je ono kad je valjda duh rekao: pa djindjic je sam javno rekaoda je narod stoka!!! Smile

zbog toga i cenim njegov lik i delo.
Na ovo cu da odgovorim samo kratko:"Cega se pametan stidi,time se budala ponosi!"
A sto se gospodina "danilabg" tice.On verovatno nije upoznat da jos nismo u tom blatu kapitalizma kao u Amerci, gde u pojedinim kvartovima ljudi obeduju iz kontejnera.Ali treba razumeti coveka,navikao je da gleda visoko budzetne filmove iz Holivuda,pa je malo zanesen necim sto je totalno suprotno realnosti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Gospodine Chelik_45, Smile

Nemojte mi imputirati ovde kakvu kinematografiju preferiram, jer me ne poznajete pa stoga nemate na osnovu cega to iznositi. Narodski receno lupetate napamet u skladu sa nekakvim jeftinim ideoloskim obrascem.

Sto se tice kontejnera i skupljanja po istima vi kao da ne zivite u Srbiji pa ne verujete sopstvenim ocima nego radije pricate o nekakvim dalekim kvartovima preko okeana.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 172
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Gospodine Chelik_45, Smile

Nemojte mi imputirati ovde kakvu kinematografiju preferiram, jer me ne poznajete pa stoga nemate na osnovu cega to iznositi. Narodski receno lupetate napamet u skladu sa nekakvim jeftinim ideoloskim obrascem.

Sto se tice kontejnera i skupljanja po istima vi kao da ne zivite u Srbiji pa ne verujete sopstvenim ocima nego radije pricate o nekakvim dalekim kvartovima preko okeana.
Sasvim je logicno da gledate americku ili evropsku kinematografiju,cim tako zdusno skacete u odbranu privatne svojine i blagodeti kapitalizma.To je i te kako vezano za umetnost i kulturu uopste.Nisam ni ocekivao da gledate ratne filmove partizanskog pokreta,  ili recimo filmove koji se bave socioloskim temama.Time se kapitalisti ne bave.  Smile .
A sto se kontejnera tice,kako srpskih tako i americkih,ta dva kontejnera povezuje nejednakost zasnovana na kapitalizmu.Kapitalizam je kapitalizam,kako Americi tako i u Srbiji.Mada je ovaj prvi mnogo gori,ali doci cemo i do njega.Dok god bude srpski narod podrzavao takve ideje,moci ce i sam da se uveri kao se hrani americki crnac iz Bronxa.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Дошао је тихо и отишао у легенду...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 8641
Zastava Beograd - Dorćol
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 5610
Глупљи наслов теме скоро нисам видео. Подсећа ме на оно, и после Тита-Тито. За домовину са Титом напред и слична срања.

Тако ми Ђинђићеве енергије!  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
                         C' вером у Бога за Краља и Отаџбину - Слобода или смрт                              
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


nesto si htelaaa ???

