Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prihvata dve SIM kartice bez ograničenja!  (Pročitano 43164 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
Mobilni telefon sa dve SIM kartice

Ne morate imati dva telefona da biste imali dva broja (dve SIM kartice). Dovoljno je da imate mobilni telefon Duobao 728.

Duobao 728 potiče iz Kine i jedan je od prvih mobilnih telefona koji omogućava korišćenje dve GSM SIM kartice u isto vreme. Zasad se može nabaviti samo u Kini i njenom susedstvu - Hongkongu i Tajvanu, po ceni od 170 dolara. Međutim, očekuje se da proizvođač napravi i varijante namenjene tržištima u ostalim delovima sveta ili bar da njegova ideja posluži kao inspiracija drugima da to učine.

Pokušaji ove vrste već su zabeleženi i pre pojave ovog modela, ali nisu pokazali nikakve značajnije rezultate niti stekli popularnost među korisnicima da bi se duže zadržali na tržištu. S modelom Duobao 728 očigledno je da se to nije dogodilo ili se jednostavno ovaj trenutak njegovog pojavljivanja pokazao kao pravi. Možda su pak korisnici tek sad shvatili prednost nošenja jednog umesto dva mobilna telefona.

Kombinacija dve SIM kartice u jednom mobilnom telefonu ne predstavlja jednostavan problem. U jedan uređaj treba smestiti odgovarajuću elektroniku - čipove za prijem signala sa dve različite mobilne mreže, kao i dve antene. U ovom slučaju to je sasvim uspešno ostvareno, a da se telefon pri tom nimalo po dimenzijama ne razlikuje od ostalih standardnih modela. Njegove dimenzije su 93 x 51 x 18 milimetara, a težina 96 grama.

Glavni adut ovog modela je upravo korišćenje dve mobilne mreže istovremeno. Kombinacija dve SIM kartice u ovom slučaju nije prosta fizička deoba prostora. Oba broja se nesmetano mogu koristiti za obavljanje razgovora ili slanje poruka, bez potrebe da se kartice uključuju, isključuju ili da se komandama vrši prebacivanje s jedne mreže na drugu. Sve to se obavlja potpuno automatski.

Ostale karakteristike mobilnog telefona Duobao 728 su relativno skromne. To je "dual band" mobilni telefon sa standardnim ekranom dijagonale 2,2 inča, QVGA rezolucijom (320 x 240 piksela) i touch screen opcijom. Ugrađena VGA kamera je sa skromnih 0,3 megapiksela, dok se memorijski prostor kapaciteta 64 megabajta može proširiti za 128 megabajta ubacivanjem microSD memorijske kartice u odgovarajući slot. U svakom slučaju, najvažnije je to da se sve što je potrebno za komunikaciju sa dva telefonska broja može naći u jednom mobilnom telefonu.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Oba broja se nesmetano mogu koristiti za obavljanje razgovora ili slanje poruka, bez potrebe da se kartice uključuju, isključuju ili da se komandama vrši prebacivanje s jedne mreže na drugu. Sve to se obavlja potpuno automatski.
Ovde se više nezna šta je istina?!? Smile
U prethodnom opisu stoji:
Citat
Naravno, primiti drugi poziv dok je aktivna jedna linija je nemoguće (mikrofon i slušalica su zauzeti), pa se u tom slučaju automatski aktivira usluga govorne pošte.
baš me interesuje koja "automatika" je ovde prisutna kada su protivrečni opisi samog uredjaja tj., njegovih mogućnosti???
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ma ljudi obe kartice su aktivne i moguce ih je koristiti ali dok pricas preko jednog br... drugi je samo zauzet ne i deaktiviran...
tj poruke bi stigle sa oba broja ako pricate preko jednog od ta dva...
tj kako rece covek... nemozes da pricas na oba broja u isto vreme.. mikrofon je zauzet i sluska isto kako ste mislili konferenciju da pravite preko dve kartice...
Na TVu je bila prezentacija.. i tel je sasvim ok...

nego da li je neko probao one dual sim adaptere...
ja sam naso ovo za 15 evra

a gde se moze naci ovaj drugi sto su pominjali gore...


kakva su iskustva...
« Poslednja izmena: 21. Mar 2007, 16:30:50 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 27
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.01
mob
Nokia N70
Ma ljudi obe kartice su aktivne i moguce ih je koristiti ali dok pricas preko jednog br... drugi je samo zauzet ne i deaktiviran...
tj poruke bi stigle sa oba broja ako pricate preko jednog od ta dva...
tj kako rece covek... nemozes da pricas na oba broja u isto vreme.. mikrofon je zauzet i sluska isto kako ste mislili konferenciju da pravite preko dve kartice...
Na TVu je bila prezentacija.. i tel je sasvim ok...

nego da li je neko probao one dual sim adaptere...
ja sam naso ovo za 15 evra

kakva su iskustva...


