Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nato Bombardovanje - 6 godina je proslo  (Pročitano 18942 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Citat
Mislim da se opet bespotrebno bavimo prosloscu, krvimo i delimo oko necega sto je proslo


Tesko ce se to ostvariti. Pitam se kada ce se shvatiti, kao sto je reako Zoran Djindjic, da od ribe mozes napraviti riblju corbu, a od riblje corbe ne mozes napraviti ribu. Dok budu vaznije stvari hoce li ravnogorci ili partizani biti isti, jeli Draza izdajnik ili nije, sta je vazniji dogadjaj Kosovski boj ili prvi srpski ustanak, da li j trebalo ubiti Aleksandara Obrenovica ili ne, jesu li nam Rusi bili prijatelji ili nisu, dok to bude vaznije od toga kako cemo decu zastiti od porasta maloletnickog kriminala, od unapredjenja skolstva, poboljsanja medicine, socijalne pomoci i svih drugih stvari koje prethode povecanju standarda sve je ostalo prazna prica!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Jeste, to sa cetnicima i partizanima je najbolji primer do kog nivoa imbecilnosti nasa politicka "elita" ide ovih dana. Znaci kada nam preti opasnost da izgubimo Kosovo, kada hoce da ukinu Republiku Srpsku, kada smo u dugovima do guse i preti nam opasnost od duznicke krize, kada nemamo Ustav, ne znamo granice, nasa skupstina raspravlja i to sa kojim zarom o necem sto gotovo nikoga vise ne zanima, cak verovatno i same aktere tih dogadjaja iz proslosti. Uzgred to sto se raspravlja o dogadjajima koji su se desili opet u dalekoj proslosti. Po toj logici za jedno pola veka, neka nova skupstina ce verovatno raspravljati sta je trebalo da se nacini kako bi izbegli otcepljenje Kosova. Ne znam, uvek nesto kasnimo, uvek sporo reagujemo, uvek se sporo prilagodjavamo novonastalim okolnostima i uvek nazalost izvlacimo deblji kraj. To vec postaje simptomaticno i to me veoma brine.  Smile
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
ehh .. rođeni ste da izvrćete stvari naglavačke .. od zločinačkog bombardovanja Srbije i Crne Gore od  OTAN alijanse dođoste do četnika i partizana.
( Da .. da .. da je joža slomio vrat u onom koritu pitanje je da li bi agresije i bilo .. heh .. )

Pustite navedena imena i statuse u americi .. sporazume i ostala čuda. Bombardovanje je tačno definisamo i doživljeno.
Ciljevi koji su gađani i pogođeni nije moguće sakriti i svi znamo šta je gađano.

U ovaj zločin je utkano na stotine manjih .. da li je za bombardovanje RTS'a kriva OTAN alijansa ili Rusija što to nije sprečila ?
Rusija nije zvanično ni učestvovala u ovome pa je pominjanje Rusije potpuno van konteksta i pokušaj pravljenja zavrzlame.

Tačno je ono za ribe i riblju čorbu .. ali ovde nije reč ni o ribama ni o ribljoj čorbi.
Radi se o zločinima i prikrivanju istih. Nema tog interesa koji treba tražiti ili ka njemu težiti .. gazeći istinu i sputavajući njenu spoznju.

Nikada nisam mogao da shvatim koji je to razlog zbog koga su ljudi spremni da vrše obe nužde uz vetar.
Po meni je upravo to žalosno.
Nisam ni protiv saradnje ali prethodno se mora razgraničiti ko je šta radio i ko je zašta odgovoran.
Pa na tim temeljima nastaviti dalje. Sve dok nema takvog temelja nema ni saradnje i uvek će biti nekog previranja .. na ovaj ili onaj način.
Kada bolje razmislim .. možda je to nekom i cilj.
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Citat
Rusija nije zvanično ni učestvovala u ovome pa je pominjanje Rusije potpuno van konteksta


Covek je rakao svoje misljenje, i ja sam odgovorio samo na to po pitanju rusije kod NATO bombardovanja!