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 466
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia 
POSLEDNjI INTERVJU DR ZORANA ĐINĐIĆA, DAT "NOVOSTIMA" NEDELjU DANA PRE UBISTVA, POSVEĆEN KOSOVU I NACIONALNOJ STRATEGIJI
KOSOVO NIJE MONETA ZA POTKUSURIVANjE - Kosovo - državni prioritet broj jedan - Striktno poštovanje Rezolucije 1244 - Rešenje je: suštinska autonomija za Kosmet - Nećemo prihvatiti nezavisnost - SB UN neće prihvatiti nezavisnost, ali nam može servirati neprihvatljivo rešenje
NEŠTO više od četiri meseca pre ubistva, u decembru 2002. godine, ondašnji premijer Zoran Đinđić pravi strategiju za Kosovo i Metohiju, koju će članovima vlade koju je vodio, pokazati tek kasnije. A, strategija je bila sledeća: najpre, nametanje teme - `Nezavisna država KiM najlakše će nastati u mraku i u tišini. Čim se upali svetlo i čim počne otvorena rasprava, naše šanse rastu`, oslikao je Đinđić u dokumentu koji u januaru i februaru 2003. godine jednoglasno usvajaju i Predsedništvo DOS i Kolegijum Vlade Srbije. Prvi konkretan zahtev, prema ovom planu, bilo bi vraćanje kontingenata vojske i policije, što je predviđeno Rezolucijom 1244 i insistiranje na tačnom datumu povratka. Potom, izmene Ustavnog okvira za KiM, unošenjem neke vrste njegovog federalizovanja (po uzoru na odnose unutar federacije BiH), a Srbija bi ga prihvatila u nekoj vrsti asimetrične veze (više od pokrajine, manje od republike). U nastavku dokumenta, Đinđić iznosi pretpostavku da ni Albanci ni `neki delovi međunarodne zajednice` neće biti za ovaj predlog. `U tom slučaju, Srbija treba da zahteva internacionalizaciju problema`, predložio je Đinđić. - `Ako KiM ide u pravcu nezavisnosti, i ako mi to ne možemo da sprečimo, treba da tražimo: a) teritorijalnu podelu, b)efikasne međunarodne garancije za Srbe koji ostaju u albanskom delu, c) posebni status verskih objekata.
PRVI PROBLEM I DOK Đinđić piše Džordžu Bušu, Vladimiru Putinu i Toniju Bleru, neki svetski mediji pišu da je `Zapad zabrinut novom Đinđićevom kosovskom politikom`. O ključnim rešenjima i detaljima te politike, Zoran Đinđić govori u svom intervjuu `Novostima`, nedelju dana uoči ubistva. Prenosimo delove tog intervjua, dalekovidog i poučnog i za sadašnje prilike: - Prava Srbije na Kosovu i Metohiji nisu nešto što može da nestane. Niko nema, ni među Albancima ni u svetu, prava da nam kaže: Milošević je potrošio vaša prava i vi počinjete od nule. Naravno, i albansko stanovništo ima svoja prava. Naš pristup nije jednostran. I u Rezoluciji 1244 je zapisano da mora da bude pronađen kompromis između prava Prištine i prava Beograda. Mene zabrinjava to što tokom poslednje četiri godine sve ide mimo Rezolucije 1244. Suočeni smo sa širokim i isključivanjem, čak i mogućnosti da Beograd ima bilo kakva prava. Da je već ostvarena najava o prenošenju nadležnosti na Albancima, na Kosovski zaštitni korpus, bilo bi pitanje - o čemu ćemo posle uopšte imati da diskutujemo? Postojao bi rizik da na talasu rešavanja iračke krize, u rešavanju odnosa Zapada sa muslimanskim i arapskim zemljama postanemo - moneta za potkusurivanje. Moja je namera je da svetu kažemo da nismo ničiji žeton u rezervi, kojim bi neko namirivao svoje druge dugove. Neki su, i u zemlji i u svetu, zbog Kosova i Metohije, već počeli da vas sumnjičavo gledaju... - Istina je, već sam, zbog Kosmeta, pokvario odnose sa dosta svojih kolega u međunarodnim organizacijama. Neki od njih su ovo zašta se zalažem shvatili kao guranje prsta u oko. Kosmet je, međutim, za mene državni prioritet broj jedan. Status Kosova je, u stvari, status Srbije. Mi ne možemo da zaokružimo državnost Srbije, dok ne znamo kakav je status Kosova i Metohije. Ja sam izabran da zastupam i branim interese Srbije. Svet mora da shvati da srpske demokrate, a i ja kao predsednik Vlade Srbije, posle dve godine, još ne možemo da kažemo šta je naša država. Moraju da shvate i prihvate: da je to za nas - kao što bi bio i za svaku drugu normalnu državu i narod - veliki problem. Reakcije koje su do mene došle bile su zaista prilično nervozne. Ali, imam utisak i da sam ponekoga uhvatio usred nekih `radnji`. Čini mi se da nekima remetimo koncepciju za Balkan i Kosovo i Metohiju. Treba ih i razumeti. Taman su bili napravili svoj koncept, a onda neki Đinđić počinje da `pali svetlo`. I govori: stanite, ne može više tako, da vidimo šta je dosad urađeno i kuda dalje. Meni je ova reakcija bila dokaz da, u suštini, postoji neki prećutni plan da se 2004. ili 2005. godine zaokruži nezavisnost Kosova.
