Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Među dužnosnicima Crne Gore i agresori na Hrvatsku ...  (Pročitano 5532 puta)
26. Feb 2007, 14:38:10
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10

Raketiranje Dubrovnika 1991.

General Martinović 1991. naređivao je da se sa 60 raketa ‘dere’ Dubrovnik, a danas je dužnosnik MUP-a Crne Gore

Crnogorske vlasti nastoje unaprijediti odnose s Hrvatskom, uz spremnost na isprike pa i ratnu odštetu za zlo počinjeno u agresiji. O tome je bilo riječi i tijekom nedavnog boravka predsjednika Sabora Vladimira Šeksa u Podgorici, a spominjala se i mogućnost da Hrvatska odustane od zahtjeva za odštetom.

No, kako među snagama koje su izborile neovisnost Crne Gore ima onih koji su od početka bili protiv politike Slobodana Miloševića, ali i onih koji su sudjelovali u razaračkim i ubilačkim pohodima, među njima ne prestaje polemike i podsjećanja na ulogu u sramnim epizodama poput napada na dubrovačko područje, ali i na Hercegovinu, Baniju, Slavoniju. Generala Radoslava Martinovića, danas visokog dužnosnika MUP-a Crne Gore i bivšeg savjetnika za vojna pitanja predsjednika Filipa Vujanovića, snimila je TV Crne Gore na području Kupara 1991., a ta je snimka ponovno objavljena prije dva dana.

Kamera je tadašnjega pukovnika Martinovića snimila dok izdaje naređenje pripadnicima JNA da granatiraju Dubrovnik. Poput generala Martinovića, prošli je tjedan na televiziji “pao” i Slobodan Leković, bivši rezervni kapetan JNA. Sada je predsjednik Komisije za utvrđivanje sukoba interesa u Crnoj Gori. Na tu je dužnost unaprijeđen s mjesta pomoćnika ministra turizma.


Slobodan Leković
Borio se u JNA, danas u borbi protiv sukoba interesa


Radoslav Martinović
Raketirao Dubrovnik VBR-ovima, danas u MUP-u


Blagoje Grahovac
Nekad s Miloševićem, danas sa šefom parlamenta

HTV je objavio Lekovićevu izjavu u Mokošici gdje je, u svojstvu rezervnog kapetana JNA, rekao kako će njegova jedinica dostaviti “tuce rasparenih patika” Dječjem domu u Bijeloj gdje će biti stručno “sortirane”. Leković se sada opravdava kako je imao naređenje da "spasi sve što se spasiti može”.

Ulogu Lekovića i Martinovića tijekom crnogorske agresije na Hrvatsku trebalo bi utvrditi crnogorsko tužiteljstvo. No, i tu postoji problem. Crnogorski književnik Jevrem Brković izjavio je za splitski Feral da je na hercegovačkom ratištu kao dobrovoljka, zajedno s ocem i bratom, sudjelovala i Vesna Medenica, sada vrhovna državna tužiteljica Crne Gore. Ona je to demantirala i najavila tužbu protiv Brkovića. Zatim se predomislila: ipak neće tužiti Brkovića jer da bi “nekoga tužila, taj treba biti čovjek”.

Za ulogu tijekom napadu na Hrvatsku prozvan je i predsjednik crnogorskoga parlamenta Ranko Krivokapić. - Krivokapić je sudjelovao kao rezervist s puškom u ruci na banijskom ratištu - ustvrdio je predstavnik Grupe za promjene Koča Pavlović. - Ranko Krivokapić bacio je pušku da ne bi išao u bratoubilački rat - uzvratila je Socijaldemokratska partija, ne obrazlažući kako se puška uopće našla na Pavlovićevom ramenu.

Zanimljivo da je Krivokapićev savjetnik za sigurnost, general pukovnik Blagoje Grahovac, bio šef Miloševićeva pregovaračkog vojnog tima u Daytonu. Tijekom Miloševićeve vladavine, taj vrsni pilot i šef avioeskadrile dobio je sve visoke činove i dva odlikovanja. Tek nakon pada Kosova prešao je u savjetnike. Sada u crnogorskim medijima zastupa uvođenje lustracije za razdoblje od 1990. godine do danas.

‘60 raketa na Dubrovnik!’

Razgovor između tadašnjeg pukovnika Radoslava Martinovića i vojnika snimljen je u Kuparima 1991. godine.

Martinović: 60 raketa na Dubrovnik.

Nepoznati borac: Da li da gađamo VBR-ovima...

Martinović: Da, sve VBR-ovima.

