Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li Srpska pravoslavna crkva utiče na državnu politiku?  (Pročitano 4037 puta)
29. Mar 2005, 02:44:01
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Da li Srpska pravoslavna crkva utiče na državnu politiku?

1 Bora Đorđević
Mi smo još jedan fin, zastareo narod koji drži do vere i samo priča o politici, pa je razumljivo da Crkva ima udela u vođenju državne politike. To je sasvim normalna relacija i ne može se reći da je njen uticaj preveliki.

2 Bora Kuzmanović
Uticaj SPC na državnu politiku je nešto veći nego što bi trebalo da bude u sekularnoj državi, i to posredno, kao faktor koji stvara političko mnenje. Naša crkva ne treba da se meša u pitanja odnosa sa svetom, Hagom, Crnom Gorom.

3 Gordana Čomić
Crkva nikako ne bi trebalo da utiče na državne rukovodioce, jer su crkveni i državni poslovi razdvojeni jasnom linijom. Međutim, s vremena na vreme, krajnje je nejasno da li Srbija ima tu liniju razgraničenja.

Vase misljenje?
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Ja sam veliki vernik, ali nazalost moram da priznam da se crkva dosta mesa u politiku, narocito od kada je Kostunica postao premijer. To mi prilicno smeta jer mislim da to nije dobro ni za crkvu, ali ni za drzavu. Mislim da bi crkva morala da se iskljuci iz svih politickih desavanja ako zeli da ostane upravo to sto i treba da bude, a to je crkva koja pruza duhovno utociste svojim svojim vernicima.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Mesaju se u politiku mnogo, ali ako se vec mesaju onda treba da to rade kako bi pomogli narodu , a ne da bi ga izolovali od ostatka sveta u ime Srpstva i Pravoslavlja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Ma ja mislim da oni ne treba da mesaju uopste koliko zbog njih toliko i zbog drzave. Jednostavno crkva je crkva i to treba da bude. Ona treba da bude vladajuce klasa duhovne drzave, a svetovne ne nikako. To meni smeta upravo zato sto sam vernik i sto me boli kada vidim da crkva stiti osobe optuzene za ratne zlocine, da drze onakav strahobalan govor jednom coveku poput Zorana Djindjica, inace velikom verniku koji to nije nikada potencirao, kada daju svoje stavove o Kosovu, predlazu predsednika i tako dalje. To je sve jako lose i mislim da to mora da prestane ako zelimo da budemo ozbiljno drustvo.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
U principu, a tako je i stvarno, crkva ne moze biti nezavisna od svetovne drzave i politike. Ako bi bila totalno nezavisna onda to vise ne bi bila crkva, mozda bi se vise moglo nazvati sektom! Problem je sto kao takva kakva jeste crkva ne doprinosi ni sebi ni narodu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Ne mislim nezavisna u tom smislu da nema nista sa drzavom. Mislio sam da se ne mesa u politiku. Znaci da ne daje komentare povodom odredjenih politickih odluka i tako dalje. Naravno da drzava treba da finansira crkvu i da treba da  postoji zvanicna crkva u odredjenoj drzavi.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Crkva za pocetak mora da se modernizuje i da ako se vec ukljucuje u vlast to radi konkretno neki organ koji ce predstavljati volju naroda a to znaci da ce se pitati i katolici i pravoslavci i muslimani za misljenje.....
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Jedna od osnovnih civilizacijskih tekovina je sekularna drzava. Dobro, sada ce neko reci da to u praksi nije svugde primenjeno do kraja i to je tacno, ali definitivno mi se cini da je kod nas u poslednje vreme to dosta izrazenije nego sto bi moglo i smelo. Crkva bi smela i mogla da se uplice u vlast samo toliko da bi dogovorila svoj udeo u budzetu za nardnu godinu i to je sve. Znaci niti drzava treba ili sme da mesa u politiku crkve niti crkva moze i sme da se mesa u politiku drzave. Takodje slazem se da i ostale verske zajednice moraju da imaju pravo glasa i ucestvuju u istoj meri i ako sam ja pravoslavac-hriscanin, ali sa ovog aspekta gledano jedna ozbiljna drzava mora svima da obezbedi iste uslove za rad.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.