DVOSTRUKI ARŠINI NA osnovu čega pretpostavljate da se radi o čitavom planu, makar i prećutnom? - Mada nemam dokaze baš za sve, zaista se bojim da takav `prećutni plan` već postoji. Od početka januara, kada sam krenuo u tu diplomatsku ofanzivu, do danas ništa se nije temeljno izmenilo, ali je `prikočen` tempo prenošenja suvereniteta Srbije na lokalnu albansku vlast i u oblasti bezbednosti. To nije malo, ali nije dovoljno. Stvari će početi suštinski da se menjaju tek kada međunarodna zajednica kaže: rešenje je u suštinskoj autonomiji za Kosmet, vraćanju proteranih Srba i vraćanju predviđenog broja naših policajaca u Pokrajinu. U striktnom provođenju Rezolucije 1244, do poslednjeg slova. Tek kada iz Njujorka i Brisela počnu da stižu ovakvi glasovi - situacija še početi da se suštinski menja nabolje. Šta će biti reakcija Beograda, a i vas kao predsednika Vlade ako međunarodna zajednica uskoro kaže: `Kosovo je de fakto postalo nezavisno, ostaje vam da sa njim harmonizujete odnose`? - Mi to nećemo prihvatiti. Uostalom, koliko međunarodna zajednica, koja je jača od nas zaista ima nameru da kaže - `Kosovo treba da bude nezavisno`, hteo bih da to čujem. Najgori su dvostruki aršini: pričanje o nepovredivosti granica, o suverenitetu, o Rezoluciji 1244, dok se, na drugoj strani, radi suprotno, pri čemu se niko ne buni, pri čemu su jedni prisiljeni da ćute, dok se drugi prave naivni. Pri čemu se slabijoj strani poručuje: ne talasaj na svoju štetu. Gde je rešenje i koliko se brzo prema njemu može ići? - Rešenje može i mora da bude jedino kompromisno. Ne sme da počiva na nerealnim pretpostavkama. Lično, teško mogu da zamislim lojalne kosovske Albance u državi Srbiji. A teško da može normalno funkcionisati država sa ogromnim brojem nelojalnog stanovništva. Takva država ne bi bila naš dugoročni nacionalni interes. Ali, s druge strane, Srbija ima svoje državno pravo i na Kosovu i Metohiji. Srbija nije pod protektoratom da bi iko mogao da joj nameće bilo koje rešenje za neki deo njene teritorije. Odluči li Savet bezbednosti OUN jedno od ovo dvoje čega se pribojavate, a Srbija kaže `mi to ne priznajemo`, šta onda? - Mislim da Savet bezbednosti ne može da donese takvu odluku. Ja se ne bojim da će Savet bezbednosti odlučiti: da je Kosmet nezavistan, da se međudržavne granice menjaju jednostrano. On to neće nikad učiniti. Ali, može dovesti do takvog faktičkog stanja koje će za nas biti neizdrživo. Može nam `servirati` faktički nezavisni Kosmet unutar formalno nepromenjenih granica`.
SLABA SRBIJA... AKO se Beograd do sada sa ovakvim stanjem stvari mirio, neće li previše rizikovati promenom pozicije? - Ponavljam: mi ni formalnu ni faktičku nezavisnost Kosmeta nećemo prihvatiti. Iskoristićemo različite mehanizme da animiramo pojedine vlade i zemlje i učiniti sve što možemo da međunarodnoj zajednici učinimo prihvatljivom svoju novu poziciju. Potpuno sam svestan da nam predstoji dugotrajna borba. Mi smo poslednjih godina mislili da ćemo obnovljenim i osnaženim međunarodnim kredibilitetom vrlo brzo sebi obezbediti željene plodove. Da će svet reći: `E, pošto ste sad demokratska Srbija, ponovo dobijate na Kosovu i Metohiji nadležnosti koje ste imali`. To se već pokazalo kao netačno. Bojim se da se neke stvari nisu bitno promenile od trenutka kada sam pre sedam-osam godina, na jednom predavanju u Americi, rekao da mi tadašnja američka politika liči na Titovo: `Slaba Srbija - jaka Jugoslavija`.
ISTINA A NE MOTIV NE plaši li vas mogućnost da biste, zbog promenjene pozicije, Zoran Đinđić od demokrate mogao postati `novi Milošević` i velikosrpski nacionalista? - Već je dosta propagande na tu temu. Dosta lobija i međunarodnih nevladinih organizacija je uključeno u to. Dokazuje se da su moji stavovi o Kosovu - potvrda da se srpska politika nije promenila. Da sam, eto, bio političar evropskog tipa, a sad da sam postao srpski nacionalista. Time se, u suštini, tvrdi: da je sa Srbima uvek isto, da se na Balkanu samo maske menjaju. Ali, sve to me ne uzbuđuje mnogo. Meni je važno da su argumenti koje sam ja ponudio - neoborivi . Važno mi je to što mi niko, poslednjih dana povodom Kosova još nije rekao: nije tačno. Indikativno je što su me, čak i neki ljudi iz Evrope, za koje smatram da su mi bliski politički, redovno pitali koji su motivi što pitanje Kosova i Metohije pokrećeš danas. Svima sam odgovorio isto - `recite mi da li je to istina, a motive pustite`. Posle ovoga je odgovor bio: `Slažemo se. Pitanje je ozbiljno. Podržavamo te, podržavamo reforme i demokratiju u Srbiji`. Sve je ovo za Srbiju, a i za mene lično, premalo.
   