Borci: Bravo, Martinoviću, svaka ti čast, to Martinoviću, deri, deri...”

Nakon toga Martinović u trku pozdravlja svoje artiljerce s borbene linije i kreće prema vozilu. Žuri. Čeka ga još mnogo takvih komandi...


Izvor: Jutarnji.hr
Datum objave 25.02.2007
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia ispo iz modu
Jel i za to sto je pomenuti "duznosnik" crne gore kriva Srbija ili mozda Sloba lichno?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 577
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Usporedbe radi... ja sam na jednom komsijskom forumu banovan jer sam konstantovao da je Kosovo i Metohija uvek bilo srpsko, i da je u sastavu Srbije!!! Da sam temu slicne sadrzine otvorio ne smem ni da pomislim sta bi me snaslo, ali moze vam se kod nas ipak smo mi genocidan narod!!! Smile
IP sačuvana
social share
Edit by canelane: Potpis uklonjen zbog duzine!
Dozvoljena dužina teksta je 4 reda (rezolucija 1024x768) pri veličini slova od 7pt (size=1)!
Najveća veličina slova ukoliko se tekst nalazi u jednom redu je 9pt (size=2), a ako se nalazi u dva i više 7pt (odnosno size=1)!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Usporedbe radi... ja sam na jednom komsijskom forumu banovan jer sam konstantovao da je Kosovo i Metohija uvek bilo srpsko, i da je u sastavu Srbije!!! Da sam temu slicne sadrzine otvorio ne smem ni da pomislim sta bi me snaslo, ali moze vam se kod nas ipak smo mi genocidan narod!!! Smile

....imaš problema nekih ??  Smile
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46862
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Praljak reče i da BiH vršila agresiju na Hrvatsku jer je su napadi diolazili duž čitave granice.

BiH agresori    Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1026
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Nije bilo nikakve agresije od Crne Gore,vec od Hrvatske.Hrvatska je pocela gadjati Herceg Novi,zatim je mornarica JNA uzvratila po agresorskim ciljevima u Dubrovniku.
IP sačuvana
social share
Usliši molitve,anđele,dabogda pocrkali dusmani,pa budi andjeo osvete,neka na svojoj koži osete šta znači beda,strah i bol.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1561
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ne zaboravimo njihov sadasnji predsednik i neslavni zadnji predsednik sfrj je proglasio kao pobednik 2 puta u onom ratu i kao fasista i kao komunista . hrvatska je oduvek bilo vodjena sa psihopaticnim ljudima koji gaje svoju politiku na ksenofobiji i  koji se misle zrtve i pobednici u istom vremenu tako da nije uopste daleko zamisliti da takvi ljudi su spremni na svasta sto je i dokazanu u proslosti .  Smile
« Poslednja izmena: 26. Feb 2007, 16:42:29 od air4life »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1001
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia ?
Provereno 100 puta! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1544
Zastava Zagreb-Rijeka
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0

!!!  Pa, ako smo genocidni, ustašoidni, agresivni, fašistoidni -ujedno i komunisti, psihopatični, ksenofobični ...
... budite jednom  iskreni i recite:  Je li vam drago što ne živimo više zajedno ?
Ja sam presretan !
Jedino što mi fali  -  to je malo bolesnog, crnog humora ...  što dobijem na ovom forumu !
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 850
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
!!!  Pa, ako smo genocidni, ustašoidni, agresivni, fašistoidni -ujedno i komunisti, psihopatični, ksenofobični ...
... budite jednom  iskreni i recite:  Je li vam drago što ne živimo više zajedno ?
Ja sam presretan !
Jedino što mi fali  -  to je malo bolesnog, crnog humora ...  što dobijem na ovom forumu !


Мени је баш драго што не живимо више заједно. Доста сте живели на нашој Српској грбачи. Све вам је ваш ћопави загорац довлачио из Србије.

Али тога више нема!! Пресушила стара чесма!

Морате сда се задужујете кредитима!! Smile Smile

Ако не вратите спољни дуг  Европи од преко 30 милијарди проћићете лошије него ми, тачније остаћете без мора!!! Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
заспала Србијо пробуди се!!!!!!


за расу и нацију Србија Србима – Eвропа Европљанима – Србин за Србина


Највиша светиња је Част; највеће благо Слобода;
највиша дужност користити Отаџбини; највећа част умрети за Отаџбину; Цео један народ, као и сваки човек,ако није увек кадар,да у заштиту своје Части и Слободе, радо жртвује све,па и сам живот,недостојан је да живи!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.