Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 10:08:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tiger Tank  (Pročitano 7198 puta)
Poznata licnost


FC Red Star Belgrade & Manchester United FOREVER!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3440
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N70
Odlican tenk!
IP sačuvana
social share


Posle svakog pada ustajem,nikad ne odustajem,jaci postajem,do kraja ostajem!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1810
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia n70
ma fest je tenk ali mislim da je bila tema no nije bitno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Slicker that you

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 96
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N90
Gornji oklop mu je bio kao kod svih drugih tenkova pa je iz vazduha bio jednako ranjiv i tako ubise Michaela Witmana .
Samo da je imao malo pouzdaniju transmisiju , ma bilo bi  Smile

Inace , retko je poznato da se efikasano cak i u  blatu jer je imao toliko siroke gusenice da je pravio manji pritisak na zemljiste i od T - 34 .
« Poslednja izmena: 16. Apr 2007, 20:18:39 od Serbocoorat »
IP sačuvana
social share
Maximalno!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Citat
e dechko slabo se ti razumesh u tenkove i protivoklopnu municiju

Molim bez ovakvih komentara- ako nesto znas, a znas, onda lepo iznesi i pojasni  Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
sad si nashao posle koliko meseci da me upozoravash Smile

wittmann inache nije poginuo u vazdushnom napadu ,nego je njegov i josh dva tigra pogodjen od strane sherman firefly-ja sa 17-funtnim topom kalibra 76 mm (modifikacija britanske vojske) .ima o tome dosta po netu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 341
Zastava Vrsac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
SonyEricsson k750i
Ja sam video ovaj tenk uzivo u muzeju u Minheni i mnogo je mocan.... Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Samsung sgh-550i
Samo da dodam podatak da iako je proizveden u prilicnom broju ovaj tenk nikad nije dodeljivan oklopnim divizijama kao stalna komponenta (sa izuzetkom jedne ili dve elitne koje su imale po jedan bataljon). Tigrovi su bili grupisani u tzv. teske oklopne bataljone (schwere abteilung-nadam se da sam dobro napisao  Smile) koji su pridodavani drugim formacijama po potrebi za neke vazne akcije odbrane ili napada ali su kasnije ponovo postajali samostalni. Ovaj tenk nikada nije proizveden u zadovoljavajucem broju za opremanje velikog broja jedinica. Negde sam nasao podatak da je za cenu dva Tigra moglo biti proizvedeno tri PzKpfw 4, tako da je i to verovatno igralo vaznu ulogu. Takodje pred kraj rata Nemacka je vodila uglavnom defanzivne borbe gde su podjednako efikasno mogli biti upotrebljeni lovci tenkova sa istim ili vecim topom, a koji su uz to bili i mnogo jeftiniji.
I na Istocnom i na Zapadnom frontu racunica je bila da su gubici bili 4-5 prema 1 u tenkovima kad god su Tigrovi ucestvovali u borbama.
Medjutim, i Sovjeti i Zapadni saveznici su mogli da podnesu ovaj odnos gubitaka za razliku od Nemacke. WW 2 je na kraju odlucila industrijska moc vise nego bilo sta drugo.

davids-okaci neku fotku iz muzeja ako imas
« Poslednja izmena: 18. Apr 2007, 11:52:56 od dulentse »
IP sačuvana
social share
Sivi soko, sivi soko, sivi soko, ću-ću-ću. Sivi soko, soko sivi, sivi soko, šubi-dubi-du!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
tenk nije nikad proizvodjen u znachajnijem broju (oko 1350 tiger ausf e ,manje od 500 tiger ausf b prema wikipediji  ) ,prema recimo oko 3500 IS-2 ,o srednjim tenkovima poput t-34 i shermana da ne govorimo . svi nemachki tenkovi u drugom delu rata su bili prilichno komplikovani za proizvodnju ,jer su svi bili zamishljeni kao teshki tenkovi koji se nece proizvoditi u vecem broju (primer PzkwIV koji je pocheo kao tenk za peshadijsku podrshku sa kratkim topom 75mm L/24 ). izuzetak je PzkwV panter koji jeste dostigao prilichan broj jedinica u verziji Ausf G pri kraju rata ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 8621
Zastava 44°49'14"N 20°27'44"E
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia N82
mislim da su zakasnili godinu sa pocetkom proizvodnje tenka kao sto su zakasnili sa prizvodnjom me262 i bombardovanjem londona sa v1 i v2...
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 338
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Nokia 3600
Nekako mi je drago šta su zakasnili  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 10:08:50
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.