LIK I DELO ZORANA DJINJICA....ogleda se u ovom interviju,GDE JE OVDE VIZIJA ? KOJA JE RAZLIKA IZMEDJU DANASNJE SRPSKE POLITIKE I POLITIKE Z>DJ  IZ OVOGA INTERVIJUA...I POBOGU KAKVE VEZE IMA POLITIKA LDP SA OVIM INTERVIJUOM
IP sačuvana
social share
"Zar da se stidim Srbije"----Novak Djokovic............
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Da li verujes sebi?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 24339
Zastava Novi Sad - Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
HTC Touch HD, Luna
Који први пост...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Bog je kockar, Dokaz: kvantna mehanika

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4335
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
POSLEDNjI INTERVJU DR ZORANA ĐINĐIĆA, DAT "NOVOSTIMA" NEDELjU DANA PRE UBISTVA, POSVEĆEN KOSOVU I NACIONALNOJ STRATEGIJI
KOSOVO NIJE MONETA ZA POTKUSURIVANjE - Kosovo - državni prioritet broj jedan - Striktno poštovanje Rezolucije 1244 - Rešenje je: suštinska autonomija za Kosmet - Nećemo prihvatiti nezavisnost - SB UN neće prihvatiti nezavisnost, ali nam može servirati neprihvatljivo rešenje
NEŠTO više od četiri meseca pre ubistva, u decembru 2002. godine, ondašnji premijer Zoran Đinđić pravi strategiju za Kosovo i Metohiju, koju će članovima vlade koju je vodio, pokazati tek kasnije. A, strategija je bila sledeća: najpre, nametanje teme - `Nezavisna država KiM najlakše će nastati u mraku i u tišini. Čim se upali svetlo i čim počne otvorena rasprava, naše šanse rastu`, oslikao je Đinđić u dokumentu koji u januaru i februaru 2003. godine jednoglasno usvajaju i Predsedništvo DOS i Kolegijum Vlade Srbije. Prvi konkretan zahtev, prema ovom planu, bilo bi vraćanje kontingenata vojske i policije, što je predviđeno Rezolucijom 1244 i insistiranje na tačnom datumu povratka. Potom, izmene Ustavnog okvira za KiM, unošenjem neke vrste njegovog federalizovanja (po uzoru na odnose unutar federacije BiH), a Srbija bi ga prihvatila u nekoj vrsti asimetrične veze (više od pokrajine, manje od republike). U nastavku dokumenta, Đinđić iznosi pretpostavku da ni Albanci ni `neki delovi međunarodne zajednice` neće biti za ovaj predlog. `U tom slučaju, Srbija treba da zahteva internacionalizaciju problema`, predložio je Đinđić. - `Ako KiM ide u pravcu nezavisnosti, i ako mi to ne možemo da sprečimo, treba da tražimo: a) teritorijalnu podelu, b)efikasne međunarodne garancije za Srbe koji ostaju u albanskom delu, c) posebni status verskih objekata.
PRVI PROBLEM I DOK Đinđić piše Džordžu Bušu, Vladimiru Putinu i Toniju Bleru, neki svetski mediji pišu da je `Zapad zabrinut novom Đinđićevom kosovskom politikom`. O ključnim rešenjima i detaljima te politike, Zoran Đinđić govori u svom intervjuu `Novostima`, nedelju dana uoči ubistva. Prenosimo delove tog intervjua, dalekovidog i poučnog i za sadašnje prilike: - Prava Srbije na Kosovu i Metohiji nisu nešto što može da nestane. Niko nema, ni među Albancima ni u svetu, prava da nam kaže: Milošević je potrošio vaša prava i vi počinjete od nule. Naravno, i albansko stanovništo ima svoja prava. Naš pristup nije jednostran. I u Rezoluciji 1244 je zapisano da mora da bude pronađen kompromis između prava Prištine i prava Beograda. Mene