Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 06:58:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kontraverzni film Camerona-Isus  (Pročitano 11127 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
PA mozemo stvari da postavimo ovako:

Idolopoklonic,i odnosno oni koji od Hrista prave idola reagovace na film na dva nacina:

- prestace da veruju u Hrista i postace Budisti
- pljuvace film i borice se protiv njega jer skrnavi svetinju i vredja njihove religiozne osecaje

Oni koji veruju u Hrista kao boziji put i putokaz ka Bogu ce odgledati film kao istorijski dokumentarac i biti srecni sto su mozda (ako je film dobar) nesto naucili ali nece praviti paralele izmedju filma i svoje vere jer te dve stvari nemaju ama bas nikakve dodirne tacke.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

IC XC NI KA

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 552
Zastava
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola ROKR E1
Jaooo kopijina kopija kopije!Den braun je na lazima zgrnuo ogroman novac.Ostalim njuskama se to svidelo i sto da oni ne pokusaju to isto da odrade!
Tako je i u gejmerskom svetu, sada izlazi hrpa igrica na GTA fazon, samo da bi se pokupio sto veci deo kolaca!
Ova tema uopste ne treba da stoji ovde jer je nebulozna za RMF.
IP sačuvana
social share
Рeчe безумник у срцу своме: Нема Бога. Пс.(13;1)
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


prvo hopni pa reci skoc

Zodijak Virgo
Pol
Poruke 81
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ГРЧКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА КРИТИКУЈЕ ДОКУМЕНТАРНИ ФИЛМ ЏЕЈМСА КАМЕРОНА

У документарном филму, чији је уједно и продуцент, Џејмс Камерон тврди да је Исус Христос сахрањен у Израелу, поред Марије Магдалене са којом је наводно имао сина.

У документарцу "Изгубљени Христов гроб", у режији Израелца Симше Јакобовиција, гробница, откривена 1980. године, налази се у јерусалимској четврти Талпиот.

Како се у том остварењу тврди, савременим анализама могуће је доказати да се у тој гробници налазило Христово тело, али и тело његове партнерке и њиховог сина.

"Изражавамо тугу због непознавања историје, недостатка научне основе и доказа у овом случају, чији је циљ удар на ... суштину наше вере", навео је у саопштењу Свети Синод Грчке Православне Цркве. Даље, Свети Синод наводи да није случајно да је Камерон своје тврдње изнео пред Васкрс, који сви хришћани ове године славе 8. априла.

"Профитирање и непоштовање неће успети да угрозе духовну предност наших верника пред Васкрс и васкрсење Господа Исуса Христа, без обзира на то колико прича измишљају", наводи се у саопштењу.

Научници су Камеронове тврдње дочекали са скепсом, а неки су их окарактерисали као жељу за публицитетом.Ипак, Камеронов филм је приказан 4. марта на кабловском каналу Дискавери.

http://www.spc.org.yu/#grc
IP sačuvana
social share
n1c7
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Film The Body (2001) gde igra Antonio Banderas je radjen na istu forum.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 337
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
Apostol Toma na kojega se Decky poziva je stavljao ruku u Isusovu ranu da se uvjeri da je uskrsnuo baš tim istim tjelom . Uskrsnuće tjela je suština Kršćanstva . To naučava kako Katolička , tako i Pravoslavna crkva .

Znam da je iz ove perspektive to suludo ali vjerujem da ima Bog kojemu je moguće da uskrsne mrtvog čovjeka . U suprotnom , vjera u Boga nema smisla .

Ako ja nešto kratko živim , onda umrem pa me više nikad nema , onda , šta će mi Bog . Ustvari , onda bi bio ispravan  pristup ovaj : što bi reko Conan Barbarian (njegov bog se zvao Crom ) :"Crom , help mi if you want . If not - to hell with you ! " Drugim rječima , Bože ako  te ima daj mi šta imaš da daš odma i sada , jer iza smrti ionako nema ništa . Onda mi nećeš trebati . Ako ne daš - ajde dođavola . ( Mislim , Bože me prosti ) 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.10
mob
SonyEricsson k310i
Опет ви.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 06:58:23
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.