Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 16:39:05
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Isterivanje djavola  (Pročitano 12780 puta)
20. Feb 2007, 23:32:09
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Bosch ima centrifugu
Осуђен свештеник - истеривач ђавола

Румунски православни свештеник проглашен је кривим за смрт калуђерице током ритуала „истеривања ђавола”. Данијел Петру Корођану осуђен је на 14 година затвора јер је јуна 2005. године изазвао смрт монахиње Ирине Маричике Кониричи, пренела је државна агенција Ромпрес. Двадесеттрогодишња Ирина Кориничи умрла је након што је данима била без хране и воде, привезана за крст током ритуала. Смрт Ирине Кориничи запрепастила је Румунију и подстакла православну црвку да обећа реформе, укључујући и психолошки преглед оних који желе да се замонаше. Црква је ритуал „истеривања ђавола” назвала „гнусним” и из цркве екскомуницирала свештеника и четири калуђерице. Ритуал је у манастиру Светог Тројства у селу Танаку спроводио Корођану уз помоћ четири монахиње. Суд у граду Васлуи на североистоку Румуније осудио је Корођануа и четири монахиње због затварања и смрти Ирине Кониричи. Калуђерица Николета Аркалиану осуђена је на осам година затвора, а остале три - Адина Чепрага, Елена Отел и Симона Барданас - на по пет година затвора. (Бета)
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 877
Zastava Pored vrlo prometne ulice :(
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
SonyEricsson K800i
Strašno! Jel se to vraćamo u doba inkvizicije? Ne mogu da verujem da ljudi i dalje vrše takve "egzorcizme".  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ретко која жена виси о руци мушкарца који је био одиста човек њеног укуса.
 Јован Дучић
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Bosch ima centrifugu
Hriscanstvo je uvek zelelo da se vrati u srednji vek jer je tada imalo apsolutnu moc.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 877
Zastava Pored vrlo prometne ulice :(
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
SonyEricsson K800i
Pa...dobro, tu si u pravu, ali ovo ipak ne bih svrstao kao akt crkve, nego pojedinca. Trebalo bi da se zapitamo ko su ljudi koji propovedaju veru.
Smile Mislim da mirne duše ovaj slučaj možemo okarakterisati kao hrišćanski verski fanatizam.
IP sačuvana
social share
Ретко која жена виси о руци мушкарца који је био одиста човек њеног укуса.
 Јован Дучић
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Bosch ima centrifugu
Pa vidis tu i lezi najveci problem. Svako moze da postane pop i bude postavljen kao prota. Svako moze da ode u manastir i postane monah. Crkva koristi svoj polozaj u narodu jer sebe pretstavlja za "duhovnu" instituciju, znaci ona koja priblizava ili pokazuje Boga ljudima. Pretstavnici te organizacije i organizacija sama po sebi su svestenici i monasi. Znaci pojedinacan slucaj ili ne - takve stvari se desavaju jer imamo neuke, neduhovne, uplasene, i cesto mentalno poremecene ljude kojima je data moc van njihove percepcije. Oni tu moc koriste na nacin koji ni shvataju kao najbolji ali cesto se to shvatanje pretvori u katastrofu (kao sto citirah u tekstu). Ko je kriv - oni licno DA, ali i organizacija koja stoji iza njih. Ta organizacija funcionise na unutrasnjem nivou van drzavnih zakona i pravila a jos cesce bez ikakvog osecaja duhovnosti vec sa svesnim stavom koji vodi politickoj manipulaciji. Pod tim uslovima se desavaju stvari koje vidjamo svakodnevno - monasi "lece" narkomane batinama, monasi isteruju djavole, svestenici siluju maloletne decake i "lece" nerotkinje. Prica je vec vidjena samo je pitanje kada ce neko poceti nesto da konkretno radi na kontroli i suzbijanju takvog ponasanja crkve.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
Ne znam da li se secate(bilo je skoro):u malom vojvodjanskom mestu je ubijeno dete.Lokalni svestenik nije hteo da sahrani to dete...pogodite zasto...nije krsteno!!!???

U jednom mestu u sumadiji lokalni svestenik naplacuje izuzetno velike tarife za sve svoje rabote(da li radi i exorcizam?),a u slobodno vreme ima i dopunski biznis-svercuje automobile!Sahranjivao je moju babu,i ja sam ga tada upitao ako on svercuje automobile i cist je pred bogom,onda ja mogu da svercujem nuklearno naoruzanje koje ce pobiti milione ljudi ali cu i ja biti cist pred bogom...nije mi nista odgovorio!

Iskreno,mene bilo kakve crkve ne zanimaju,samo volim da isticem ove primere bahatosti"svetih lica" nadajuci se da ce se drzava jednom setiti ove problematike i to podvesti pod izuzetno strog zakonski okvir!

