Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 14:27:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pronalazač Rambo  (Pročitano 1573 puta)
02. Mar 2007, 22:20:49
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone 6s
Pronalazač Rambo


Muzičar Rambo Amadeus ovih dana uposlen je na više koloseka. Snimio je pesmu posvećenu vatrogascima, angažovan je kao ambasador Unicefa, a sa nekolicinom prijatelja osmislio je solarni čamac koji će biti izložen na ovogodišnjem Sajmu nautike u Beogradu.


- Ideja da se sunce koristi kao energija za kretanje nije nova. Međutim, tehnologija je tek odnedavno postala pristupačna običnim smrtnicima, tako da je bilo pitanje vremena ko će u Srbiji prvi ponuditi ovaj zanimljivi proizvod. Dakle, radi se o normalnom čamcu sa kabinom, domaće proizvodnje, marke „pajnik“, simpatičnog imena „Lajka“, dugog skoro pet metara, koji će biti izložen i na Sajmu nautike u Beogradu, sredinom marta. „Lajku“ pokreće električni vanbrodski motor „jamaha“ snage dva kilovata - priča Rambo i dodaje da takav motor koji se napaja iz dva akumulatora obezbeđuje tri sata neprekidne vožnje bez dodatnog punjenja.

- Naravno, tu su i solarni kolektori koji služe kao tenda koja štiti od sunca, istovremeno puneći akumulatore kad god je vrijeme lijepo. To u prevodu znači da ste otišli čamcem na izlet, tamo boravili, vratili se, a da pri tom niste dali nijedan dinar za gorivo, niti ste ičim zagadili planetu, još ste plovili u tišini jer električni motor uopšte ne proizvodi buku. Dok roštiljate i kupate se, solarni kolektori rade svoje, pune akumulatore i povećavaju vam autonomiju kretanja - objašnjava Rambo, koji je nedavno dobio titulu ambasadora Unicefa.

- Pa, valjda je i to neki logičan nastavak mog rada. Ipak, bez neke lažne skromnosti, moj rad je u širem smislu prosvetni, tako da je ovo samo zapravo neko institucionalizovanje mojih dosadašnjih napora. Najvažnije funkcija mog rada je upravo ovo, da u medijima skrećem pažnju na postojanje fenomena vršnjačkog nasilja u školama i time utičem na formiranje stavova o tome da je potrebno nešto preduzeti. Imati svijest o postojanju nekog problema zapravo je veći dio njegovog riješenja - priča Rambo koji je trenutno zauzet i novim muzičkim projektom.

- Montiram spot za moju novu numeru „Vatrogasci“, koji treba da se pojavi ovih dana u medijima. Želja mi je da skrenem pažnju na te hrabre, požrtvovane i skromne ljude, čiji je posao strašno potcijenjen kod nas.

V. Đ. Đ.
Nervira me odsustvo vere
Kako se spremaš za turneje?

- Ja na put nosim mali kofer, a svakog dana oblačim čisto, pa se onda na putu i ne zadržavam dugo.
Da li nameravaš da sarađuješ sa nekim folk pevačem?

- Potreban mi je novac za moje solarne projekte, pa ako neko dobro plati, u cilju moje solarne misije, sve je moguće.
Šta te najviše nervira u Srbiji?

- Odsustvo vere u napredak. Odsustvo vere u poštene i sposobne pojedince.
Da li bi prihvatio da budeš ministar zadužen za ekologiju?

- Ne, zato što ingerencije ministra nisu dovoljno velike. Ali, mjesto načelnika kriznog štaba za otklanjanje katastrofalnih poslijedica od zagađivanja svakako. Počeo bih od medijskih zagađivača koji upropaštavaju svijest ljudi. A to je najgore.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 14:27:16
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.