Citat

Pustite navedena imena i statuse u americi .. sporazume i ostala čuda. Bombardovanje je tačno definisamo i doživljeno.
Ciljevi koji su gađani i pogođeni nije moguće sakriti i svi znamo šta je gađano


Ova tema se odnosi na bombardovanje i imam pravo sa covekom razgovarati zasto je doslo do bombardovanja, a u to upravo spada i riblja corba i cetnici i partizani, a sto se tice sporazuma i statusa u Americi, samo sam ti reako svoje misljenje kao odgovor na tvoje pitanje:
Citat
A zašto ? po tebi nije kriv počinilac zločina nego neko ko to nije sprečio
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Citat: SVITAC
da li je za bombardovanje RTS'a kriva OTAN alijansa ili Rusija što to nije sprečila ?
Rusija nije zvanično ni učestvovala u ovome pa je pominjanje Rusije potpuno van konteksta i pokušaj pravljenja zavrzlame.


Ocigledno nekim ljudima je potrebno da se CRTA cak i ironija.

Osoba pre mene je izjavila da su krivi navodno oni koji su "dopustili" da do agresije dodje.

Ja sam na to ukazao na sasvim izvesnu cinjenicu:

da su jedine zemlje koje su mogle da (kako je u tekstu pre mog bilo receno) "DOPUSTE" -- ili da NE "dopuste" -- da do agresije dodje bile Rusija i Kina,

posto Indija nema dovoljno nuklearnih bombi da bi mogla da se pojavi kao deterrent, a Francuska i Engleska su (bile) clanice NATO-a

(koji ti iz nekakvog sumanutog razloga zoves francusko-spanskom skracenicom OTAN, umesto srpski OSAP)

-- dakle ove dve poslednje nuklearne sile nisu bile u situaciji da "dopuste" odnosno da sprece napad.

Sasvim je besmisleno po ko zna koji put razglabati o tome da NIKO drugi, a narocito niko u Srbiji -- nije ni u kom slucaju bio u mogucnosti da spreci bombardovanje, ikada posto je o njemu jednom bila doneta odluka u decembru prethodne godine

=============

Drugim recima, moj odgovor se mnogo vise bavio lingvistikom, stilom, i sasvim nepravilnim izrazavanjem ucesnika foruma nego ratnim zlocinom Javiera Solane.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
@SVITAC

Nisam bas shvatio tvoj stav i cini mi se da si pokusao da mi zameris sto nisam osudio NATO bombardovanje. Ako si to tako razumeo, onda nisi razumeo moj stav. NATO bombardovanje je bio zlocin i to veliki zlocin i svako ko nije potpuno zaslepljen nekom svojim stavovima to mora da osudi. Ja sam samo hteo da kazem da sam ubedjen da uz malo vise taktike, diplomatije, pameti, ne samo da smo mogli da izbegnemo bombardovanje, vec i da dobijemo puno toga, gde opet pre svega mislim na Republiku Srpsku zvanicno u sastavu Srbije i Republiku Srpsku Krajinu kao prostor sa visokim stepenom autonomije, nesto slicno onome sto ce Siptari verovatno dobiti na Kosovu, znaci formalno u sastavu Srbije/Hrvatske a u praksi nezavisno. Drugo rekao sam da smo optereceni prosloscu i da nas to puno kosta. Kao primer toga naveo sam upravo diskusiju u skupstini o cetnicima i partizanima u trenutku kada sve kljuca od problema. To sam naveo kao primer neodgovornosti nase politicke elite i manjka osecaja za prioritete. Svidelo mi se tvoje pitane zasto neki ljudi vole da vrse obe nuzde uz vetar. Ne znam sa kojom namerom si to rekao, ali ako sam dobro razumeo onda je to upravo ono o cemu i ja pricam. Znaci niko nama nije trazio da ne vrsimo nuzdu, vec su nam samo rekli indirektno da bi bilo dobro da to ne radimo uz vetar. Smiley


