Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 360
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nokia N95/N95 8GB  (Pročitano 266622 puta)
Veteran foruma
Jet set burekdzija


The truth is out there...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Ima slika sa n95 na mobilnomsvetu,gde su i njegove slike,i slike sa telefona  Smile
IP sačuvana
social share
“Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Be Happy :)

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 2223
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
HTC ONE
Ima slika sa n95 na mobilnomsvetu,gde su i njegove slike,i slike sa telefona  Smile

... i slike sa 5 Mpx su očajne (blago rečeno) , svaki digitalac od 2Mpx ga šiša  Smile
IP sačuvana
social share
budi srećan :-)
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


The truth is out there...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Ima slika sa n95 na mobilnomsvetu,gde su i njegove slike,i slike sa telefona  Smile

... i slike sa 5 Mpx su očajne (blago rečeno) , svaki digitalac od 2Mpx ga šiša  Smile
Smile Smile
hehe evo samo sam cekao da neko ovako nesto kaze,ja nisam hteo da kazem da ispadne da pljujem telefon.Nagledao sam se slika sa n95 i ovako je isto moje misljenje.Sto se mene tice kamera sa k750i je sasvim dovoljna za neke snimke  Smile
IP sačuvana
social share
“Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2568
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Nokia N82
Jeste, kamera je sasvim prosecna, nista posebno. Nadam se da ce sada pojedini svatiti ono sto ja pricam vec ko zna kolik puta, a to je da megapikseli ne znace nista. S'druge strane pitanje je i koliko su ove fotke autenticne, a i pitanje je ko je i kako slikao, jer mislim da ovde dosta moze i da se utice na samu sliku, podesavaju parametri pa je moguce i da ovaj koji je slikao nije znao da slika. Druga stvar koju ja pokusavam da objasnim ljudima je to da slika sa telefona bar za sada ne moze da poredi ni sa jednim, makar prosecnim digitalcem. Jednostavno pitajte bilo koga ko se makar poluozbiljno bavi fotografijom i pitajte ga sta misli o koriscenju telefona kao digitalca i razvijanju tih slika i dobicete jedan iskreni osmeh. Zato je potpuno glupo diskutovati da li se pravi bolje slike od nokie ili obrnuto, jer je cinjenica da svi oni prave uzasne slike i ono sto je zajednicko za njih je to bar za sada, a verovatno i jos dugo vremena nece moci da se porede ni sa kakvim prosecnim digitalcem. Znaci te kamere po meni su bitne samo u toliko da se njima moze napraviti slika i da se na toj slici mogu prepoznati neki ljudi, predmeti i tako dalje, znaci cisto da se nekome pokaze nesto i onda obrise. Svaka dalja prica na ovu temu je po meni besmislena.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone
sredice se kvalitet slika sa novijim firmverom....
setite se kakve su slike bila na N73 sa prvim firmverom.....
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2568
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Nokia N82
Bez obzira. Pravu optiku koju jednostavno ne mogu fizicki da smeste u dimenzije telefona nista ne moze da zameni. Sve ostalo je samo pravljenje od babe devojke.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone
naravno... to je svima jasno... ali opet, kazem da ce slike biti kvalitetnije sa nekim od sledecih firmvera.....
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


The truth is out there...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Nadam se i ja da ce neki shvatiti to oko megapixela,moze telefon da ima i 10mpx i da pravi uzasne slike.
@milisav_bl,zar ti stvarno mislis da neko kad slika podesava bilans belog,ukljucuje makro,stavlja poseban rezim kad hvata sliku napolju i kad slika unutra,cast izuzecima koji ovo rade i znaju koliko bolje ispadne slika kad se manuelno namesta,nego kad je sve na AUTO.
Slazem se oko toga da mob.telefoni nece nikad zameniti foto aparate,ali ipak su se priblizili njima(k800i,dobio je i xenonski blic)
Kazes nije biton diskutovati da li SE pravi bolje slike od nokije,e pa vidis ja mislim da jeste,ne moze se nikad porediti dugogodisnja kompanija,koja je medju prvima(mozda i prva,ne pratim toliko) po proizvodnji kvalitetnih kamera i foto aparata,tako da SE ima veliku prednost sto se tice kamere.Dok nokija pokusava da se priblizi SE ali bezuspesno,takodje mislim da ne vredi sada pricati o slikama sa n95 jer on ima prvi sw,kad izadje neki noviji i kad izadje k850i onda mozemo pricati o SE vs Nokia.
Takodje mislim da je sasvim glupo kupiti n73 ili n93 ili n95,da bi ga koristio za slikanje,ovi telefoni su jako skupi i mislim da je glupo dati tolike pare na neku zamenu foto aparatu.Moze da se nadje sony foto od 6mpx koji vrsi posao za 150e,za ostalih 150+ e se moze uzeti dobar telefon.
IP sačuvana
social share
“Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2568
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Nokia N82
@milisav_bl,zar ti stvarno mislis da neko kad slika podesava bilans belog,ukljucuje makro

