Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako Da Koristite Internet Vezu od Vaseg PC na Mobilni Telefon Preko WiFi  (Pročitano 72808 puta)
Hronicar svakodnevice


?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 606
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Nokia N95 8gb Apple 3g
ljudi ovo je Srbija   Smile dajte da cujemo tog koji je koristio wirless  ovde  i kako ?
« Poslednja izmena: 11. Mar 2007, 17:20:48 od milorad28 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Tutorial: Kako podesiti WiFi Access Point na Nokia S60 3rd Ed. uredjajima(Nokia N80,N93,itd.)
 

1) Tools —> Settings —> Connection —> Access points.
2) Kliknite na "Options".
3) “New Access Point” i odabrati “Use default settings”.
4) U "Connection" meniju, promeniti “Data Bearer” opciju iz podrazumevanog “Packet data” na “Wireless LAN”.
5) Klik na “WLAN Network Name” (podrazumevano je “Must be defined”), onda odabrati “Search for Network”.
6) Uredjaj će tražiti raspoložive "Wireless access point-e"...
7) Kada pronadje postojeće mreže videće se u listi,... označiti onu koju želimo koristiti i klik na “Select”.
Smile Ako je WiFi mreža enkriptovana, mora se promeniti “WLAN security mode” na mod koji odgovara enkripcionom protokolu -> primera radi WEP, WPA/WPA2(za ovo pitati takodje provajdera koji obezbedjuje mrežu).
9) Ako se mora slediti korak 8 iznad, promenite “WLAN security settings” i unesite WEP key koji vam daje provajder te mreže naravno;
10) Sačuvajte novi access point na “Back”...

Ako je potrebno manuelno dodeliti  IP adresu za "WiFi Access Point", ići na Tools—>Settings—>Connection—>Access Point—> "Access Point Name" zatim Options/Advanced Settings i u "IPv4 Settings" se unosi statična IP addresa za telefon!
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Ovo nisam prevodio:

Tutorial- Setup WiFi/WLAN File sharing for Nokia N80 via UPnP with Home Media Server

Setting up the server side (your desktop PC where you will stream data):

1) Before installing the Home media Server software, you need to install the UPnp service if it isn’t installed yet

For UPnP to work, you need to install it:
1. Go to Start => Control Panel.
2. Add or Remove Programs.
3. Add/Remove Windows Components.
4. In the list, select the Networking Services check box, and then click Details.
5. In the Subcomponents list, select the UPnP User Interface check box, and then click OK.
6. In the Windows Components Wizard, click Next.
Windows will install the UPnP service.

2) Do a Windows Update

3) Download and install the Home Media Server PC software from your Nokia N80 CD or from SimpleCenter

4) After the installation is completed, open the home media server software and go to “Settings” then “Server”and make sure that the “Enable Media Server” check box is selected.

5) On your WiFI WLAN router, go to the config page, UPnp Services and enable UPnP. Also Go to ?Wireless? and select ?Wireless Security? on your router config page and note down the WPA Shared Key

6) If you’ve got a firewall, make sure you open the requisite ports for Home Media Server UPnP.
-Best way to find this out would be to launch Home Media Server. Once Home Media Server has started, open the Settings panel by clicking the Settings icon in the right top corner of Home Media Server window. Click the Server tab. Note the four port numbers displayed on this screen, in the Firewall Information box. Note: If fewer than four port numbers appear on your screen, close the Settings window and then reopen it. This box should display four port numbers.
-Better still, disable the Firewall and reboot your computer for the first time as you might face a lot of problems later.

7) Restart your PC and Nokia N80 and launch Home Media Server software. This software has to be running in the background as long as you want to access your files from your Nokia N80

Setting the Nokia N80 client side:

1) Press Menu and go to ?Connect.?
2) Open ?Home network? and go to ?Settings.?
3) Go to ?Home Access Point? and choose ?user defined.?
4) Under Connection name give your network a name like: ?Home? or “UPnP”
5) Data bearer should be ?Wireless LAN?
6) Under ?Wireless network name? select ?Search for network? and when it finds your WLAN network, select it.
7) Network status is ?Hidden?
Smile WLAN Network Mode is ?Infrastructure? -optional (In your routers settings the connection between the Router and PC you be in infrastructure mode?)
9) WLAN security mode should be set for ?WPA/WPA2? - Optional (In your routers settings the connection between the router and pc?s should be WPA or WPA2)
10) Go into ?WLAN security settings?
11) Under WPA mode select: Pre-shared key , go back
12) Under pre-shared key, enter the WPA preshared key you noted earlier from your router settings. Do not make a mistake here. -optional
13) Under TKIP encryption choose ?Allowed? and go back -optional
14) Finally choose a Home page like Google and go back
15) The network that you just setup should be selected, in our example it was “HOME? or “UPnP”. Choose ?options? and click ?select?.
16) It gives you a prompt that ?The home network features are available? and choose ?Ok?.
17) Go to ?Share content? and for Images and video and Music choose ?All files?
18) Hit back and go into Settings and under Content sharing select ?ON?
Bith UPNP and WLAN internet connections are enabled or disabled here
19) Open browser and try to surf. It will just go to search for WLAN. But close the browser and wait a while. After that you will be able to choose your home network to surf.
20) For UPNP, Go to Galleries and scroll to Home Network and it will search for the devices, make sure Nokia media server is running on your PC.

« Poslednja izmena: 11. Mar 2007, 18:14:11 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Mobilni Manijak

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 7252
Zastava Makedonija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung S6 & Lumia 9
Svaka Cast Cigla tel. za sve ovo sto si napisao ,,,ja nisam upotrebio WI-FI dosad jer nisam pretplacen nikuda a takoge sam cuo da u nekoje Kafice ima besplatno ali nisam bio tamo da to bas isprobam ali sad hocu da kupim warlies za PC i da povezem  Telefon sa PC ,,,Ovaj program je Trajal verzija sto si dao link  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 585
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
HTC Sensation Z710e
Mozda nije bas za ovu tema ali je slicno. Ja sam uspio natjerati stari 6670 da preko BT-a izadje na Internet. E sada kako sam ga imao samo 15-ak dana, poslije sam isto to probao sa N70 i nisam uspio! Smile
E sad, sa N73 nisam ni probao a kako mi je moj racunar sada na servisu malo moram sacekati da isprobamo ovo sa N73.
U glavnom, naj veci fazon je bio podesiti u telefonu da GPRS ide na BT konekciju ka racunaru, a na racunaru je bilo igranke. Moraju biti Widcom driveri i M-router instaliran i podesen. Ako uspijem antjerati da proradi postavljam tutorijaj od A do Ž! Smile

EDIT: Nije mi jasno zasto neko ne bi mogao podesiti WiFi na N80 da izadje na net preko istog? Evo CIGLA je fino gore napisao tutorijal i koliko vidim ovo su standardna podesavanja za WiFi! Koliko ja vidim jedini problem je sto nema jos ni jedna aplikacija za symbian koja ce biti istovremeno i network file menager-browser tako da se ne moze ni setati kroz mrezu i pregledati njen sadrzaj? Jel' tako? Smile
« Poslednja izmena: 11. Mar 2007, 21:33:20 od vbjelic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3415
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Jel' tako? Smile
Upravo tako. Veza ostvarena. Ali ni u telefonu ni u pc-suiteu nigdje opcije da se salje bilo sta! Konektovati se na pc je lako ali jednostavno nema programa koji bi omogucio da se cackaju i prebacuju fajlovi. Valjda za to sluzi ovaj Home Media Server!?
Evo po drugi put ga svlacim sa neta. (file corupted)...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Screenshot0424.png
(39.71 KB, 320x240)
Screenshot0425.png
(37.09 KB, 320x240)
Screenshot0426.png
(34.13 KB, 320x240)
Screenshot0427.png
(33.46 KB, 320x240)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Mozda nije bas za ovu tema ali je slicno. Ja sam uspio natjerati stari 6670 da preko BT-a izadje na Internet. E sada kako sam ga imao samo 15-ak dana, poslije sam isto to probao sa N70 i nisam uspio! Smile
E sad, sa N73 nisam ni probao a kako mi je moj racunar sada na servisu malo moram sacekati da isprobamo ovo sa N73.
U glavnom, naj veci fazon je bio podesiti u telefonu da GPRS ide na BT konekciju ka racunaru, a na racunaru je bilo igranke. Moraju biti Widcom driveri i M-router instaliran i podesen. Ako uspijem antjerati da proradi postavljam tutorijaj od A do Ž! Smile
Nije nikakav problem preko GnuBox aplikacije povezati bilo koji Symbian S60 telefon verzije 7.0/8.x medju kojima naravno i 6670 i N70 i td. i sve to lepo piše sa linkovima ka tutorijalu u ovoj temi: [Veliki problem sa GnuBox-om].
Takodje nije problem povezati odredjene telefone i bez GnuBox aplikacije već samo uz bluetooth i mRouter na internet. Postoji podroban tutorijal kako to odraditi recimo na novim UIQ telefonima tipa P990i/M600i, što znači da bi uz ovo mogli i ostali modeli, no to nije tema ovde.
Tema kojom se bavimo je Wi-Fi i držimo se toga! Smile
EDIT: Nije mi jasno zasto neko ne bi mogao podesiti WiFi na N80 da izadje na net preko istog?
Zato što svi misle čim naidju na neku raspoloživi Wireless mrežu da piče internet na svom mobilnom .... dok niko ne razmišlja da kod tog provajdera nema nalog i ne plaća mu uslugu. Samim tim, naravno da je mreža zaključana za "slučajne" prolaznike i traži osnovna podešavanja koja sam dao gore i lozinke koje pruža provajder.

