Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ko vlada svetom? Kako prodati nista i zaraditi hiljade milijardi dolara?  (Pročitano 10161 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
#conzonac mogu da potpišem tvoj post.

Jednom davno sam razgovarao sa prijateljicom na temu "prave istine i pravo znanje" pa smo zaključili da to sa sobom donosi moć, a moć se ne prodaje u obližnjoj knjižari u jeftinom mekom povezu. Fora da samom sebi stvoriš opoziciju koju ćeš držati pod svojim kontrolom (Tito vs Ćosić ili Slobif vs Biserko) ili stvaraš dve ujednačene grupe (Demohrišćani vs Socijaldemokrate) a u uslovima nestabilnosti i jedno i drugo (bogata politička scena) onda se naravno pojavi neki "kancermen" da ti napuni saksiju sa pikavcima. Pa i ovo sto ja pišem je defetizam mudrijaša usamljenika. Naravno da se ponekad s vremena na vreme serviraju paljevinama "senzacionalne tajne koje ruše VolStrit-Vatikan-Japan-KurateCrnce (popuniti po želji!)" Eto niko mene da angažuje da napišem nekoliko senzacionalnih knjiga o zaverama i ubodem lep honorar.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Say hello to my "little" friend!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5337
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
Ova prica je vrlo lepo argumentovana u delu o funkcionisanju finansijskog trzista i bankarskog sistema, a ko nece da veruje u teorije zavere pa ne mora!
Ali bilo kakva prica o tome kako svet napreduje i ljudi zive bolje je cista iluzija! Fakat, world wide bogati postaju bogatiji a siromasni jos siromasniji!
IP sačuvana
social share
I danas kad dođe do poslednjeg boja,.
neozaren starog oreola sjajem,.
ja ću dati život, otadžbino moja,                                                                 
znajući šta dajem i zašto ga dajem!
   

 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
BlackBerry bold
prica stoji, ali to je jedini model uredjenja koji donosi progres!
sposobni na vrhu, ostali ispod. i nista tu nije lose!
ako verujete u ovu pricu, onda ne mozete tvrditi da siromasni postaju jos siromasniji. tim "vladaocima" nije u interesu da raste br. siromasnih, jer to sa sobom nosi rizik od masovnog nezadovoljstva a i manje profitne stope vlasnicima kapitala. dakle, tu treba stvari postaviti na pravo mesto i pricu povezati sa konceptom ekonomskih sloboda.
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Say hello to my "little" friend!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5337
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
Otvori oci i pogledaj sta se desava sa bogatima i siromasnima prvo kod nas pa onda bilo gde na svetu!
Veliko je pitanje da li ovaj neoliberalizam donosi progres ili regres tj unistenje ekosistema, masovno siromastvo, glad...
Podseca me na svinju koja zivi da bi zdrala i ne zna kada joj je dosta!
IP sačuvana
social share
I danas kad dođe do poslednjeg boja,.
neozaren starog oreola sjajem,.
ja ću dati život, otadžbino moja,                                                                 
znajući šta dajem i zašto ga dajem!
   

 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
BlackBerry bold
Citat
Veliko je pitanje da li ovaj neoliberalizam donosi progres ili regres tj unistenje ekosistema, masovno siromastvo, glad...
reci mi jednu zemlju koja je prihvatila koncept ekonomskih sloboda, a pritom nije dozivela progres vec siromastvo i glad!
videces da tako nesto ne postoji! ono sto i ja tvrdim jeste da je pocetak tezak!
moje objasnjenje za to lezi u slabim institucijama i losem obrazovanju! medjutim, to su decije bolesti i sve zemlje koje su se odlucile da krenu tim putem su ih uspesno prelezale!

a ako mislis na srbiju, tu je stvar drukacija! prvo, mi imamo nizak nivo ekon. sloboda i velike monopole na svim jacim poljima! ovi monopoli ne daju se uporedjivati sa monpolima razvijenih trzisnih ekonomija! drugo, vrlo smo neobrazovani! i td.
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Say hello to my "little" friend!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5337
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
Pricas klasicnu tranzicionasku zvaku. Ali Fukojamina teorija o kraju istorije i tranziciji je prevazidjna. To samo jos u Srbiji prolazi. Cudi me da nisi rekao: svaka tranzicija je bolna itd.
Pogledaj sve zemlje treceg sveta da ih ne nabrajam sada- afrika, azija...
Oces mozda da mi kazes da bugarska, rumunija i poljska ekonomski napreduju? Sa druge strane pogledaj Kinu.
Samo ja ne govorim o ekonomskim slobodama- sta je to uopste? Govorim o neoliberalizmu koji se namece svuda kao model.
Na koje nase monopole mislis?
IP sačuvana
social share
I danas kad dođe do poslednjeg boja,.
neozaren starog oreola sjajem,.
ja ću dati život, otadžbino moja,                                                                 
znajući šta dajem i zašto ga dajem!
   

 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
BlackBerry bold
eto, ne znas nista o ekon. slobodama a govoris o neoliberalizmu! pominjes afriku i aziju, bugarsku, rumuniju i td. izuzmi afriku, o njoj ne znam nista i ne interesuje me!
azija je u ogromnom progresu, ona ce za par godina biti tek cudo, tako da ti tu prica ne stoji!
bugari i rumuni su usli u eu ali oni imaju nizak nivo ekon. sloboda i imaju progres zbog toga sporiji! evo ti estonije, bila je u njihovoj klasi a sad je mnogi nazivaju cudom, samo zbog ek. sloboda i flat poreza!

pricam o monopolima koje drze javna preduzeca i pojedine rezimske korporacije tipa delta. i prolongiraju ulazak jer im je lepo bez konkurencije!
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
da se vratimo temi ... interesantno ce biti kad za godinu-dve zbog spoljnih poraza s.a.d. upadne u ekomosku krizu .mislim da ce upravo zbog ovog "agresivnog knjigovodstva" (kako su eufemistichno nazivali onu prevaru sa enronom ako se secate Smile) ,ceo judeo-liberalni kapitalizam da dozivi neverovatan krah - prema kome ce propast njujoshke berze izgledati kao kliker prema lopti za basket Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ko pre devojci, sam u nju upada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11112
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla
mob
Samsung Galaxy S10
ako je to svetska zavera elitnih krugova, svetskih moćnika, kako može jedan čovek, pisac, entuzijazmatični kolumnista, ekscentrični putujući profesor(i druge kategorije pisaca koji se bave ovim temama) raskrinkati globalne zavere, sve sa imenima i prezimenima nosioca iste.
Da si čitao njegove knjige, imao bi odgovor na to pitanje. Za svaku iole značajniju tvrdnju, on se poziva na "to i to". On je ustvari sakupljač materijala do kojih su drugi dolazili, a daleko od toga da je jedini u svetu. Možda je kod nas najpoznatiji po tome, jer kod nas prolaze samo pisci koji se bave temama koje su po volji trenutnom režimu na vlasti. Kao što su ranije najviše bili promovisani Mirini prijatelji intelektualci, tako su danas "popularni" pisci poput Marka Vidojkovića, i ostalih "Samizdat"-ovskih podobnjaka.
IP sačuvana
social share
Isterajte zlo iz žena. Uterajte im dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Masta (uobrazilja) cini cuda... Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.067 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.