Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 19:49:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Irački MiG-ovi kod nas?  (Pročitano 19086 puta)
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
mob
Nokia 6300
Koliko sam ja čuo, 4 od 10 iračkih Mig-23 koje smo koristili uz dozvolu iračkog RV su oboreni. Interesuje me koliko ih ima kod nas sada? jedan je u MJV a ostali?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 877
Zastava Pored vrlo prometne ulice :(
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
SonyEricsson K800i
KGB agent, odakle ti inforacije? Ti avioni bi negde trebalo onda da budu evidentirani (sa svojim reg. oznakama, a ovi sa slike ih nemaju, imaju samo YU insignie), a u svim evidencijama aviona RViPVO koji su dostupni javnosti, poslednji uvedeni u registar su MiG-29ke...
IP sačuvana
social share
Ретко која жена виси о руци мушкарца који је био одиста човек њеног укуса.
 Јован Дучић
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows 98
Browser
Opera 7.01
mob
SonyEricsson C702i
Ovako stoje stvari,ti avioni su bili poslati na remont iz Iraka ali zbog ratnih dejstava i sankcija u Iraku ti avioni su ostali kod nas jer remont kao i lezarina za te avione nikada nije bila placena.uU zimu 92-93ce godine ti avioni su bili stacionirani na Bataji(Moma Stanojlovic) tad sam ih prvi put video ,avioni nisu leteli jer nije bilo obucenih pilota.Imam podatak da je jedini let tim avionom obavio jedan od nasih pilota iz VOC.96te godine imao sam prilike da navedene avione(5 komada) vidim kako kupe prasinu u Utvi u Pancevu,gde su i zavrsili svoju karijeru 99 kada je Utva bombardovana.Sumirano ne znam tacno koliko je ovih aviona bilo dod nas ali ja sam video bar 5 komada.Postoji jos jedna verzija mada ne proverena da su ti avioni zapravo bili u Zagrebu na remontu ali su neposredno pred Domovinski rat prebaceni u Srbiju na Bataju.Pozzz..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Siguran sam da ih nikada nismo koristili
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 877
Zastava Pored vrlo prometne ulice :(
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
SonyEricsson K800i
Samuraj77, ovo mi deluje kao najverovatniji odgovor, osim toga da su bili u ZG. Ko je mogao tamo da ih remonuje? Ako su bili u "Momi", ne verujem da su prebacivani u Zagreb. Slike koje sam postovao su iz Batajnice. I tada su bili još sa SFRJ osznakama, znači pre građanskog (mislim iz '89te, ali nisam siguran).
.96te godine imao sam prilike da navedene avione(5 komada) vidim kako kupe prasinu u Utvi u Pancevu,gde su i zavrsili svoju karijeru 99 kada je Utva bombardovana.

Znači, većina uništeni? A, otkud onaj ispred muzeja (zašto mi se čini da je se neko svojski potrudio da taj avion izgleda ko najveća kršina, a ne kao avion koji je pre svega par godina bio u letnom stanju)?

PS: Ako si ih video '92. - '93. ne verujem da su bili prebacivanu u Zagreb.

Siguran sam da ih nikada nismo koristili


Verujem da nismo, jer bi tada dobili naše registracije, a poslednji koji su uvedeni u naš registar su MiG-ovi 29-ke.
IP sačuvana
social share
Ретко која жена виси о руци мушкарца који је био одиста човек њеног укуса.
 Јован Дучић
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows 98
Browser
Opera 7.01
mob
SonyEricsson C702i
Samuraj77, ovo mi deluje kao najverovatniji odgovor, osim toga da su bili u ZG. Ko je mogao tamo da ih remonuje? Ako su bili u "Momi", ne verujem da su prebacivani u Zagreb. Slike koje sam postovao su iz Batajnice. I tada su bili još sa SFRJ osznakama, znači pre građanskog (mislim iz '89te, ali nisam siguran).
.96te godine imao sam prilike da navedene avione(5 komada) vidim kako kupe prasinu u Utvi u Pancevu,gde su i zavrsili svoju karijeru 99 kada je Utva bombardovana.

Znači, većina uništeni? A, otkud onaj ispred muzeja (zašto mi se čini da je se neko svojski potrudio da taj avion izgleda ko najveća kršina, a ne kao avion koji je pre svega par godina bio u letnom stanju)?

PS: Ako si ih video '92. - '93. ne verujem da su bili prebacivanu u Zagreb.

Siguran sam da ih nikada nismo koristili


Verujem da nismo, jer bi tada dobili naše registracije, a poslednji koji su uvedeni u naš registar su MiG-ovi 29-ke.