Ti ne stavljas macro mode kada slikas predmete na udaljenosti od par cm? Smile

Citat
,stavlja poseban rezim kad hvata sliku napolju i kad slika unutra,cast izuzecima koji ovo rade i znaju koliko bolje ispadne slika kad se manuelno namesta,nego kad je sve na AUTO.

Ja imam nokiu 6630 na kojoj ne moze nista skoro da se podesava. Imam ozbiljan digitalac, znam po nesto oko fotografije i nikada ne slikam na auto modu, vec uvek koristim A, S, P, a nekada i sam M mod. Kada bih imao telefon na kome moze nesto da se podesava, sigurno bih podesavao.

Citat
Kazes nije biton diskutovati da li SE pravi bolje slike od nokije,e pa vidis ja mislim da jeste,ne moze se nikad porediti dugogodisnja kompanija,koja je medju prvima(mozda i prva,ne pratim toliko) po proizvodnji kvalitetnih kamera i foto aparata,tako da SE ima veliku prednost sto se tice kamere.

Sony ima cinjenica je duzu tradiciju u proizvodnji fotoaparata i uopste fotoopreme, ali takodje ni jedan profi fotograf ti nece reci nista pozitovno o sony-u osim da sony pravi male igracke od aparata koje kupulju uglavnom ljudi koji o fotografiji znaju toliko da upere aparat i pritisnu dugme. Svako ko u svom psoedu ima neki DSLR aparat i neku ozbiljniju opremu, sigurno medju tom oopremom nece biti nista od sony-a. Pored toga sony ugradjuje optiku od Carl Zeis-a, nezavisne nemacke kompanije. Znaci sony ne pravi nikakvu optiku, vec ugradjuje gotovu optiku koju kupuje do Carl Zeis-a. Cak i to sto oni ugradjuju spada u samo dno ponude ove kompanije. Ova kompanija je cinjenica jedna od najboljih, ako ne i najbolja kopmanija za proizvodnju optike, ali te objektive koje oni prave za te idiot aparate nemaju nikakve veze sa njihovom vrhunskom ponudom. Znaci se ima bolju osnovu, jer vec ima iskustva sa tim, to je cinjenica, ali isto tako sony kao kompanija i neka vrhunska fotografija nemaju bas mnogo dodirnih tacaka. SE, tacnije neki od modela kao sto su k800 prave odlicne slike kada su mobilni telefoni u pitanju i bar za sada bolje slike od nokia modela, cak izgleda i ovog n95. Medjutim opet se vracamo na pocetak price, gde smo se valjda slozili da sve te slike namju sta da traze pored bilo kakvog ozbiljnije digitalca i zato meni licno ta kamera na telefonu nicem ne sluzi osim da zabelezim nesto kada nemam pravi digitalac kod sebe i posle kada pokazem tu sliku, obrisem je.

Citat
Dok nokija pokusava da se priblizi SE ali bezuspesno,takodje mislim da ne vredi sada pricati o slikama sa n95 jer on ima prvi sw,kad izadje neki noviji i kad izadje k850i onda mozemo pricati o SE vs Nokia.
Takodje mislim da je sasvim glupo kupiti n73 ili n93 ili n95,da bi ga koristio za slikanje,ovi telefoni su jako skupi i mislim da je glupo dati tolike pare na neku zamenu foto aparatu.Moze da se nadje sony foto od 6mpx koji vrsi posao za 150e,za ostalih 150+ e se moze uzeti dobar telefon.