zabrinjava to što tokom poslednje četiri godine sve ide mimo Rezolucije 1244. Suočeni smo sa širokim i isključivanjem, čak i mogućnosti da Beograd ima bilo kakva prava. Da je već ostvarena najava o prenošenju nadležnosti na Albancima, na Kosovski zaštitni korpus, bilo bi pitanje - o čemu ćemo posle uopšte imati da diskutujemo? Postojao bi rizik da na talasu rešavanja iračke krize, u rešavanju odnosa Zapada sa muslimanskim i arapskim zemljama postanemo - moneta za potkusurivanje. Moja je namera je da svetu kažemo da nismo ničiji žeton u rezervi, kojim bi neko namirivao svoje druge dugove. Neki su, i u zemlji i u svetu, zbog Kosova i Metohije, već počeli da vas sumnjičavo gledaju... - Istina je, već sam, zbog Kosmeta, pokvario odnose sa dosta svojih kolega u međunarodnim organizacijama. Neki od njih su ovo zašta se zalažem shvatili kao guranje prsta u oko. Kosmet je, međutim, za mene državni prioritet broj jedan. Status Kosova je, u stvari, status Srbije. Mi ne možemo da zaokružimo državnost Srbije, dok ne znamo kakav je status Kosova i Metohije. Ja sam izabran da zastupam i branim interese Srbije. Svet mora da shvati da srpske demokrate, a i ja kao predsednik Vlade Srbije, posle dve godine, još ne možemo da kažemo šta je naša država. Moraju da shvate i prihvate: da je to za nas - kao što bi bio i za svaku drugu normalnu državu i narod - veliki problem. Reakcije koje su do mene došle bile su zaista prilično nervozne. Ali, imam utisak i da sam ponekoga uhvatio usred nekih `radnji`. Čini mi se da nekima remetimo koncepciju za Balkan i Kosovo i Metohiju. Treba ih i razumeti. Taman su bili napravili svoj koncept, a onda neki Đinđić počinje da `pali svetlo`. I govori: stanite, ne može više tako, da vidimo šta je dosad urađeno i kuda dalje. Meni je ova reakcija bila dokaz da, u suštini, postoji neki prećutni plan da se 2004. ili 2005. godine zaokruži nezavisnost Kosova.
DVOSTRUKI ARŠINI NA osnovu čega pretpostavljate da se radi o čitavom planu, makar i prećutnom? - Mada nemam dokaze baš za sve, zaista se bojim da takav `prećutni plan` već postoji. Od početka januara, kada sam krenuo u tu diplomatsku ofanzivu, do danas ništa se nije temeljno izmenilo, ali je `prikočen` tempo prenošenja suvereniteta Srbije na lokalnu albansku vlast i u oblasti bezbednosti. To nije malo, ali nije dovoljno. Stvari će početi suštinski da se menjaju tek kada međunarodna zajednica kaže: rešenje je u suštinskoj autonomiji za Kosmet, vraćanju proteranih Srba i vraćanju predviđenog broja naših policajaca u Pokrajinu. U striktnom provođenju Rezolucije 1244, do poslednjeg slova. Tek kada iz Njujorka i Brisela počnu da stižu ovakvi glasovi - situacija še početi da se suštinski menja nabolje. Šta će biti reakcija Beograda, a i vas kao predsednika Vlade ako međunarodna zajednica uskoro kaže: `Kosovo je de fakto postalo nezavisno, ostaje vam da sa njim harmonizujete odnose`? - Mi to nećemo prihvatiti. Uostalom, koliko međunarodna zajednica, koja je jača od nas zaista ima nameru da kaže - `Kosovo treba da bude nezavisno`, hteo bih da to čujem. Najgori su dvostruki aršini: pričanje o nepovredivosti granica, o suverenitetu, o Rezoluciji 1244, dok se, na drugoj strani, radi suprotno, pri čemu se niko ne buni, pri čemu