Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 01:19:04
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Brze od brzine svetlosti?  (Pročitano 17550 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Citat
У сваком случају, ова "нелокалност" потире Ајнштајнову теорију и то је парадокс за данашњу физику.

E vidis sta je dobro u tome- ako ikad ista bude radilo radice po onome sto je nadjeno. Znaci pogon za prelaz ogromnih razdaljina bice kvantne prirode. Stvar je u tome sto je Ajnstajn ili u pravu ili nije. U nauci i tehnologji je ponekad lose kad imas izbor... tipa jel bolja hidrocentrala ili nuklearna. Pa nakon mnogo zrtava shvatimo sta je i kako je. Ocito je da se pitanju svemira radi vise o nekoj paralelnosti a to je pogresno shvaceno od nekih naucnika pa su imali cak i teorije o paralelnom svetu. Na jednom mestu i u jednom trenutku moz da bidne sam jedna stvar.

Feanor druze- sta da ti kazem... da su Marksizam prvo ispitali na belim misevima svega ovoga ne bi bilo. Bori se za sebe i blizu okolinu. Da menjas svet ne mozes. I ovo ce jednom biti proslost.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

......

Zodijak
Pol
Poruke 775
Zastava ispred zadruge
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
E ovako ja sam laik za ove stvari,mozda se i provalim ,pa ne zamjerite Smile... ako jesu ove zvijezde sto vidimo na nebu stare nekoliko miliona godina i mi ustvari vidimo proslost da li bi sa dovoljno jakim teleskopom mogli vidjeti trnutak poslije velikog praska,valjda ste me razumijeli ...mada iskreno ni ja to bas ne mogu razumijeti  Smile
IP sačuvana
social share
The Chuck Norris military unit was not used in the game Civilization 4, because a single Chuck Norris could defeat the entire combined nations of the world in one turn
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 310
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
dobro pitanje
IP sačuvana
social share
"All beings tremble before violence. All fear death. All love life. See yourself in others. Then whom can you hurt? What harm can you do?'' izvor Sutta Nipata
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Citat
. ako jesu ove zvijezde sto vidimo na nebu stare nekoliko miliona godina i mi ustvari vidimo proslost da li bi sa dovoljno jakim teleskopom

Pitanje na mestu- to sto vidimo je ono sto je bilo nekad a te zvezde mozda sada i ne postoje i u svakom slucaju nisu tamo. To je nesto normalno- kad gadjas nesto ili nekog ti ga gadjas sa preticanjem tj. tamo gde treba da se pojavi a ne gde je trenutno. Razlika je samo sto je ovde preticanje od samo par milona godina... sta je to  Smile

Sve je to ogromno i daleko od nas. Kao prvo mi imamo jasne dimenzije svega. Znaci sibica je tolko velika, monitor toliki... a svemir je beskrajan. To je prvi udar na nasu psihu. Ali mozda i mi ne treba to da shvatimo. Ipak smo jos uvek zovotinje, imamo dlake po sebi, DNK nam je 98% isti kao kod simpanzi... nas trud je vredan paznje al pitanje dal u ovom evolutivnom stadijumu mi mozemo da se ozbiljno bavimo takvim shvatanjima...

Beskraj...
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

......

Zodijak
Pol
Poruke 775
Zastava ispred zadruge
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
vjerovatno si u pravu da mi to ne mozemo shvatit ali da nije bilo znatizelje mozda bi i danas zivjeli u pecinama...mozda...u svakom slucaju hvala na odgovoru  Smile
IP sačuvana
social share
The Chuck Norris military unit was not used in the game Civilization 4, because a single Chuck Norris could defeat the entire combined nations of the world in one turn
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Bas tako- znatizelja i istrazivacki duh su kljucna stavka za razvoj. I mic po mic mi smo evo daleko otisli.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
Nikola Tesla je tvrdio da je moguće ostvariti brzinu veću od svetlosti.. Isto takao je dokazao i da je misao talas kao i svetlost, zvuk i da bi čovek mogao komunicurati pomoću misli.. Ali, kao i za mnogo drugih svojih baučnih teza, ostavio je čovečanstvz u amanet ove "činjenice" bez čvstih dokaza smatrajući da će ih budući britki umovi sami razjasniti znajući samo da su - realne...

Ja sam, lično, fascinirana Teslom i mnogo toga ne razumem ali verujem da će vreme pokazati - baš kao što je i on tvrdio...

 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Jedinstvena pojava je bio Tesla. Inace voleo je da popije ujutro jednu casicu domace rakije pa se i tu slazem sa njim  Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1074
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Jedinstvena pojava je bio Tesla. Inace voleo je da popije ujutro jednu casicu domace rakije pa se i tu slazem sa njim  Smile

hehehehe

Sljivovica  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Citat
Stvar je u tome sto je Ajnstajn ili u pravu ili nije.

Па не бих се баш сложио...
Наиме, Њутн је у праву до брзина од с/10 или с/4, односно ту је ефекат релативистичких формула занемарљив. Маса, време и дужина су константе. А то је овај наш свакодневни свет.
Тако би Ајнштајн могао бити у праву као неки гранични случај, неке обухватније теорије (која опет не може бити свеобухватна, јер то није дато човеку да зна).
Прочитао сам онај FTL чланак на Википедији - ту се доста ваде на "локалност"... као оно глобалне јесте брже од светлости, али теорија релативитета није прекршена јер се односи "локално" (где је локална цела галаксија  Smile ).

За квантни погон се слажем. Квантна механика је парадигма будућности Smile
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 01:19:04
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.