Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako Da Koristite Internet Vezu od Vaseg PC na Mobilni Telefon Preko WiFi  (Pročitano 72806 puta)
11. Mar 2007, 10:37:06
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Mobilni Manijak

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 7252
Zastava Makedonija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung S6 & Lumia 9
E sad Posto u zadnjem vremenu pojavljuju se dosta Mobilne Telefonije sa Wirelles Vezu (WI-FI)  hteo sam da otvorim ovu temu zato sto kako mene interesuje tako mozda interesuje i druge ljude kako da Povezu Mobilni Telefon sa Wirelles Vezu (WI-FI) sa  Kucni PC ili LapTop

1.Sta treba da se Kupi i ugradi za Kucni PC ili LapTop

2.Kad se poveze telefon sa PC ili LapTop dal ce moci i mobilni telefon koristiti internet vezu sto poseduje Pc (primer ako pc poseduje kablovski internet dali sa vezu Warlies mocice sad i Mobilni da koristi taj kablovski internet setajuci se po sobama nis kuce u domenu warlies)

3.Sta jos mogucnosti mocice telefon sto ce da bude povezan sa PC ili LapTop osim internet konekciju

4.Ako vec neko ima irageno Wirelles Vezu (WI-FI)  Izmegu Mobilni Telefon i PC ili LapTop nek nam pokaze celu proceduru za povezivanje

5.Koliko bi para kostao da se sve kupi potrebnije stvari za PC ili LapTop (ako moze u Eur)


(01. May 2007, 10:34:39)
« Poslednja izmena: 08. Maj 2007, 17:20:56 od aco_kuna »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 606
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Nokia N95 8gb Apple 3g
odlicna pitanja to i mene interesuje ajde ako neko zna da polako sve razjasnimo ovde u ovoj temi
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3415
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Ja mislim da je to nemoguce. Da se telefon spoji preko wirless-a sa pc-em i ide na internet koristeci konekciju sa PC-a  Smile
Ja nisam uspio to da uradim ni pomocu kabla (ip passtrough i nokia network bridge-a)...
Jedino sto sam uspio je da povezem preko wi-fi -a pc i telefon , radi probe. Ali nisam znao sta dalje  Smile

I meni je sve ovo novo a nisam puno ni cackao. Mozda ima rjesenje i mozda neko zna?! I mene to Aco znima isto kao i tebe Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
1. potrebna je najobičnija Wireles kartica za PC koja košta negde oko 20-25€ ----- isto je i oko laptop uredjaja ako nema ugradjen Wi-Fi -> potrebna je dodatna PCMCIA wireless kartica ili za odgovarajući slot;
2. trenutno nigde nisam pročitao rešenje tj., takvu mogućnost. Ljudi i dalje kubure sa GnuBox aplikacijom koju uz pomoć mašte i trikova pokušavaju da nateraju putem bluetooth veze da proradi sa OS v9.1 telefonima;
3. može recimo da se vrši transfer muzike, slika, filmova, izmedju PC-a i telefona uz pomoć aplikacije Home Media Server koja se skida sa oficijelnog Nokia sajta -> http://www.simplecenter.com/nokia/index.html. Zatim, trebalo bi da je moguće vršiti bilo kakvu vrstu transfera iz PC-a u telefon i obratno kako same aplikacije i njihovu instalaciju tako i sve mogućnosti koje pruža recimo Nokia PC Suite. No, koliko sam primetio, Nokia u poslednjoj verziji PC Suite nije ugradila takvu mogućnost; Smile
4. na žalost, nemam Wi-Fi kući, nemam trenutno Wi-Fi telefon tako da ne mogu precizno da napišem celu proceduru tj., tutorijal, no nije problem, uskoro ću to da odradim. Btw. potrebna je i neka dodatna PC aplikacija za manipulaciju sa svime time a ja jedino čuo za Home Media Server.
5. rekoh gore, PC kartica košta nekih 20-25€, Laptop kartica košta nekih 40 i kusr evra. Čak postoji i Dvostruki wireless uredaj koji nudi i bluetooth i Wi-Fi vezu "u jednom" i kači se prosto na USB po ceni od 50-tak evra!
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3415
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Mozda mi je ovo falilo : Home Media Server ???
Jer PC suite ne nudi niti jednu opciju da se poveze PC i telefon preko wirless-a...i da se poslije prebacuju fajlovi s jednog na drugi.
Sad cu bas da probam.  Smile

Edit : nema sanse da probam (50 Mb)  Smile  ... sa dial up-om Smile
« Poslednja izmena: 11. Mar 2007, 16:27:27 od elborashon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Mozda mi je ovo falilo : Home Media Server ???
Jer PC suite ne nudi niti jednu opciju da se poveze PC i telefon preko wirless-a...i da se poslije prebacuju fajlovi s jednog na drugi.
Sad cu bas da probam.  Smile

Edit : nema sanse da probam (50 Mb)  Smile  ... sa dial up-om Smile
Svuda se hvališ kako pičiš Wi-Fi -> na benzinskim pumpama, u kafićima, bla, bla,.... ajde onda ako ti nije teško napiši ceo tutorijal ovde za E61 kako si se to konektovao na Wireless mrežu i koja su podešavanja i to po stavkama. Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3415
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Ako mislis na pobrisani post iz neke druge teme. Prelistaj sve teme i ako nadjes da sam se hvalio da picim wirless , onda svaka ti cast  Smile
Ja sam samo pricao kako moze da se pici ... ko ima wirless. Na zalost ja imam samo wirless karticu koja mi je sluzila za lan povezivanje sa prijateljem koji zivi na drugom brdu Smile (jbg Bosna)

Povezao sam E61 na wirles mrezu. I to tako sto sam karticu natjerao da radi u rezimu infrastucture i ad hock Smile ... Konekcija je ostvarena i vidi se i u telefonu i na PC-u ...Medjutim kako rekoh nigdje u PC-suiteu nema opcija da se barata fajlovima i on uopste ne registruje da je telefon prikopcan.
Rjesenje je najvjerovatnije u ovom Home Media Server-u .... i cim mi neko skine ovo programce (ovih dana), vrlo rado cu ga isprobati i javnuti utiske.  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Jeb'ga, svako ko ima OS verzije 9.1 telefon sa Wi-Fi ovde na forumu se u zadnje vreme hvali kako je baš zbog tog Wi-Fi i mogućnosti koje mu pruža i kupio isti, kako piči internet svuda gde ima raspoložive mreže, .... a onda kada se povede tema o tome - svi se izvlače ... kao nisam ja ... ovo ono .... Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3415
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Ma daj @Cigla tel ?? ...Evo natjerao si me da svlacim ovaj program dial up-om....   Smile
I ima da povezem telefon sa Pc-em i da razmjenjujem podatke , makar morao prikucavati ekserima telefon za kuciste. ( i to je jedan vid povezivanja zar ne?)
« Poslednja izmena: 11. Mar 2007, 17:17:21 od elborashon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Ma daj @Cigla tel ?? ...Evo natjerao si me da svlacim ovaj program dial up-om....   Smile

Pokušavam da nateram tebe i ostale koji spominju i imaju telefone sa Wi-Fi konekcijom da najzad po stavkama(poželjno i screenshotovima) odrade i napišu ovde jedan tutorijal kako svoje telefone preko Wi-Fi mreže nekog lokalnog provajdera konektuju na internet.
Nešto slično kao u ovoj temi: [WIFI podesavanje na kompatibilnim S60 telefonima?]
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.