Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Chiron - Skola kompjuterske animacije i 3d kompjuterske grafike???  (Pročitano 40482 puta)
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 68
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
E sad ovako da se dogovorimo:
-nema vise glupih postova (bice ignorisani)
-nema vise postova koji su promasili temu (bice ignorisani takodje)
-iskljucivo 3d modeling i animacija (moze i racunarska grafika!)

Malek mozes li da mi nabavis tutorijale za modelovanje automobila? Ili neke knjige ili sta vec?

Mislio sam da idem na kurs u Yucad za AutoCAD, kurs za fotografiju i nakon toga da u Chironu odradim 3d1 - modeling. Nekako me privlaci dizajn automobila, a vidim da na Chironovom sajtu ima radova na tu temu. Enterijer mi je isto OK! Mislim da su te dve oblasti dobre za pocetnike, a animacija likova uf pa ne znam.   

Za sta sluzi program Fractal Design Painter???
« Poslednja izmena: 19. Feb 2007, 12:57:10 od peconi83 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 271
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Nazalost do sada nisam trazio tutoriale za modelovanje, nije bilo potrebe. A ne znam kakav je taj Yucad kurs. Sto se tice modelovanja automobila, postoji jedan deo predavanja u skoli gde se prica o Alias studiu, (mislim da se tako zove) to je takodje Alias program koji sluzi konkretno za modelovanje automobila. Koristi se svuda u svetu auto industrije. Ako bas zelis da modelujes automobile, mogao bi da se interesujes oko tog programa. Modeling automobila... pa nije to za pocetnike, naravno ako zelis da valja. Kad bolje razmislis sve je za pocetnike, samo ce se onda i kvalitet tako pokazati.

Za Fractal Design Painter sam samo cuo, ne znam mnogo o njemu, samo neke osnove. Verujem da vise o tome mozes da saznas na netu.
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 350
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Nokia N72
Ja krecem na chiron sad u januaru,moja tri ortaka su zavrsila sve kurseve(pre polaska na iste nisu bas mnogo znali o animaciji) a sad dvojica rade na nekoj igrici i dosta dobro zaradjuju ali zato se crnci na casovima po 6 sati i jos kuci isto toliko ali vredi!!
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 271
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Samo napred Smiley Na kraju kursa okaci nam finalni rad, pa da vidimo sta si naucio  Smile pozdrav
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 350
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Nokia N72
Tek sam ovih dana krenuo na chiron,desile su se neke nepredvidjene stvari...Evo nesto sto sam pravio sam!

Kad zavrsim sa kursevima bice jos bolje! Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

1.jpg
(58.1 KB, 640x480)
4.jpg
(45.15 KB, 640x480)
5.jpg
(47.1 KB, 640x480)
3.jpg
(40.03 KB, 640x480)
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Ideje i smeh će spasiti svet... ♫

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 8225
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Samsung Galaxy S2
Kako ide? Smile

edit:

Tema preseljena u prikladniji forum.. Smile
« Poslednja izmena: 14. Feb 2008, 01:20:58 od 3EBC »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4

Moze li se raditi odavde za strance?

Za koje poslove si obucen posle tog kursa (sta mozes da radis)?


Pa mos da radis za strance, imas dosta web strana koje prodaju 3d modele a cena zavisi od detaljnosti (broju poligona). Sve ide online preko pay pala. Neke firme koje se bave distribucijom modela mogu da te stave na listu artista pa te cimnu sa vremena na vreme, posalju nacrte (blue prints, fotke, skice) i ti im posaljes gotov model nazad. Jasno, treba ti brzina (rokovi i zarada) i obicno mos da stavis u racun dnevnice do 250 €, (sad zavisi od brzine, al ima neka norma, ako si spor u pocetku, trebace ti pet umesto jedan dana.
Drugo polje je da sve umiksas, Photoshop, After Effects i 3D Max pa radis kao freelancer, napravis demo dvd da se svima zavrti u glavi pa saljes reklamnim agencijama, produkcijama pa kad im zatreba nesto cimnu te.
Uvek su sve osnove sto te nauce. Ja sam ovde isao na After Effects kurs i naucio sam realno 3% onog sto nisam znao. Jeste da imam certificat Adobe al sa time mozes samo da se uguras preko veze da negde predajes ili preko oglasa nudis casove. Svi ionako traze sta si do sada radio.
3D Max mozes da naucis tako sto kupis knjigu (ja sam je pre ohoho godina kupio na nemackom, jos MAX trojka). Pa krenes od pocetka, radis tutorijal koji ide kroz celu knigu, naucis modeling, animaciju, texturiranje, fiziku, particle sisteme... I onda pocnes da primenjujes. Uz to vazno je da imas smisla za grafiku. Ako nemas mos ici kod najboljih profesora za slikanje ako nemas smisla znas da mutis boje i na tome ostaje.
I na kraju, ako je kompleksna stvar, treba ti tim.
I kod nas u timu imamo freaka koji radi pro tools i sound, kamermane, montazere... Svi znamo sve da radimo al opet ima svako svoju specijalnost (meni je dobar zvuk skinutog filma na Divx, nas tonac gleda sve na DTS-u preko par hiljada € zvucnika).
Pozdrav
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Pametan je onaj koji zeli nauciti.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 32
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.18
mob
Nokia n95 8gb
da li mi neko moze reci gde na netu mogu naci dobre tutorijale za autodesk 3ds max,autodesk maya i autodesk mudbox ili gde mogu da kupim neku knjigu za ove programe i koliko knjiga kosta unapred hvala. .  :wave: :wave: :wave:
IP sačuvana
social share
Smrt skoli sloboda djacima
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6120
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.17 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.