su jedni prisiljeni da ćute, dok se drugi prave naivni. Pri čemu se slabijoj strani poručuje: ne talasaj na svoju štetu. Gde je rešenje i koliko se brzo prema njemu može ići? - Rešenje može i mora da bude jedino kompromisno. Ne sme da počiva na nerealnim pretpostavkama. Lično, teško mogu da zamislim lojalne kosovske Albance u državi Srbiji. A teško da može normalno funkcionisati država sa ogromnim brojem nelojalnog stanovništva. Takva država ne bi bila naš dugoročni nacionalni interes. Ali, s druge strane, Srbija ima svoje državno pravo i na Kosovu i Metohiji. Srbija nije pod protektoratom da bi iko mogao da joj nameće bilo koje rešenje za neki deo njene teritorije. Odluči li Savet bezbednosti OUN jedno od ovo dvoje čega se pribojavate, a Srbija kaže `mi to ne priznajemo`, šta onda? - Mislim da Savet bezbednosti ne može da donese takvu odluku. Ja se ne bojim da će Savet bezbednosti odlučiti: da je Kosmet nezavistan, da se međudržavne granice menjaju jednostrano. On to neće nikad učiniti. Ali, može dovesti do takvog faktičkog stanja koje će za nas biti neizdrživo. Može nam `servirati` faktički nezavisni Kosmet unutar formalno nepromenjenih granica`.
SLABA SRBIJA... AKO se Beograd do sada sa ovakvim stanjem stvari mirio, neće li previše rizikovati promenom pozicije? - Ponavljam: mi ni formalnu ni faktičku nezavisnost Kosmeta nećemo prihvatiti. Iskoristićemo različite mehanizme da animiramo pojedine vlade i zemlje i učiniti sve što možemo da međunarodnoj zajednici učinimo prihvatljivom svoju novu poziciju. Potpuno sam svestan da nam predstoji dugotrajna borba. Mi smo poslednjih godina mislili da ćemo obnovljenim i osnaženim međunarodnim kredibilitetom vrlo brzo sebi obezbediti željene plodove. Da će svet reći: `E, pošto ste sad demokratska Srbija, ponovo dobijate na Kosovu i Metohiji nadležnosti koje ste imali`. To se već pokazalo kao netačno. Bojim se da se neke stvari nisu bitno promenile od trenutka kada sam pre sedam-osam godina, na jednom predavanju u Americi, rekao da mi tadašnja američka politika liči na Titovo: `Slaba Srbija - jaka Jugoslavija`.
ISTINA A NE MOTIV NE plaši li vas mogućnost da biste, zbog promenjene pozicije, Zoran Đinđić od demokrate mogao postati `novi Milošević` i velikosrpski nacionalista? - Već je dosta propagande na tu temu. Dosta lobija i međunarodnih nevladinih organizacija je uključeno u to. Dokazuje se da su moji stavovi o Kosovu - potvrda da se srpska politika nije promenila. Da sam, eto, bio političar evropskog tipa, a sad da sam postao srpski nacionalista. Time se, u suštini, tvrdi: da je sa Srbima uvek isto, da se na Balkanu samo maske menjaju. Ali, sve to me ne uzbuđuje mnogo. Meni je važno da su argumenti koje sam ja ponudio - neoborivi . Važno mi je to što mi niko, poslednjih dana povodom Kosova još nije rekao: nije tačno. Indikativno je što su me, čak i neki ljudi iz Evrope, za koje smatram da su mi bliski politički, redovno pitali koji su motivi što pitanje Kosova i Metohije pokrećeš danas. Svima sam odgovorio isto - `recite mi da li je to istina, a motive pustite`. Posle ovoga je odgovor bio: `Slažemo se. Pitanje je ozbiljno. Podržavamo te, podržavamo reforme i demokratiju u Srbiji`. Sve je ovo za Srbiju, a i za mene lično, premalo.
   