Prva varijanta - velika sansa da se kartica sje*e, Smile da ne pominjem da se unishtava "vlasnishtvo Telekoma" (Telenora), koja, kako oni kazu, na njihov eventualni zahtev se mora vratiti. Smile
Druga varijanta - moze da prodje, mada po meni clon je bolji, ako nishta ne ostajesh bez originala u sluchaju gubitka, a i staje i 16 brojeva.
Benefon je imao, ako se dobro secam, drugachiji koncept od chajniza - slichan ovim adapterima. Ili radi jedna - ili radi druga. Zajedno - nikako.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
gde se noze kupiti i po kojoj ceni dual sim
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia ispo iz modu
Oba broja se nesmetano mogu koristiti za obavljanje razgovora ili slanje poruka, bez potrebe da se kartice uključuju, isključuju ili da se komandama vrši prebacivanje s jedne mreže na drugu. Sve to se obavlja potpuno automatski.
Ovde se više nezna šta je istina?!? Smile
U prethodnom opisu stoji:
Citat
Naravno, primiti drugi poziv dok je aktivna jedna linija je nemoguće (mikrofon i slušalica su zauzeti), pa se u tom slučaju automatski aktivira usluga govorne pošte.
baš me interesuje koja "automatika" je ovde prisutna kada su protivrečni opisi samog uredjaja tj., njegovih mogućnosti???


Ne vidim shta ti nije jasno, ako sam dobro shvatio tebi su aktivne obe kartice dakle svejedno na koji broj ce te neko pozvati dostupan si na oba. Ali ako razgovarash sa jednim brojem logichno je da ne mozes sa drugim jer imash samo jedan mikrofon i jedan zvuchnik. Pri tom ako sam dobro razumeo u isto vreme mozes da primas sms i na jedan i na drugi broj. Ostaje samo problem shto ne mozes da imas konferencijsku vezu a to ne verujem da ce se skoro reshiti. U svakom sluchaju je bolje ovako nego da morash da gasish telefon da bi deaktivirao jednu i aktivirao drugu karticu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Citat
Ne vidim shta ti nije jasno, ako sam dobro shvatio tebi su aktivne obe kartice dakle svejedno na koji broj ce te neko pozvati dostupan si na oba
Ovo "aktivno" me zbunjuje. Lepo piše: "primiti drugi poziv dok je aktivna jedna linija je nemoguće". Šta se pod tim "aktivna" podrazumeva?!? U redu je da je nemoguće da telefon zvoni ako već razgovaraš, ali ako se razgovor tj., sam tok razgovora podrazumeva pod "aktivna linija" onda u redu, ali ako se "aktivna linija" podrazumeva pod trenutno odabrana linija, kako onda?!?
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Motorola MPX220
pod "aktivna" misli se dok razgovaras, zato i pise dok su slusalica i mikrofon zauzeti, znaci ne mozes da pricas u isto vreme na oba broja, ali mozes da primas poruke sa oba bez ikakvih podesavanja, i mozes da primas pozive na oba broja, osim u gore navedenom slucaju (kada vec razgovaras na jedan broj) Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Izgleda da je tako. Baš lepo, kada jedna SIM kartica tj., broj ne može zadovoljiti sve naše potrebe ... odmah na snagu može stupiti ovakav telefon! Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


tv izveštači izveštačuju izveštaj svakog dana

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 28218
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Apple iPhone 6
H2S Hop Mobile

          

   



Frekvencija: gsm 900/1800/1900

Dimenzije: 113 x 47,8 x 15,6mm / 95g

Displej: lcd 256k, 176x220, 2.2"

Baterija: Li-ion 1.000 mAh, 150/2h

wap/mms/e-mail: /+/+/+/

java/grs/edge: + /class 10/ -

bluetooth/irda: +/-

Memorija: 32 MB + 256 microSD

Melodija: 40-tonska polifonija

Kamera: 1,3 Mpx 1280x960 piksela

mp3/fm radio/video: +/-/+

sat/alarm: +/+

glasovno biranje/upravljanje/diktafon: +/-/+


izvor
« Poslednja izmena: 14. Maj 2007, 18:02:29 od thefukara »
IP sačuvana
social share

jetra mi je propala, imam čir na crevu,
kamen je u bubregu, .ebem li mu kevu
 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.