@Tralalalala

Iz tovjih postova zakljucujem da se bavis lingvistikom, jer vidim da previse tome pridajes paznje. Naravno to je bitno i to je u redu, samo mislim da ovde nije akcenat na tome. Sto se Rusa i Kineza tice, mislim da to dozivljavas suvise idealisticki. Nazalost svet je daleko od dobrog mesta za zivot, tako da svako gleda samo sebe i svoje interese. Zasto Kinezi i Rusi nisu nista preduzeli? Samo zato sto nisu hteli ni da razmisljaju o tome da bi mogli da udju u rat sa Amerikom i NATO-om i to zbog neke tamo Srbije. Znaci realno i Rusija i Kina su mnogo slabije vojno od Amerike. Cinjenica je da imaju zajedno mnogo vise ljudi, ali kao sto i sam znas ratovi se vise ne vode kao sto je to ranije slucaj bio na bojnom polju sa bajonetima, gde je bilo vazno ko koliko ljudi ima, vec se ratovi danas vode preko kompjutera, satelita i drugih modernih tehnologija, tako da je broj ljudi i ako vazan, ne i najvazniji faktor. Rusija i Kina, sto je bilo realnije s mogle da stave veto u Savetu bezbednosti UN ali to nisu hteli da urade iz istog razloga sto su se plasili da potpuno ne izgube kredibilitet u svetskoj politici i to opet zbog jedne potpuno za njih nevazne zemlje. To se iz njihovog ugla kasnije pokazalo kao ispravan potez kada je bio rat u Avganistanu, Iraku i tako dalje, gde su Amerikanci trazili dozvolu od UN, nisu je dobili i onda su odlucili da sami napadnu, ustvari sa Englezima i kao sto si mogao da vidis niko, ukljucujuci i Ruse i Kineze, nije smeo da pisne, a ne jos nesto da nesto konkretno preduzmu i sve se svelo na neko gundjanje. E sada posto je to ipak Irak, oni su to precutali. Da su usto pokusali u nasem slucaju i da su Amerikanci ipak napali, onda bi to znacilo i formalno raspadanje UN-a, a opet Rusi i Kinezi bi ako imaju u malo casti i ako bi zeleli da zadrze imalo kredibiliteta morali da udju u rat sa Amerikancima, a to nikako nisu zeleli. To koliko se eto recimo Kinezi plase Amerikanaca najbolje govori i bombardovanje kineske ambasade. Amerikanci su im, kao slucajno, srusili ambasadu i oni su to samo ostro osudili i to je sve. Opet vidis sta Amerikanci rade sa Cecenima u samoj Rusiji, Ukrajini i Rusi nisu dovljno jaki da srede stvari u svom dvoristu i to sada pod Putinom kada je Rusija definitivno u velikoj ekspanziji, a tada je na celu bio Jelcin koji je bio potuno dementan.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
@Tralalalala

Isto mislim da dozivljavas Rusiju i Kinu po pitanju odbrane Srbije idealisticki. Indiju i da ne spominjem. Indija ima dovoljno problema sa siromastvom i u ratu je sa Pakistanom oko Kasmira tako i da cak imaju ogroman nuklearni arsenal, ne bi im palo napamet da brane Srbiju preteci Americi samo zato sto bi to bilo pravedno, tj sa nase tacke gledista bi bilo pravedno. Isto tako i Rusija i Kina imaju svojih problema. Davno je proslo vreme kada je jedna strana pomagala drugoj koja je u nevolji samo iz prijateljskih, ili nekih drugih pobuda. Danas se tako vise ne ratuje. Danas postoji samo rat iz interesa. Isto tako postoji saradjivanje sa neprijateljem iz interesa, odnosno stvaranje od neprijatelja saveznika zbog interesa. Dovoljan je primer Turska.

@SVITAC

Nisam pomalo shvatio iz tvog posta sta bi onda trebalo da se diskutuje na ovu temu o bombardovanju. Ja osudjujem bombardovanje i ako vec hocete na zvacu to i zlocinom. Naravno ne zelim da se to opet ikada dogodi. Stradalo je 2000 civila, no samo se setite kao su stradali radnici RTS. Cisto zbog bombardovanja ili su nastradali jer im je direktor pretio otkazom ako napuste radno mesto? Dakle vidite o cemu pricam. Vrlo lako su radnici RTS mogli izbeci nesrecu da ih je direktor odmah pustio, ali mene tu cudi da su ga radnici poslusali jer svakako ako je bila sirena za uzbunu trebali su da napuste objekat. I ne mogu sa gnusanjem da pricam o zlocinima NATO, kada Srbi u sopstvenoj nesreci izazivaju jos nesreca. U tome je poenta. Pisanje uz vetar. Pisamo uz vetar, i krivimo, psujemo i mrzimo vetar sto smo se umokrili.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Citat: Ciklopentanoperhidrofenan
@Tralalalala

Iz tovjih postova zakljucujem da se bavis lingvistikom, jer vidim da previse tome pridajes paznje. Naravno to je bitno i to je u redu, samo mislim da ovde nije akcenat na tome. Sto se Rusa i Kineza tice, mislim da to dozivljavas suvise idealisticki. Nazalost svet je daleko od dobrog mesta za zivot, tako da svako gleda samo sebe i svoje interese. Zasto Kinezi i Rusi nisu nista preduzeli? Samo zato sto nisu hteli ni da razmisljaju o tome da bi mogli da udju u rat sa Amerikom i NATO-om i to zbog neke tamo Srbije. ... Da su usto pokusali u nasem slucaju i da su Amerikanci ipak napali, onda bi to znacilo i formalno raspadanje UN-a, a opet Rusi i Kinezi bi ako imaju u malo casti i ako bi zeleli da zadrze imalo kredibiliteta morali da udju u rat sa Amerikancima, a to nikako nisu zeleli. To koliko se eto recimo Kinezi plase Amerikanaca najbolje govori i bombardovanje kineske ambasade. Amerikanci su im, kao slucajno, srusili ambasadu i oni su to samo ostro osudili i to je sve.


