Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 15:27:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Život poslije života  (Pročitano 9432 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
mob
Nokia Luvmya 520

Totalno, ali TOTALNO si dobro upotrebio F 1 terminologiju!
Cak i moje ' lobanjsko rasdlakljivanje' tj. celavljenje ti stoji na pravom mestu i, cak i da nisam izgubio komplekse koji me napadahu na pocetku, ne bih ti imao sta prebaciti. Ja sam bio ja oduvek i zauvek.
Trebalo bi da primetis, posto ja nemam apsolutno nikakvog udela u onome sto ti osecas i
kazes, da ja u stvari nij jednom nisam nikome "prebacivao" niti ista nametao, ja kazem ono sto jeste, ako ti to potvrdis, znaci da je ta istina univerzalna, a ne moja ili tvoja.
Biblija je bajka, i tako je treba citati, bas kao " Hitchhikers guide to the Galaxy ", mesavina
sarenih laza, u obliku metafora i cinjenica, ciji duh Istine mozes da osetis ili nemozes.
Nema trece. Ako osoba kaze istinu, i zatim, nesto sto nema veze sa istinom, znaci da samo veruje da govori istinu, posto, ukoliko zna, ne bi govorila lazi.
Sveti duh, koji je Otac i Sin u isto vreme ne moze da Laze. Isus nije lagao.
Kada citam tvoje "teorije", cini mi se da "citas" bibliju kao da citas Opomenu koju si
dobio od Policije za " Pogresno parkiranje ". To stanje svesti u kojem si ti trenutno
" parkiran " nemoze biti pogresno, posto ga je Bog kreirao, onog momenta kad je stvorio sve. Niko tebe nece suditi za ono sto si uradio u zivotu, jednostavno ces, ili postati vecan,
ili umreti, zbog cinjenice da su ovo ti dani opisani kao "zadnji dani".
Sudnji dan je samo metafora za fizicku smrt, dok god si ziv, postoji nada, da ces ostati ziv.
Citat: pojma nemam
Ali se nikako ne slazem sa tobom RE: Mi se bas kao i On ne menjamo, mi samo ne znamo ko smo, i svako novo otkrovenje, nazivamo " Promenom "
Negde u Svetom Pismu Novog Zaveta stoji da je Hristos 'Isti juce, danas i doveka' (ne zameri sto ne znam napamet recenice ili brojeve S. Pisma).
Biti " isti juce, danas i doveka " znaci ne menjati se, sto je tacno ono sto sam ja rekao,
tako da ne bih trebalo da imas utisak da se " nikako ne slazes samnom ".
Citat: nemam pojma
I opet negde pise "Molite se Bogu bez prestanka", i "Radujte se, opet vam velim radujte se", ili cak i "Budite savrseni jer je Savrsen Otac vas Nebeski". Mogao bih jos da nabrajam ali necu da vredjam tvoj intelekt.
Isus je prorecen kao Mesija, neko ko ce doci i dati novi put sa upustvom za upotrebu
tog novog " druma ", sa kojeg, ako vozimo sa "celavim gumama", jako lako mozemo da
" odletimo ", sto u smrt, sto u teze "telesne" povrede.
Molitva je ritual ili obred koji je "umro", kad je Isus "umro" na krstu, i postala je Nada.
Nemozemo mi da imamo bilo kakvog udela u ono sto je Bog stvorio.
Nemozemo da trazimo ono sto smo vec dobili. Naivni ljudi se lepo osecaju, kada se nesto,
za sto su se oni molili obistini, a kad se ne obistini, onda je kao " takva tura naisla ".
I redovno prinose zrtvu, svaki put kad u " Crkvi " otvore Novcanike. Kao sto rekoh, ritualni su stvar proslosti, da ne kazem "primitivne" proslosti.
Isus je rodjen kao Jevrejin, potomak Davidov, i morao je da govori jezikom koji se tada govorio i sto je jos vaznije - razumeo. To je jedini razlog postojanja Svetog trojstva, da je on ne samo apostolima nego i Farisejima rekao kako je On u stvari Bog, bio bih
Kamenovan u roku od malo brze.
Citat: nemam pojma
Ono sto hocu - to je da je promena (pa na bolje ili na gore) nesto sto je neumitno za nas i da je promena deo 'P.P.P.' - Primeti (sta ti valja menjati), Priznaj (da je to TVOJ 'domaci' i deo tebe a ne .... nasledja, okoline...) i Pomoli se da te Bog promeni po principu "Kucajte i otvorice vam se (fizicki aspekt menjanja), trazite i naci cete (intelektualni), molite i dace vam se" (Bog! On je Taj Koji menja na bolje).
DNA struktura je ko si u stvari Ti, DNA struktura ne moze da se menja ( to bih mogao svaki biologicar da ti potvrdi ). Mi vidimo promenu zato sto imamo vremena da je vidimo, da nemamo Vremena, ne bi je videli.  Smile
Jako je tesko objasniti bogatom coveku da pare nista ne znace, i da je materijalno bogatstvo Iluzija, posto ne pripada coveku. Duh je kreator, ne meso  Smile, sto nas
vraca na Istinu da je Bog sve stvorio a ne covek. Samo je jedan Covek Bog, koji je deo svakog Coveka, po Krvi.
Citat: pojma nemam
A sto se tice zivota posle zivota, ponavljam da nam tu valja pitati one koji su 'tamo' bili i vratili se, po milosti Bozijoj.
Iskreno se nadam da ti nisi imao to iskustvo. Ja nisam.
Fizicko iskustvo Lazarovo je nebitno, posto je on ubrzo posle tog iskustva, ponovo
"okrenuo pedale". Jedini "zivot posle smrti" koji se racuna je Vecnost. Vaskrsenje iz Otkrovenja, je metafora ze prelazak iz Duhovne smrti ( u kojoj je svako ko je ziv ) u
Sveti Duh. To je moje iskustvo.
Citat: nemam pojma
PS. Verovatno je TRALALA u pravu da bi ti trebao da pises o sebi, ne i o meni, ali da ti priznam - nije mi smetalo sta si napisao.
Nisam ja pisao samo o njemu, nego o svim zivim ljudima, ako kroz njegove vene ne tece krv, onda je on u pravu. Mi smo Krv, koja se prolila celom planetom, bas kao Virus.
Sto znaci da je Tralalin i zivot svih ostalih postojao od pocetka postojanja svega.
Sto nas opet vraca na istinu da je Bog Sve.
Serbian Fighter mu je predlozio da se Leci, jedino sto nije predlozio koji je " Lek "
matorom Tralali potreban  Smile
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1726

