Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 10 11 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako Da Koristite Internet Vezu od Vaseg PC na Mobilni Telefon Preko WiFi  (Pročitano 72807 puta)
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
MacOS X
Browser
Mozilla Gecko 20080311
mob
Apple iPhone
Ok..... Sta sa njim?
Jesi pokusao nesto sam da odradis?
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 321
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Nokia n97
moze li uopste? neko kaze da uzmem wi-fi karticu a neko da ima adsl wi-fi ruter (kod njena nemora PC da mi bude upaljen da bi se preko iphone povezao na net)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
MacOS X
Browser
Mozilla Gecko 20080311
mob
Apple iPhone
Pa naravno da moze.....
Ja preporucujem WiFi AP...
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 321
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Nokia n97
cijena?   treba li da obratim paznju na neki poseban model oznaku?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3415
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Evo još jednog slučaja. Naime kupio sam wi-fi USB adapter pa sam i preko njega probao da podijelim internet vezu sa telefonom. Uspjelo je ali poslije puno glavobolje. Moja preporuka je da se kupi router ili ap a pci kartice i USB adapteri su za ne daj bože.

Bitna stvar kod kupovine USB adaptera je to da ima opciju da radi kao AP. Od station moda nema ništa osim ako niste neki hiper-mega-ultra-giga...itd...itd "informatičar". (BTW. Šta kaže informatičar kad vidi rasnu plavušu?? Vidi joj properties jbt!)  Smile

Sad, kako ćete natjerati da USB wi-fi adapter radi kao AP?? Postoje dvije mogućnosti. Da ima tu opciju prilikom kupovine, druga opcija je upotreba dodatnih programa. Pojedini USB adapteri nemaju mogućnost da rade kao AP i na to treba obratiti pažnju kod kupovine.  Smile

Dakle radi se o USB Wi-Fi  TP-Link TL-WN322G. Instalirati drajvere i USB wireless adapter na računar. Podesiti ga da radi kao AP. Ovaj adapter ima podešavanja u software-u, da li će da radi kao station ili AP, zbog toga sam ga i izabrao. Nema potrebe za instalaciju bilo kakvih dodatnih programa. Podesiti u podešavanjima adaptera (u defaultnom programu koji dolazi sa adapterom) ssid mreže, kanal na kome će da radi i wep enkripciju.(ako je potrebno).


Trebalo bi da je automatski kreirana i nova wireless konekcija u conections. Ući u properties i na tabu wireless networks dečekirati (ugasiti) opciju: use windows to configure my wireless network settings.
Na taj način ćemo isključiti windows iz upravljanja wi-fi vezom i glavnu riječ će da preuzme  programče što  je došlo uz usb adapter.  Jer ja u njemu odredim jedne parametre a win druge pa onda ništa ne radi.
Znači ugasiti onu opciju i sve će biti o.k.  Wink


Što se tiče podešavanja telefona djelovaće šašavo ali je veoma jednostavno. Ući u alatke/podešavanja/veza/pristupne tačke... Tu kreirati novu pristupnu tačku. Dati ime konekciji po volji, nosilac podataka treba da je wlan, ime wlan mreže- uključiti skeniranje i naći će našu mrežu (wlan_ap) i ne čačakati više ništa.


Po potrebi restartovati PC i telefon. Konektovati se sa računara na net. Upaliti u telefonu browser, ukucati stranu po želji, izabrati Ap koji smo kreirali za wireless vezu i .... i nema dalje. To je to.  Wink

P.S. Ne moraju drajveri, koji omogućavaju USB wireless uređaju da radi kao AP, da dođu sa adapterom. Mogu se naći na netu odgovaraći. Sad pojedini USB wireless adapteri nemaju mogućnost da rade kao AP ni uz pomoć bilo kakavih drajvera. To sve zavisi od čipa koji se nalazi u njima i zato treba obratiti pažnju kod kupovine.  Smiley

P.P.S. Tokom "mučenja" sa ovim USB adapterom i isprobavanja raznih podešavanja, prvi put sam probao i Ad-Hock metodom da spojim PC i telefon i mogu reći da je taj mod, barem na E61, nenormalno trošio bateriju i zagrijavao telefon. Nevjerovatna je razlika između infrastructure i ad-hock moda. Bar duplo, ako ne i više, baterija se brže troši u ad-hock-u. Dal' je bug u fw-u ili je nešto drugo u pitanju, đavo će ga znati!  Smiley


Izvor
« Poslednja izmena: 17. Maj 2008, 14:00:25 od elborashon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 183
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.65
mob
Nokia N97
e ljudi ja imam jedno malo drugacije pitanje...
Zanima me kako da se sa PC konektujem na net preko Wlana na telefonu?Posto mi telefon hvaja mrezu kod komsije koja nije zakljucana...Upravo sad pisem sa telefona...Hvala unaprijed...
Dakle da se konektujem i surfam sa PC i koristim N95 kao wlan karticu da se nakacim na komsijin net...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3415
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Zanimljivo. Nemam iskustva s tim stvarima ali probaj čačkati nešto sa programom: WalkingHotSpot - Your Own Wi-Fi HotSpot.

On od telefona pravi hot spot i na njega mogu da se kače drugi uređaji, lap top-ovi, pc.... id...itd. Nisam siguran kako to sve fukcioniše pošto nisam probao ali eto... probaj pa javni.  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
HTC Touch
Evo ovako. . . 
Imam HTC Touch wm6. 1
Sve podeseno. .
Konektovan na kucnu mrezu preko wifi. . .
Medjutim. . .  kad otvorim internet explorer, telefon mi pokrece gprs konekciju Smile
Znaci sve sam probao. .  podesavao redosled konekcija i sl. .  ali u posebnim podesavanjima konekcija nema wifi konekcije, vec samo bluetooth, gprs i dialup (celular). .
Molim vas neka odgovori samo neko ko ima iskustva sa htc-om tj.  w mobilom 6. 1.
Hitno!!!
Hvala!!!

PROBLEM RESEN!!!
« Poslednja izmena: 08. Jun 2008, 18:11:18 od frenkijevac »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Any fool can use a computer. Many do.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8510
Zastava Minas Tirith
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0
mob
HTC One X
Napiši kako, možda posluži nekome... Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 183
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia N97
Zanimljivo. Nemam iskustva s tim stvarima ali probaj čačkati nešto sa programom: WalkingHotSpot - Your Own Wi-Fi HotSpot.

On od telefona pravi hot spot i na njega mogu da se kače drugi uređaji, lap top-ovi, pc.... id...itd. Nisam siguran kako to sve fukcioniše pošto nisam probao ali eto... probaj pa javni. Smile Smile
Pa na slicnom principu radi i Joikuspot...
Telefon ti pretvori u Hot spot a za internet konekciju koristi UMTS ili Edge/gprs konekciju na telefonu...
I to je to...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 10 11 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.