Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 19:29:05
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sta je vreme?  (Pročitano 26174 puta)
26. Feb 2007, 03:11:53
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Licna misljenja i traktati o vremenu...
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Samsung S7
 Smile
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
SonyEricsson k310i
Време не постоји Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Bravo Joco - tacan odgovor- 10 poJena, 20 sa kviskom - ali ajde ga sad malo pojasni. Zasto si rekao da vreme ne postoji? Sta je neophodno da obican covek koji svakodnevno robuje vremenu, budi se u 7 radi od 9 do 5 i ide u krevet u 22h shvati da je to iluzija i da vreme ne postoji?

Ili drugim recima - sta je jedino sto covek vidi i oseca od vremena?
« Poslednja izmena: 26. Feb 2007, 12:55:17 od decky999 »
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
SonyEricsson k310i
Pa sta je radom mesecima na ovom forumu nego to da objasnim,da vreme ne postoji a samim tim ni smrt.Potrebno je da shvati smisao zivota,barem za mene i kako sam ja to shvatio zato sa,m i reko da ne postoji.Smisamo zivota lezi u u tome da smo besmrtni i samim tim ne postoji vreme.Ja sam slicnu temu postavio ali se bas nije proslavila u stvari sa istim ciljem ali razlicito pitanje je bilo postavljeno,ali mozda neki nisu shvatili tekst koji je tu bio postavljen a govorio o je je tome sta je vreme.Svaka cast na temi ali mislim da necemo imati one koji ce kvalitetno komucirati o istoj Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Besmrtni jesmo ali vecina i dalje zivi u strahu od smrti. Izvor straha - vezanost za materijalno telo. Ali ima nesto dublje u znacenju vremena odnosno u iluziji vremena sto je u sustini izvor nase patnje odnosno vezanosti za materijalno.

Govorimo ovde o Bogu, o svesti, o detaljima spiritualne hijerahije, svetom trojstvu, andjelima, djavolu itd a sustinsko pitanje ostaje da lebdi neodgovoreno - sta mi radimo u ovom svetu i zasto patimo u ovom svetu nesvesni sebe i sveta oko sebe. Zasto zivimo u iluzijama o postojanju sveta van nas i o postojanju Boga van nas, ocenjujemo, sudimo i uporedjujemo?

Pojam vecnosti je vezan za Boga. Sta god da je njegova sustina svi se slazu oko jednog - to je nesto sto JESTE, bezvremeno, beskonacno, sveprozimajuce i sveobuhvatno. Element bez kraja i pocetka. Nesto sto ima svesnost o sustini svesnosti....Mi generalno gledamo na njega kao na nesto cemu treba da tezimo, idemo i razvijamo se kao prema nekom cilju - trcimo prema cilju a da ne shvatamo da smo na cilj stiglu pre nego sto smo poceli da trcimo a da je trcanje upravo ono sto nas od cilja odvlaci a ne njemu priblizava.

Gde je vreme u svemu ovome? Pa ako postoji nesto sto je svesno svega - svakog zivota, smrti, svake energije koja postoji na ovom i svim ostalim svetovima ono zna uvek najoptimalniji nacin postojanja svih univerzuma koji postoje. Oni postoje kao deo univerzalne svesnosti a zakoni u njima su deo te svesnosti. Svesnost definise zakon i jeste taj zakon. Ona ne poznaje proslost i buducnost jer je svaki trenutak njenog postojanja savrsena sadasnjost. Samim tim za nju vreme nema nikakvog smisla jer nema ocekivanja, planiranja, sukobljavanja, nezadovoljstva - sve se desava kada treba da se desi i kako treba da se desi.

Onog trenutka kada mi shvatimo duboko u sebi da vreme ne postoji mi pocinjemo da zivimo u jedinom delu vremena koje za nas postoji - u sadasnjosti - bez vezanosti za proslost i bez planova za buducnost. I tada shvatamo nasu pravu sustinu i Boziju prirodu i postajemo svesni sebe i njega i nas u njamu i njega u nama. Mi postajemo Bog - shvatamo nasu pravu svrhu i oslobadjamo se okova materijalnog sveta - tj. vremena. Da bi to shvatili ne treba nigde da idemo i nicemu da stremimo - sve sto nam treba vec je tu u nama.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
covek vidi cikluse u prirodi oko sebe (dan/noc, godisnja doba itd.)... svestan je svog zivotnog ciklusa, vidi smenjivanje generacija...i sl.
svest o proslom i buducem daje utisak proticanja

jedinke nastaju i nestaju, ali sve se tu oko nas nekako svodi na ponavljanje i obnavljanje
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Carpe Noctem

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 180
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Ja sam potpuno svestan da vreme ne postoji pa shodno tome uvek kasnim (u odnosu na necije poimanje o vremenu)  Smile
« Poslednja izmena: 26. Feb 2007, 14:03:36 od bedoxin »
IP sačuvana
social share
Edit by ziledin: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
SonyEricsson k310i
Citat
Ona ne poznaje proslost i buducnost jer je svaki trenutak njenog postojanja savrsena sadasnjost.
Da sve je u sadasnjosti.Ili kako bi ja rekao nasu sadasnjost odredila je nasa proslost,a nasu buducnost odredice nasa sadasnjost.
Nemoj reći da su stvari prolazne, jer svaki od naših časova najavljuje večnost. (Buda)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Време је мера за динамику - кретање.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 19:29:05
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.