Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Uloga četnika u 2.svjetskom ratu  (Pročitano 6031 puta)
Moderator
Jet set burekdzija


Србија

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 7739
Zastava Apatin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Nokia 
Ako su regularni nek neko proba obuć četničku uniformu i otić u Munchen na kavu ......  Smile

Ima jedno mjesto kao iz Gospodara prstenova , tu su najregularniji na svijetu - ime joj je Ravna Gora ....   Smile



Pa Cetnici za razkiku od Ustasa nisu imale klasicne uniforme (tipa sav sam u crnom) ali mozemo reci da je uniforma kraljeve vojske njihova uniforma i ne vidim zbog cega to neci smeo neko da obuce u Nemackoj?
Znam da im je bliza usaska uniforma ali opet kazem ne vidim zbog cega...
Sto se tice ravne gore i poredjenja sa gospodarom prstenova ne kontam foru ali veruj mi da me okupljanje u Blajburgu vise podseca na okupljanje orka  Smile

A da.taj general JA je komunista protiv koga su se cetnici borili jer je dokazano u praksi da su oni unistili Srpstvo i Srbiju tako da od njih ne mozes ocekivati nista lepo da kazu.
@Dinamo-ZG vidis da u Srbiji jos uvek ima ljudi koji podrzavaju Tita ali sreca nasa pa su u manjini ,bolje receno skoro izumrli  Smile
drugo.Kako Ustase da ispale metak na okupatora kada su Fasisti i oni sami?
Stvarno veoma glupavo poredjenje,bolje reci smesno poredjenje.
Opet kazem sve se videlo po tome kako su Zagrebcani docekali Fasiste

OK evo jos malo polemisite ali pamet u glavu
« Poslednja izmena: 25. Feb 2007, 20:33:51 od Mistreated »
IP sačuvana
social share
Leeds United....Movin' On Up


“Jedan za sve – svi za jednoga” lozinka nasa “Smrt ili slavu”
Boze daj nam snage da stvorimo otadzbinu pravu.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1544
Zastava Zagreb-Rijeka
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0

@Dinamo-ZG vidis da u Srbiji jos uvek ima ljudi koji podrzavaju Tita ...
Citat

... i kod nas ...  vjeruj mi - i kod nas.
Ipak je velika većina bila na Titovoj strani, a ne Pavelićevoj ... koliko god vi ne vjerovali u to
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Србија

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 7739
Zastava Apatin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Nokia 
Vecina Hrvata ne,ali vecina naroda i narodnosti da.

daj recirealno jesi gledao kako su Hrvati docekali Nemce?
Ljudi necemo se lagati.
Slovenci i vi ste ih fino docekali,cak je jedini grad ex Yu koji je Hitler odisao bio Maribor a tada se zvao Marburg,ali necemo sada skretati sa teme ali malo informacija nikome ne skodi  Smile
IP sačuvana
social share
Leeds United....Movin' On Up


“Jedan za sve – svi za jednoga” lozinka nasa “Smrt ili slavu”
Boze daj nam snage da stvorimo otadzbinu pravu.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1544
Zastava Zagreb-Rijeka
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
OK  šefe
u nekim stvarima si u pravu, u nekima ne ...
...ovako možemo još sto godina
skrećemo s teme ... ipak su Chetnici tema - svoje mišljenje sam rekao ... umoran sam,  pozdrav
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Србија

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 7739
Zastava Apatin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Nokia 
Jesu Cetnici tema ali ne mozete ocekivati da napadate jednu stranu a da pri tome ne ocekujete odgovor o "vasoj" strani (vidim da pojedince zaboli kada se nesto lose kaze o Ustasama ma koliko pricali da ih ne podrzavaju)
Ne mozete izjednaciti Cetnike i Ustase.
Imate 100 dokaza o borbi cetnika protiv Nemaca pa cak i u borbi protiv Ustasa posto je neko jednom ovde rekao da Cetnici na Ustase nisu ispalili ni metka sto je smesno.
Znam da je krs puta pomenjeno odlikovanje Cica Draze od strane Amera i mislim da je to jedan od dokaza.

Slika govori 100 reci  Smile


IP sačuvana
social share
Leeds United....Movin' On Up


“Jedan za sve – svi za jednoga” lozinka nasa “Smrt ili slavu”
Boze daj nam snage da stvorimo otadzbinu pravu.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Ma meni su bolesnici i jedni i drugi .Tako me je naučilo i tako razmišljam i završena priča . Kakve ustaše kakvi četnici , možemo jedino raspravljati koji su bili veći kreteni  ...
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1804
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
@ Mistreated

Citat
vidis da u Srbiji jos uvek ima ljudi koji podrzavaju Tita ali sreca nasa pa su u manjini ,bolje receno skoro izumrli