U kontekstu svog komentara na prethodno izreceno "costa"-ino misljenje o tome ko je nesto "dopustio" gde sam elaborirao ko je objektivno, cinjenicki mogao (ili nije mogao) da "dopusti" bombardovanje -- ni jednog jedinog trenutka nisam rekao da je neko (osim toga sto je mogao jos i) trebalo -- ili nije trebalo -- da nesto uradi, e da bi mi se imputirao idealizam. Dakle, mislim da nepromisljeno projektujes iz svoje podsvesti u moj komentar znacenje koje on nema.

Inace, ako smo vec god toga sta je eventualno trebalo da bude, i ako te zanima sta ja ZAISTA mislim da je trebalo -- za razliku od onoga sto ti umisljas da ja smatram da je trebalo -- po meni trebalo je da car Dusan osvoji Konstantinopolj. Trebalo je da se bombarduju zeleznicke pruge koje su vodile vozove prepune ljudi u stocnim vagonima u Auschwitz. Trebalo je da Vikinzi ostanu u Americi u 11. veku i da je kolonizuju civilizovano, a ne da to urade Anglosaksonci divljacki i Spanci brutalno.

Sto se tice interesovanja, ne vidim zasto bi moja privtana stvar  -- kao sto mozda jeste a mozda nije nesto za sta ti pretpostavljas da je moja profesija (tj. lingvistika), bio bilo kakav iole validan argument u odnosu na diskusiju o temi. Tako da ne razumem s kojim pravoim sebi dozvoljavas da ga upotrebis -- ne zato sto ja jesam ili nisam lingvista, nego zato sto 1) te se to ne tice, i 2) nema veze sa onim o cemu sam govorio.

Uostalom "ovde je akcenat" je lingvisticka kategorija (akcenat) -- a u mom svetu "akcenat" je na onome sto ja odlucim da je akcenat. Dozvoljavam da u tvom svetu to moze biti nekako drugacije. Sloboda podrazumeva da smo i ti i ja slobodni da diskutujemo onako kako nam se svidja. A ako je tvoj mentalni skolp autoritarno-hijerarhijski, i ako mislis da odredjujes drugima sta da rade, idi probaj da se zaposlis na izgradnji piramida kao gonic robova. Tj. ako te prime, jer mozda se kvalifikujes da budes samo rob...    


====================================================

Citat: costa
@Tralalalala

Isto mislim da dozivljavas Rusiju i Kinu po pitanju odbrane Srbije idealisticki. Indiju i da ne spominjem. Indija ima dovoljno problema sa siromastvom i u ratu je sa Pakistanom oko Kasmira tako i da cak imaju ogroman nuklearni arsenal, ne bi im palo napamet da brane Srbiju preteci Americi samo zato sto bi to bilo pravedno, tj sa nase tacke gledista bi bilo pravedno. Isto tako i Rusija i Kina imaju svojih problema. Davno je proslo vreme kada je jedna strana pomagala drugoj koja je u nevolji samo iz prijateljskih, ili nekih drugih pobuda. ....



To je sve bez ikakve sumnje tacno, ali ne vidim zasto ti o tome govoris. Pa upravo ti si uveo kategoriju "dopustili" da dodje do bombardovanja!

Posto Srbija nije imala nikakve veze sa "dopustanjem" posle trenutak kad je odluka o bombardovanju doneta u decembru 1998, a nije ni opozicija bombardovanju unutar same Amerike (gde je bilo oko 15% ljudi protiv bombardovanja ali nisu mogli nista da urade), jedini faktori koji su mogli da "dopuste" bombardovanje ostaju Kina, Rusija, Indija, Francuska i Engleska -- samo zato jer one imaju dovoljnu kolicinu nuklearnog oruzja da su -- da su to zaista htele -- mogle da sprece da Amerika bombarduje Srbiju, odnosno ne sprecivsi je one su to bombardovanje "dopustile".