LIK I DELO ZORANA DJINJICA....ogleda se u ovom interviju,GDE JE OVDE VIZIJA ? KOJA JE RAZLIKA IZMEDJU DANASNJE SRPSKE POLITIKE I POLITIKE Z>DJ IZ OVOGA INTERVIJUA...I POBOGU KAKVE VEZE IMA POLITIKA LDP SA OVIM INTERVIJUOM

ovo je najbolji text koji sam procitao na forumu!
kako sam propustio ovaj interviju??? Smile

ako ti stvarno ne vidis razliku danasnje politike i njegove!?!? Smile

ovo naravno da nema nikakve veze sa politikom LDP-a.
ovo je dokaz da su oni mali misevi koji bi da serinjaju o stvarima u koje su upuceni kao moja baba u  voznju sk8-a


ovo je jos jedan dokaz da je covek bio genije, najbolji nas politicar ikada.


i ovog su skotovi ubili! Smile
dakle decu bihim klao na njihove oci! Smile Smile Smile

(ovo govorim u besu, inace verovatno ne bih) Smile
IP sačuvana
social share
U Srbiji 60 odsto ljudi voli Cecu Ražnatović, a više od 40 odsto ne znaju čime se bave ili ko su uopšte "Partibrejkersi". Više od trećine ne zna da navede ime omiljenog pisca, a dve trećine ne zna nijednog jedinog slikara. Čak 13,5 odsto ljudi nema nijednu knjigu u kući, dok još četvrtina ispitanih poseduje svega do 25 knjiga.
ponosni neprijatelji zapada:
Severna Koreja
Kina
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Bog je kockar, Dokaz: kvantna mehanika

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4335
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Prvi postovi se bacaju u vodu. Smile

Kraljevicu Marko , c-market trazi mesare, pozuri konkurs jos traje.
Па нека коље до миле воље. Smile
Овима би клао децу, а Србију оптужује за клања по хрватској.
Да ниси ти тај што је по хрватској клао, силовао и рушио? Smile
Smile
evo, sad me optuzuje za nesto za sta tvrdi da se nikad nije desilo! Smile
kako ono: razmisli malo pre nego sto lupis.
IP sačuvana
social share
U Srbiji 60 odsto ljudi voli Cecu Ražnatović, a više od 40 odsto ne znaju čime se bave ili ko su uopšte "Partibrejkersi". Više od trećine ne zna da navede ime omiljenog pisca, a dve trećine ne zna nijednog jedinog slikara. Čak 13,5 odsto ljudi nema nijednu knjigu u kući, dok još četvrtina ispitanih poseduje svega do 25 knjiga.
ponosni neprijatelji zapada:
Severna Koreja
Kina
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


nesto si htelaaa ???

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 466
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia 
ima puno njegovih izjava,intervijua(koji su nekako potureni) gde se vidi njegovo pravo lice,ovo je sjajan interviju,dan posle objavjivanja albanski ambasador je zorana nazvao najvecim srpskim nacionalistom.....iskreno nema razlike izmedju politike koja bi sledila posle ovoga intervijua i politike danas bez njega....taman je hteo da se vrati svojim pocecima iz 90 ih....

"mi nudimo koegzistenciju i siroku autonomiju kosovskim albancima,nezavisno kosovo vodilo bi ka cepanju makedonije i sukobima u multietnickoj bosni,pored toga kosovski albanci bi imali problema na putu u evropu ako bi im u buducnosti srbija bila protivnik,ostalo bi im samo albanija i jadransko more,pa bi mogli samo da plivaju u evropu"..... zoran djincic

ps.ovo je izjavio zoran djincic a cini se kao  da je govorio slobodan milosevic 1989 ,sesel 1995  ili nmozda vojislav kostunica 2007...gde je razlika u politici ?
IP sačuvana
social share
"Zar da se stidim Srbije"----Novak Djokovic............
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 26
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 11:30:14
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.