Drago mi je da u knjizi Otkrovenja sv. Jovana pise 'blazeni su koji citaju ovo' a ne 'blazeni su koji kapiraju ovo', jer ja nebih imao sanse da se 'ogrebem' o blazenstvo. Smile
Elem, premda su svi koje je Gospod Hristos vaskrsao neumitno posle toga, pre ili kasnije, opet 'gicnuli nogicom', indikativno je njihovo svedocanstvo o tome kako je bilo 's'one strane' (a nije strasno, probio je barijeru Gospod Hristos) i kako su ti vaskrsnuti ziveli u medjuvremnu.
Meni se jako dopada tvoje iskustvo koje je u Duhu Svetom.
Najsvezije iskustvo koje ja imam je pricescivanje Telom i Krvlju Hristovom! Pripremom, ispovescu, samim cinom uzimanja u sebe te Tajne i posledicama - onim sta sledi u sledecim danima.
NAravno da sam odmah kupio nekoliko knjiga o Pricescu i mogu reci da je to fantasticno!
Ziveti SADA Zivot Hristov ne gledajuci dal' je to 'pre' ili 'posle' zivota (kao da postoji pre i posle u vecnosti).
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Dole eksplatatori i eksplatisani -- Ziveli ljudi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 210
Ima zivota posle zivota: potomci
IP sačuvana
social share

PROLETERI SVIH ZEMALJA UJEDINITE SE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Serbian Fighter mu je predlozio da se Leci, jedino sto nije predlozio koji je " Lek "
To predlazem i tebi i komunisti i svima koji su toliko ograniceni da ne mogu voditi normalnu otvorenu diskusiju.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
mob
Nokia Luvmya 520