Ajde ti nama lepo argumentuj da četnici nisu sarađivali sa okupatorima, da "crne trojke" nisu u crno zavile Srbiju, pogotovo je ozloglašena bila Kalabićeva "Gorska Garda", koja je harala u Valjevskom kraju i Pocerini itd. Navedi mi jedan nesrpski (nečetnički) izvor koji govori o borbi četnika protiv Nemaca. Npr. da li postoji i jedan sačuvani ratni dnevnik nemačkog Wehrmacht-a koji govori o četničkim borbama protiv Nemaca. Samo konkretne podatke priznajem, a ne bajke tipa pričao mi deda kako se on i njegova bratija "hrabro" borio protiv okupatora. Sve četničke laži i dezinformacije koje su slali u London, pale su u vodu kada je prva britanska vojna misija stigla na teren Jugoslavije i kada je prava istina o tome ko se zaista bori protiv okupatora na ovim prostorima počela da se probija u svet. Pred kraj rata, sredinom 1944. godine čak i njihov nominalni vrhovni komandant, kralj Petar II je pozvao narod da pristupa u partizanske jedinice. Čak i on je shvatio ko su zapravo četnici.
Na kraju, kad nemaš argumente za svoje tvrdnje, počinješ da deliš etikete, tipa "u Srbiji ima još ljudi koji podržavaju Tita" itd. Ja u svom postu nigde nisam pomenuo Tita i komuniste, jer pravim razliku između rodoljuba koji su iz najiskrenijih pobuda otišli u partizane, da se bore protiv okupatora i komunističke vrhuške na čelu sa Titom. Siguran sam da je u redovima partizana bilo bar 90% boraca koji nisu imali nikakve veze sa komunizmom, već su u borbu pošli iz čisto patriotskih razloga. Da ti dokažem da nisam zaljubljenik Titovog lika i dela, ako imaš neki konkretan dokaz za svoje tvrdnje o četnicima, ja obećavam da ću istetovirati Čičin portret na ruci (kao košarkaš Gurović).
IP sačuvana
social share


Dok je budala, biće i radikala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 416
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Samsung 
Da, znam da su mnoge četničke jedinice po centralnoj Srbiji posijale smrt ali ove prečanske su nastale isključivo kao odgovor na ustaški teror i klanje da zaštite srpski narod po Lici, Dalmaciji i zapadnoj Bosni. Kasnije se i to izrodilo pa su počeli i sa ustašama surađivati pa se i liječili u bolnicama u Kninu koji je bio pod NDH  Smile. Ali da su nastali kao oslobodilački pokret jesu bar u prvoj godini  Smile
IP sačuvana
social share
Sledimo duh naših predaka... 1389 

Kosovo je srce Srbije
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 279
Zastava Buchs, Svajcarska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
SonyEricsson W810i
Sto se tice dokaza o njihovoj borbi protiv nijemaca ovde sam postavio par dokaza.

http://forum.burek.com/index.php/topic,195821.msg2691701.html#msg2691701

Na ovoj temi imamo ratni dnevnik wehrmachta: http://forum.burek.com/index.php/topic,42611.0.html
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1804
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Sto se tice dokaza o njihovoj borbi protiv nijemaca ovde sam postavio par dokaza.

http://forum.burek.com/index.php/topic,195821.msg2691701.html#msg2691701

Na ovoj temi imamo ratni dnevnik wehrmachta: http://forum.burek.com/index.php/topic,42611.0.html

Ja nisam našao nikakav ratni dnevnik, već neki članak našeg novinara Nikole Živkovića koji živi u Nemačkoj. Taj Živkovićev članak je SF postavio kao temu. Ja bih voleo da vidim originalne tekstove tog dnevnika (pomalo se razumem u nemački, priznajem vrlo skromno), objavljenog u 8 knjiga. Uzgred, čak i ako je bilo nekih borbi, te borbe su bile u prvih par meseci rata (od maja do novembra 1941. godine), tj. dok četnici nisu zajedno sa Nemcima pošli u otvoreni rat protiv partizana u ofanzivi na slobodnu teritoriju oko Užica (Užička Republika). Od tada (novembar 1941.) pa do kraja rata u Jugoslaviji (15. maj 1945.) četnici nisu ispalili ni jedan jedini metak na okupatore, već su se borili samo protiv partizana, nekada samostalno, a nekada u savezništvu sa nemačkim i italijanskim okupatorima, pa su čak bili saveznici i sa ustašama u borbi protiv partizana. Ajde da prihvatim saradnju sa Nemcima i Italijanima, što kaže naš narod "sila Boga ne moli", a Nemci su u to vreme bili najjača sila u Evropi. Ali da Srbi (četnici) budu saveznici ustašama u klanju Srba (partizana), e to ne prihvatam, nema teorije. Pa ustaše su bili arhineprijatelji srpskog naroda, u celini.
IP sačuvana
social share


Dok je budala, biće i radikala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.136 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.