U Zagrebu je bar ja mislim postojao vojni remontni zavod Zmaj koji je takve remonte na avionima radio za Jna,tako da su oni mogli da ih remontuju.Nisu Migovii iz Mome prebacivani u Zmaj vec iz Zmaja gde su bili na remontu za Momu nakon pocetka Gradjanskog rata.Sto se oznaka tice one nisu merodavni pokazatelj godine,te 96 su u Utvu na farbanje dolazili Orlovi sa oznakama Sfrj.Ako obratis paznju na svim avionima ispred muzeja a tu su zbog Dejtonskog sporazuma (jastrebovi,galebovi...) imas oznaku IR sto znaci instalacija razoruzana i ti avioni su u muzej ali gotovo svi doleteli pa tako postoji mogucnost da je i 23-ojka u letnom stanju bila kad je stigla(mada joj je vec istekao neki resors)...pozzz
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1390
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
mob
Nokia 3310
Ovako -

Pošto se "fulate" informacijama da rešim misteriju.
Koliko znam, ukupno je bilo oko 10 MiG-23. Samo je jedna bila u letnom stanju i to verovatno do 93-će kad je i ona prizemljena. Ostalih 9 aviona u delovima je uskladišteno u pogonima pančevačke UTVE i verovatno su tu i skončali u bombardovanju.
Tačno je da su izvučeni iz RZ ZMAJ u Velikoj Gorici kraj Zagreba i to u delovima, a jedan je preleteo na aerodrom Željava kod Bihaća. Prefarban je u domaće oznake i lično sam ga video u novembru 1991 kako pravi piruete iznad grada.
Taj avion je 92-ge prebačen na a.Batajnica i znam da je na njemu leteo jedan pilot muslimanske nacionalnosti (imena se ne sećam) i on je i jedini valjda i bio obučen za njega (verovatno je radio u RZ Zmaj kao opitni pilot).
Taj koji stoji ispred muzeja je gotovo sam siguran jedini koji je leteo i tu završio karijeru.
Za MiG-21i sam čuo da ih je valjda bilo ukupno oko 15 (nisam siguran).I dan danas se mogu videti u VZ Moma Stanojlović kako propadaju napolju.
IP sačuvana
social share
ne pitaj me kako živim u kafani jaaaaa...takva je moja sudbinaaaa...
PS - od mene nemojte tražiti passworde i da vam reuploadujem linkove - sve što stavim na burek ja sam to prekopirao za vaše zadovoljstvo Wink
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 609
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
E pa može li iko išta da potvrdi. Jer je skoro sve kontradiktorno. Sa ovakvim pretpostavkama i poluprovjerenim informacijama možemo nekoliko dana da idemo u krug.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
SonyEricsson C702i
E pa može li iko išta da potvrdi. Jer je skoro sve kontradiktorno. Sa ovakvim pretpostavkama i poluprovjerenim informacijama možemo nekoliko dana da idemo u krug.
To sto je rekao beni blanko (mislim da su njegova i moja prica prilicno slicne),ti je u najkracem sve o 23ojkama...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
mob
Nokia 6300
Informacije su sa CD-a Srpski Anđeli "Istina o ratu". Evo šta tačno piše u jednoj tabeli uništenih aviona za vreme NATO agresije:
Citat
Operated by Yugoslavia (delivered to Yugoslavia from Iraq in 1989 for repairs). Swing-wing tactical fighter, served as a starting point for MiG-27 ground attack aircraft design. Max speed 2500km/h, max initial rate of climb 47,250ft/min, service ceiling 59,055ft. Combat radius 700-1150km. Can carry up to 2000kg of ordnance on five hardpoints, including R-60 &  R-23 AAMs, bombs, rockets.     Chief of General Staff of Russian armed forces Gen. A. Kvashnin announced on 03-28-99 that Yugoslavia may have lost 3-4 MiG-23s (I was not aware that Yugoslavia even had those, however, some people informed me that Yugoslavia may have 5-10 MiG-23s of Iraqi origin: Iraq sent Yugoslavia several planes of that type prior to the Persian Gulf War and Yugoslavia is using MiG-23s in agreement with Iraq). Gen. Kvashnin also said that Yugoslavs lost up to 4 MiG-21s and 1-2 MiG-29s. According to the general NATO lost at least 7 aircraft and over 30 cruise missiles were destroyed or damaged and did not hit their targets.
Ponavljam ovo nije sigurna informacija!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 19:49:02
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.