Drago mi je da u knjizi Otkrovenja sv. Jovana pise 'blazeni su koji citaju ovo' a ne 'blazeni su koji kapiraju ovo', jer ja nebih imao sanse da se 'ogrebem' o blazenstvo. Smile
Otkrovenje je knjiga o samom kraju postojanja zivota koji nam je dobro poznat.
Znaci imamo Vreme, zivot nam tece pred ocima, deca se radjaju ... I onda odjednom Bang !! To prestaje, u jednom delicu sekunde svi koji su stariji od Tri godine shvataju da
je vreme stalo, i da je Bog definitivno na Zemlji. Kaze u Luki 21:23 " da ce biti Uzas,
za Trudnice i majke koje doje. " U delima Apostolskim " Sunce ce se pretvoriti u Mrak,
a Mesec ce biti krvav, tacno pre nego sto se taj Boziji Dan desi. I svako ko bude osetio,
ko je ustvari Bog, ce biti spasen. "
Sto prosto znaci, bez obzira kojoj Religiji verujes ili neverujes uopste  u te "Gluposti o Bogu itd. ", imaces sansu da saznas dali imas " Talent " da provalis sta je Istina ili nemas.
Znaci u tvom slucaju, ti trenutno shvatas Pravoslavlje kao legitimno objasnjenje
Smisla zivota, u kojem ce Osoba, kroz Pricesca i praksu svih ostalih Ceremonija i Rituala,
dobiti vecan zivot. Ali i dalje postoje sanse da ti recimo u naredna tri meseca shvatis,
da je Istina nesto sto mora da se dokaze sada, a ne kao Verovanje, u buducnosti.
Blazeni su oni koji citaju ovo, tih " zadnjih dana ", to je poenta u Otkrovenju.
Citat: pojma nemam
Elem, premda su svi koje je Gospod Hristos vaskrsao neumitno posle toga, pre ili kasnije, opet 'gicnuli nogicom', indikativno je njihovo svedocanstvo o tome kako je bilo 's'one strane' (a nije strasno, probio je barijeru Gospod Hristos) i kako su ti vaskrsnuti ziveli u medjuvremnu.
Bog je Put, Istina i Zivot. On nema apsolutno nista sa mrtvima, Lazarovo vaskrsenje je
obistinjenje da je Isus Mesija, Svemoguci. I tu se taj trip zavrsava.
Mrtav covek nema iskustva, on ne postoji, nestaje fizicki, kao sto rekoh njegov Duh ostaje
kao recimo Njegos, Tesla, Sejkspir itd. To je taj " Nas " deo Boga, Meso je deo Boga koji
je Umro sa Njegovim jedinim Sinom, Pravom Zrtvom - Djavolom.
Isus - Bog je na Krstu Ubio svoje Meso - Djavola, posto je svaki Covek Gresnik ( Djavo )
po Majci.
Sad , da bi Ti i Ja, preneli ovo " nase " meso u vecnost, moramo da osetimo Ljubav i
Istinu Boziju, da bih Duhovno odbacili nase Ljudske Emocije, koje su u stvari nisu bile
Nase, posto su nasa tela ustvari krv i mesu nasih roditelja.
Ako si taj koji sve sto Oseca i Kaze je Istina i Ljubav, ti tada konacno postajes " Svoj "
Covek.  Smile
Citat: nemam pojma
Meni se jako dopada tvoje iskustvo koje je u Duhu Svetom.
Vise mi prija to sto se tebi tvoje iskustvo dopada  Smile
Citat: nemam pojma
Najsvezije iskustvo koje ja imam je pricescivanje Telom i Krvlju Hristovom! Pripremom, ispovescu, samim cinom uzimanja u sebe te Tajne i posledicama - onim sta sledi u sledecim danima.
NAravno da sam odmah kupio nekoliko knjiga o Pricescu i mogu reci da je to fantasticno!
Ziveti SADA Zivot Hristov ne gledajuci dal' je to 'pre' ili 'posle' zivota (kao da postoji pre i posle u vecnosti).
Ja sam mislio da govoris kako volis crno vino, Smile, a ispade kako ti verujes da Citanje Svetog Pisma, Ispovest, ili bilo kakva Priprema imaju bilo kakve koristi za Osobu, u vezi "onoga" sto sledi u sledecim danima.  Smile
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
mob
Nokia Luvmya 520
Citat
Serbian Fighter mu je predlozio da se Leci, jedino sto nije predlozio koji je " Lek "
To predlazem i tebi i komunisti i svima koji su toliko ograniceni da ne mogu voditi normalnu otvorenu diskusiju.
Tvoj pogled " normalne otvorene diskusije " je na dva razlicita nivoa, posto mene povezujes sa Tralalom i Komunjarom, Ja nikog nikad nisam vredjao.  Smile
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
mob
Nokia Luvmya 520
Ja pijem Kaberne Savinjon skoro svakog dana  Smile, obozavam to vino !!
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Dole eksplatatori i eksplatisani -- Ziveli ljudi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 210
@SerbianFighter

Citat
To predlazem i tebi i komunisti i svima koji su toliko ograniceni da ne mogu voditi normalnu otvorenu diskusiju.

U komi si ti tripu?

Vodim normalnu diskusiju, osim jednog slucaja, a i sam znas kakav je ono covek, vise puta si ga i sam opomenuo. Kada je poceo da me vredja, ZVAO sam te da reagujes, a ti NISI. Kada nisi, ja sam sam sebe morao da branim. Da ga slusam kako mi preti smrcu, vredja oca i mene?!!! Svako normalan bi reagovao. Ako mi neverujes ti procitaj. Jos uvek je dostupno...

Stvarno te ne razumem. Sledeci put kada sudis o ljudima potpuno se upoznaj sa situacijom !!!
« Poslednja izmena: 06. Okt 2005, 07:30:26 od komunista »
IP sačuvana
social share

PROLETERI SVIH ZEMALJA UJEDINITE SE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Kad si ti mene zvao?
Ocekujes da svaku poruku koja se napise procitam?
Hvala, ali mene sve ovo o cemu vi pricate ne zanima, ali apsolutno.
I za svadju i za vredjanje i za pickaranje je potrebno dvoje.
Moj pogled normalne i otvorene diskusije je uvek isti, samo se to sto vi radite sa istom kosi na drugi nacin.
Neki vredjaju, drugi samo iz svoje licne ideoloske konzerve vrte istu pricu ma sta ko rekao.
I ne planiram da se raspravljam. Krenite u to i zakljucacu i ovu temu, imam daleko pametnije stvari u zivotu da radim.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
dobra stara ekipa...vidim nije se mnogo toga promenilo dok me nije bilo
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 15:27:01
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.