Ti si verovatno pod "dopustili" podrazumevao nesto drugo, ali to drugo nije validan argument u ovom kontekstu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
@Tralalalala

Ja zaista ne znam koji ti problem imas i zbog cega si napisao ovakav post? Smile  Ako sam ja izazvao neko neraspolozenje kod tebe, ja ti se izvinjavam jer namera nije postojala. Kada sam rekao da pretpostavljam da se bavis lingvistikom, rekao sam to iz krajnje pozitivnih pobuda i to je bila prosta konstatacija kojom nisam imao nikakvu nameru da te uvredim. Uostalom jesi ti napisao ovo

Citat
=============

Drugim recima, moj odgovor se mnogo vise bavio lingvistikom, stilom, i sasvim nepravilnim izrazavanjem ucesnika foruma nego ratnim zlocinom Javiera Solane.
i sta je to trebalo da znaci, odnosno kako sam ja to trebao da shvatim?

Zbog cega si ti to doziveo kao uvredu meni nije jasno. Smile  Sto se tvoje teorije tice, rekao sam ti samo da je to idealisticka teorija, kao sto su uostalom i sve teorije. Da je teorija jedno a praksa drugo, pokazala je upravo praksa, tako da si na svojoj kozi mogao da vidis da ta teorija nije primenjiva u praksi. Uostalom mislim da ti je Costa rekao sve veoma dobro, pa da ti sada i ja ne pisem to isto, procitaj njegov post i videces sta mislim o svemu.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Ma mene vredja samo neuljudnost. A kad se izvode proizvoljni zakljucci to je neuljudno.

Tako npr. ako sam u jednom trenutku pisao nesto sa lingvisticke tacke gledista, to ne znaci da nisam plasticni hirurg.

A onda opet, ja nikakavo bombardovanje nisam -- hvala Boginji Majci i milionima bogova -- osetio, jerbo sam u tom trenutku -- tj. te godine -- bio nekoliko hiljada kilometara daleko, ali i ovde se jos jednom radi o tvojoj ili nemogucnosti da se izadje iz kolektivistickog pogleda na svet, ili vec opstoj neuljudnosti.

Najzad, ja nemam nikakav idealisticki stav vec 10 godina, i to mi ne prija -- vise mi se dopadalo kad sam snagom vere mogao da pomeram ako ne planine, a ono ljude da cine ono sto ja zelim.

Niti sam, uostalom,  ijednog trenutka operisao onim sto ti vulgarno nazivas "idealizmom" -- a sto nema veze sa pravim idealistickim Weltanschauungom.  

Samo sam -- evo, objasnjavam po CETRVTI put, pa se sve nadam da ces najzad mozda i razumeti -- pokazao sta je znacilo ono sto je "costa" napisao. A on je napisao da su nekakvi "drugi" navodno "dopustili" da bombardovanja dodje.
 
Sad, ja pretpostavljam da je on hteo da kaze da je to neko (citaj: umobolnik sa porodicnom psihopatoloskom istorijom, Milosevic) u Srbiji "dopustio", kao sto je to uobicajeni otrcani slogan Otpora & Co. koji su obecavali da "[ih] samo gledaju" , dok se nisu navukli na drzavne jasle, ali to -- naravno -- jednostavno nije tacno.

Zato sam i elaborirao o tome gde ta njegova izjava moze eventualno da bude tacna: samo utoliko sto su zaista -- iskljucivo teoretski -- Engleska, Francuska, Kina, Rusija i Indija imale dovoljno nuklearnog oruzja, koje je na ovoj planeti jedino sredstvo "dopustnaja" i "zabrane".

Medjutim -- i nazalost -- prve dve su podrzale taj jedan ratnozlocinacki cin (Engleska puna entuzijazma, a Francuska nevoljno), a ostale tri su odabrale da im nesto drugo budu prioriteti, sto medjutim i dalje NIKAKO ne znaci da one -- svih pet -- nisu jedine koje su odluku SAD mogle da "dopuste" ili ne dopuste, jer su jedine raspolagale sredstvima za tako nesto.

Dakle, ja ne govorim o tome da su one imale obavezu da sprece bombardovanje (sto bi uslovno bilo nesto sto se kolokvijalno da nazvati "idealizmom"), nego iskljucivo da su one JEDINE bile U STANJU da izvrse akciju o kojoj je bilo reci ranije: da bombardovanje "dopuste".

O eventualnim konsekvencama po svet uopste nisam govorio, niti je to bila tema kojom sam se bavio.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.118 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.