N95 ce verovatno praviti bolje slike sa novim softverom ali opet nema sanse da to zameni bilo kakav digitalac, kao ni k800 ili bilo koji drugi SE. I jos da kazem da se sa tim digitalcem sony od 150 eur, neces takodje bas usreciti kada je kvalitet fotografija u pitanju. Ako hoces dobre slike, onda ti treba DSLR koji sa kti objektivom ne mozes da kupis ispod 800 eur. Naravno svi koji koriste DSLR nikako ne mogu da se zadovolje sa kit objektivom i moraju da kupe jos bar par objektiva, sto vrlo brzo dovodi do sume od par hiljada eur. Ako neces DSLR, onda imas neka poluresenja, koja daju solidan kvalitet fotografije, ali to takodje ispod 400-500 eur, ne mozes da kupis. Ti modeli od 150 eur, sony-jevi, canon-ovi ixusi i slicno, to nije mnogo bolje od telefona i sluzi za ljude koji ne znaju nista o fotografiji, ili eventualno kao drugi aparat, koji se moze nositi svakodnevno sa sobom zbog velicine i koji samo po dimenzijama moze da zameni profi opremu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


The truth is out there...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10

Ti ne stavljas macro mode kada slikas predmete na udaljenosti od par cm? Smile
Stavljao sam na k750i,ali na 6630 nisam imao da stavim  Smile


Citat
Ja imam nokiu 6630 na kojoj ne moze nista skoro da se podesava. Imam ozbiljan digitalac, znam po nesto oko fotografije i nikada ne slikam na auto modu, vec uvek koristim A, S, P, a nekada i sam M mod. Kada bih imao telefon na kome moze nesto da se podesava, sigurno bih podesavao.
takodje  Smile

Citat
Sony ima cinjenica je duzu tradiciju u proizvodnji fotoaparata i uopste fotoopreme, ali takodje ni jedan profi fotograf ti nece reci nista pozitovno o sony-u osim da sony pravi male igracke od aparata koje kupulju uglavnom ljudi koji o fotografiji znaju toliko da upere aparat i pritisnu dugme. Svako ko u svom psoedu ima neki DSLR aparat i neku ozbiljniju opremu, sigurno medju tom oopremom nece biti nista od sony-a. Pored toga sony ugradjuje optiku od Carl Zeis-a, nezavisne nemacke kompanije. Znaci sony ne pravi nikakvu optiku, vec ugradjuje gotovu optiku koju kupuje do Carl Zeis-a. Cak i to sto oni ugradjuju spada u samo dno ponude ove kompanije. Ova kompanija je cinjenica jedna od najboljih, ako ne i najbolja kopmanija za proizvodnju optike, ali te objektive koje oni prave za te idiot aparate nemaju nikakve veze sa njihovom vrhunskom ponudom. Znaci se ima bolju osnovu, jer vec ima iskustva sa tim, to je cinjenica, ali isto tako sony kao kompanija i neka vrhunska fotografija nemaju bas mnogo dodirnih tacaka. SE, tacnije neki od modela kao sto su k800 prave odlicne slike kada su mobilni telefoni u pitanju i bar za sada bolje slike od nokia modela, cak izgleda i ovog n95. Medjutim opet se vracamo na pocetak price, gde smo se valjda slozili da sve te slike namju sta da traze pored bilo kakvog ozbiljnije digitalca i zato meni licno ta kamera na telefonu nicem ne sluzi osim da zabelezim nesto kada nemam pravi digitalac kod sebe i posle kada pokazem tu sliku, obrisem je.
slazem se  Smile

Taj od 150e zadovoljava neke opste potrebe,i verujem da on moze da zameni bilo koju kameru na mobilnom.Nema toliko ljudi koji se bave profi slikanjem i da daju tolike pare na jedan foto  Smile
Ja sam od ljudi koji jednostavno ne zele da daju 150e ili 300e za neki foto,i da mi posle stoji na polici dok ne dodje leto ili zima,odmori pa da ga onda potrebljavam.Lepo uzmem telefon sa zadovoljavajucom kamerom i kraj.Sa 6630 sam letos i zimus ukupno ispucao oko 300 slika
IP sačuvana
social share
“Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 360
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.