Da ne bude zabune ovi dogadjaji nisu izmisljeni jer ja zivim u tom mestu i to sto sam napisao je istina(tuzna)
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Lokalni svestenik nije hteo da sahrani to dete...pogodite zasto...nije krsteno!!!???

Попов посао није да сахрањује него да опева. А и што би га опевао кад није крштено?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
Lokalni svestenik nije hteo da sahrani to dete...pogodite zasto...nije krsteno!!!???

Попов посао није да сахрањује него да опева. А и што би га опевао кад није крштено?
Reloader,izgleda da imas probleme...alo konju, malo dete!!!!!!!!!kakve veze ima da li je krsteno ili ne?I bas me briga koji je popov posao,morao je bilo sta da ucini za to nesrecno dete...

S obzirom kakve ideje imas,mislim da bi sa tobom morali da se pozabave i organi gonjenja i strucne psihijatrijske sluzbe.
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Reloader,izgleda da imas probleme...alo konju, malo dete!!!!!!!!!kakve veze ima da li je krsteno ili ne?S obzirom kakve ideje imas,mislim da bi sa tobom morali da se pozabave i organi gonjenja i strucne psihijatrijske sluzbe.

Смешан си.

I bas me briga koji je popov posao,morao je bilo sta da ucini za to nesrecno dete...

А шта је то могао/требао да учини, па је он крив? Да узме ашов у руке и да затрпава?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 877
Zastava Pored vrlo prometne ulice :(
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
SonyEricsson K800i
Pa vidis tu i lezi najveci problem. Svako moze da postane pop i bude postavljen kao prota. Svako moze da ode u manastir i postane monah. Crkva koristi svoj polozaj u narodu jer sebe pretstavlja za "duhovnu" instituciju, znaci ona koja priblizava ili pokazuje Boga ljudima. Pretstavnici te organizacije i organizacija sama po sebi su svestenici i monasi. Znaci pojedinacan slucaj ili ne - takve stvari se desavaju jer imamo neuke, neduhovne, uplasene, i cesto mentalno poremecene ljude kojima je data moc van njihove percepcije. Oni tu moc koriste na nacin koji ni shvataju kao najbolji ali cesto se to shvatanje pretvori u katastrofu (kao sto citirah u tekstu). Ko je kriv - oni licno DA, ali i organizacija koja stoji iza njih. Ta organizacija funcionise na unutrasnjem nivou van drzavnih zakona i pravila a jos cesce bez ikakvog osecaja duhovnosti vec sa svesnim stavom koji vodi politickoj manipulaciji. Pod tim uslovima se desavaju stvari koje vidjamo svakodnevno - monasi "lece" narkomane batinama, monasi isteruju djavole, svestenici siluju maloletne decake i "lece" nerotkinje. Prica je vec vidjena samo je pitanje kada ce neko poceti nesto da konkretno radi na kontroli i suzbijanju takvog ponasanja crkve.

Totalno se slažem sa tobom Deki. Samo ne verujem da će iko u skorije vreme krenuti u kontrolu crkvenih lica, jer bi to izazvalo revolt crkve, i naroda koji crkvi veruje. Crkva bi po svaku cenu štitila svoja lica, i to bi radila pričama da se pokušava gušenje vere, što bi pokrenulo revolt u narodu i završilo bi se kao još jedna manipulacija istim. Mislim da naša država, konkretno, nije kadar da kontroliše crkvena delovanja. Eventualno će nekoga osuditi kada dođe do ekstremnih situacija.

Ne znam da li se secate(bilo je skoro):u malom vojvodjanskom mestu je ubijeno dete.Lokalni svestenik nije hteo da sahrani to dete...pogodite zasto...nije krsteno!!!???

Čekaj, mrgec, jel ti misliš na bebu? Ili starije dete?

...,a u slobodno vreme ima i dopunski biznis-svercuje automobile!Sahranjivao je moju babu,i ja sam ga tada upitao ako on svercuje automobile i cist je pred bogom,...

Ima takvih primera gomila. Čuo sam za neke popove koji u pravom mafia stilu '90-tih švercovali benzin preko Dunava. Krajnje licemerno, jer njihov način razmišljanja je takav da se oni stavljaju u "viši rang" od običnog naroda jer su sveštenici, a samim tim su u večitoj "božijoj milosti".
Parafraza iz filma "I bokseri idu u raj":
Sveti Petar: Ovaj je bio monah tamo dole, pa je stigao kod nas protekcijom. Stavio sam ga da radi za šankom, znaš kakve koktele pravi!
IP sačuvana
social share
Ретко која жена виси о руци мушкарца који је био одиста човек њеног укуса.
 Јован Дучић
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 16:39:05
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.