@elborashon, sigurno postoji neka fora da se ta mreža konfiguriše na kompu i šeruju folderi(podešavanja i vidljivi folderi telefona u mrežnim mestima na PC-u i sl.) koji će biti vidljivi ili bar biti omogućena neka vrsta transfera izmedju PC-a i telefona. Ne može takva konekcija služiti ničemu pobogu, no ja se baš slabo razumem u ta umrežavanja! Smile
« Poslednja izmena: 12. Mar 2007, 01:18:33 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3415
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Eh... Ja sam osijedio umrezavajuci se na ovaj nacin i praveci razne kantene i sl. Ali na ovakva g**** jos nisam udario.  Smile
UPnP nacin povezivanja (koji jedino funkcionise na E61) je prica za sebe. Uopste ne funkcionise kao klasicna mreza. Jednostavno nema network places , nema workgroup-a ... u stvari nema nista. Samo se vidi da su povezani i razmijenjuju podatke.
Ovaj program Home Media Server po instalaciji pravi posebno shared-ovane foldere , za ovu vrstu povezivanja. I jedino kada se podijele na ovaj nacin , moze im se pristupiti sa drugog UPnP umrezenog uredjaja. Medjutim ovaj program je pravljen za N seriju i nikako da prepozna moj telefon. Moguce je da sam nesto zabrljao u podesavanjima a i kasni su sati za neko bubanje glavom. Bilo bi dobro da Aco ovo proba sa n80 za koji je i namijenjen ovaj program.
Ako sta uradim , bice dobro... Ako opet ne bude nista , zakucavam telefon (ekserima) za kuciste...kao sto smo se i dogovorili. Zadatak ispunjen PC i telefon povezani.  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 47
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.10
mob
Nokia N80
Kod mene je to ovako rijeseno valjda ce nekom da pomogne, imam Wireless net, i ap koji je nesto programiran u linuxu i dvije tp-link kartice u njemu znaci sa antene ide u jdnu karticu a iz drge kartice ide drugo kablo i na njegovom kraju imam mala antena koja salje dalje signal po kuc, pa tako da sada sa mobom ili laptopom  mogu da idem na net bilo koje dijelu kuce, a kad antenu iznesem na otvoreno ima domet neki 300tinjak metara. A kacim se sa mobom vrlo jednostavno, signal imam odem tamo u onaj browser sto dodje na n80 ili bilo koji drugi postavim u njemu da se konektuje na tu moju wirlwss mrezu i on mi kada se konektujem na tu mrezu izbaci od opratora login scren i ja se logujem i to je to sve radi super dobro na laptopu ista procedura. Znaci taj ap samo sluzi kao bridge. Eh sad neznam kako se to programira jer mi je linux spansko selo al ako nekog nesto interesuje mogu mu to kopirat pa poslat ili nesto tako....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 120
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Motorola L7e
Ovo sto omer-o kaze je moguce resenje za one koji imaju wireless internet, ali za one koji imaju ADSL ili neki bolji dovoljan je i obican wireless router, Linksys je odlican, ali ce posluziti i neki kinez. Sve sto treba je da mobilni telefon pokupi DHCP adresu i to je to. U sustini ako lokalni provajder daje svojim wireless korisnicima DHCP adrese, sa telefonom se mozete nakaciti i direktno na net, bez routera. Drugar je to uspeo sa E70.
Povezati preko racunara je verovatno umetnost, sem ako ne koristite wireless PCI karticu koja moze da radi kao acess point i koja moze da vam dodeli DHCP adresu, ali onda vec imate ADSL  Smile
« Poslednja izmena: 12. Mar 2007, 08:46:49 od rikeee »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.21 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.